Swap A4GE

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Jsem se dival na to 4AFE a stim by slo taky par veci u Go udelat. Kroutak nic moc ... predpokladam prvni verzi 4AFE.

Takze bych sel trosku po kroutaku, kompresi, serizeni a spalovani atd, malinko odlehcit co kde tak at to moc nerazi a verim ze i s timhle by se dalo trosku hnout za par kacek.

Nebavim se o 160 konich ...

Pak tam prdnout nitro a sem tam tomu nalozit treba 50+

Ale jestli to ma odlitek hlavy a sani jako mam ja tak je tam hodne prace.

--------------

Kdyby byla moznost dal bych tam 4AGE vcetne elektriky a hotovo. Ty motory se prodavaji do 10 tisic i s elektrikou ...

Je to bytelnej zaklad at uz na turbo nebo i to nitro. Klapku ...

4AGE je uzasny na klapkach ....

EDIT: Link na info o 4AGE verzich http://www.86ers.org/cz/tech/4age-types/

Karburatory z R1 http://www.youtube.com/watch?v=IFB3JjXTGLs

-------------

Nez delat a upravovat FE je urcite lepsi tam dat to GE a je to peknej zaklad do budoucna atd ... zalezi ale podle moznosti ...
-------------
Vychazim z toho co si nactu jsem pekar-cukrar a umim paradni dorty, vlastni zkusenosti nulove :D takze se muze stat ze neco pomotam.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

to co japonci předvedli na odlitcich těch hlav 4/7af je hodně smutné a jak píše cukrář :) dá se tam pár věci při generálce vylepšit.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

Díky pánové že mi takhle pomáháte rozseknout mojí myšlenku ten odkaz byl užitečný.
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2277
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

Já abych pravdu řekl, tak jsem býval dřív hloupý a nad 16 ventilovýma 4A-GE tak trochu ohrnoval nos, viděl jsem se v 20v (ST/BT) a když se pak náhodou objevil ten Ceres, co ho nakonec koupil Mitman, neinvestovat tehdy peníze jinam, už byl tehdy doma :D

Časem jsem se o to ale začal víc zajímat a podle všeho mají 16 ventilové větší potenciál pro úpravy a rozhodně mají co nabídnout, ani nemluvím o lepší dostupnosti. Koukal jsem po inzercích a čas od času se něco objeví, aji Idaha a Libora jsem občas otravoval přes SZ, zda o něčem neví, celkem mě mrzelo, že mi utekla ta Krosmenova Corolla. No nakonec se mi úplně náhodou podařilo najít jednu likvidovanou a za dnešní cenu 2 plných nádrží jsem si domů dovezl 7rib bigport i s plným vlekem dílů z gti. Před rozebráním proběhla krátká zkušební jízda a dojmy byly více než dobré. Práce na tom ještě bude, možná lepší nemluvit, a hlavně mi pořád chybí 3d skelet E10, do kterého to půjde, ale do léta se snad poštěstí, pořád si na to držím doklady...

Jinak už jsem tu dráždil biscuita, pokud vrážet do generálky, tak osobně radši u GE, než FE.

Krom 86ers je další zajímavé čtení i tady.
Holomek!
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2277
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

biscuit píše:...jsem spokojenej a z auta mam dobrej pocit ..
Však to je hlavní. Neřeš. :wink:
Holomek!
Odpovědět

Zpět na „Celica“