Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
Haky
Manager Týmu
Příspěvky: 431
Registrován: sob 08.04.2006, 20:06
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Haky »

Mám tu ochranu už 2,5 roku a pořád drží. Auto stačí umývat vodou. Já jsem spokojen. 8)
Toyota Auris 1.6 rok 2013 ...... http://www.sportovnivozy.cz
Toyota Celica 7gen 1.8 VVTi rok 2000 (měl jsem 2006 až 2013)
Uživatelský avatar
erwestquestworks
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: ned 18.10.2015, 17:34

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od erwestquestworks »

Haky píše:Mám tu ochranu už 2,5 roku a pořád drží. Auto stačí umývat vodou. Já jsem spokojen. 8)
A jak se to chová na místech porušení vrstvy (otluky od kamínků, škrábance, atd)?
Toyota Auris Touring Sports 1.6 FL CVT 01/2016
Uživatelský avatar
Haky
Manager Týmu
Příspěvky: 431
Registrován: sob 08.04.2006, 20:06
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Haky »

Škrábanec sem měl jenom jeden a šel lehce rozleštit. Najeto mám jenom 20 tKm, tečky od kamínků zatím nepozoruji, asi je to odolnější.
Toyota Auris 1.6 rok 2013 ...... http://www.sportovnivozy.cz
Toyota Celica 7gen 1.8 VVTi rok 2000 (měl jsem 2006 až 2013)
Uživatelský avatar
Haky
Manager Týmu
Příspěvky: 431
Registrován: sob 08.04.2006, 20:06
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Haky »

Každopádně už věřím tomu, že to opravdu těch 5 let vydrží, takže se to za ty peníze určitě vyplatí oproti vosku.
Toyota Auris 1.6 rok 2013 ...... http://www.sportovnivozy.cz
Toyota Celica 7gen 1.8 VVTi rok 2000 (měl jsem 2006 až 2013)
Peetrs
Navigátor
Příspěvky: 84
Registrován: stř 18.11.2015, 20:28
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Peetrs »

Haky píše:Mám tu ochranu už 2,5 roku a pořád drží. Auto stačí umývat vodou. Já jsem spokojen. 8)
Výborně! Konečně někdo s názorem, kterej už mluví za nějakou zkouškou. Jestli to tedy opravdu takhle funguje a drží, jsem rád, že jsem to tam k tomu nechal dát. :) Na tu tmavou modrou se to jisto jistě bude i hodit :)
Parek
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: pon 08.06.2015, 00:47
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Parek »

Ahoj dá se na tom barevném informačním displeji mezi budíky nastavit i ukazatel aktuální rychlosti?
V manuálu jsem si toho nevšiml.
Díky
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic Multidrive S Executive 2016
Uživatelský avatar
erwestquestworks
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: ned 18.10.2015, 17:34

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od erwestquestworks »

Parek píše:Ahoj dá se na tom barevném informačním displeji mezi budíky nastavit i ukazatel aktuální rychlosti?
V manuálu jsem si toho nevšiml.
Díky
Ano :-)
Toyota Auris Touring Sports 1.6 FL CVT 01/2016
Parek
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: pon 08.06.2015, 00:47
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Parek »

erwestquestworks píše:
Parek píše:Ahoj dá se na tom barevném informačním displeji mezi budíky nastavit i ukazatel aktuální rychlosti?
V manuálu jsem si toho nevšiml.
Díky
Ano :-)
Dík. Aurise ještě nemam, jen jsem projížděl manuál. Jen jsem to chtěl objasnit, abych nebyl za úplného blbce. :-D
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic Multidrive S Executive 2016
Uživatelský avatar
erwestquestworks
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: ned 18.10.2015, 17:34

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od erwestquestworks »

Parek píše:
erwestquestworks píše:
Parek píše:Ahoj dá se na tom barevném informačním displeji mezi budíky nastavit i ukazatel aktuální rychlosti?
V manuálu jsem si toho nevšiml.
Díky
Ano :-)
Dík. Aurise ještě nemam, jen jsem projížděl manuál. Jen jsem to chtěl objasnit, abych nebyl za úplného blbce. :-D
Učený z nebe nespadl a sám jsem četl manuál, měsíc před, než jsem si pro Aurise jel a stejně tam vše není. Tohle bylo první nastavení, co jsem si udělal, než jsem ho vezl domu.
Toyota Auris Touring Sports 1.6 FL CVT 01/2016
Kobla
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pon 04.01.2016, 17:51

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kobla »

Ahoj,

zdravím všechny Toyoťáky. Jsem čerstvým majitelem faceliftovaného Aurisu Touring Sports 1.6 Valvematic, ve výbavě Active Trend. Mám zatím najeto 1500 km.

S autem jsem celkově spokojený, napíšu několik svých postřehů:

- chybějící stěrky v bočních oknech - překvapilo mě, že to vůbec v moderním autě může chybět - nikdy by mě nenapadlo to v autosalonu zkoumat
- v některých situacích (chladno, nižší rychlost?) poněkud hlasitější výfuk - děti si všimly jako první, prodal jsem jim to jako "závodní motor"
- Nedokonalé ovládání telefonu a médií na volantu (vybírat komu zavolám, či případně procházet audio knihovnu mohu pouze přímo na dotykovém displeji).
- Uvítal bych automatické vypínání hlavního středového displeje. Můžu ho sice vypnout ručně, ale pokud si následně např. vyberu jiné skladby (na displeji), už zůstane rozsvícený.
- pocitově nízká kvalita reproduktorů (ještě jsem však nevyzkoušel plné možnosti nastavení audia, tak se to možná zlepší). Skladby, které jsem byl zvyklý poslouchat ve starém autě mi najednou nějak neznějí.
- občas mám potíže zařadit zpátečku - prostě nezapadne, musím ještě asi získat ten správný grif
- podlaha kufru je hodně fórová, ale nakonec to ničemu nevadí
- naopak boční přihrádky v zavazadlovém prostoru jsou naprosto skvělé - vejde se do nich lahvinka, či menší nákup. Využívám denně
- Jako majitel psa velmi kladně hodnotím i síť oddělující zavazadlový prostor od zadních sedadel.
- Místo na zadních sedadlech tak tak, spíš horší (já měřím cca 180cm). Malé děti se vejdou ještě docela OK, ale teď máme jet na hory v pěti chlapech, tak jsem velmi zvědav jak se s tím Auris popasuje :-)
- Parkovací kamera je skvělá, pípající senzory vzdálenosti nepotřebuji
- Chybí mi indikátor nastavené rychlosti tempomatu, ale nakonec si asi zvyknu - možná to bude bezpečnější, když kvůli tomu nebudu sledovat displej.
- Plně dostačující výkon, ladná jízda. Když na to pořádně šlápnu, auto pěkně ožije.
- Rád bych, aby se spolu s automatickým rozsvícením předních denních LED světel rozsvítily i LED světla zadní (ještě se na to chci zeptat v servisu, jestli to náhodou nejsou schopni na autě nastavit)

To je vše, co mě pro teď napadlo.

Mějte se pěkně
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od reniha »

No tak to se mám na co těšit,samé negativa. :twisted: :twisted:
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
prsut
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 23.10.2014, 13:18

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od prsut »

ad 3.)
to som prekvapeny, ovladanie skladieb a tel. zoznamu ide z volantu celkom jednoducho - auris 2014
ad 5.)
zmier sa s tym, ze zadne repraky prakticky nehraju, vysky daj na +3, stredy -1, basy nechaj na 0. Hlasitost okolo 35 - vtedy to ako-tak hra...
Kia Proceed 1,4T, smart pack, navi pack, Track Red
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Trend, Trend+ 2014 - predane
Peetrs
Navigátor
Příspěvky: 84
Registrován: stř 18.11.2015, 20:28
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Peetrs »

No, tak jsem na to tedy opravdu zvědavý.. Koncem tohoto týdne už bych se prý asi mohl dočkat, ale prodejce mi má do zítra ještě dát vědět.
Rozhodně bych rád, kdyby jsi dal vědět, až se vrátíš z hor, jak to tam Auriska "vrtila" na sněhu ;) Ovšem, jestli nějakej potkáš..
Poněkud hlasitější výfuk? Jakým způsobem? "Po pár jízdách si na to zvyknu" nebo "Pujdu jim to tam hodit na hlavu"?
Uživatelský avatar
erwestquestworks
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: ned 18.10.2015, 17:34

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od erwestquestworks »

Tak moje zkušenosti, po cca 300 km.

na sněhu chování naprosto super, já vystoupil z auta a málem si rozbil dr.ku, ale auto drží skvěle!

Co mne překvapilo, že pokud je někde posypáno stěrkem, tak odletující štěrk dělá v podbězích neskutečný hluk, ale až nepříjemný, jako kdyby chyběla nějaká izolace, na solených silnicích a suchých silnicích naprosté ticho, krom nějakých příčných přejezdů, kde je slyšet tlumený náraz.

Spotřeba nyní v zimě a na novém autě kolem 8 litrů na 100 km, převodovka CVT. Při výjezdu z autosalonu, když bylo teplo, tak jsem měl spotřebu 6.2 litrů na 100 km. Po zajeti očekávám snížení k této hodnotě.

Mám HIR2 světlomety, bál jsem se, jak to bude vypadat, když na před FL generaci na to všichni nadávali a vymýšleli zvýšení svítivosti pomocí LED, xenonů nebo přes přenastavení světel a žádný takový problém nemám, osvětlená silnice i obě krajnice. Dálková světla poskytují neskutečně světla.

Výfuk je občas možná hlučnější, ale pro mne příjemný zvuk, rozhodně menší hluk než dieselový G VI a VII, alespoň vím, že mám motor :-D

Jinak mi také začali už po cca 250 km pískat při couvání brzdy, ale to může být i vlhkými kotouči od sněhu.

Jinak zatím velká spokojenost, propojení s telefonem je bezchybné, přehrávání hudby a zvuků navigace přes BT je také v pohodě.

Autorádio jsem nastavil podobně jako prsut a dle mého hraje celkem obstojně (hlasitost 35 jsem neměl potřebu nastavovat, to by mi asi upadla hlava, celkově je sestava trochu přebasovaná zbytečně.

Jinak místo ukazatele omezovače rychlosti (číselná hodnota), bych ocenil ukazatel nastavené rychlosti tempomatu. Ale zvykám si.
Toyota Auris Touring Sports 1.6 FL CVT 01/2016
Peetrs
Navigátor
Příspěvky: 84
Registrován: stř 18.11.2015, 20:28
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Peetrs »

No, ohledně toho hluku s kamínky.. Máš zástěrky, nebo ne? V případě, že by jsi neměl tak by mi to dávalo asi i tak nějak smysl.. Nevím, tedy v jaké míře je ten hluk, ale logicky si myslím, že to bude mít něco společného.

V ohledu spotřeby si myslím, že jseš tak nějak v normě s novým autem :)

U toho spojení s telefonem.. Ty máš navi, nebo ne? A na jaké "letíš" platformě?

Celkově se mi tedy po Tvých prvních km zdá hodnocení spíš kladné :)
Odpovědět

Zpět na „Auris“