Otazky Previa 2

vše ohledně modelové řady Previa
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 725
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Otazky Previa 2

Příspěvek od DavidDDD »

Tomiq píše:Může a nemusí. Tos otevřel velké téma.
LPG se spaluje při vyšší teplotě, takže více trpí ventily. VVTI nemá hydroštely, takže při vyšší teplotě dojde ke zvýšení vůle, kterou si nedorovnají.
Mělo by to snad vyřešit domazávání ventilů flashlube.
Ale to už se tu vlastně všechno napsalo.
Já mám na Prévii teprv 25tis, takže nemohu posoudit.
To je právě ono, nemám rád trable a při 10-12 tis km za rok to řešit nebudu. Ale ptal jsem se na základě našeho "rejpání" (no flame) zde jednoho odborníka na LPG u nás a říkal že by to mělo být bez problémů. Každopádně doporučil to přimazávání.
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
pistos
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pon 09.01.2017, 12:37

Re: Otazky Previa 2

Příspěvek od pistos »

Cafte,

bol som sa previezt na tom Chrysleri Town & Country, rocnik 2013, motor 3.6 Pentastar. Oproti Previi je to samo ovela vacsie, motor prijemne tichy, po rovine sa prevaloval okolo 1000 ot/min. Bol som v Chrysler Lukovna. Ak nenajdem peknu Previu 2.4 idem asi do americana.

Pistos
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Otazky Previa 2

Příspěvek od frostie »

Zrádče. :twisted:

Ale ne. Však co je novější bude vždycky líp vonět a ameriky budou i dobře jezdit.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
misatenko
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21.02.2017, 13:20
Bydliště: Trnovo, Slovensko

Re: Otazky Previa 2

Příspěvek od misatenko »

Dobrý den, nedávno som kúpil Previu 2, 2,4 VVTi, 168 000 km, ročník 2004. Je to dovoz z Nemecka. Chcem sa opýtať niekoho kto má takúto Previu ohľadne zátky vyrovnávacej nádržky chladiacej kvapaliny. Z tej zátky vedie vpravo jedna hadička na vrch chladiča (v blízkosti zátky chladiča), no a zľava zátky vedie len taký kúsok hadičky otočený smerom dolu. Má to voľný koniec bez ďalšieho napojenia a bez nejakej zátky. Je to takto v poriadku? Nemá to byť tiež niekde napojené? Alebo je to nejaké odvetranie? Aby mi neunikala kvapalina.
A ešte aká chladiaca kvapalina sa do toho dolieva? Teraz tam je ružová. Je to len o farbe alebo to má spĺňať aj iné parametre?
Ďakujem veľmi pekne za každú radu. :D
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Otazky Previa 2

Příspěvek od Tomiq »

Funguje to tak, že v chladící soustavě je jen minimální přetlak. Po ohřátí kapalina zvětší objem a přebytečná přeteče do nádržky. Po vychladnutí se podtlakem vcucne zpět. Z chladiče od zátky vede hadička do nádržky a v nádržce je přepadová, pokud to přeleješ nebo uvaříš, teče to ven. Narozdíl od evropských aut, kde je trvale přetlak v celé soustavě i nádržce a víčko funguje jako tlaková pojistka. Při studeném motoru by měla být hladina v chladiči až po zátku.
Kapalinu podle mě můžeš dát cokoli, kromě nějakých těch starých Fridexů. Liší se asi hlavně životností. U některých se píše 2 roky, jinde 5.
Já dával Texaco Havoline XLC. Snad jsem nic nezkazil.
Kořen slova Toyota je Toy!
misatenko
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21.02.2017, 13:20
Bydliště: Trnovo, Slovensko

Re: Otazky Previa 2

Příspěvek od misatenko »

Dakujem za odpoved, pomohli ste mi :D . Pri studenom motore je naozaj kvapalina az po vrch chladica.
Uživatelský avatar
zaki1
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26.03.2016, 07:13
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Otazky Previa 2

Příspěvek od zaki1 »

No ono při studenem motoru , by měla být hladina vody ve vyrovnávací nádržce , na rysce MAX . Dává se tam růžová kapalina , má výdrž 5 let .
Toyota Celica T23 2001 USA Automat Obrázek

Toyota Previa II 2003 115 Kw 2AZ-FE Obrázek
Camry4Ever
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: sob 02.04.2016, 12:16
Bydliště: Praha

Re: Otazky Previa 2

Příspěvek od Camry4Ever »

Nějak nemohu sehnat příručku k Previi II (2005) alespoň v angličtině, stačí pdf resp. bych si ho naskenoval..

Nějak mi začala pomalu blikat žárovka imobilizéru, jedna verze je, že v klíči dochází baterie, je to možný?
Toyota Camry 2,4 VVTi, 2003, 240K, šla do světa :(
Toyota Previa 2,4 VVTi, 2006, automat, 7 míst, pussywagon! :)
Uživatelský avatar
zaki1
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26.03.2016, 07:13
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Otazky Previa 2

Příspěvek od zaki1 »

Baterka s imobilizerem , nemá nic společnýho . Baterka je jenom na centrál . Kod imobilizéru je v čipu naprogramován .
Naposledy upravil(a) zaki1 dne pon 03.04.2017, 18:47, celkem upraveno 1 x.
Toyota Celica T23 2001 USA Automat Obrázek

Toyota Previa II 2003 115 Kw 2AZ-FE Obrázek
Camry4Ever
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: sob 02.04.2016, 12:16
Bydliště: Praha

Re: Otazky Previa 2

Příspěvek od Camry4Ever »

OK, po výměně baterky to nepřestalo blbnout, jednou za 2 vteřiny ta kontrolka krátce blikne. Přestane jen, pokud je klíč v zámku. WTF? Já to z toho německýho manuálu nevyčtu :(
Toyota Camry 2,4 VVTi, 2003, 240K, šla do světa :(
Toyota Previa 2,4 VVTi, 2006, automat, 7 míst, pussywagon! :)
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Otazky Previa 2

Příspěvek od Tomiq »

To je asi normální ne? Když máš auto odemčené, hlásí Ti to , že nemáš spojen rezonátor v klíči s civkou imobilizeru. jakmile se klíč přiblíží tím, že ho strčíš do zapalování, kontrolka zhasne.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
zaki1
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26.03.2016, 07:13
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Otazky Previa 2

Příspěvek od zaki1 »

No zkusil bych druhý klíček , nemáš? Jinak znovu ten klíček naprogramovat .
Toyota Celica T23 2001 USA Automat Obrázek

Toyota Previa II 2003 115 Kw 2AZ-FE Obrázek
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Otazky Previa 2

Příspěvek od Idaho »

LPG bych se nebál ale nové, u profíka , nehledat to nejlevnější a dát Flash lube,, jen opravím Tomique vule se s teplem nezvysuje ale snižuje, ventily přestávají dovírat, prochází mezerou více horkých splodin a dochází k usazování a podpalování.. :)

Flashlube to řeší, al enesmí být človek skudlil a stahout davkování na minimum :)
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Otazky Previa 2

Příspěvek od Tomiq »

Zajímavá zkušenost. Máš nějaké zkušenosti s dávkováním Flashlube? Já jsem to seřídil podle doporučení 1ml/1l plynu.
Jsou názory, že podtlakový dávkovač je khovnu a jedině elektronický. Je naprd, že při nejvyšším zatížením to nasává nejmíň a nejvíc při brždění motorem. Asi se to tu už i řešilo. Nastavil bych to i na víc, ale zase jsem slyšel názor, že vyšší dávka tomu škodí. Ta cena je pakatel. Koupil jsem 5l za asi 1300 a to mi vystačí na 50tis. km.
Kořen slova Toyota je Toy!
misatenko
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21.02.2017, 13:20
Bydliště: Trnovo, Slovensko

Re: Otazky Previa 2

Příspěvek od misatenko »

Už mám previu II prerobenú na LPG cca 3 mesiace. Je to systém KME s mechanickým primazávaním ventilov. Väčšinou jazdím po meste a vtedy ide auto na voľnobeh či brzdí motorom oveľa častejšie ako na diaľnici, takže podľa mňa stačí aj to mechanické primazávanie, ktoré je lepšie ako žiadne. A snáď motor tých pár rokov, ktoré autu ostávajú ešte vydrží. Inak nepociťujem žiadny rozdiel v jazde na LPG voči benzínu. Po meste si to berie tak 11,5 l LPG. Zatiaľ som plne spokojný, tak nech drží. Robili mi to chlapci od Púchova - Autoklinika Holčík. Odporúčam.
Odpovědět

Zpět na „Previa“