Otacky volnobehu

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Jiste, hlavne ze se uz vi o s tim
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

UP :onfire: už o tom vim... :lol: ale jako dobře zahrabaný téma to je... a du si lehnout... :lol:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Salceer
Navigátor
Příspěvky: 145
Registrován: sob 21.08.2010, 23:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Salceer »

při studeném startu tak kolem 2000ot/min a pak to klesalo na nějakých 800ot ale bylo to málo .. jak jsem lehce zaturoval a pak pustil plyn tak mi otáčky spadli asi na nějakých 500ot.. uplně se to zadusilo tak jsem si je zvýšil na nějakých 900-1000ot a bez problému..
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Tady je ten čudl... a šroubek na fotodokumentaci 8)
Obrázek
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
schades
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 15.05.2008, 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schades »

UP :D

Mám problém s ST202...autu z ničeho nic začali kolísat otáčky jak za tepla, tak za studena. Diagnostika vyblikla 21 a 25, tak jsem lehnul pod auto a odpojená lambda. Zapojil jsem jí, diagnostika OK. Po nastartování motor drží cca 2000 tis otáček, jenže šíleně dlouho trvá, než začnou pomalinku lézt dolů. Zkusil jsem za běhu motoru odpojit čidlo teploty a udržovala 800, po zapojení to zase vyletí nahoru. Čilo jsem pro klid vyměnil a natahal nový samco podtlaky, jestli si někde nepřisává. Když auto nechám na místě nastartovaný, tak to časem sleze na 800, ale trvá to fakt třeba čtvrt hodiny. Jakmile jedu v týhle zimě, tak posléze jde teplota motoru mírně dolů a otáčky naopak zase nahoru...čekal bych, že to bude něco s tou vodou...zkusit termostat?

V důsledku toho pozoruju i vyšší spotřebu
Uživatelský avatar
honzism@n
Manager Týmu
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 18.06.2009, 20:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od honzism@n »

Jo mam ten samej problem,myslim ten termostat zatim sem vyřešil kartonem před chladič :oops: ale budu ho muset vymenit bouzel na obou autech
EX........ Celica sti 16V (1993).
Celica GT 125kw (1998)
Avensis T25 combi 130kw :) (2007)
schades
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 15.05.2008, 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schades »

Že by to mělo až takovej vliv na otáčky? :? Ty dva tisíce po startu mi taky přijdou fakt hodně
Uživatelský avatar
honzism@n
Manager Týmu
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 18.06.2009, 20:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od honzism@n »

myslim že jo,termostat se sekne a v otevřený poloze.než sem tam dal ten karton tak mi ručička teploty spadla třeba až na min.při jízde na Již spoj. a to sem mel auto zahřaty jinak dokud nemam auto zahřaty na provozní teplotu tak de na sytič ..........celkem na prd :?
EX........ Celica sti 16V (1993).
Celica GT 125kw (1998)
Avensis T25 combi 130kw :) (2007)
schades
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 15.05.2008, 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schades »

dneska večer to snad stihnu vyměnit, tak pak dám vědět :wink:

Koukám, že seš taky z Prahy tak pak můžete dát někdy scuka
Uživatelský avatar
honzism@n
Manager Týmu
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 18.06.2009, 20:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od honzism@n »

Budes měnit ten termostat?? tak pak dej určo vedet jak to dopadlo..jj sem z praglu 8)
micron by se taky moch pripojit to bychom byli 3
EX........ Celica sti 16V (1993).
Celica GT 125kw (1998)
Avensis T25 combi 130kw :) (2007)
schades
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 15.05.2008, 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schades »

Tak termostat jsem vyměnil, ani to nebyl moc oser. Tak půl hoďky práce :wink: Vše jak má být..i konečně otáčky začali padat rychleji třeba při řazení...ještě jsem vyfotil starej, proč zůstával otevřenej
Obrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

honzisman: jak připojit... moje auto je uvězněný bez důkazů už 3.5 měsíce... a mně otáčky nekolísaj... vůbec dneska sem měřil, takže zmrzlý auto který stojí venku cca 4 dny v noci když mrzlo, tak ručička teploměru se dostala do optima tj. do 1/2 za 10-11minut bez šlapání na plyn.. jen parking test. Auto topí... topilo a topit bude... když blbne termostat, auto netopí... to neni muj problém. otáčky lezou z 2000 dolu plynule... ale ALE prostě po startu se auto cuká 20sekund... než vyletěj otáčky na těch 2000 a v tu chvíli slyšim jak teče voda do topení. po tom cukání.

Ptám se tedy co se děje s vodou po nastartování? děje se něco s vodou v expanzní nádrži po startu? nechápu princip expanzní nádržky totiž... je totiž možný, že v expanzní nádrži neni nemrzka...
potřebuju přesně vědět co se děje s vodním systemem po startu... 3sge od začátku do konce... začátek je asi vodní pumpa a konec je topení 8) potřebuju to co se děje mezi tim...

ps: schades: který čidlo si odpojil? vodní nebo vzduchový?
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
schades
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 15.05.2008, 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schades »

odpojil jsem vodní...jsou vedle sebe dvě.Jedno má jen jeden kabel (to je k budíku na palubce čidlo) a to druhý má konektor s dvěma piny. Vyměnil jsem ho asi zbytečně, tak mám doma druhý kdyby někdo potřeboval třeba na zkoušku
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

Tak jdu zkusit pootočit tim šroubem a nastavit ten volnoběh uvidím co to udělá protože mi volnoběh nepadne pod 2000 chvílema se na vteřinu propadne skoro až na tisíc a hned zase vyletí na 2
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

Tak zmapoval jsem muj problém kdyby mi někdo poradil byl bych vděčný

Auto vypisuje chybové hlášky 25 a 26 a přikládám video kde je vidět problém s otáčkami
http://www.youtube.com/watch?v=-3zYJb1m-c8
Odpovědět

Zpět na „Celica“