Nový Avensis

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1473
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Nový Avensis

Příspěvek od MiBo »

RIP
Řidič
Příspěvky: 252
Registrován: stř 02.07.2014, 06:17
Bydliště: Brno

Re: Nový Avensis

Příspěvek od RIP »

Roman Jašek píše: Já už mám taky vybráno, Honda Accord kombi 2,4 samozřejmě benzíííííííííííín
Parádní auto nejen vzhledem, před několika lety jsem se byl na to podívat, i jsem se v tom krátce projel. Ale byl to diesel 2,2 DTEC. Ten jsem chtěl. Vyšší cenu bych "překousnul", ale první, co mne zaskočilo byl malý kufr. A já vozím přepravní box pejskovi. Pejsek se sice vyvaluje na zadním sedadle, ale je zvyklý v cíli cesty mít sebou svůj "domeček". A to víte, člověk udělá vše pro jediného tvora na světě, který Vás má raději, než sám sebe. :) Ale to, co mne s konečnou platností odradilo, byly ceny náhradních dílů, konkrétně částicového filtru, které byly skutečně likvidační. Ale to už dnes údajně neplatí. Říkalo se, když Hondu, tak v benzínu, ale ty jejich diesely, ať již zmiňovaná dvadvojka nebo ta jednašestka se prý opravdu také povedly. Ale Accord se prý v Evropě již nebude prodávat, možná dokonce úplně zastaví jeho produkci. Tento typ aut se totiž nyní příliš neprodává a pocítily to i jiné automobilky. Přiznám se, na Hondu myslím i já stále častěji. :roll: Jednoho Accorda mám téměř v sousedství, majitel se o to vzorně stará a pořád je na to auto hezké pokoukání...
Toyota Avensis T27 combi 2.0 D-4D 93 kW, 2011
Toyota Avensis T25 combi 2.0 D-4D 93 kW, 2006 ex
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2878
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

Tento typ aut (stredna) sa predava (Passat, A4 3ka, C-Kasse), ale to by niekto musel pochopit, ze auto strednej triedy ma nejake atributy, preto je to stredna ... nie len cena tam patri.
Honda ma v DE 2-3x drahsi servis (zakladny) ako Toyota. Teda na Accorda. Pekne auto s malo miestom. Honda si tiez vykopala jamu (CR-Z, Insight, Accord, ...). A Civic mi nesadol. Hlavne interier ale aj exterier. Mazda 6 sa mi javi ako TOP z JPN, ale ten hluk a hrdza ...
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Nový Avensis

Příspěvek od bobanakis »

ja teda nevim jestli to sem patri, ale viz vyse - co se tyce testu - spise bych mrknul na testy IIHS, napr. youtbe - small overlap test. Nevim jak moc ale myslim ze se to lisi.......
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1473
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Nový Avensis

Příspěvek od MiBo »

TEST :EURO- www.euroncap.com
USA - www.iihs.org
SU ROZLICNE METODIKY TESTOV. PRIHLIADAL BY SOM NA EURO+USA.
IDE O TVOJU BEZPECNOST!!!
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Re: Nový Avensis

Příspěvek od awe_cz »

CommonUser píše:Mazda 6 sa mi javi ako TOP z JPN, ale ten hluk a hrdza ...
Presne takovy byl muj dojem, pujcili jsme si to s kolegou na dopoledne. Dekuju pekne, nechci;)
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2878
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

awe_cz píše:Presne takovy byl muj dojem, pujcili jsme si to s kolegou na dopoledne. Dekuju pekne, nechci;)
A hlavny dovod ???
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Re: Nový Avensis

Příspěvek od awe_cz »

CommonUser píše:
awe_cz píše:Presne takovy byl muj dojem, pujcili jsme si to s kolegou na dopoledne. Dekuju pekne, nechci;)
A hlavny dovod ???
To, co jsi zminil - proti T25 hlucne a nepohodlne. Navic ani ta 2.2 nijak extra nejede, na dalnici jsem trpel.
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2878
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

OK, takze co nam vlastne na dialnicne presuny zostava ??? Genesis ... :mrgreen:
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Re: Nový Avensis

Příspěvek od awe_cz »

CommonUser píše:OK, takze co nam vlastne na dialnicne presuny zostava ??? Genesis ... :mrgreen:
Jak uz jsem tady nekde psal - ja se asi s pokorou vracim k Fordu (Mondeo)...
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
Uživatelský avatar
dizzydent
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 09.07.2012, 15:12

Re: Nový Avensis

Příspěvek od dizzydent »

Tak moment, mám pocit, že se tady trošku rouháte. Toyota teď sice ve střední třídě nevyrábí nic moc, ale popravdě, ona někdy vyráběla?

Upřímně, proč jste si ty nové/jeté Toyoty koupili? Výkon, spotřeba? Nejspíš ne. Design? Spíš ne. Image? Vůbec ne. Bylo to pro jejich v současném auto-světě bezkonkurenční spolehlivost za přiměřenou cenu. Kupující Toyot jsou jsou (dle výzkumu Toyoty) většinou inteligentní a vzdělaní lidé , kteří si uvědomují, že:

1. spotřeba není vše
2. Toyoty se nekradou
3. být nenápadný je občas výhoda
4. ND na Toyoty stojí stejně, jako na kterékoliv jiné auto
5. o Toyoty se lidi starají
6. chtějí vždycky dojet do cíle
atd.

Spolehlivost Toyoty už prý není co bývala a vady se opravdu začínají objevovat. Ale jsou na tom ve spolehlivosti pořád světelný rok před zbytkem evropské produkce! Mluvím jak o nových autech, tak především o těch, které tu většina lidí vlastní - 200tis km a výše. Mimochodem na auta s takovým nájezdem se koncernisti/frantíci dívají jako na šrot. A my přitom víme, že jsou tak akorát dobře zajetá.

Nové auto - jiná story. Nad pár přešlapy ne-toyot mávneš rukou, když ti to vymění v záruce. A když je skoro po ní, jdeš od toho. Btw nových Avensisů T27 se v Evropě posledních pár let prodává třeba jenom desetina toho, co kdysi T25. Z toho plyne - za pár let bude málo dobrých ojetých T27 a díky tomu si můžou držet cenu. Často lidi v diskuzích žehrají po "starých dobrých atmosférách" - kdo koupí jednu novou teď, dokud se dělá, tak na tom za pár let může pěkně vydělat. Až budete jednou stát v bazaru a koukat vedle sebe na Avensis 1.8, Octavia 1.4 TSI a Mondeo 1.5 EB se 170tis km na krku, do čeho půjdete?

Mondeo, Superb, Passat - nechci vůbec hanit, všechno pěkná auta a pojedou taky dobře. Ale, kolikrát tě za těch 200tis km nechají stát uprostřed cesty? Co všechno na nich mezitím vyměníš? Kolik tě to bude stát? Kolikrát ti ho vyberou nebo úplně seberou? Kolikrát ti ze servisu zavolají, aby vyměnili hadičku nebo cokoliv jiného?

Lidi (někteří teda) neblbněte! Na Toyotaklubu je to úplná nuda, samé LED světla, pneumatiky, spotřeba. Přečtěte si, co za autovraždy se řeší na Fordclub, Škodahome apod. A pak se pěkně omluvte Toyotě, co tu on ní píšete.
T25 2.0 D-4D 93kw /2006/
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Re: Nový Avensis

Příspěvek od awe_cz »

Ja Toyotu kupoval kvuli spolehlivosti. Jenze - dve vymeny alternatoru na 130tis najetych km? Vecne cisteni EGR? Problemy s DPF? A to mam jeste velky stesti, ze mi jeste neodesly vstriky nebo rovnou cela hlava, jak je obvykle u D-CATu. Jo, nekradou, auta mozna ne, kola z nich jo.

Na Fordacky fora jsem koukal, neresi tam vubec nic zasadniho. A problemu s motory maji min, nez vidim tady;)

Jeste se divis, ze se "rouham"?

PS: Mondeo taky neni etalon designu ci auto, ktere by budilo pozornost...
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
Uživatelský avatar
Plextor
Věčnej rejpal
Příspěvky: 993
Registrován: čtv 02.09.2004, 21:11

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Plextor »

Kolik těch starších Fodů na silnici vidíš, všichni se jich rychle zbavili a teť to řešej na ruských fórech.
proto na Českym je klid :shock: :D
Yaris 3 / 1.33 2011
VW Tiguan 2.0, 150k, 2018, po Praze do 6,8l, dálnice 6,4l
měl jsem E12U 1.4, E15U 1.6, T27 2.2.aut, RAV 4.4 - 2.2 aut.
RIP
Řidič
Příspěvky: 252
Registrován: stř 02.07.2014, 06:17
Bydliště: Brno

Re: Nový Avensis

Příspěvek od RIP »

--> Dizzydent, hezky napsané a myslím, že s tím lze souhlasit. Zkušenosti Tvoje a awe_cz jsou dány nejspíše různými motory. Zatím co 93 kW diesel je považován za nejméně problematický, tedy nejspolehlivější (proto mám již druhého Avensise s tímto motorem, ten první je v rodině), d-cat je přesně na druhé straně žebříčku. Bohužel, ten vyšší výkon je zde vykoupen vyšší poruchovostí. S Mondeem předchozí generace jsem měl možnost se docela dost povozit a mně osobně se to tedy dost líbilo 8) (diesel). Jenže :roll: zlí, (ale opravdu hrozně a neskutečně zlí :) ) jazykové tvrdí, že Opel začal vyrábět auta jenom proto, aby Ford, pokud se týká spolehlivosti, nebyl na posledním místě :mrgreen: No, myslím, že něco na tom bude... :roll:
Toyota Avensis T27 combi 2.0 D-4D 93 kW, 2011
Toyota Avensis T25 combi 2.0 D-4D 93 kW, 2006 ex
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Nový Avensis

Příspěvek od kadel »

Mam sluzebniho Forda Transita Connecta (neco jako Berlingo, Caddy...), najeto 150tis km a nikde me nenechal a ani se moc nesere. Menil se jen termostat. Spolehlivost Toyota mela nekdy kdysi a ted z toho jen zije.
RAV4 HSD FWD
Odpovědět

Zpět na „Avensis“