Nová COROLLA 2019

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

můžeš je kdyžtak poslatna mail - papi.zak@seznam.cz?
Díky, já se na to právě dnes nebo zítra chystám ...

Ale jak si psal
"Na ty dělící rovině kdes ty táhl ten kábel je přesně airbag, tak bych to asi předělal"
Tohle ale já nechtěl slyšet :D
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

Ted sem se to pokousel vyndat a vzdal sem to
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
Uživatelský avatar
zet3
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: ned 14.05.2017, 13:35

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od zet3 »

Fotky pošlu,co ti nešlo? Otevři dveře, odtáhni nahoře těsnění, strč pod ten tapec prsty a zatáhni.
Corolla SD 1.8 Hybrid Executive VIP
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

těsnění sem odtáhnul, i sem prst pod to dostal - kable viděl, ale stejně to pružilo, možná se jen bojím zabrat :)
Fotky došly , díky
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

naoknec se bez problému zadařilo - díky zet3.

kdyby jste potřeboval někdo ještě foto, piště na mail, přílohy blbnou.
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
Corolla 007
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: úte 10.09.2019, 07:27

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Corolla 007 »

Dobrý večer, poradí mi někdo s problémem přehrávání muziky z usb? Přehrátí skladeb proběhne podle abecedy, ale já chci aby probíhalo přehrávání podle pořadového čísla. Samozřejmě jsou jednotlivé skladby očíslovány. Děkuji pokud bude někdo znát odpověď.
androids
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: pon 24.06.2019, 15:11

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od androids »

papi píše: pon 22.02.2021, 14:08 Jinak už mám nahranou podporu Apple CAR, asi to již všichni víte, je to zadarmo. Sem tam ted díky tomu objevil nové položky nastavení vozu a světelného čidla i můžu nastavit bezklíčové odemykání, které nemám ve výbavě :D Nevím, co tam znamená servisní režim, tam to chce jen kod pro uolžení a to je vše.
ak by ste niekto potreboval nahodit AA, tak mam SD este nepremazane :D (alebo info: tu , tu)

Zistujem, ze pri jazde mi zvykne nepravidelne nefungovat adaptivny tempomat (ACC), t.j. napr. nastavim(znizim) pred prijazdom na krizovatku rychlost 30km aby rekuperoval, 3 pasiky na vzdialenost mam defaultne, prichadzam na krizovatku, kde uz stoji auto na cervenu a namiesto spomalovania auto ide dalej alebo zrychli v case kedy uz ma spomalovat pred prekazkou (stojacim autom).
Bol som s tymto problemom v servise, udajne nic nenasli, mali aj testovaciu jazdu.
Pri ceste zo servisu sa mi problem zopakoval. Je to take nepravidelne, neocakavane, netusim zatial po kombinacii stlacenia coho to zblbne, neviem to cielene vyvolat a pri jazde vela kliknuti robim reflexne.
Netreba tomu naslepo doverovat, aby ste predisli katastrofe, urcite tam nejaka chybka vo firmware bude.
Naposledy upravil(a) androids dne pon 29.03.2021, 17:55, celkem upraveno 3 x.
TC TS NG19, 1.8 HEV, 3U5, Executive
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Kocúr »

Všeobecne pri týchto elektronických pomôckach občas niečo kľakne. Ja som minule takto jemne odral auto. Spoľahol som sa na samoparkovací systém a ten mi pri zacúvavaní auta medzi stojace vozidlá škrtol pravým predným blatníkom o ľavý zadný blatník auta, za ktoré som chcel zaparkovať. Obvykle keď sa mi zdá, že ten samoparkovací systém ide príliš nablízko tak ho jednoducho zruším a vtedy som si povedal že nie, nechám ho - veď vie čo robí. Chyba. Nič strašné sa nestalo, na mojom bielom nárazníku zostala červená cca 5cm čmuha a na tamtom aute cca rovnaká biela. Šlo to zotrieť handričkou. Len ma to utvrdilo v nedôveru v elektroniku.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1960
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od slabostka »

určite ste videli tie videá kde auto malo rozpoznať prekážku - chodca, cyklistu, pevnú... a samo zastaviť... právne bude zodpovedný vodič takže sme pri otázke či nie je lepšie to do áut nedávať vôbec než vzbudzovať pocit falošného bezpečia.... proste auto je masa a vodič by mal mať nad ňou vždy kontrolu. Preto som skeptický voči autonomnej jazde a pokladám to za mrhanie peniazmi celý ten vývoj. To môžu mať tak v hale vo fabrike na rozvážku tovaru ale nie na verejných cestách. to nebude nikdy dosť dobré aby to bolo bezpečné. Počítač v tom mozog nenahradí.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

vždy je to zodpovědnost řidiče a tak je to ok. Jinak by každej vše sváděl na auto a automobilky by šly do kytek....., je to pomůcka, ne nástroj a kolikrát by bylo lepší, aby tam nebyla vůbec, přece jen je člověk mín ostražitej.

Už sem to kolikrát zkoušel, kdy sem nedobrždoval dokřižovatky , kde byly strojící auta a nic, prostě by mě to nechalo narazit - jen s tím, že by to nějak udajně 20cm od překážky hupsl natvrdo na brzdy... uvítal bych, kdyby mě auto začalo upozornovat, že tam dojíždím nebezpečně rychle ...., ale to prostě nee ,ale lepší než nic ...
Samozřejmě, ato neví, jestli chce udělat jen myšku, tak by to mělo jít jednoduše vypnout - bud trvale, nebo jak když pípou senzory a zvuk jde jednoduše vypnout tlačítkem ok.
Namísto toho, auto nepochopitelně řve, když mám vypnutý motor a zapnutý jen rádio, tak to řve jak na lese když otevřu dveře u řidiče.., ale když se mě podařilo párkrát auto vystrašit před překážkou, tak upozornění je jen decentní a pokud máte víc nahlas rádio, tak to ani neuslyšíte ..
Mohlo by to být víc konfigurovatelné .... .

Ze začátku mě bylo protivný hlídání pruhu , které lze jednoduše vypnout, ale mám ho zapnuté a nevíc mě přijde užitečné, když dostatečně se nevěnuji, tak auto řve, že jedu doprostřed silnice nebo ke krajnici ...
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1960
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od slabostka »

ako zavádzajúce vnímam že To zákazníci chcú.... ale aby som len nepľuval, dnes TPMS manželke zahlásilo pokles tlaku takže sa vrátila hneď zo začiatku cesty a nemusela riešiť prázdnu gumu v daždi na rušnej ceste... len by to mohlo byť o chlp lacnejšie...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

no já tu kontrolku bych nejradši vykopl krompáčem, pořád tam svítí, přičemž tlak je ok .....a několikrát už sem prováděl reset a nic ..., měřeno za všech druhu teplot, novej drahej měřák, že prý co je na tom kompresoru ukazuje blbě .. a stejně ji nezhasnu ...., jednou jo - kladivem .
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Kocúr »

S tým upozorňovaním na jazdu v pruhu je to na diskusiu. Neviem ako je na tom Toyota (v mojich corollách toto nieje) ale Korando, ktoré som v lete mal na predvádzačke vyslovene trhlo volantom späť a to som chcel predbehnúť cyklistu idúceho po krajnici. Keďže som nevyhodil predtým smerovku tak elektronika to vyhodnotila ako neúmyselný vybočenie z pruhu a nakopla mi volant späť. Riadne som sa zľakol a trúfam si povedať že veľa nechýbalo a dám toho cyklistu dole.
Vôbec nemám chuť mať takýchto asistentov v aute, poviem vám pravdu. Viac ma desí kedy a čo si zmyslia že vedia lepšie ako ja za volantom.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
zet3
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: ned 14.05.2017, 13:35

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od zet3 »

No a já bych to pravé namontovat do všech aut povinně. V zákoně je jasné napsáno, že když přejíždíš do jiného pruhu, máš použít směrovku, teda i když objíždíš cyklistu, to tě potom pustí normálně, bez zásahu do řízení. Dnes totiž správně používá směrovky málokdo a hlavně na kruháči při výjezdu. To není nic proti nikomu, tak to neberte jako provokaci ani ironií, je to jenom konstatování.
Corolla SD 1.8 Hybrid Executive VIP
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Kocúr »

Ja to ako provokáciu neberiem vôbec. Asi to je o tom naučiť sa používať smerovky vždy - aj keď široko ďaleko nieje žiadne iné auto. Kľudne by sa mohlo stať, že máš pred sebou dieru v ceste ktorú chceš minúť a jednoducho ťa nenapadne vyhodiť smerovku - veď pre koho keď kilometer pred tebou či za tebou nieje žiadne auto. A to trhnutie volantom vydesiť vie hlavne keď ideš zároveň do opačnej zákruty. Chápeš - vletíš na okreske do ľavotočivej zákruty a je tam výmoľ - v protismere neide žiadne auto tak si chceš trochu utiahnuť zákrutu miernym prejazdom do protismeru. A v tej rýchlosti ti trhne volantom doprava. A na mokre veľmi rýchlo chytíš balans plus vletíš práve do toho výmoľa, ktorému si sa chcel vyhnúť. To smrdí haváriou s levím podielom asistenčného systému, ktorý je implementovaný do vozidla práve preto, aby sa niečo takého nestalo. Chápem dôvody prečo toto do áut dávajú ale mám z toho nejakú obavu.
Naučiť sa vyhadzovať smerovku pri každom prechádzaní cez čiaru bude chcieť hodne cviku.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Odpovědět

Zpět na „Corolla“