Sezóna 2017

vše o dění ve Formuli 1
Odpovědět

Kdo bude šampionem v roce 2017?

Anketa končí za pát 24.03.2017, 01:45

Lewis Hamilton
2
29%
Valtteri Bottas
0
Žádná hlasování
Daniel Ricciardo
1
14%
Max Verstappen
1
14%
Sebastian Vettel
3
43%
Kimi Räikkönen
0
Žádná hlasování
Sergio Pérez
0
Žádná hlasování
Esteban Ocon
0
Žádná hlasování
Felipe Massa
0
Žádná hlasování
Lance Stroll
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 7

Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

To je jasný, že Mercedes asi pojede líp, než předvedli (hlavně Bottas)... Ale psychologicky je to fajn, protože prostě nikdo nemůže říct, že Mercedes jednoznačně porazil Ferrari.

Nicméně před prvním víkendem tam v testech klidně zase může bejt sekunda odstup. A na druhym místě za rapperem ten teenager s nápisem "I am ready to be the champ, Jakub". :roll:
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Tak druhej den opět potěšil - https://www.formula1.com/en/latest/head ... sting.html

Musíme si tyhle okamžiky, kdy Ferrari vede, pořádně užít, protože během sezóny asi úplně běžný nebudou... :lol:

BTW: Update 1.12.3 znamená podstatný zlepšení podmínek. Už padla pětiminutová bariéra (někdo jinej). Pracuju na tom... Zatím jsem nedokončil pořádný kolo, ale už běžně x minut vedu nad 4:59,667.

Tak zatím 5:01,297 (zlepšení o více než 1,5 s, přestože první sektor byl šajze - skoro o tři čtvrtě sekundy horší než osobák), osobáky v druhym i třetim sektoru. Do WR a zároveň cíle zbývá 1,5 s. :D

5:00,768, nejlepší první sektor vůbec (1:19,044), osobák ve třetím sektoru. Do cíle zbývá méně než 1 s! :D

5:00,184, šajze první sektor, ale osobáky ve druhym a třetim sektoru (tam jsem už jen desetinu od nejlepšího třetího sektoru vůbec - a vím, kde získat hned několik desetin). Do nového WR zbývá 0,413 s. Ale očekávám, že kluci se teď budou ještě zlepšovat... Hlavně ten dement podvodník. To auto teď jezdí jako ďábel. Má evidentně větší výkon než ve starších verzích. Myslím, že hrana dosažitelnosti je kolem 4:58,000 (bez assistů a podvádění s teplotou). Taky je tam BRUTÁLNÍ účinek tý teploty. Když se nastaví 26 °C, vůbec to nejede (oproti těm 10 °C, který používám, tzn. nastavitelný minimum). Ale myslim si, že regulérně se kluci zastavěj cca na 4:59,000 (než ti blázni zase změněj parametry... :lol: :lol: :lol: ).

Nejlepší třetí sektor vůbec (1:58,225)

Podvodník už se činí - součet současných nejlepších sektorů je 4:57,438, ale to obsahuje můj první sektor, protože ten dement ho zatím nepřekonal ani s asistencí a podvodnou teplotou. :lol: :lol: :lol: Už jen těch 10 °C rozdíl dělá x desetin na celou trať...

Nejlepší první sektor vůbec (1:18,997) :thumbsup: :D

A znovu (1:18,928) :D

Osobák ve druhém sektoru

A znovu (1:42,077 - jen 0,080 s za nejlepším vůbec, první a třetí už mám nejlepší vůbec). Současný součet osobáků sektorů 4:59,230 stačí i na toho podvodníka (o 0,150 s). 5:00 a něco málo jsem už měl tolikrát, že velmi brzy očekávám prolomení pětiminutovky. Hlavně je super, že první sektor mám prakticky vždycky kolem 1:19 a v každé druhé jízdě si zlepším osobák v některém sektoru, takže se to prostě vyvíjí pozitivně. Dost mi zatrnulo, když se při spuštění Assetto Corsa začala hra aktualizovat (1.12.5) a ještě více, když jsem spustil Nordschleife a zjistil, že F138 má jinou barvu LED na volantu. To jsem se opravdu bál, že zase upravili nějaký parametr chování auta a je všechno v pytli... Naštěstí je vše OK. Taky je super, že ve hře jsou realizovaný některý moje připomínky na jejich fóru. Např. dříve replay aktualizovala zobrazení času pouze na některých framech, tzn. několik snímků ukazovala stejný čas, potom velký skok. Teď mám vypnutý vertical sync (kvůli minimalizaci lagu ohledně zobrazení i vstupu z volantu) a replay zaznamenává téměř 1 000 snímků za sekundu, přičemž čas je správně aktualizován každý snímek. Mám s nimi takovou menší při ohledně kraje vozovky (mezi asfaltem a trávou i mezi asfaltem a obrubníky), protože oni mají nesprávně testování pouze jednoho bodu uprostřed šířky pneumatiky, takže když jsi 49 % pneumatiky na asfaltu a 51 % na trávě, tak program chybně usoudí, že pneu už není podpíraná asfaltem a auto se rozhodí/zpomalí. Naopak u obrubníků to znamená, že když člověk najede vnější hranou pneu na klopení obrubníku, program si myslí, že jedeš ještě na placatý silnici, protože testovací bod kola je víc ke středu vozovky. Tak jsem podpořil/upřesnil návrh, aby tam bylo testovacích bodů víc, minimálně tedy dva (vnějšek-vnitřek), což už by odstranilo drtivou většinu problémů, ale nejlepší by bylo mít těch bodů třeba 9, protože by to drsně zlepšilo realističnost stanovení adheze atd., protože je sakra rozdíl, jestli pneu leží na asfaltu 10 % nebo 90 %. Nějak se k tomu nemaj (je to prej šíleně složitý a hardwarově náročný, což je obojí kravina, samozřejmě - se svým 8 let starým procesorem mám využití CPU 9-10 % s vertical sync on a kolem 40 % s vertical sync off, přičemž fyzika zabírá jen zlomek toho). Navíc něco by velmi pravděpodobně mohl počítat GPU, protože u více testovacích bodů se jedná o vzájemně velmi obdobný operace.

5:00,115, nejlepší druhý sektor vůbec (1:41,758), takže teď už mám všechny. :D Jejich součet je 4:58,911. :D :D :D Nad svěťákem jsem vedl až do Kleines Karussell, kde jsem trochu moc přidal na dvojku, rozhodilo se to a musel jsem zpomalit a korigovat. Protože to bezprostředně zmrvilo rychlost na celý hlavní rovince, přišel jsem tím minimálně o 0,5 s. Spíš ještě podstatně víc. Snad už brzy... Chci to mít za sebou (než to zase někdo posune dál).

Nejlepší třetí sektor vůbec (1:57,891), součet nejlepších sektorů 4:58,577. Měl jsem 5:00,207, přestože v prostředním sektoru jsem ztratil téměř 1,5 s! :lol: :lol: :lol:

5:00,015 :lol:

4:59,875 :D Zbývá 0,104 s.

World Record 4:59,539 :D :D :D Největší sranda je, že všechny tři sektory byly úplně průměrný... Do podvodníka zbývá 0,159 s, tak se na to ještě mrknu... :lol: Má se na co těšit, chlapec. :lol:


World Record 4:59,289 (zlepšení oproti regulérnímu WR o 0,483 s)

Tak podvodník může opět podvádět... A může se modlit, abych si taky nezapnul ty assisty a nezměnil teplotu... :lol: :lol: :lol:

Video bude tady: https://www.youtube.com/watch?v=2Nyjl5zeDoE
Má to 15 GB a zatím je uploadnuto jen 11 %, takže až večer.

Vypnuli proud! Tak to bude tady: https://youtu.be/PrdWPUN9jJM :D

Tak podvodník se sice mezitím zlepšil na 4:57,316, ale dlouho se neradoval, protože jsem se naštval, vypnul jsem aplikaci RSR, abych si nepokazil regulérní rekord v tabulce, a zajel 4:57,252 s assisty atd., ovšem s normální legální teplotou 10 °C. Protože je tam rezerva přes 0,5 s v prvním sektoru, 1,0 ve druhém a 0,5 ve třetím, tak je na krev dosažitelný čas 4:54,999. Pro představu, ten dement má nejrychlejší první sektor ze všech kol 1:19,070, což je horší než můj osobák bez assistů, přičemž s těmi hovadinami jezdím běžně do 1:18,500, osobák 1:17,9xx. A to tam mám ještě nápad, který by to možná mohl urychlit. Takže je to prostě tragéd, který podvádí, je o sekundu horší hned v prvním sektoru a hraje si na bosse. Na YT s ním mám pěknou hádku, měl např. kecy v tom smyslu, že s tím podváděním o nic nejde, protože v tabulce nejsou žádná známá jména, jen obyčejní gameři, z nichž někteří to berou moc vážně. :lol: Ty voe, je to jednoznačně nejoficiálnější seznam nejlepších časů v AC, on tam začne dělat hovadiny, načež se diví, že ten, komu skutečný rekord rádoby překonal, z toho není nadšený. Na přímou výzvu, aby svůj podvodný čas smazal, pochopitelně kašle. A administrátoři ho nechávají, asi tam má tlačenku jako Max. Nechápou nepřijatelnost upraveného software. Ten vůl používá alternativní launcher, který umožňuje nastavit 0 °C, tzn. vyšší výkon motoru. To může rovnou používat alternativní auto... :roll: :roll: :roll:

TAK!!! Ten klaun se může jít rovnou bodnout! Zkusil jsem nastavit těch jeho podělanejch 0 °C a na PRVNÍ pokus jsem zajel 4:55,677. To obsahuje skoro vyrovnání osobáku v prvním sektoru (kterej jsem jel ale s assistama a bez úpravy teploty mnohokrát, takže čas 1:17,9xx tam byl už docela dobrej), a osobáky v druhym i třetim sektoru, oba dost výrazný. Takže JEN ten rozdíl 10 °C vs 0 °C dává MINIMÁLNĚ dvě sekundy!!! Bez úpravy teploty jsem totiž na první pokus měl 4:57,7xx. Teď to jdu doladit... :lol:

Další více než sekunda dole - 4:54,612. Limit je cca 4:52.xxx, na 4:53.xxx bych se chtěl dostat brzy, přestože součet osobáků sektorů (což jsou také automaticky nejlepší časy sektorů vůbec, první a třetí více než sekundu před tím podvodníkem) je 4:54,521, tzn. pouze 0,091 s od WR. Ten jouda ztrácí 2,704 s. A to s tímhle nastavením jezdí sto let... :lol: :lol: :lol:

Video bude tady: https://youtu.be/ZjDGotBoOX0

Teď pracuju s F138 na Monze. Zatím jsem 4. z 627 lidí v tabulce, 0,3 s od WR. První a třetí sektor mám lepší než nejlepší sektor kohokoli v tabulce. Ve druhém sektoru ztrácím cca 0,1 s. Součet mých osobáků sektorů už stačí na WR. To je fajn, protože jsem to jel jen párkrát v neděli a v pondělí. Pak přijde na řadu Spa, Red Bull Ring a Imola, protože to jsou nejpopulárnější trati s F138 (po Monze, která je v absolutním žebříčku na 4. místě - předtím je jen Spa/458 GT2, Monza/458 GT2 a Imola/Tatuus FA01, na ty se taky "podívám", aby se neřeklo, že se něčemu vyhýbám, ale prioritou zůstávají všechny tratě s F138 a všechna auta na Nordschleife).

Tak jsem si odskočil na Silverstone 1967. World Record 1:01,661, zlepšení předchozího světového rekordu o 0,396 s, rekordy ve všech sektorech, nejvyšší dosažená rychlost v tabulce. To vše za 48 minut na této trati (nikdy předtím jsem ji nejel, je to úplně něco jiného než Silverstone v 80. letech, který znám dobře z REVS, nebo dokonce ty novější layouty). :lol:
Naposledy upravil(a) Jakub Krčma dne úte 07.03.2017, 03:32, celkem upraveno 22 x.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Třetí den ze tří je Ferrari nejlepší. Valtteri sice zajel o kus líp, ale na ultrasoftech versus Vettel na softech! Může to bejt od Mercedesu divadýlko, ale nechme si na chvíli zdát, že jedou na krev. :lol:

I čtvrtý den bylo Ferrari nejlepší! :D
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Právě proto mě točí, že toho podvodníka s 0 ℃ (a jak jsem koukal, týká se to i jiných lidí tam, akorát používají třeba 6 ℃) nevyhoděj z RSR. Jak jsem na Monze 4., tak ještě předtím jsem to offline zkusil s tou nízkou teplotou a asistencí a hned byl o několik desetin před WR. Ale koho může takovej podvod uspokojit?
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

Toto napsal kluk, se kterym jezdim na karach a ktery s Maxem mel co docineni, docela mne to rozesmalo :-))

Zkušenosti s velkými jmény, Verstappen byl střelec od začátku

S Maxem Verstappenem jsme testovali na Hockenheimu, to je jméno, na které slyšíš, a proto si společné momenty vybavíš i po delší době. Vzpomínám si, že trať osychala a všichni vyčkávali v boxech na příhodnější podmínky, jen Max vyrazil na trať a auto rozbil o boxovou zídku.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

:lol:

Jinak, mně se líbí, že jde do věcí po hlavě, má odvahu atd. Ale neměl by to přehánět, hlavně když jsou kolem ostatní jezdci... Letos bude mít třetí sezónu v F1, tak doufám, že mu přes zimu fotr nahustil do hlavy nějaký rozumy, aby se trochu uklidnil. Kdyby dostal sám sebe pod kontrolu...
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Je fajn, že už teď je Ferrari o 3,7 s rychlejší než vloni... :D Tak by konečně mohly padnout všechny rekordy. Nebo aspoň skoro všechny... Snad to všichni přežijou! Hlavně ti, kteří pojedou blízko Demolition Maxe... :lol: :lol: :lol:

Update: Loňské a letošní nejlepší časy zimního testování v Barceloně. Většina zajeta na nejměkčích ultrasoftech, ale např. zrovna Kimi to má na supersoftech, takže je tam ještě značná rezerva!
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

Na rovine jsou pomalejsi o dost, ale v zatackach to teda leti jak sutr :-)
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... TIYyFErAwg
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Ano. I když něco odečteme kvůli soft vs supersoft, tak ty nový káry lítaj jako ďas. A to bych se vsadil, že tam Kimi ještě mohl přitlačit, protože prostě nejel kvalifikaci a nemusel jít až na samou hranu schopností auta...

Zatím mám v AC s F138 WR na 26 tratích (13 to go). Then ~150 cars at the Nordschleife... :lol: Dneska byla na nejkratší standardní trati (Drift) sranda. Udělal jsem za 8 minut "práce" WR 15,635 (před druhým 15,713). On pak udělal 15,359, tak jsem to decentně postrčil o dalších 0,440 na 14,919. Uvidíme, kde má uličník limit... :lol: :lol: :lol: Můj vidím s touto verzí hry a s tímto setupem kolem 14,500. Ale jak už to bývá, ony se časem můžou objevit nějaký finty (v setupu nebo jízdě), který to ještě posunou...

Málem bych zapomněl na prču největší. Trento-Bondone je naprosto ULTRA trať, jak je zřejmé už z mapy... Je totálně nevhodná pro F138, x zatáček má tak malý poloměr, že je nejde projet ani velmi nízkou rychlostí na jedničku, musí se použít powerslide. A to nejdůležitější je, že zatím nikdo s žádným autem nezajel pod 10 minut... F138 mělo WR 14:29, já to zatím postrčil o skromné 3 minuty a něco, ale můj cíl je jednoznačně 9:xx,xxx. A pokud to jen trochu půjde, tak 8:xx,xxx, protože např. na Nordschleife je rozdíl mezi Lotusem 98T a F138 přes 13 %, takže když má 98T Trento-Bondone za 10:01,672, možná by šlo dostat se s F138 pod 9 minut - a v Trento-Bondone je tolik brzdění a zrychlování, že ten turbo-lag ubližuje 98T fest. Ale nejdřív dodělám ty zbývající WR s F138... I když už teď mám pochybnosti, jestli některé vůbec překonat lze, s touto verzí AC (aktuální - 1.12.6)...
Naposledy upravil(a) Jakub Krčma dne čtv 23.03.2017, 08:35, celkem upraveno 2 x.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Do prvního tréninku zbývají jen 3 dny!

Mercedes se nechal slyšet, že konkurence je už podle zimních testů dohnala... Tak jsem zvědav, o kolik sekund na kolo zase ty uličníci povedou! :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Viper54
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: ned 23.01.2011, 17:00
Bydliště: Pardubice

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Viper54 »

Taky už se těším :D
Carina II (r.v.1989)
RAV 4 (1996)
SUZUKI LS 650 Savage (chopper) -2001
Corolla 1,4 HB (1999)
SUZUKI Grand Vitara 1,6 (2005)
Corolla Verso Sol 2,0 D4D (2004)
AYGO 1.0 2010
Verso 1,6 Active (2013)
MR2 SW20 (1991)



Rejži a nic jinýho!
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

2 dny! :D
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

1 den!!! :D :D
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

Tak jsem si myslel, ze si pekne vsadim uz na treninky a kvaldu a zjistil jsem, ze spolecnost Bet and Win ztratila pro CR licenci a ja nemuzu sve penize, ktere tam mam prosazet :-D
Respektive nekdo v CR kvuli byrokracii jim to neobnovil :-D
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Formule 1“