Nová COROLLA 2019

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

Naopak cela nelogicky, isem se na to ptal, když sem byl na běžném servisu - pokud třeba jdu uklízet auto, tak si pustím rádio - aby se mě pustilo rádio, musím zmáčknout tlačítko startu, aby šlo rádio spustit ..., ale motor je pochopitelně vypnutý - což je ok, ale otevřu dveře u řidiče a auto začne šíleným způsobem pípat, že mám otevřený dveře ... proč? V servise mě řekli, že to je z bezpečnostních důvodů a nejde to ani servisním zásahem vypnout ..,, naprostá <> .., když mám vypnutý motor, tak jakápak bezpečnost? Naopak, když mám zapnutý motor, tak si klidně můžu dveře otevřít a auto nepípe - což je OK, ale tam bych z logických důvodu pochopil pípaní ..., ale obojí bych hodil do hnoje ... :D Podle mě je to jen chyba software, že auto pípe při zhasnutém motoru .., ne žádná bezpečnost ...

navíc, když si zapnu rádio jen talčítkem startu - aby šlo vůbec spustit, tak abych ho vypnul, tak musím nastartovat a vypnout, jinak prostě to nevypnu, další chyba software ..... Ale rádio bez motoru si spouštím 1x za dva měsíce, tak mě je to buřt .... a není to, že bych skrz to zavrhoval auto ..
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
Uživatelský avatar
zet3
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: ned 14.05.2017, 13:35

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od zet3 »

Co se týče podsvícení klimatizace, tak to není nic hrozného, dá se na to zvyknout, jen jsem se potřeboval ujistit, jestli to nemám nějak rozbité, když u předchozího modelu to šlo. Automatické zamykání po rozjezdu Toyoty neumí, alespoň pro náš region, na YouTube je video z Ameriky, myslím RAV4, kde to jde nastavit na obrazovce infotainmentu. Máš bezklíčové startování a zamykání? Jestli jo, tak skoro všechny zvuky jdou přes diagnostiku vypnout i např. pásy u každýho sedadla zvlášť, zapnutý světla atd. Pípání při opuštění nevypnutého rádia je z důvodu vymláceni batérie. Při opuštění nastartovaného auta pípa auto zvenku, že v něm nemám klíč. Já teda startovat pro vypnutí nemusím stačí zapnout příslušenství a dalším zmáčknutím se vše vypne.
Corolla SD 1.8 Hybrid Executive VIP
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od MartinHSD »

zapnout rádio a nechat otevřené dveře, aby to nepípalo to nebylo možné u Toyoty už v roce 2005. Žádná Toyota co jsem měl toto neumožňovala. Já to nějak neřeším, když luxuji auto tak k tomu nepotřebuji mít zaplé rádio :-).
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

ano není to věc, co člověk dělá často, tak to ani netrápí ...
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

Připojovali jste autokameru do auta někdo?

Já sem dráty rozvedl, ale v těch sloupcích sem jen plochým šroubovákem odklopil nezbytně nutnou mezeru - protáhnul a hned zamáčknul .., jen nevím, jestli sem tím neudělal překážku airbagu, který je tam umístěn :) , trochu se obávám, že ano... .

Nezapojoval jste někdo autokameru do pojistkové skříně? Já to tam mám jen dovedený, ale nechám si to pro jistotu zapojit v origo servisu, ted to mám dočasně do autozapalovače.
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
Uživatelský avatar
zet3
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: ned 14.05.2017, 13:35

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od zet3 »

Chystám se na to tenhle týden. A sloupek rozhodně rozebrat a tahat kolem kabeláže co tam už je. Asi to natáhnu po sloupku spolujezdce, zezadu k zástrčce a paralelně na kábel připojím další zásuvku pod plasty. Měl jsem to tak i na předchozím autě a OK. Spíš řeším, kam ji strčit na sklo. Asi napravo od toho krytu za zrcátkem, tam by neměla být v zorném poli. Beztak když jsem na křižovatce první, tak se musím naklonít abych viděl nahoru na semafor.
Corolla SD 1.8 Hybrid Executive VIP
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

tak až budeš oddělávat sloupek, tak nafot a porad, kde a jak oddělat, řekl bych, že to budu muset spravit. jinak nad sklem se dá tapacirung odehnout lehce, nejvíc sem právě měl problém v těch sloupcích, kde to odehmout. Plochý šroubovákem se odehnul, zavedl drát a přihnul, tot ok, jen mám skutečně obavy, že se tudy lítá arbag ven a je sem tam dal překážku. Navíc sem vedl drát k zadní kameře, takže sem možná vypnul tři arbagy :D. Ale jinak se to vedeok, jen na těch lsoupcích sem nevěděl, jak je vyndat, tak budu rád za pomoc.
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

foto
Přílohy
Skype_Picture_2021_03_01T19_28_05_749Z.jpeg
Skype_Picture_2021_03_01T19_28_05_749Z.jpeg (179.18 KiB) Zobrazeno 1435 x
Skype_Picture_2021_03_01T19_28_02_941Z.jpeg
Skype_Picture_2021_03_01T19_28_02_941Z.jpeg (116.34 KiB) Zobrazeno 1435 x
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

puvodně sem ji chtěl schovat za zrcatko, ale na tech černejch puntíkách to nedrží a, ale jak ji mám ted, tak z pohledu řidiče je uplně mimo zorné pole, což je ok. Resenim je nalept třeba izolepu na ty puntíky a na to přliepit kamreu, ještě zvažuji tuhle možnost.
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
Uživatelský avatar
zet3
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: ned 14.05.2017, 13:35

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od zet3 »

OK, ale ta přísavka je na nic, nemáš ke kameře nalepovací držák? Tady inspirace, na Corolla 2017 to bylo stejný, tak snad to nebude moc odlišný. https://youtube.com/watch?v=ck_aeQb1R8U&feature=share
Corolla SD 1.8 Hybrid Executive VIP
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

dík za video, tady to je aspoň trochu užitečný, ikdyž ale ... .
Našel sem spoutu videí na současný model přímo na vedení kablu a video spočívalo v tom, že prstem ukazovali kudy to vést - to by kokota nenapadlo :D to přece můžou kukazovat dementum, kudy to vest, samozřejme tapacirunkem okolo ..., al enikde neukázali , jak to oddělat.
Tady je to podobný -neukázali , jak to sundali, ale aspon ukázali, na čem to tam drží ty háčky - aspúon v tom je to přínosný, ALE PROČ neukázali, jakým způsobem to vyndají ... ???? Dyť to je to nejduležitější přece ....., ztoho usuzuji zhlediska zapádek, že člověk to musí silově vyndat, až to se vycvakne a doufat, že to nerozlomí ten zobák ..
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
Uživatelský avatar
zet3
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: ned 14.05.2017, 13:35

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od zet3 »

Moje zkušenost z 2017: vytáhnout těsnící gumu dveří, zajet prstama pod tapec toho sloupku nahoře a jemně trhnout, povolí první klip, pak opatrně níž a opět trhnout, vyskočí ten druhý, nejtěžší je dostat to z toho zobáčku, je tam malá škvira a blbě se s tím manipuluje, pak ho jenom vytáhnout nahoru od palubky. Já ten kábel nijak nevázal, jenom jsem ho zastrčil za tu stávající kabeláž. Při demontáži jsem to odcenil, nemusel jsem se pr..t s tím zobáčkem.
Corolla SD 1.8 Hybrid Executive VIP
Uživatelský avatar
zet3
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: ned 14.05.2017, 13:35

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od zet3 »

Kamera
Kamera
received_1157966644660468.jpeg (57.96 KiB) Zobrazeno 1407 x
[attachment=0]received_Tak dnes bylo sluníčko, tak mám hotovo. Kamera je na svém místě. Sundání tapecu A sloupku 30 sekund. Zabral jsem ze strany těsnící gumy, ani jsem ji nesundával a horní klip hned povolil. Pak jemně níž a povolil i ten druhý, zobáčky jsou tady na obou. Celý ty klipy jsem natočil a zatlačil proti sobě výstupky dolů u kastle a vypadli ven. Pak jsem to jenom zvedl nahoru. Na ty dělící rovině kdes ty táhl ten kábel je přesně airbag, tak bych to asi předělal. Fotky nějaký mám, ale asi ani není potřeba je tady dávat, jde to skoro samo. Celé i s připojením mi to zabralo cca 35 min.
Corolla SD 1.8 Hybrid Executive VIP
Uživatelský avatar
Korolák
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: ned 21.02.2021, 17:43

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Korolák »

"zet3" ...... no ja by som tie fotky inštalácie kamery uvítal ................
Corolla Hatchback 2020 1.8 Hybrid Comfort+Style+Tech (12/2020 - )
Ford Mondeo Kombi 2.0 TDCi 2004 (9/2009 - 2021..) na predaj
Uživatelský avatar
zet3
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: ned 14.05.2017, 13:35

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od zet3 »

Ahoj, tak jsem se snažil sem nahrát ty fotky, ale nějak se mi to nedaří, zjevně něco nefunguje, asi je to rozbitý. :D
Corolla SD 1.8 Hybrid Executive VIP
Odpovědět

Zpět na „Corolla“