Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Uživatelský avatar
edis
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: stř 20.11.2013, 21:04

Příspěvek od edis »

vybava :
Samsung Galaxy Note GT-N7000
Android 4.1.2
Drive link v.1.1.030

v tel. funguju bez problemov aj som si prednastavil Sygic ako navigaciu, len to sparovanie s Toyota touch ani origos kablom ani bluetooth nende...
Uživatelský avatar
David P.
Řidič
Příspěvky: 257
Registrován: pát 13.09.2013, 10:44
Bydliště: Zlín

Příspěvek od David P. »

Sem na tom úplně stejně. I telefom a obě verze a nic. Přes original kabel a nenačte. Je možné že Corola ja lepsi verzi T Touch jinak si to nedovedu vysvetlit
Auris Touring Sportc CVT
recenze: http://moje.auto.cz/David-C3/automat-1.html
Uživatelský avatar
edis
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: stř 20.11.2013, 21:04

Příspěvek od edis »

skor by som to videl na nekontabilitu note ...
na strankach samsung nie je podpora pre danu aplikaciu pre dany mobil...

a po patrani na webe som prisiel k poznaniu ze Toyota Touch asi nepodporuje Mirror Link :(
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Příspěvek od pastika »

Tak že pánové ,po nainstalovaní upravené verze drive link funguje vše i spouštění filmů,fotek i jiných aplikací to je ta dobrá správa. Ta špatná je že jakmile se rozjedete tak se vypíše správa že za jízdy to nefunguje. Tak tam skusím dát tu doplňující apku která by měla tu blokaci odstranit.
Uživatelský avatar
David P.
Řidič
Příspěvky: 257
Registrován: pát 13.09.2013, 10:44
Bydliště: Zlín

Příspěvek od David P. »

Je někde seznam mobilů které to podporují? Myslíš ze je problém v našich telefonech nebo verzi Drive linku?
Auris Touring Sportc CVT
recenze: http://moje.auto.cz/David-C3/automat-1.html
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Drive link byl vyvinut pouze pro S galaxy SIII a SIV. Note, nexus, vsechno to je "oficialne" nepodporovane... Navic to musi mit origo flash od Samsungu... (ja mam nexuse sice koupeny od Samsungu, ale reflash na Google a uz tam to nefunguje vubec. :-))))
Back in Czech.
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Příspěvek od pastika »

Tak teď jsem zkusil Drive link na GS 2, nainstalovat jde ale nejde spustit asi to opravdu funguje jenom na určitých typech. Jinak dnes jsem absolvoval 20 km cestu Google navigace funguje perfektně i při jízdě. :lol:
Uživatelský avatar
David P.
Řidič
Příspěvky: 257
Registrován: pát 13.09.2013, 10:44
Bydliště: Zlín

Příspěvek od David P. »

Takže zustanu jen u poslechu navi přes bluetooth. . Škoda. Další mobil bude Samsung mega takže zas bez podpory ;-(
Auris Touring Sportc CVT
recenze: http://moje.auto.cz/David-C3/automat-1.html
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Toyota Corolla 1,6 Valvematic r.v.2013, 11.generácia

Příspěvek od marceltokar »

Čavte, konečne sa mi podarilo sa zaregistrovať na toto fórum.
Mám novú corollu v silnejšom benzíne s manuálom od konca septembra. Len chcem zareagovať aj keď oneskorene na pár postrehov na fóre. Ktosi tu spomínal posúvanie sa originálnych gumených koberčekov pod nohami - ja mám originál velúrové, majú otvory na fixačné matičky v podlahe, ani sa nehnú. Na zimu som si kúpil neoriginálne gumené, vaničkové s 3cm zdvihnutým lemom, tie sa mi tiež nehýbu, sú skvelé. Do kufra som kúpil gumenú vaničku s protišmykovou úpravou, je super a krojená je presne na corollu. Ak chcete pošlem aj odkazy na eshop, nechcem tu nejak robiť reklamu alebo niečo také.
Spotreba - zatiaľ mám najazdených 8600km, dojazd mi ukazuje ešte 100km, natankoval som ako tak pozerám do štatistiky 527 litrov - priemerná spotreba mi teda vychádza 6,05litra/100km. Jazdím tak 70-80% po meste - Košice, ale snažím sa skôr využívať obchvaty. S takým jazdným profilom som mal na 1,6HDi picasse 5,63l/100km, takže konštatujem že dízel so svojou poruchovosťou moc význam pre mňa nemá. Aspoň ten môj sa kazil.
Čo sa týka batožinového priestoru a jeho využitia - zatiaľ som narazil raz na problém, že mi do neho nevošli všetky štyri kolesá. Jedno som musel dať do kabíny. Ale toto preverí až dovča v chorvátsku v lete, štandardne kufor využívam len na nákupy a nutnosti do auta - pixľu s olejom, nemrznúca zmes, sada nejakého náradia škrabka a ručný stierač, keďže nemám stierač na zadnom okne. Skvelé je oproti kombi a hatchbacku že mi pri šoférovaní nesmrdia prepotené veci z futbalu, keď ich hodím do kufra.
Oproti aurisu aj aurisu kombi je to autíčko podľa mňa krajšie ale čo je hlavná výhoda - má markantne viac priestoru na nohy pre cestujúcich vzadu - čo ocení každý dlháň ktorý si za mňa sadne.
TMPS som ocenil dosť skoro - na druhý deň po výmene letných pneu za zimné mi prerazila skrutka pravú prednú gumu. Direcht ma ale nasrali v toyote keď mi povedali, že ma na opravu defektu objednajú až o týždeň - majú vraj plno. Tak som šiel do servisu ku kamarátovi na druhý koniec mesta s maličkou dušičkou. Sranda je že podľa návodu sa nesmú kvoli senzorom TMPS zamieňať kolesá pravé za ľavé a podobne, ale kontrolka na palubke zasvieti len že je nízky tlak v pneu ale nerozlíši v ktorej pnematike presne to je.
Výborné sú parkovacie senzory vpredu aj vzadu a parkovacia kamera - myslel som že to je zbytočnosť ale parkovanie sa stalo zábavkou, už sa pri tejto činnosti nekrútim ako u chiropraktika.
Skvelá vec je asistent rozjazdu do kopca - už sa teším do chorvátska - tam si to krásne užijem, už nebudem hrabať keď sa budem chcieť dostať zo stopky z vedľajšej ulice na hlavnú z 30° sklonu. Kto bol v HR vie o čom hovorím.
:oops:
Oproti môjmu predchádzajúcemu picassu mi vadí nastupovanie a vystupovanie, tam to bolo ako do autobusu. S tými mojimi krížami do sedanu a z neho, hlavne keď stojím natesno že musím až na obrubník - to je pakáreň.
Zaujímalo by ma ako vytrieskať z toho toyota touch 2 aby prehrávalo filmy a fotky. Či z usb disku alebo z mobilu - mám LG L9.
Ešte jeden postreh - občas mi začne spredu auto od určitej rýchlosti akoby pískať, je to taký nepríjemný hvižďavý zvuk, niekedy to robí v zákrute, niekedy na rovinke, samozrejme ako na potvoru keď som mal v aute servisáka tak vtedy nie. Ale na moje prekvapenie už dvakrát sa mi toho zvuku podarilo zbaviť umytím auta. Niekde sa zrejme vytvorí nános špiny, na ktorom sa potom tak nešťastne láme prúdiaci vzduch, že to proste hnusne piští. Teraz sa s manželkou smejeme, že to máme akustický signál od Václava (prezývka autíčka - narodil sa nám na toto meno v kalendári) že je špinavé.
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Příspěvek od pastika »

marceltokar: To mi chceš říct že máš u koberečků u spolujezdce otvory jako jsou u řidiče? Protože já je tam nemám a ani tam nejsou žádné úchyty na podlaze. Já jsem to vyřešil tak že jsem tam nalepil zespoda suchý zip aby to neujíždělo. Jinak jsem narazil na docela zajímavou věc, pod kastlíkem u spolujezdce je takový kryt o který jsem zavadil ve kterém je izolační vata která u mně přečnívala asi o 4cm, no vypadalo to děsně. Takže jsem musel upravit tu vatu aby lícovala a nasadil jsem to spět. U auta pomalu za půl mega mě to docela nadzvedlo. Tak jen doufám že mně nic dalšího nepřekvapí.Ten odkaz na tu prodejnu sem můžeš dát.
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

rohoze

Příspěvek od marceltokar »

http://www.autobiznis.sk/product/vanick ... 013-21571/
http://www.autobiznis.sk/product/vanick ... 013-21390/
Sú to vaničkové rohože s lemom, preto sa mi nehýbu. Majú aj predrobené výrezy na tie aretačné bazmeky v podlahe ale nejak som ich nevedel vybrať bez násilia z podlahy a vymeniť za tie pribalené, tak mám vaničky položené cez ne. Ale ničomu to nevadí. Nehnú sa vdaka tým lemom a presnému krojeniu. Až teraz som si všimol že na mieste spolujazdca tie bazmeky fak niesu, ešte som tam nesedel a nik to nekomentoval.
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Příspěvek od pastika »

To je právě ten problém že ty originál gumové jsou odspoda hladký a proto kloužou, oproti těm textilním ty jsou zespoda hrubé a drží perfektně.
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

vaničky

Příspěvek od marceltokar »

Opakujem, ani sa nehnú. Vďaka tým štvorcentimetrovým lemom a presnému tvaru. Niesu ale originálne, tie netuším ako vyzerajú. Ešte jedna vec - sú parfumované, vôbec nesmrdia za gumou, voňajú celkom pekne.
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Příspěvek od pastika »

No tak ty rohože co máš ty jsou daleko lepší než li mám já a to jsem je kupoval přímo v Toyotě. Pouze pokud se podíváš přímo na prodejce Toyot, tak tam máš doplňky k nový Corolle, asi časem si pořídím něco takového co máš ty ,protože ty originály mě stály 1500kč. :?
Lukynek
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: pát 14.03.2014, 18:08

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od Lukynek »

Ahoj kluci chci sem jen písnout, že jsem nově zaregistrovaný na tomto fóru a budu v brzké době majitelem nové corollky v benzínu 1.6 ve výbavě Active + paket exclusive a rád se později podělím o celkový uživatelský dojem obyč. českého človíčka, který miloval bezmezně Škodu auto a původně chtěl Rapida Spaceback se silnější TSI 1,2 popřípadě 1.4 TSI, ale nakonec jsem se nerozhodl srdcem k milované automobilce, ale rozumem k Toyotce Corollce ve finále rozodla vyšší výbava vozu doufám, že i Japonská spolehlivost a motorická bezporuchovost prověřeného atmosférického motoru a důležitý vliv měl i odlišný přístup dealerů obou značek Toyota dealer - velmi profesionální přístup (zejména p.Vajda - Toyota Zlín / i když já jsem z opačného konce republiky tak právě tento velmi profesionální, milý člověk jednoznačně na svém místě mi vytvořil lásku k nové značce a i on částečně rozhodl o mém nákupu tohoto vozu) a u Škoda auto bylo obrovské zklamání za přístup až na dvě malé vyjímky, ale v globálu hrůza až mě to dodnes zaráží že se u Škoda dealerů chovají velmi odměřeně bez zaujetí pro věc absolutního nezájmu dalo by se i říct nesmyslnou arogancí, že my jsme Ty jedničky na trhu. Ano prodejem ano, ale (prodej množství vozů v ČR jedna věc, druhá věc kvalita a celosvětové postavení obou automobilek (vymívací reklamy - dokola dokola s ošklivým Yetym panákem) + výbava vdaných penězích / moje milovaná přítelkyně a můj bratr si vždy dělá legraci a má to aspoň volant to auto :-) rýpaní na nesmyslné příplatky u Škody :-) jo do konce aj jo vlastně to má aj tu úžasnou škrabku už v základu za 5 Kč :-) bomba :-) :-) ). Další průšvich domlouvání testovací jízdy téměř dva měsíce (vozidlo Rapid Spaceback - pochodovalo po marketech z danou motorizací co jsem chtěl) tak až jsem si toto vše zhodnotil s mojí rodinou vč.zatlačení slzy do oka (zmiňovaná láska ke Škodě) jak toto je možné, že seru na Spacebacka a beru Corollku. Celosvětově nejprodávanější auto by přece mělo patřit v daném segmentu k nejlepšímu (poměr cena/užitná hodnota/kvalita). Spaceback je designově s prosklenou střechou krásný, ale Corollka by snad měla design Spacebacku přebít jednoznačnou kvalitou a hodnotou. Však je to tak ??????? Máte Toyoťáci stejný dojem :-) ?????????? Rozum je rozum nééé :-)
Odpovědět

Zpět na „Corolla“