Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
Beneold
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: čtv 31.12.2015, 15:19

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Beneold »

tlumex:
Napriklad nasa auriska je v executivke.
Fotky... aj sedaciek si mozes pozriet pri mojich prispevkoch, duplovat ich je zbytocne. A ano.. sedacky su taky "sparen" hybrid. Co znamena.. Veci, co vyzeraju ako semis, podla slov predajcu, je brusena koza (hneda-terakota), vsetko co je cierne okolo, je synteticka koza. Stred sedaka a chrbtovej casti je latka. Stredova laktova opierka (tvrda ako kamen), je tiez synteticka koza.

Bi-Led, sice sa nenatacaju do zataciek podla polohy volantu, (su staticke) svietia naozaj nadpriemerne dobre. Pozorujem akurat jemny na fialovo farebny pas na okrajoch dosvitu. Pozorovat sa to da hlavne pri osvite dopravnych znaciek, navesti atd. Zostava v praxi zistit, ako dlho budu takto skvelo svietit, alebo zacnu stracat na intenzite. To nepreveria ziadne tabulky a vypocty, iba cas.

1,6A vs 1,2T nie je vitaz ani porazeny, kazdy motor ma svoje vyhody - nevyhody a uzivatelske radosti - starosti. Rovnako ako prevodovky k nim.
rôzne značky
Camry Hybrid 2020
brutulus
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: stř 17.02.2016, 14:24

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od brutulus »

@tlumex Nevím co tě konkrétně zajímá. Prostě tam jen liju benzín a užívám si jízdy. Před tím jsem jezdil s Lagunou 1,9 TDi. Auris 1,2 je živější, má lepší akceleraci a daleko menší turbo efekt. Po zajetí při vytočené 3 a 4 na 3 500 - 4 000 otáček auto letí jak raketa. Jinak táhne pěkně od 1500 otáček. Dvojka delší - kde jsem na Laguně zvládl velmi pomalou jízdu na 2 u Aurise musím dát za 1. Spotřeba po městě 6,5 l. Tady mě akorát vadí nejasné info o dojedu nádrže. Svítí mě kontrolka a dojezd píše 30 km a dotankuji jen 45 litrů. Nemám na to moc nervy jezdit nadoraz abych to nějak ověřil. Ale je tam asi zbytečně velká rezerva.
tlumex
Navigátor
Příspěvky: 102
Registrován: ned 30.01.2011, 10:08
Bydliště: Su z Brna

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tlumex »

Ja toyotu uz jednu mam takze vim, ze je to jen liti benzinu.
Bohuzel 1,2T sem testoval pred 3 roky nemela moc najeto, takze to zralo 9 litru a moc se tomu nechtelo.
Nicmene najedu od 3 do 8 tisic za rok a na dalnici se dostanu tak 6x za rok. S 1,6 jsem maximalne spokojen, takze nevim co zvolit, asi se objednam na testovaci jizdu a vyzkousim. Mlada ma plnolete polo a mam obavy, ze v lednu STK bude kriticka, takze dojde k nejakym posunum vozoveho parku :blush:
Na tech sedackach v nejvyssi vybave jsem se chtel zeptat zda se v nich moc nepoti zadek :lol:
Skoda 125L rv. 1989
Opel Omega 2,0 16V LPG rv. 1995
Toyota Auris 1,6 Luna rv.2011
marcelstehlik
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 24.04.2016, 21:39

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od marcelstehlik »

@tlumex ja mám tiež 1,2 ale stredná výbava s paketom Trend+, mne sa zdá, že každým kilometrom je to auto svižnejšie ako na začiatku, mám niečo cez 4000 a už sa pomaly zabeháva, spotreba je u mňa niekde okolo 6 litrov, ale ber to tak, jazdím len dialnicu a mesto, ak budeš jazdiť po okreskách, dostanes sa na hranicu 5 - 5,5 l/100km.
Toyota Auris 2016 1,2 Trend+
valinor
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: stř 14.10.2015, 10:07

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od valinor »

Ahoj,
jak se vejde do Aurise TS (kombi) horské kolo?
Máte s tím někdo zkušenost?
Dík
tyma
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: ned 17.11.2013, 19:30

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tyma »

Mne sa lubi aku spotrebu pisu na 1.2 s automatom(4,6 a hybrid 3,5) lebo ak je to tak a clovek robi hlavne dlhe trasy na dialnici tak sa mu hybrid neoplati respektive navratnost je dlha pre kazdeho pri rozdiely cca 3 tis eur a casom odpadnu starosti s akumulatorom

Inak rad by som videl porovnanie lediek auris vs megan vs astra btw sedel som v novom megane a ten interier je pecka
tyma
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: ned 17.11.2013, 19:30

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tyma »

Mate niekto skusenosti s bielou klasikou a perletou? Ci sa oplati ten priplatok lebo modra ta nova farba na predvadzacke teda mic asi neznesie bola na tak nove auto dost znicena
Kcheml
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29.01.2015, 19:01

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kcheml »

valinor píše:Ahoj,
jak se vejde do Aurise TS (kombi) horské kolo?
Máte s tím někdo zkušenost?
Dík
Po sklopení sedaček se tam vejde 29palcové v pohodě, jen je třeba sundat přední kolo. Asi by se tam vlezlo i s ním, ale neprotáhnu to skrz dveře od kufru.
Toyota Auris Hybrid Touring Sports Executive TSS 2015
Uživatelský avatar
ToyotaP65
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: sob 31.01.2015, 17:51
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od ToyotaP65 »

tyma píše:Mate niekto skusenosti s bielou klasikou a perletou? Ci sa oplati ten priplatok lebo modra ta nova farba na predvadzacke teda mic asi neznesie bola na tak nove auto dost znicena
Bál jsem se bílé,ale nakonec moc dobrý,tady je foto ze soboty,když jsem půjčoval auto na svatbu pro nevěstu, nikdo ze svatebčanů neměl bílé auto :D
Přílohy
20160814_104648.jpg
(100.13 KiB) Staženo 1626 x
20160814_104633.jpg
(82.82 KiB) Staženo 1626 x
Corolla SD TechStyle 1,6 automat 2019
Auris TS 1,6 2015-2019 ex
nissan tiida 2008 - pořád jezdí
nissan almera 2001-2008 ex
škoda 6x 1989-2001 ex
tyma
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: ned 17.11.2013, 19:30

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tyma »

Biela je fajn hoci niekde som cital ze neni taka odolna ako metaliza ze tam nie je lak ale moc tomu neverim. V auriske je nejake vnutorne svetlo na nohy alebo nejaky ambient bodove na stredovy tunel v noci?
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

Na oboch corollách mám obyčajnú bielu farbu a na zadných nárazníkoch mám pár hnedých bodiek, o ktorých servisáci tvrdia, že to je náletová korózia. Vraj či som nešiel autovlakom. Čo som nikdy nešiel. A je zvláštne, že to je len na na zadných nárazníkoch. Možno keby to bola metalíza tak toto nemám.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Kcheml
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29.01.2015, 19:01

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kcheml »

Kocúr píše:Na oboch corollách mám obyčajnú bielu farbu a na zadných nárazníkoch mám pár hnedých bodiek, o ktorých servisáci tvrdia, že to je náletová korózia. Vraj či som nešiel autovlakom. Čo som nikdy nešiel. A je zvláštne, že to je len na na zadných nárazníkoch. Možno keby to bola metalíza tak toto nemám.
Polétavá rez je úplně normální jev, může to být i od brzd. Odstranění je snadné se správnou chemií - umýt auto, nastříkat tímto:
http://www.detailingshop.cz/cistice-lak ... etave-rzi/ nebo jiným z nabídky a znovu omýt.

Asi by ses divil, kolik toho je i na novém autě... o kolech ani nemluvě.
tyma píše:Biela je fajn hoci niekde som cital ze neni taka odolna ako metaliza ze tam nie je lak ale moc tomu neverim. V auriske je nejake vnutorne svetlo na nohy alebo nejaky ambient bodove na stredovy tunel v noci?
Já na hybridu mám bílou LED bodovku, která míří na středový tunel. Osvětlení prostoru pro nohy je v příslušenství za dost nerozumné peníze.
Toyota Auris Hybrid Touring Sports Executive TSS 2015
machacek
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: úte 19.04.2016, 06:38
Bydliště: Tábor

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od machacek »

Ohledně bílé barvy v toyotě mě říkaly že i na základní bílé je použitej krycí lak
corolla 2016 trend+manuál
tyma
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: ned 17.11.2013, 19:30

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tyma »

Hej za to osvetlenie pytaju dost ked dnes uz ine znacky davaju aj rozne ambientne osvetlenia...tu bodovku ma len hybrid?
tyma
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: ned 17.11.2013, 19:30

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tyma »

https://youtu.be/YVRlOoWGai0

U nas asi taku verziu nedostat ktovie co by to stalo taky cierny strop
Odpovědět

Zpět na „Auris“