jaký olej do toyota auris hybrid 2013?

nová modelová řada - nástupce Corolly
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: jaký olej do toyota auris hybrid 2013?

Příspěvek od maxwell »

Tuhle tabulku jsem našel na jiném foru...doporučují Mobil
Přílohy
0w-20 Synthetic.jpg
(222.54 KiB) Staženo 1906 x
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1944
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: jaký olej do toyota auris hybrid 2013?

Příspěvek od slabostka »

Beriem to tak že tie rozdiely sú v podstate zanedbateľné a nieje tam olej vyslovene zlý či vyslovene najlepší. Mobil doporučujú lebo hlavne v USA je dostupný, kedysi 0W20 nerobili všetci a je názor že Toyota olej je prebalený Mobil. Plus technické listy sa v čase menia a to čo je v tech. liste 2013 nemusí byť pravda pre rok 2015. Mám s Totalom dobrú skúsenosť hlavne robí kvalitné oleje za výborné ceny. Myslím najlepší pomer kvalita/cena. Ale to je môj názor.
A tá hodnota origo Toyota oleja PP -27 to beriem za chybu lebo aj vyššie xW majú nižší PP.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: jaký olej do toyota auris hybrid 2013?

Příspěvek od aczasa »

Toyota olej neni vsude pouze prebaleny mobil. Ac tedy v USA je nejaky datasheet, ktery tomu nasvedcuje. Toyota industries ma vlastni vyrobu oleju a maziv v malajsii. Navic v tabulce je trochu pofiderni rozdeleni mezi nejlepsi a nejhorsi. Kazdopadne toyota olej je trochu jiny nez ostatni a co mam chabou zkusenost z hybridu a ted z usa vetsich objemu tak ten toyota olej je vazne nejlepe fungujici v motorech od toyoty.

Mimochodem i ten Mobil1 je od ExxonMobil, neni liz pravda?
Naposledy upravil(a) aczasa dne sob 03.10.2015, 17:58, celkem upraveno 1 x.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
sae
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: pát 26.07.2013, 10:25
Bydliště: BB

Re: jaký olej do toyota auris hybrid 2013?

Příspěvek od sae »

Čo je to "najlepšie fungujúci"?
Auris HSD 9/2011
5,185 l/100 km
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: jaký olej do toyota auris hybrid 2013?

Příspěvek od aczasa »

uvedu priklad.... Olej Dephi 5W-40, ktery jsem pouzival v jednom aute byl pokazde pri vypousteni takovy... opalescentni. A pri rozdelani vany a spodku byly rozeznatelne usazeniny. Castrol Magnatec 5W-40 byl o malo lepsi, ale zasadne nepomohl od usazenin. Toyota 5W-40 lehce vycistila usazeniny a byla pri vypousteni "bez znatelnych znamek problemu". Bavime se o uzivani motoru na cca 350k km a druheho na 590k km.
U priusu + jsem dostal auto s nejakym olejem, prvni vymena a autorizak tam dal Tsusho 5W-30 za cenu 0W-20, takze hned sla spotreba o dve deci nahoru. Takze zpet po par sto km a original toyota 0W-20 a motor jede jak ma. Je to jen kratkodoba zkusenost, protoze ten motor ma ted myslim 74k km nebo tak neco.
Tady v USA je v motoru noname 5W-30 a zda se mi, ze to neni uplne ono, takze pristi vymenu (za par set mil) tam necham dat toyota 5W-30 a reknu ti jak se to chova.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
sae
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: pát 26.07.2013, 10:25
Bydliště: BB

Re: jaký olej do toyota auris hybrid 2013?

Příspěvek od sae »

...tak to sa dosť nakrútiš ... :-)
Auris HSD 9/2011
5,185 l/100 km
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1944
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: jaký olej do toyota auris hybrid 2013?

Příspěvek od slabostka »

Je to jedno či majú "vlastnú" rafineriu či plničku alebo im to robí Mobil.... tá tabuĺka je len "zavádzajúca" v tom že okrem tých parametrov čo sú v tech. listoch sú ešte iné veci - aditiva - ktoré robia ďalšie vlastnosti oleja a tie nepoznáme takže ani nevieme porovnať. Ja som ešte rozmýšľal nad japonským Eneosom ale ten má kopec molybdenu -MoS2 a to neviem či je potrebné do tohto motora. Tak uvidím, spotrebu asi neporovnám, už je chladnejšie... hlavne sa bojím či nebude brať olej ale keď nebralo 5W30 snáď nie keď tie viskozoty pri 100 sú podobné.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
buckyskentucky
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: stř 22.10.2014, 17:50

Re: jaký olej do toyota auris hybrid 2013?

Příspěvek od buckyskentucky »

slabostka píše:Je to jedno či majú "vlastnú" rafineriu či plničku alebo im to robí Mobil.... tá tabuĺka je len "zavádzajúca" v tom že okrem tých parametrov čo sú v tech. listoch sú ešte iné veci - aditiva - ktoré robia ďalšie vlastnosti oleja a tie nepoznáme takže ani nevieme porovnať. Ja som ešte rozmýšľal nad japonským Eneosom ale ten má kopec molybdenu -MoS2 a to neviem či je potrebné do tohto motora. Tak uvidím, spotrebu asi neporovnám, už je chladnejšie... hlavne sa bojím či nebude brať olej ale keď nebralo 5W30 snáď nie keď tie viskozoty pri 100 sú podobné.
A co tenhle.http://www.bonatrade.cz/mazda-dexelia-ultra-5w-30-5l//
Corolla 2014 1.6 Valvematic 97 kw 6M/T + paket exclusive - Bílá bez doplatku
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: jaký olej do toyota auris hybrid 2013?

Příspěvek od aczasa »

Takhle....... Vyvoj motoru toyota probiha za pouziti oleju toyota.... Takze co z toho vychazi pro pouziti optimalniho oleje?
Back in Czech.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1944
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: jaký olej do toyota auris hybrid 2013?

Příspěvek od slabostka »

no nevyplýva z toho zásadne nič lebo taký olej vyrobí každá lepšia rafinérka.... nikdy som nikde nelial olej s názvom auta, na to vymysleli špecifikácie a táto konkrétna je celkom simplexná. Len tú viskozitu nerobili všetci ale to už je preč.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: jaký olej do toyota auris hybrid 2013?

Příspěvek od aczasa »

OK... Tak podle tebe nic.. :-) Podle me neco.... :-) Takze jsme opet na zacatku zcela nesmyslne debaty jaky olej tam dat. :-)
Back in Czech.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1944
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: jaký olej do toyota auris hybrid 2013?

Příspěvek od slabostka »

Nie sme na začiatku debaty lebo debata bola okolo viskozity... manuál tam ponúka kopec možností, prvé doporučenie 0W20, druhá v poradí 5W30.... môj prvý pocit po zmene na 0W20 je že motor spúšťa tichšie, spotrebu neporovnám lebo neviem - jazdím nehybridovsky mimo mesto. Ty uprednostňuješ origo Toyotu, ja to nepovažujem za nutné.

Ak má motor Aygo origo od Toyoty čo neviem či má ale ak... tak tam treba liať podľa teba Toyota olej... potom aj do C1 a P108 sa leje Toyota genuine olej... no predpokladám že Francúzi nemajú vo svojej knižke vetu "použi Toyota olej lebo ho v Japonsku vymysleli s týmto olejom".

A kedže v USA jazdí asi viac Toyot ako u nás plus vyššie nájazdy - máš nejakú informáciu žeby olej iný ako Toyota robil nejaké problémy? Priusy už určite budú mať státisíce km a predpokladám nie všetky origo olej.

Ja som bol skôr v rozpakoch nad viskozitou... uvidím ako sa bude správať v lete, ale upokojuje ma že pri 100st. je rozdiel viskozity minimálny.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: jaký olej do toyota auris hybrid 2013?

Příspěvek od aczasa »

Ne ne... ja rikam, ze ja volim toyota olej. Ale klidne tam muze kazdy lit co chce.... Kazdopadne kdyz nekdo nevi, tak s toyota olejem chybu neudela. :-))))))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: jaký olej do toyota auris hybrid 2013?

Příspěvek od karlos76 »

Zdravím!
Čeká mne druhá výměna oleje od vlastnictví vozu.
Nějaké nové informace ohledně oleje?
Na první výměně mi automaticky bouchli 5W-30 a když jsem se ptal, proč ne 0W-20, tak že prý je to lepší.
Byl jsem u Emil Frey Zličín, doporučila mi ho Toyota Zličín, protože měli dlouhou čekací dobu.
Že se snaží na oleji vydělat, to celkem chápu, ale ať si přečtu cokoliv, tak všude doporučují do našich podmínek spíše 5W-30, ale u všech "chytrých" článků je napsáno, že doporučují ctít doporučení výrobce.
Takže se táži :-) doporučuje Toyota tenhle řídký olej jen kvůli tomu, že se tím pravděpodobně dosáhne nižší spotřeby a neřeší vyšší opotřebení motoru při vyšších teplotách oleje? Nebo je motor opravdu technicky řešený tak, že takto řídký olej je pro motor v našich podmínkách lepší?
Chtěl bych tomu trošku rozumět... Nebo mi někdo vysvětlí, k čemu je letní třída? Zimní chápu, s tuhým olejem se blbě startuje. Letní?? K čemu mi je maximální teplota venku (pro 0w-20 je to +30°C), když běžná provozní teplota oleje je ca 90°C? v Teplotách do 30°C se stejně olej pohybuje max pár minut po startu. Neměla by se spíš řešit viskozita v běžných teplotách oleje?
Já samozřejmě rozumím tomu, že hybrid oproti jiným motorům má puštěný spalovák méně, a tím pádem se vše ohřívá pomaleji, ale když sleduju teplotu oleje (OBD), tak než se olej zahřeje na ca 40°C tak se spalovák moc nevypíná. Sice to není bezemisní odjezd od baráku, ale logika auta velí co nejdřív ohřát motor do provozních podmínek a pak se chovat zeleně... nebo se pletu?
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2090
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: jaký olej do toyota auris hybrid 2013?

Příspěvek od jarson »

ako sa hovorí: "vypadá to složitě, ale ve skutečnosti je to mnohem složitější :D
Sú tri veci, ktoré dokážu spustit s istotou nekonečnú debatu a spory - Náboženstvo, politika a motorové oleje.
Ak máš chut a cas skus prečítať toto ( nie je to bilia, ktorá dá vsetky odpovede, ale su tam veci, ktoré inde nenájdeš):
https://540ratblog.wordpress.com/
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Auris“