Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
el bunda
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: pon 11.04.2016, 11:49

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od el bunda »

erwestquestworks píše:Že by už vyřešili v Toyota hlučné podběhy a doplnili stírací gumu u stahovacích oken? Tak to se na garančce poptám.
Tak to by bylo fajn kdyby aspoň s těma podběhama něco udělali.Po neděli zkusím kontaktovat prodejce jestli něco neví,když tak dám vědět,nebo jestli by někdo něco zjistil od autorizovaných servisů tak dejte prosím vědět.Díky
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od bobanakis »

erwestquestworks píše:Že by už vyřešili v Toyota hlučné podběhy a doplnili stírací gumu u stahovacích oken? Tak to se na garančce poptám.
No ty stírací gumy v oknech je pro me dost problém... když tam jak šašek beham okolo auta se sterkou abych videl ven a soused se diva co to delam....... proste v autech teto třídy by to mela samozřejmost. Navíc v rakousku kde mam auto přihlášeno chcoui za tento model (avensis)okolo 40.tis.€ ... pak se diví proč to lidi nekupuji.....ale hlavní duvod bude jinde ;-)
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Uživatelský avatar
erwestquestworks
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: ned 18.10.2015, 17:34

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od erwestquestworks »

bobanakis píše:
erwestquestworks píše:Že by už vyřešili v Toyota hlučné podběhy a doplnili stírací gumu u stahovacích oken? Tak to se na garančce poptám.
No ty stírací gumy v oknech je pro me dost problém... když tam jak šašek beham okolo auta se sterkou abych videl ven a soused se diva co to delam....... proste v autech teto třídy by to mela samozřejmost. Navíc v rakousku kde mam auto přihlášeno chcoui za tento model (avensis)okolo 40.tis.€ ... pak se diví proč to lidi nekupuji.....ale hlavní duvod bude jinde ;-)
Třeba nám kolega Bogas doplní nějaký videem, že je již odstraněno, když to označuje za bludy. To by bylo celkem fajn. V každém autě co jsem měl soukromě nebo služebně to byl standart a stáhnout okno, vytáhnout nahoru a nevidět vůbec nic, je hrůza. A o podbězích tu již bylo řešeno hodně. Krom toho, že mi začalo šumět rádio při průjezdu městy a tak ho musím ve městech vypínat :-/
Toyota Auris Touring Sports 1.6 FL CVT 01/2016
Uživatelský avatar
Bogas
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pát 15.07.2016, 21:49

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Bogas »

To bobanakis: u rozjezdu zalezi jak moc rychle se chci rozjet. Power mod resi rychlejsi rozjezd a je to opravdu znat, na zavodeni to neni, ale ani na zadnou ostudu, Eco mod je vlacnejsi a nechce se tolik vytacet. Nemam to jeste moc vypozorovane, ale zda se ze v ciste EV modu to zvladne lehce sviznejsi rozjezd, ale motor startuje pomerne brzo drive nez 50km/h. Kdyz se rozjizdim s hodne lehkou nohou, tak jedu taky na baterky (nebo kdyz sundam ve meste nohu z plynu nebo lehce udrzuju rychlost), ale neni to stejny zmineny EV mod, ktery se zapina u rucky a jen za specifickych podminek. A proc neni? U tohoto "normalniho" modu neni problem se rozjet a jet ciste na elektrinu do 60km/h - vyzkouseno (po rovince, ukazatel vykonu je stale v prvni casti Eco). Kdyz prijde kopec tak mene, proste to na to nema uplne silu a preleze to do druheho Eco chca nechca. Takze neni uplne pravda, ze se neda projet mestem 50tkou na baterky, jde to, ale zalezi na profilu. Kdyz se clovek rozjizdi mirne z kopce tak i akcelerace je dobra a motor neni treba. Jinak je klasicky rozjezd na baterky pomaly, na normalni provoz to uplne neni, ale na druhou stanu ale zjistuju, ze v plno pripadech to staci, protoze ne vzdy clovek startuje rovne a prudce, nekdy se ostre zataci a nebo toci po kruhaku a pak to staci. V nocni Praze to ale nevadi vubec a je to paradni plavba v tichu.

To all: diky za reakce na novou kcharu :)
Na podbehy jsem se dival, az bude sance tak to vyfotim, je tam nastrikana nejaka gumova vec, nevim jak moc tlusta, ale po hmatu je to neco takovyho, je to hlavne za kolem, neni to po celem podbehu. Ted jak slusne prselo tak jsem jezdil v desti a nic zvlastniho jsem neslysel, zde jsem cetl, ze pry bylo neco slyset i v desti.
Co se tyce gumy u okynek, pokusim se vyfotit mokre pred a po stazeni. Nebo pokud by tam venku nemela byt vubec, tak mohu potvrdit, ze tam opravdu je, alespon ja ji tam mam.

Update spotreba: Praha - Jizerky, svizne 120-130, s kolonou 30min (vic nez polovina na baterky, radost popojizdet + ecvt bez cukani), 5.5l. Cesta zpet, tempomat do 120 klidna jizda, zadna kolona a mensi provoz 4.4l. Praha - Plzen 120, 2 kolony (cesi, zip a dodrzovani bezpecne vzdalenosti ...) 5l, cesta zpet a jeste kus za Prahu stale po dalnici+kousek okreska, dalnice 120-140 tempomat, bez kolony 4.6l. Presun po nocni Praze, max vyuzivani baterek 3.8l (kdybych to jel obracene spotreba by byla asi trosku vyssi).
V aute vetsinou 2 osoby a par veci, stale novy motor do 1000km.

Uvital bych kdyby se dala jedna obrazovka na tom malem disp. prizpusobit, ze by si clovek poskladal co chce videt. Taky neni videt nastavena rychlost na tempomatu, jedine si prepnout na aktualni rychlost a pak alespon clovek vidi co si nastavil a muze pridavat ci ubirat, ale nejak extra mi to nevadi. Co mi trosku vadi je loketni operka, kdyz se vysune nejde se jednoduse dostat do kasliku pod, a taky se az moc jehce posouva(sam). No kdyz to tak zustane, tak budu docela spokojenej "parchant", ... kdyz nebudu resit nic horsiho :)
marcelstehlik
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 24.04.2016, 21:39

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od marcelstehlik »

Inak ja by som uvítal, keby na tej obrazovke v strednom panely zobrazoval graf o spotrebe dynamicky, pripadne za celu jazdu a nie len za posledných 15 minút. S tým, že by os x reprezentovala jednu cestu a os y by sa prispôsobovala podľa maximálnej spotrebe. Uvediem príklad, dôležité sú pre nás hodnoty od 4 do 10l na sto km, hodnoty nad 10l/100km normálny človek nadobudne pri malých rýchlostiach alebo v meste ak tak, jednoducho dve tretiny obrazovky sú nevyužité. Preto táto fičúrina pre bežného človeka nemá význam. Na sw by mala toyota popracovať, sú to predsa japonci, majú to v krvi! (PS: samozrejme je to len taká prkotinka, auto si človek nekupuje kvôli tomuto ;))
Toyota Auris 2016 1,2 Trend+
Uživatelský avatar
Bogas
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pát 15.07.2016, 21:49

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Bogas »

Guma v podbehu
Přílohy
20160722_171850-800x450.jpg
(88.35 KiB) Staženo 1952 x
Uživatelský avatar
Bogas
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pát 15.07.2016, 21:49

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Bogas »

Guma u okna
Přílohy
20160722_171932-800x450.jpg
(74.03 KiB) Staženo 1952 x
el bunda
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: pon 11.04.2016, 11:49

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od el bunda »

Bogas píše:Guma v podbehu
Ahoj tu gumu v těch podbězích sis tam dával dodatečně?Uvažoval jsem taky o nějakém odhlučnění podběhů,ale nemůžu najít nějakou firmu v okolí Ostravy která se tímto zabývá.
tyma
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: ned 17.11.2013, 19:30

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tyma »

no ak by to fakt odhlucnili uz bolo by super, v priplatkovej vybavej je osvetlenie ineterieru, to je len ako maju auta niektore uz v cene ze ked sa otvoria dvere svietia svetla na nohy? ...
tyma
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: ned 17.11.2013, 19:30

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tyma »

Chalani uz sa mi to blizi budem brat aurisa uz len 2 veci ci hybrid alebo 1.2t s automatom alebo ma laka pockat na novu chr len neviem ako sa tam bude pohybovat cena nerad by som zistil ked vezmem aurisa ze chr bola o 2tis drahsia to by som asi lutoval. Inak kto vie kedy pride uplne novy auris ratam ze buduci rok alebo nie ved aj avensis je stale to iste uz asi 8 rokov
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2009
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od slabostka »

tyma píše:Chalani uz sa mi to blizi budem brat aurisa uz len 2 veci ci hybrid alebo 1.2t s automatom alebo ma laka pockat na novu chr len neviem ako sa tam bude pohybovat cena nerad by som zistil ked vezmem aurisa ze chr bola o 2tis drahsia to by som asi lutoval. Inak kto vie kedy pride uplne novy auris ratam ze buduci rok alebo nie ved aj avensis je stale to iste uz asi 8 rokov
- ale to chr či c-hr či ako... to je taká imidžovka na spôsob Juka? v tom veľa praktickosti nevidím - také fun vozítko pre dvoch?
- k motoru to si urob jazdy, povoz sa v meste, za mestom... ak jazdíš veľa mesto a okolo mesta tak asi hybrid.... ale to je ťažko radiť, rozdiel v cene? otázka následného predaja? servisné náklady? na koľko rokov - km chceš auto? súkromník či firma? nie sme v tvojej koži...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
asteroid
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pát 08.04.2016, 18:34

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od asteroid »

Tak ty podběhy jsou stále stejné - jako u mého auta.
To znamená, že budou také trochu hlučnější..
Auris TS 1,6 2016
Obrázek
tlumex
Navigátor
Příspěvky: 102
Registrován: ned 30.01.2011, 10:08
Bydliště: Su z Brna

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tlumex »

Zdravim a pozdravuji.

Chtel bych se zeptat, nema nekdo zde tu nejvyssi vybavu? Jak v noci sviti ty ledky a chapu spravne ze sedacky nejsou celokozene ale dole na sedaku je latka?
Take bych se rad zeptal majitelu 1,2 motoru, jak jsou spokojeni se svoji volbou. Moc toho nenajedu ( 3 az 8 tisic za rok) a nejsem zavodnik. Procetl jsem si tema 1,6 versus 1,2 a nejak nemam stale jasno.

Diky moc 8)
Skoda 125L rv. 1989
Opel Omega 2,0 16V LPG rv. 1995
Toyota Auris 1,6 Luna rv.2011
brutulus
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: stř 17.02.2016, 14:24

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od brutulus »

Mám 1,2 od března, najeto 5 000 km. Zatím spokojenost.
tlumex
Navigátor
Příspěvky: 102
Registrován: ned 30.01.2011, 10:08
Bydliště: Su z Brna

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tlumex »

brutulus píše:Mám 1,2 od března, najeto 5 000 km. Zatím spokojenost.

Mohl by ses trochu vic rozepsat? Ja sem pred 2 roky ridil nezajetou predvadecku a moc me to za srdce nechytlo.
Skoda 125L rv. 1989
Opel Omega 2,0 16V LPG rv. 1995
Toyota Auris 1,6 Luna rv.2011
Odpovědět

Zpět na „Auris“