Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

nová modelová řada - nástupce Corolly
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od MiBo »

OK.
KABEL NEPOTREBUJEM.......
Uživatelský avatar
ewzenQ
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 15.02.2018, 08:28

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od ewzenQ »

MiBo píše:URCITE -takze s aurisom TS Valvematic 6M/T 2014 nic nepokazim, spravne -ÁNO
Zalezi od ceny,vybavy,tech.stavu...atd.ci auto bolo pravidelne servisovane.
Pravidelna vymena oleja je strasne dolezita..../funkcnost-valvematic-atd/
Drzm palce pri kupe.
tak a je doma :P

Obrázek
Obrázek
Toyota Auris TS 2014 Trend+ 6M/T Blue
Toyota Yaris Gold 99 1.0, unstoppable
Obrázek
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1370
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od farnell »

Tak, veľa šťastných a spokojných kilometrov.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od MiBo »

ewzenQ:
Prajem vela km.bez nehody...
Precitaj si "sz"
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Ota12 »

Diky za vsechny nazory. Uz jsem skoro rozhodnuty pro Auris TS 1,6, ale bohuzel musim posunout definitivni rozhodnuti na pocatek brezna. Jestli uz v te dobe nebudou k dispozici,tak to je muj problem.
Trosku me zklamal pristup Toyoty. Tak velka firma (pracuji ve firme, ktera ma jen o par tisic zamestanancu mene) by snad mela mit trosku systemovejsi pristup. Prvni nabidka na verzi Active v poradku. Po upresneni nova nabidka na Active+Trend, ale poradi vybavy uplne zprehazene, podle popisu nektere polozky, ktere by tam mely byt uplne chybi, takze pokud chci porovnat nabidky, tak to musim projit polozku po polozce a pokud neco chybi, tak nezbyva, nez se zeptat. Na odpoved uz cekam skoro tyden Na webu informace o vyprodeji uz 14 dni je, ze zbyva 83 Coroll a 71 Aurisu. Zrejme se neprodavaji, tak pockame na snizeni :D .
Ano, jsou to malickosti, ale Toyota je prece nejaka firma. Kdyz si pak projizdim trebas zkusenosti se servisem, tak to jsou taky mozna malickosti, ale jak cloveka nadzvednou. Ja kdyz udelam podobnou malickost v analyze, tak jsem popotahovan dost dobre :)
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
Uživatelský avatar
dundee
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 11.10.2018, 23:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od dundee »

Ota12 píše:Diky za vsechny nazory. Uz jsem skoro rozhodnuty pro Auris TS 1,6, ale bohuzel musim posunout definitivni rozhodnuti na pocatek brezna. Jestli uz v te dobe nebudou k dispozici,tak to je muj problem.
Trosku me zklamal pristup Toyoty. Tak velka firma (pracuji ve firme, ktera ma jen o par tisic zamestanancu mene) by snad mela mit trosku systemovejsi pristup. Prvni nabidka na verzi Active v poradku. Po upresneni nova nabidka na Active+Trend, ale poradi vybavy uplne zprehazene, podle popisu nektere polozky, ktere by tam mely byt uplne chybi, takze pokud chci porovnat nabidky, tak to musim projit polozku po polozce a pokud neco chybi, tak nezbyva, nez se zeptat. Na odpoved uz cekam skoro tyden Na webu informace o vyprodeji uz 14 dni je, ze zbyva 83 Coroll a 71 Aurisu. Zrejme se neprodavaji, tak pockame na snizeni :D .
Ano, jsou to malickosti, ale Toyota je prece nejaka firma. Kdyz si pak projizdim trebas zkusenosti se servisem, tak to jsou taky mozna malickosti, ale jak cloveka nadzvednou. Ja kdyz udelam podobnou malickost v analyze, tak jsem popotahovan dost dobre :)
To nebude problém firmy Toyota, ale spíš dealera Toyoty :wink: Nejdřív jsem to taky tak nějak bral jako jednu firmu, ale není.
Toyota Auris TS E18, 1.6 97kw Obrázek
Suzuki SV 650S 52kw Obrázek
VW Golf IV, 1.6 77kw Obrázek
Ford Fiesta IV, 1.8D 44kW
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1370
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od farnell »

Presne ako píšeš Toyota ma viac predajcov a sú to samostatne právne subjekty-firmy ktoré zamestnávajú predavajucich-dilerov.
A ako píšeš prístup ku zákazníkovi je tak potom dosť odlišný.
A takisto je to potom aj so servisom.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2868
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od CommonUser »

Nebojte aj to sa zmeni.
VAG uz meni strategiu, bude predavat sam. Co je pochopitelne. Na druhu stranu nebudu moct tlacit na dealera na pocty kusov a mozno zmiznu prihlasene auta na dealerov zo statistiky :)
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
ewzenQ
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 15.02.2018, 08:28

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od ewzenQ »

mna by zaujimalo preco mi predajca (Toy Nitra) tvrdi ze musim ist na prehliadku pri 78k km...
Ked som sa pytal preco to nebolo robene pri 75k, bolo mi povedane, ze ma mat prehliadku az na 78k :D
stretol sa niekto s niecim podobnym? ci si len predajca vymysla toto cislo (auto pri kupe malo 76150)?
:P
Toyota Auris TS 2014 Trend+ 6M/T Blue
Toyota Yaris Gold 99 1.0, unstoppable
Obrázek
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 22:11, celkem upraveno 1 x.
amulet
Navigátor
Příspěvky: 125
Registrován: stř 14.01.2015, 21:59

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od amulet »

A nebyla třeba minulá prohlídka udělána v 63T km? Pak by dávalo logiku, že bys měl jít v 78T km...
Toyota Auris TS 1.4 D-4D r.2014
Toyota Corolla Wagon 1.6 r.1998 (ex)
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Ota12 »

Po vyreseni nutnych veci pocatkem brezna se opet na porad dne dostala koupe noveho auta. A doslo i na Auris TS 1.6 Valvematic. Protoze vyprodejove Aurisy TS minule verze zmizely velice rychle, zustal posledni kus. Po jizde s novym CEEDem s rozpacitym vysledkem jsem se rozhodl vratit k Aurisu. Dnes jsem absolvoval zkusebni jizdu. Uplne prvni pocit byl, kde je tech 24 kW navic? Bez prehaneni musim rict, ze jsem mel dojem, jako by vykon byl stejny jako v mem Cee'du. Zrejme je to v prevodech. Cee'd ma prvni prevody kratke, Toyota dlouhe a tim padem se musi zrejme vice vytocit. Bude potreba si na to zvyknout. Jinak, az na nejake drobnosti, pocit z Toyoty velmi dobry.
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1946
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od slabostka »

Ota12 píše:Po vyreseni nutnych veci pocatkem brezna se opet na porad dne dostala koupe noveho auta. A doslo i na Auris TS 1.6 Valvematic. Protoze vyprodejove Aurisy TS minule verze zmizely velice rychle, zustal posledni kus. Po jizde s novym CEEDem s rozpacitym vysledkem jsem se rozhodl vratit k Aurisu. Dnes jsem absolvoval zkusebni jizdu. Uplne prvni pocit byl, kde je tech 24 kW navic? Bez prehaneni musim rict, ze jsem mel dojem, jako by vykon byl stejny jako v mem Cee'du. Zrejme je to v prevodech. Cee'd ma prvni prevody kratke, Toyota dlouhe a tim padem se musi zrejme vice vytocit. Bude potreba si na to zvyknout. Jinak, az na nejake drobnosti, pocit z Toyoty velmi dobry.
- no primerka s 2.0 to není že....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Ota12 »

:D, jasne. Na Primerach jsem najezdil skoro 500.000km, tam jsem se uklidnil a uz takove odpichy nepotrebuji. Ale ano, vykon se opravdu nekdy hodi.
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Ota12 »

dobojovano. Je ze me toyotak :) Zaloha zaplacena. Auris TS 1.6 Valvematic Active+Trend, model 2018. Asi posledni kousek v teto konfiguraci. Kdyz jsem jeste uvazoval o kratkem Aurisu nebo dokonce o Corolle (prani manzelky), tak uz meli jen v zakladni konfiguraci. Musim rict, ze to ale bylo dlouhe rozhodovani. Nasel jsem jeste jeden KIA Cee'd SW 1.6 GDI v plne vybave, byl uz v celnim skladu na export. Ale rozhodly uplne malickosti, nakonec vahu prevazily nazory ostatnich clenu rodiny. Ja jsem byl jediny pro Cee'da. Ted se asi dotknu zarytych toyotaku, ale z meho pohledu jak AURIS TS 1.6, tak KIA Cee'd SW 1.6 GDI (ja mam 1.4 CVVT ted) jsou rovnocenna auta. Jak z hlediska pohodli, vykonu, vnejsiho vzhledu, prostoru, servisu. Kazdy z nich ma svoje male mouchy (co jsem zatim zjistil z prohlidky a kratke zkusebni jizdy s Toyotou). Toyota je znacka, tradice, image, KIA je "korejec", coz pro nekoho znamena automaticky neco horsiho. Za me, muj KIA Cee'd obstal na jednicku a ze jsem jej nevzal znovu, rozhodly malickosti a rozhodnuti v dane minute. Ted mam pocit, ze jsem mel zvolit Cee'da, ale je to skutecne jen pocit. Urcite si na Toyotu zvyknu a budu v ni jezdit rad, jako jsem zatim jezdil v Ceedu. Predpokladam, ze se pak tady na foru objevim casteji.
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
Odpovědět

Zpět na „Auris“