Avensis T27 Svetla, Pristup

vše ohledně modelové řady Avensis
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od aczasa »

Neměly by. Máš špatné detektory na zadních tlumicich. Zkus je opravit. Třeba pruzinkou z propisky. ;-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Plextor
Věčnej rejpal
Příspěvky: 993
Registrován: čtv 02.09.2004, 21:11

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od Plextor »

Měl jsem to taky, v servisu mi to vždycky dali hrozně před auto a já nic neviděl, detektorama to nebude.

U světel jsou šroubky těma se to dá přizvednout a hmet je lip vidět a nemusiš se bát že budeš někoho oslňovat, dávaj to opravdu děsně málo do dálky.

Najeď si tak 1-2metry před nějakou stěnu a udělej si tam ci ti svítěj světla nějaký rysky a zvedni to na tý stěně tak o 2 centimetry víc asi ne mě to stačilo.

Kontrola je že až pojedeš tak nesmíš svítit autům do kabiny musí to jít pod okno.

Dej pozor protože kdyby jsi to dal moc takty xenony dost oslňujou a je to nebezpečný.

Teď mám RAV 4 a tam je to dost stejný xenony svítěj hodně a proto pro oči je tam kam nedosvítěj větší tma než u žárovek
a proto je jízda nepříjemná.

Když to zvedneš akorád budeš spokojenej.
Yaris 3 / 1.33 2011
VW Tiguan 2.0, 150k, 2018, po Praze do 6,8l, dálnice 6,4l
měl jsem E12U 1.4, E15U 1.6, T27 2.2.aut, RAV 4.4 - 2.2 aut.
die.catana
Řidič
Příspěvky: 234
Registrován: stř 09.11.2011, 12:06

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od die.catana »

U T25 byl takovej bílej šroub a tím se to nastavilo, ale u T27 ho nemůžu najít.
Toyota Avensis 2,2 D4D 110KW T25
Uživatelský avatar
Plextor
Věčnej rejpal
Příspěvky: 993
Registrován: čtv 02.09.2004, 21:11

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od Plextor »

Je tam určitě nahoře ve světle je takovej hodně oválnej výřez a sněrem dolu je vidět má asi 8mm hlavu
a pod nim je teková jako ozubená podložka, za to ozubení jsem s tím otáčel. Je to tak asi 10 -15 cm hluboko.
Yaris 3 / 1.33 2011
VW Tiguan 2.0, 150k, 2018, po Praze do 6,8l, dálnice 6,4l
měl jsem E12U 1.4, E15U 1.6, T27 2.2.aut, RAV 4.4 - 2.2 aut.
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re:

Příspěvek od CommonUser »

m5t píše:Tak chlapi získal jsem nemilou skušenost s výměnou žárovičky zadního osvětlení SPZ - NIKDY to nedělejte podle knížky co jste dostali k vozu, jinak dopadnete jako já a ulomíte samotné uchycení toho bazmeku ke kufru,samozřejmě krytka držela dále. Buď to nechte ulomit servisákem Toy :) nebo sundejte zadní plastový kryt a hezky zezadu vyšťouchněte celé světlo a pak získáte perfektní přístup ke krytce. Vtip je v tom,že když ji chcete suntat na vozu a uchopíte ze stran tak ten zaklapnutý jazýček ještě více přirazíte k základně,šroubovákem se podle návodu nedostanete dostatečně pod krytku a přitom drží jak sviňa :cry: zámek krytky povolí tlakem na boční stěnu(kratší) zevnitř ven a plast krytky je hodně tuhý., tak bacha.
Takze netreba nic rozoberat z kufra, ale zabudnut na navod od Toyo. Strcit tam nieco tenke kovove (spic do bicykla asi pojde, mal som po ruke len elektrodu) a zatlacit opacne proti logike do vonka zapretim o ten kryt svetla. Ako som to nasiel na nemeckom fore. Ak bude zaujem najdem ten link. Celkom to slo, ale vymyslene na ...
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re:

Příspěvek od Grey »

m5t píše:Tak chlapi získal jsem nemilou skušenost s výměnou žárovičky zadního osvětlení SPZ - NIKDY to nedělejte podle knížky co jste dostali k vozu, jinak dopadnete jako já a ulomíte samotné uchycení toho bazmeku ke kufru,samozřejmě krytka držela dále. Buď to nechte ulomit servisákem Toy :) nebo sundejte zadní plastový kryt a hezky zezadu vyšťouchněte celé světlo a pak získáte perfektní přístup ke krytce. Vtip je v tom,že když ji chcete suntat na vozu a uchopíte ze stran tak ten zaklapnutý jazýček ještě více přirazíte k základně,šroubovákem se podle návodu nedostanete dostatečně pod krytku a přitom drží jak sviňa :cry: zámek krytky povolí tlakem na boční stěnu(kratší) zevnitř ven a plast krytky je hodně tuhý., tak bacha.
Zdar, jak mam vystouchnot zadni svetlo? Nejak jsem to z teho navodu nepochopil. Je to potreba delat zevnitr? V tom pripade je potreba sundat cele calouneni (alespon u kombika, ty mas sedan)... Klidne SZ...
Nebo se ta krytka da "vyloupnout" nejakym zahlou tyckou (bez vystouchnuti celeho svetla)? Kterym smerem je potreba vyvinout tlak, aby se krytka uvolnila?
Dik
ex Toyota Avensis T27 1.8
MarekS056
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: stř 10.04.2019, 03:20

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od MarekS056 »

MoS píše:Potrebujem poradiť. Mám AVE 2013 kde nie sú xenóny led pás+led denné, ale denné svietenie je riešené pásom LED diód na vrchu svetla + svetlo z obrysového svetla. To je dvojvláknové, teda v dennom svietení ide spolu s LED pásom "silnejšie" (asi 21W) a keď sú zapnuté halogény tak svieti LED pás s obrysovým menším vláknom (5W). Problémom je, že denné svietenie vyzerá chjovo, pretože svetlo z obrysovky je žlté a s LED pásom to proste nevyzerá dobre. Skúšal som tam domontovať LED CANbus niečo podobné ako odkaz (http://www.svetzarovek.eu/p-40703/k-606 ... w-cervena/) ale nefungovalo to, dokonca z okolia halogénu začal prúdiť dym, akoby niečo horelo. Tak som to vypol, elektrikár pozrel že všetko je OK. Neriešili ste to niekto, neviete aká žiarovka led ši sklo s naozaj bielym svetlom by fungovala? Už som pochodil asi 10 obchodov, všade na mňa pozerajú čo to chcem...
EDIT: Rozmýšľam aj o takom niečom, zatiaľ som našiel len starý AVE, ale taká biela by nebola od veci...)
http://www.ledperf.co.uk/led-dashboard- ... -4234.html
Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně žárovek. Mám AVENSIS 2014 s halogenovými světly + tenký LED pásek na vrchu světla. Obrysové světlo je řešené páskem LED diod a k tomu svítí žlutá dvojvláknová žárovka W21/5W (https://www.autokelly.cz/Product/OS-7515/229615). Bohužel toto řešení nevypadá moc esteticky: bílé LED + výrazně žlutý halogen. Bohužel v ČR snad neexistují žárovky W21/5W, které by produkovaly čistě bílé světlo.

Proto jsem vyzkoušel koupit LED náhradu za původní žárovku W21/5W:
Žárovka LED OSRAM W21/5W 12V W3x16q 2ks Premium bílá
https://www.autokelly.cz/Product/OS-791 ... 8;39998505

Po přehození žárovky za LED Osram W21/5W jsem zjistil, že bohužel nefunguje. Světlo (LED pásek + LED žárovka W21/5W) po zapnutí světel jen na cca 1 sekundu blikne a dál nesvítí. Když vytáhnu LED žárovku W21/5W ze světla, tak se to chová stejně. Při zapnutí jen blikne LED pásek světla. Když do světla dám původní obyčejnou žárovku, tak vše normlně funguje.

Nedokázal by někdo poradit, proč v obrysovém světle nelze použít LEDku místo klasické žárovky? Že by palubní počítač indikoval nižší odběr? Neřešil někdo podobný problém? Případně nevíte, kde sehnat žárovky W21/5W, které by svítil čistě bílým světlem? Děkuji předem za rady
Toyota Avensis T27 2.0 D4D 91kw 12/2014
Uživatelský avatar
Plextor
Věčnej rejpal
Příspěvky: 993
Registrován: čtv 02.09.2004, 21:11

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od Plextor »

Nesmíš hledat v auto kelly a podobných prodejnách

https://www.escape6.cz/vyhledavani?word=piaa
Yaris 3 / 1.33 2011
VW Tiguan 2.0, 150k, 2018, po Praze do 6,8l, dálnice 6,4l
měl jsem E12U 1.4, E15U 1.6, T27 2.2.aut, RAV 4.4 - 2.2 aut.
MarekS056
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: stř 10.04.2019, 03:20

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od MarekS056 »

Plextor píše:Nesmíš hledat v auto kelly a podobných prodejnách

https://www.escape6.cz/vyhledavani?word=piaa
Díky za tip, ale dvouvláknové žárovky W21/5W, které by měly stejnou patici a svítily by bíle, také nemají.
Ty odkazy na AutoKelly byly jen ilustrační, hledám všude možně, bohužel je to problém.

Tak to už jen zbývají jen noname modré žárovky z Aliexpressu, ale mám strach z kvality.

Nešla by náhodou rozchodit ta zmiňovaná LED žárovka "OSRAM W21/5W 12V W3x16q 2ks Premium bílá" https://www.autokelly.cz/Product/OS-791 ... 8;39998505
když by se k ní dal nějaký určitý odpor? Nemáte s tím někdo zkušenost?
Toyota Avensis T27 2.0 D4D 91kw 12/2014
Uživatelský avatar
Plextor
Věčnej rejpal
Příspěvky: 993
Registrován: čtv 02.09.2004, 21:11

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od Plextor »

Nemůžeš jí tam dávat obráceně, přes diodu teče prou jen jednim směrem.
Yaris 3 / 1.33 2011
VW Tiguan 2.0, 150k, 2018, po Praze do 6,8l, dálnice 6,4l
měl jsem E12U 1.4, E15U 1.6, T27 2.2.aut, RAV 4.4 - 2.2 aut.
MarekS056
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: stř 10.04.2019, 03:20

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od MarekS056 »

Plextor píše:Nemůžeš jí tam dávat obráceně, přes diodu teče prou jen jednim směrem.
Výrobce psal, že na polaritě není třeba hledět. Ale pro jistotu jsem to šel vyzkoušet - bohužel to nepomohlo, v Avensisu v obrysovkách nefunguje
Toyota Avensis T27 2.0 D4D 91kw 12/2014
Uživatelský avatar
Plextor
Věčnej rejpal
Příspěvky: 993
Registrován: čtv 02.09.2004, 21:11

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od Plextor »

Tak nevim, ještě jestli by nepomohlo tohle

https://www.autolamp.cz/osvetleni/zarov ... 3x16q.html
Yaris 3 / 1.33 2011
VW Tiguan 2.0, 150k, 2018, po Praze do 6,8l, dálnice 6,4l
měl jsem E12U 1.4, E15U 1.6, T27 2.2.aut, RAV 4.4 - 2.2 aut.
lajdak.miki
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: stř 16.04.2014, 18:30
Bydliště: veľká dedina,blava nééé

Re: Re:

Příspěvek od lajdak.miki »

Demon píše:
kadel píše: Jinak si vsimam, ze T27 s halogenama skoro vubec nejezdi, co potkavam, tak to jsou z 90% xenony.
Výměna xenonů na T-27 je otázka 10 minut za oba dohromady. Na vše stačí šroubovák. Výměna je, předpokládám, naprosto stejně pracná, jako výměna halogenové verze. Xenony beru (mám zkušenost) jedině Philips. Noname prý mohou s sebou vzít do věčných loviˇšť elektroniku - čemuž jako elektronik klidně věřím.

Co se týče H7, nemám dobré zkušenosti s noname. Většinou odejdou, aniž by se stačilo přepálit vlákno žárovky. Někdy se přeruší spoj v zátavu, někdy vyhoří patice, což návazně odnese i konektor světlometu. Proto už beru jen Philips, Osram, Tunsgram, Narvu. Rozdíl mezi těmito značkami pozorovatelný není, cena mezi 70 - 125 Kč za H7 je podle mne OK.
čau demon,nenašlo by sa nejaké video poprípade pár foto ako na ýmenu xenonov na t27 po facelifte? Ď.
teraz prius a čo potom?TESLA S!!! späť ani krok.
Odpovědět

Zpět na „Avensis“