Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od biscuit »

adamzilincan píše: pát 12.01.2024, 08:54 No tie brzdy dám skontrolovať. Nevieš náhodou koľko stoja komplet všetky brzdy?
Zkontrolovat je nech, ale výměna je nesmysl. Určitě to chce se podívat, jak vypadají dosedací plochy destiček a jestli funguje dobře přitlačování - tedy zkontrolovat chod v pístcích. Kotouče, by se potom měly obrzdit do správna a můžou sloužit, zdá se, ještě spoustu let.
adamzilincan píše: pát 12.01.2024, 08:54 Predtým som mal VW group, auto 13 rokov a keď som porovnal koberčeky tak v bývalom aute boli 2x hrubšie a kvalitnejšie.
Moje CX-3, už má u řidiče v koberečku díru po necelých 20 tisících :-( Ale naštěstí je to asi to jediný, co ji zatím můžu vytknout ve smyslu kvality.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

@biscuit
Presne ako píšeš, brzdy sa dajú skontrolovať, už som aj objednaný do servisu, žiaľ ale až 30.1. Všetko to dúfam skontrolujú a bude to ok, určite nechcem meniť všetky brzdy.
Tá kvalita išla dole u všetkých značiek, proste šetriť sa musí. Ale, ak sú to iba nejaké drobnosti, ktoré nemajú vplyv na funkčnosť tak to prežijeme. Samozrejme to zamrzí, že nové auto a keď sa niekto na ten koberček pozrie tak povie, že to má minimálne 100tis KM.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1370
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

Nie kameru mam vedla toho tunelu so senzormi a optikou no je tak mala, ze za tym zrkadlom ju nie je vidno. Mam 70mai a som spokojny.
Ku kvalite sa nema cenu vyjadrovat. Ano oni to vedia ale riesit to nebudu. Dovod je prozaicky. Celu tu cenu si zakaznik vlastne zaplati za hybridny pohon. Ak chces mat premiove materialy tak ano potom Lexus ale co som videl v niektorych modeloch ich interier tak sa mi viac paci ludovka Toyota.
Nevravim o materialoch a ich kvalite ale o vzhlade.
A koberceky su uz ozaj to najposlednejsie co by ma trapilo a fakt nemam chut vymenovavat ich faily.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

Veď ja tu kameru mám tiež vedľa toho tunela na spolujazdcovej strane a tiež 70mai pro.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1370
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

Napísať na pravú stranu okna nie je to isté ako vpravo vedľa zrkadla. Ale to je iba detail. Navyše ja mám starucku prvú verziu 70mai.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

Však logicky nebudem ťahať kábel cez celé okno, a neviem si predstaviť iné umiestnenie kamery ako čo najvyššie na okno a čo najviac k stredu a keď mi tam zavadzia čierný stredový kryt tak jedine napravo alebo naľavo. Inak sa to nedá vyriešiť, ak sa bavíme o normálnej kamere a chceme mať záber obrazu nad celou kapotou. Ale možno som sa zle vyjadril. Máme to proste rovnako, len ty na jednej strane a ja na druhej.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1370
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

Máme to rovnako umiestnené. A áno ja mám kábel ťahaný okolo okna z lakťovej opierky popod sedadlo spolojazdca, okolo dverí, A stĺpikom nahor a popod stropný tapacir okolo okna do stredu a tam vyvedene napravo od zrkadla ku kamere.
Dôvod je jednoduchý. Pokiaľ je auto v záruke tak žiadnym invazívnym spôsobom nezasahujem do elektroinštalácie.
Ani repro neuvažujem vymeniť skôr kým neskončí na auto záruka.
Pýtal som sa v Toyota či je to možné individuálne a povedali mi že nie. Nemôžu zaručiť v prípade iných možných komplikácií krytie zaručných podmienok.
Ja viem sú to len reproduktory, ale postoj Toyota je jednoznačný a ja ho nemienim ignorovať.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

A to si išiel cez bočné airbagy s tým káblom? Ja som to mal presne takto, ťahané na starom aute. Robota, vycvakať tie plasty aby sa nepoškodili za trest, ale inak sa to nedalo riešiť. Ja tiež nerad zasahujem do auta keď je v záruke, ale objednal som kábel na toyoty a lexusy, kde sa to z konektora pre stmievacie svetlo pomocou toho kábla premostí a napojí cez USB priamo na kameru. Pôvodný plán montáže bol tak ako máš ty, ale toto mi prišlo jednoduché a okrem iného bál som sa, že poškodím plasty a tie airbagy do toho ma vôbec nelákali. V prípade, že by sa niečo stalo v záruke, tak to jednoducho odpojím.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1370
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

Nie. Žiadne airbagy. :mrgreen: Tesnenie z gumy okolo rámu dverí sa dá úplne inteligentne odtiahnuť a za ním je dostatok miesta na jeden tenký kábel aj na viac ako jeden. Takto som ťahal kábel od B stĺpika okolo rámu dverí. Dokonca mi pekne vosiel sám do škáry medzi plastami prahu a B stĺpika, takže spod sedadla takmer nič nie je nikde vidno. A tam kde je horný okraj A stĺpika sa dá opäť z toho tesnenia ďalej ťahať ten kábel ponad stropný tapacir. Žiadne plasty a ani nič iné som nemusel odstraňovať.
To ako si to ty urobil tak tam by som sa naopak ja obaval poškodenia oveľa viac, ako tých plastov okolo dverí. Navyše som to mal zadarmo bez nutnosti dačo dokupovať a predpokladám že to nebude asi ani origina? Či áno?
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

Tak keď ti to takto išlo ok. Aké poškodenie myslíš ? To sa môže stať úplne hoci kde v aute bez nutnosti zásahu. Videl som to, že viacerý to majú takto ako ja, resp. ja to mám ako oni.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1370
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

Plasty a ja sa nemusíme. Takmer vždy dačo zlomím čo má potom mrzí. Nemám na to ten správny cit. Preto som to riešil tak aby som v prípade odstránenia kabla tento iba zľahka potiahol a je vonku.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1370
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

Presne môj názor,cit a nervy na to nemám, ver mi že som to chcel dať niekomu spraviť, ale videl som video a veľmi opatrne sme to s priateľkou vymontovali. Myslel som si, že to bude oveľa horšie.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

to sa mi páči.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

farnell píše: pát 12.01.2024, 12:58 Pokiaľ je auto v záruke tak žiadnym invazívnym spôsobom nezasahujem do elektroinštalácie.
Ani repro neuvažujem vymeniť skôr kým neskončí na auto záruka.
Pýtal som sa v Toyota či je to možné individuálne a povedali mi že nie. Nemôžu zaručiť v prípade iných možných komplikácií krytie zaručných podmienok.
Ja viem sú to len reproduktory, ale postoj Toyota je jednoznačný a ja ho nemienim ignorovať.
Tak to je jasné, ale vysvetli mi ako namontuješ neinvazívne alarm do auta, tiež sa z toho vykrúcajú ako môžu aj importer aj predajcovia. Písal som im, a každý sa len vyhováral a nedal mi jasnú odpoveď, až som našiel jedného kde mi napísal, čo som potreboval mať písomne. Nechcem aby mi auto ukradli, tak ten alarm je nevyhnutnosť ale samozrejme chcem mať aj záruku. Reproduktory nie sú až tak podstatné, mne stačí aby to hralo vpredu aj vzadu súčasne. Som objednaný do servisu kde to pozrú, skontrolujú tie brzdy aj keď mi povedal do telefónu, že na 4. stránke návodu je napísané, že brzdy sa pod záruku nevzťahujú, ale že sa uvidí keď to uvidí. Možno ako tu kolega písal, skontrolujú ako dosadajú doštičky na kotúče a ako chodia piestiky.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Odpovědět

Zpět na „Corolla“