NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

zviditelnění, propagace klubu...
Odpovědět
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od aczasa »

Nebo obdélník a jen nápis Toyotaklub.cz .. Protože to je v tom kole... Ta Česka republika je děs. ;-))))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od Luke_Luke »

Tak nic, jsme tam, kde jsme byli. Az se domluvite, dejte mi vedet a ja vam to za levnejsi peniz zprostredkuju k vyrobe.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od biscuit »

samozrejme ve svy peclivosti jsem mel navrzenou i weblepku, jak jsem to pracovne pojmenoval...

Obrázek

Obrázek

osobne bych se po jinem fontu klidne podival a aplikoval ho do navrhu, ale desim se predstavy, ze se tady objevi tri odpovedi, ze je to horsi nez to bylo...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od aczasa »

Ještě jen výšku fontu na výšku "slunce" a říkám Dobrý. ;-)))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od m5t »

Na to B si nemohu zvyknot :-|
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od Jimmi »

Luke_Luke píše:Tak nic, jsme tam, kde jsme byli. Az se domluvite, dejte mi vedet a ja vam to za levnejsi peniz zprostredkuju k vyrobe.
Ale hovno, od toho ta diskuse je. Jenom se musíte vyjadřovat, a to prosím pěkně nějak jednoznačně.
biscuit píše: ...desim se predstavy, ze se tady objevi tri odpovedi, ze je to horsi nez to bylo...
Ten font je fakt běsnej. Říkám to na rovinu. Zrovna tak bych od Tebe ale rád slyšel (a nejen od Tebe), jestli je průchodná moje varianta s textem okolo Tvého kulatého loga, jednobarevná. Řekni prostě líbí/nelíbí, nic jiného nechci. Já se s tím smířím, věř mi 8)
Kromě toho jsme tu jediní dva, kdo mají cosi jako právo veta. Já jakožto vypisovatel soutěže, Ty, Sušenko, jakožto jediný, kdo poskytl něco životaschopného k diskusi.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od biscuit »

jimmi, uplne uprimne, ten font do kulata kolem loga mi nevadi a sam jsem neco takovyho taky mel nekde ve skicach, ale tak jak si to dal ty se mi to skoro vubec nelibilo...

Obrázek

nejak si nemyslim, ze by jeden radek pisma mel mit stejnou vysku jako slunce... zkousel jsem to a prijde mi to divne...
pismo je zase trochu ulet, ale ja mam nekdy pocit, ze blbosti se libej :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od Luke_Luke »

Jimmi: diskuse samozrejme probehnout muze, ale mne zajima az vysledek :-)
aczasa: ne, to neni hezke. Mnohem hezci je, aby ten font, respektive jeho T melo stejnou vysku jako to T v tom slunci...je to kompozicne vice vyvazene :biggrin:
biscuit: Mi se to libi, takova silena asijska verze...ale na druhou stranu dobre, aby si lidi uvedomili, ze to neni nemecky krap :)) Ty ostre hrany sice trosku pri rezani zkrati vydrz loga po nalepeni, ale pokud bude rozumne velke, tak asi nebude problem.

Grafik mi rikal, ze minimalni vyska toho slunce pro rez na jejich plotru je 6cm, tzn. delka by byla trebas 25cm na zadni(C) sloupek ve vysce linie okna.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od aczasa »

Jak říkám. Různá použiti... Já jedině jeden řádek bez presahu. Pak nemá smysl mit font jiný než slunce. Ale ještě potom k fontu.... Když je ve slunci to ono, tak font by měl být co nejvíce podobný tomu klikyhaku. Takže rovné T a kulaté C a tak.. ;-)))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
piktor
Řidič
Příspěvky: 217
Registrován: sob 05.10.2013, 20:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od piktor »

Tahle varianta je dobrá. Font na výšku slunce by byl podle mě už moc velký, na výšu T je v pohodě. S fontem jako takovým nemám problém, ten druhý rádoby asijský je podle mě už moc komiksový. Velikost 6 cm je už poměrně dost, ale pokud to jinak technicky nejde...
TOYOTA Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S (2012)
TOYOTA Auris Touring Sports Hybrid (2014)
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od gramo »

Proti nápisu okolo loga mám dvě výhrady:

a) mám dojem, že se to přestalo používat někdy v polovině minulého století s drobnou renesancí v 90. letech, kdy vyšla nějaká verze Corelu nebo co to bylo, která nově uměla nanést text na křivku, tak se někteří potřebovali předvést, že jsou in. (nic osobního, navíc je to fakt jen subjektivní a ničím nepodložený dojem)

b) Je to nepraktické, na logo fóra, pod SPZ, na okýnko se hodí úzký proužek. Už takhle řešíme minimální velikost a jak by to teprve bylo s nápisem okolo loga.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od Luke_Luke »

Minimalni velikost rezaneho pismenka je technicky mozna okolo 3.5mm, ale realne cca 5mm. Nedoporucuju to tak male lepit na auto, protoze to nema sanci prezit myti nebo treba VAPku, zimni obdobi, atd...
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od Jimmi »

Kulatý nápis kolem loga:
Představa byla, že to bude z reflexní červené a nalepené někde vzadu na autě (plech pátých dveří, levý horní roh zadního skla, nárazník...). Čili hned dvě funkce v jednom a snadná rozpoznatelnost pro zasvěcené.
Že to je retro, mi nevadí. Klub nakonec vznikal už někdy v prvních letech tisíciletí, a to je snad už dost dlouho mít nárok na zastaralý design. I když osobně až tak o tom zase přesvědčen nejsem. A.... ano, i já umím v corelu hodit text na linku a chci být trochu "in" 8)
Ovšem nejvíc mě zarazilo to mlčení. To je tak nesnadné napsat líbí/nelíbí/chci jenom jiný font........?

Nápis vedle znaku:
Konečně se objevily dvě podnětné myšlenky, na které jsme tu tak dlouho čekali
- velikost písma stejná, jako písmeno "T" v logu (tedy opticky stejná, ne vždy to tak vyjde i na měření)
- použít font, který se bude co nejvíce podobat stylizovaným písmenům v logu
V tom původním fontu je opravdu nejhorší to kulaté "B", to se fakt nedá. Ten font podle mě vytvořil výtvarník se schizofrenií nebo jinou chorobou. Dělá se mi z něj špatně. Tohle je u fontů fakt výjimečné, normálně se mi buď líbí nebo nelíbí, ale tenhle mi vrže jak dva kusy polystyrénu o sebe.
Rádobyasijský font by nebyl nakonec taky špatný, ale to by asi chtělo převést ho na křivky a pak si dlouho hrát s každým písmenem zvlášť.

Trvanlivost nápisů:
Mám nahoře na zadním skle (na jeho černém okraji) ten nápis, co původně tvořil tuším M5t a co byl původně určen pod espézetky. V myčce jsem s tím byl jednou, jinak to myju v ručních wapkách. Zatím drží, už je to pár let. A to na to celé léto svítí sluníčko a v zimě to mrzne.
Ten čistě kulatý znak by se dal udělat i jako jedna samolepka, samozřejmě reflexní, zalitá v pružném průhledném materiálu. Nabízí to tady několik firem jakožto polepy na pokličky na ráfky. Průměr tuším umějí i docela velký.

P.S. Na první stránce to máte přehledně vedle sebe.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od biscuit »

piktor píše:Tahle varianta je dobrá. Font na výšku slunce by byl podle mě už moc velký, na výšu T je v pohodě. S fontem jako takovým nemám problém, ten druhý rádoby asijský je podle mě už moc komiksový. Velikost 6 cm je už poměrně dost, ale pokud to jinak technicky nejde...
vidime to podobne :-)

jeste tedy navrhuju, ze vyjdu z toho bold zakulaceneho fontu a udelam u nej spicate B a R. nahraju vecer.
to by mohl byt kompromis, ktery by se vicemene libil skoro vsem... je to tak?

jinak kdybyste meli konkretni navrh na hodne bold font, sem s nim. myslim, ze vic technickej font by byl fajn... zkousel jsme DIN1451, mittelschrift apod. ale neladilo mi to a vzdycky to bylo malo bold. jestli nekdo napise arial, spacham seppuku
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od Luke_Luke »

Ten asijsky font mi prijde vice tematicky a ma taky vyhodu v tom, ze je ten text uzsi, tzn. kratsi, takze pri vysce slunce 6cm nema takovou delku, bude o neco kratsi(temer o 1/8), coz muze znamenat napriklad 2-3cm.

Jimmi, presne nevim, co mas na zadnim skle, ale jsem si docela jisty, ze to nema vysku pismenek v rozmezi 3-5mm, ta nalepka by tam totiz byla zbytecna :))

Jo a zapomnel jsi pocitat s lidmi, kteri to nalepi do oblasti, kde jezdi sterac, neodmasti predtim sklo(mozna ho ani neumyjou), budou to lepit, kdyz venku bude okolo 0°C a dalsich milion veci, ktere znam z praxe :)) Za dodrzeni idealnich podminek se samozrejme vydrz prodluzuje, ale takovych peclivych lidi je malo.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Zviditelnění“