nová klubová

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: nová klubová

Příspěvek od gramo »

No ty 5W blinkry asi budou houby vidět. Jestli dobře počítám odběru cca 21W dosáhneš, když dáš paralelně k té 5W žárovce 10 Ohm rezistor (poteče jím těch zbývajících 15W, tak tam dej dimenzovaný na 20W)

anebo se to dá řešit takto:
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Neboj já vím, jak má fungovat denní svícení. A taky vidím denně, že to mají lidi svíti, když už mají zapnutý potkávačky. stejně jako milion dementů, co jezdí s mlhovkama. A to když jen trošku prší, nebo aj když je jen tma.
Tohle byla taková zkouška, jak to vůbec svítí s těma ledkama a vypadá to obstojně. Já když to budu chtít dodělat, tak budu mít v prototypu nula manuální vypínání těch denních. prostě otevřu mrkačky a vypnu ručně ty denní. A jakmile se donutím koupit nový denní svícení na carinu, tak tohle dotáhnu do detailu. Po loňsklé bouračce mi zbylo funkční relé těch starých origo denních z cariny. Takže tam pak šoupnu tohle a už to bude automatický, včetně nesvitících zadních obrysovek. A na technickou prostě jen přehodím dvě propojky a bude to jako dřív.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

Mx5 fujjj... Celica má krásnější shine... diamond...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Pochlubím se - konečně má čelda véfuk, kterej jí snad bude sloužit na hoodně dlouho.
Na jaře se dělal koncovej tlumič. Nerez. Chtěl jsem, aby to bylo podobný originálu, aby s tím nebyly oplítačky na technické. Dělali to kluci ve Šternberku - fa Soieta. Oválný tělo a dvě leštěný trubky ven.
No a minulej týden si kámoš v Hulíně pohrál se zbytkem od katu k tomu koncovýmu tlumiči. Místo původních dvou tlumičů tam dal jeden větší. Samozřejmě celonerez. Tady už mám i vyfoceno :-) Jde z toho teď takovej krásnej plechovej zvuk :-) Uvidíme, jak se vypálí v nedělu v Mýtě.
vyfuk peta.jpg
(192 KiB) Staženo 1879 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: nová klubová

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 08:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: nová klubová

Příspěvek od gramo »

Moc pěkné, to se těším, že ho v Mýtě uslyším :)

Dost možná jen klame fotka, ale připadá mi, jako by byl ostřeji zahnutý, než originál. Pruměr zůstal stejný, nebo jsi trochu přidal?
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Taky se těším na mýto. Samozřejmě jsem to zazdil a registraci provedl až dneska :-(
Fotka asi trošku klame. Mělo by to být na chlup stejný, co se týče ohybů. No a myslím, že to je o 5mm větší průměr. Ale jak řikám, chtěl jsem to hlavně mít tak, aby to bylo co nejblíž originálu. Kluc, co to vyráběl, tak říkal, že jeden tlumič jsem na tom starým měl úplně totál zborcenej a ucpanej. Byl to ještě origo tyoťáckej. Teď se mi pocitově zdá, že motor jde snadněj do vyšších otáček. Uvidíme v neděli :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: nová klubová

Příspěvek od Pavo.B. »

Díky za doporučení a info, zajedu tam s Luxusem, než mi zase urezne :wink:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

Nerez je hustej vs normal... na Subaru XV mam nerez Borla zadní koncák a normal střední díl... střední díl "koleno je nasráč vs Borla.... ta je jak nová... stejný koleno jen druhá část... celkem absurdní... a vtipný... záruka se na lauf nevztahuje :-) ale je to hustý vidět ten rozdíl kvality.... japan vs Borla USA... hustý jako dám to do tématu subaru XV...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Notýkráfo, to je ale hezkej vejfuk! :bigups:
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Tak nedělní ježdění bylo fajn. Teda do té doby, než se mi po druhé projížďce oloupaly přední gumy. Tak jsem je přehodil za zadní a dal si s kámoškou session na motokárovým okruhu. Pak třetí ježdění a ustřelil zadek a pic do gumy, co ležela v zatáčce.. Sakra zas mám co dělat :-(
IMG_20170716_173818_HDR.jpg
(267.3 KiB) Staženo 1790 x
Když už mám dole nárazník a blatník, tak přemýšlím o montáži olejovýho chladiče. nemáte někdo nějaký doporučení? je mi jasný, že budu muset koupit novej sendvič pod olejovej filtr s vývodama na chladicí okruh, aby to mělo i termostat a vývody na dvě čidla. Taky si klidně nechám poradit, co koupit.
Říkal jsem si, kouit chladič oleje z 1,6 čeldy, ten by tam měl někam pasovat co se montáže týče.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

Co to kurva je... 8) ten nárazník má pořád ten destruction derby šílenec... blatník je k.o. vyhazoff no je to pěkně zmrdaný :-)
Ne nic si z toho nedělej vole :-) takhle sem to měl i já a všichni... to je cajk... :biggrin: na každýho to čeká....
Naposledy upravil(a) micron dne pát 28.07.2017, 00:36, celkem upraveno 1 x.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

Biscuit> ne ono jde o to že on se fakt snažil.... a prostě existuje zákon schválnosti, a to ten že ti pomrdá to co si chtěl... ale vytvoří něco novýho... :biggrin:
Já se snažim celou dobu aby mě nic takovýho nenapadlo... ale šlo to mimo mě.... mam rád totální přehled...
No tak taky Stan dostal... za vyučenou... dost dlouho dooost tak přes rok působil jako dokonalost sama.... a teď poprvé dostal ťufku... zase neměl celicu tak dlouho jako já 15 let--- zatim si s ní hraje a zasloužil si dostat problém... připadal si totiž jako dokonalej.... skoro jako Akiro... ne oba se budete muset fakt snažit čas je čas....
Zároveň ale musim říct jo chybama se člověk učí---- studuje... takže všechno je cajk!
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

Nikdy sem neviděl že by se někdo zranil v celice 5g... až na rally kde se nedostal z vázání... spolujezdec... rána do dveří a nebyli ho schopný odpoutat... kdyby to šlo 1 tlačítkem tak by žil... ale je to blbě... :roll: Díky tomu že byl upoutanej tak ho nemohli dostat ven.... jak je možný že neni system co to upnutí okamžitě "resetuje" ???? !!!!! No je to proto že jsme hlupáčci... ale myslíme si o sobě jak jsme dokonalí..... iluze :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

No nárazník je celkem vpoho. Leštěnkou jsem dostal ten černej šrám od gumy dolů. Blatník taky zkouším zachránit. Vyklepal jsem, odloupal spousty starýho kitu, na to se hodí novej kit a barvu ve spreji mám namíchanou. Jinak je blatník vpodstatě bez rzi, tak ho nechám.
Hold beru to tak, že kdo nic nedělá, nic neskazí. Zkoušel jsem to v tom Mýtě dostat až na hranu a prostě jedno to nevyšlo. To se stává. Taky na to to okruhový ježdění je, žejo. Akorát tam fakt nemuseli pokládat tu zasranou pneumatiku.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Odpovědět

Zpět na „Celica“