celiciny kalhotky (spodky)

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Paul87
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 05.07.2013, 08:58
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od Paul87 »

PerryCZ píše:
Paul87 píše:To: PerryCZ
Díky ;) Do začátků jsi mi dal spoustu rad...Takže by to nemělo být úplně marné. Ale přiznám se, že trpím ve vysoké
míře abstinentními příznaky...Obzvláště, když je venku krásně... :twisted:
Znam, mam ty same priznaky :-D ... Ale tak ja nahodim predni napravu a jede. pocitam ze do pulky dubna
Zítra předávám výkresy do nástrojárny na výrobu PUR silentbloků :) Pak ještě vyřezat plech kolem zadních kotoučů a bude
se dávat do kupy :P Takže bych to rád stihl stejně jako ty :) No a pomalu začnu plánovat to samé s přední nápravou...
Toyota Celica GT, ST202, 3S-GE (129 kW)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od jarson »

zdravim odbornikov na silentbloky,
mozem ?
mam otazku ohladne silenbloku, ale nejde o napravu, jedna sa o silentblok motora. Predny v strede.
Vymenil som stary za novy. Silentblok ma 4 ramena a dve z nich boli poskodene - jedno uplne utrhnute, druhe natrhnute.
Novy je pravdaze pekny, pevny.
Problem je ale v tom, ze po vymene ten novy vibracie prenasa dalej. Teda vlastne neplni svoj ucel. Ano, motor sa uz nehybe , ale vibracie idu na karoseriu.
Test: chytim drziak ,ktorym je prichytený motor - vibruje - ok, chytim teleso silentbloku ktore je uchytene na karoseriu - vibruje , sice menej , ale vibruje tiez - toto nie je ok.
Ten isty test na ktoromkolvek z ostatnych silentblokov motora je taky , ze na ani jednom ked chytim teleso sulentbloku prichytene na karoseriu, je uplne kludne , nie je citit absolutne ziadne vibracie.
Co som spravil spatne pri vymene? Aky by mal byt spravny postup?

dakujem za rady
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od Kubrt »

To se tezko cokoli vymejsli. Pokazit jsi tam nemel moc co. Tohle ale vypada, ze ten zadni je prasklej taky. Nebo minimalne natrhnutej. Jestli byl ten predni poskozenej na dvou tech ramenech tak z nejvetsi pravdepodobnosti to muselo neco udelat stim zadnim. Zacal bych asi kontrolou tam.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od libor12 »

řekl bych,že jsi koupil druhovýrobu a u ní nikdo tvrdost gumy - shore - neřeší. Takže buď originál nebo si zyknout na vibrace.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od micron »

Paul87> nááááhodou bys nemoh změřit vzdálenost mezi zadníma ramenama příčnýma a podélnýma, jestli je máš vyndaný ( mezi dirkama (středama) na šrouby přesně) - tedy délku ramen, je to takovej muj koníček, a tenhle rozměr mi furt chybí :-) abych i 6G FWD dekodoval přesně do čínštiny :biggrin:
resp... toto mě zajímá Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Paul87
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 05.07.2013, 08:58
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od Paul87 »

Náhodou mohl :) Změřím ti to ;)
Toyota Celica GT, ST202, 3S-GE (129 kW)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od jarson »

KUBRT:
ano, zadny ma tiez jedno to ramieko uplne utrhnute a dalsie su "iba " popraskane.

LIBOR:
ano, druhovyroba ,konkretne FEBEST. No , oni tie vibracie nie su nejako strasne, nieco to samozrejme tlmi. Rozdiel viditelny je iba v tom , ze origo nie je plny, obruce sa dotykaju len ramena, kdezto na novom je to gumou vyplnene po celom obvode. Teda myslim to tak, ze medzi ramenami je taka gumova "blana". Myslis, ze by sa to nejako zmenilo, keby som toto odstranil?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od micron »

Paul87> Supr, díky, dost to usnadní práci 6 kám jestliže nebudou chtít tvrdej pur + odpadne otravný vy/za-lisování siláčů a renovace orezlých ramen... když se daj sehnat komplety za rozumný prachy a v cajk kvalitce - samozřejmě po dekodování :-) + poprosim ty zadní příčný min a max zašroubovaný... délky- vlastně stačí asi i ta, jak to má bejt utáhlý přesně. Zadní + podélný sice dělá Febest (já sem ovšem rychlejší než Febest dealer -čekat tejden až 14 dní? než se dostanou buhví kam na centrální sklad :-) nene, to je nuda... u mě je to o zvednutí telefonu, do 2 dnů jsou u mě a fofrem na cestě k zákazníkovi- fofr :-) ), ale další se každopádně hoděj :-) čim víc variant, tim líp že :-) O kvalitě SRLine ramen a siláčů totiž už nepochybuju ani na vteřinu.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Paul87
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 05.07.2013, 08:58
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od Paul87 »

To Micron: Dobrý počin :) Už jsem si dovezl ramena domů, tak jak se k tomu dostanu, proměřím ti to ;) U těch stavitelných je to jak píšeš...Buď mezní polohy a nebo ti můžu dát hodnotu (délku), seřízenou tak, jak jsem to shodil z auta :) Já osobně jsem si udělal výkresy a siláče si nechávám vysoustružit z PURu...Přijde mi to jako nejvhodnější řešení :) Momentálně mám vše v nástrojárjně a vyrábí se :))

Z Febestu jsem se snažil taky lecos vypáčit a buď to nebylo a nebo jsem měl čekat a čeka a čekat :) Proto volím Homemade :)
Toyota Celica GT, ST202, 3S-GE (129 kW)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od micron »

Paul87> Sice nechápu proč dělat pur na zakázku, když ten polák z GT4 by měl mít v podstatě to samý a levnější než si to dělat na zakázku, kvalita nevim... jdeš na to nějak moc složitě :-) že ty si Japonec :-) Febest sem nikdy nezkoušel objednávat, právě že sem měl tušení, že ani za těch 14 dnů se produktu nedočkám... představa, že by mi auto stálo v servisu a čekal bych je nemožná... nic na celicy skladem nemaj, febest je pasé... pro starší vozy, maj v těch položkách neskutečnej bordel... i když se to snaží působit že tam maj pořádek, nemaj :-) je to čurbes... snažili se, ale zamotali se v tom... a výsledek je jak řikaj turisti... goulash :biggrin: vtipný je, že se snaží febest hrát na německej produkt, ale je to jak jinak china... já nic proti china produktům nemam, ale nebudem si hrát pořád na němečky no ne? :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Paul87
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 05.07.2013, 08:58
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od Paul87 »

Micron:
Složitě?
Step1: Udělal jsem si 3D model a z toho výkres
Step2: Koupil jsem špalek Polyuretanu
Step3: Dal jsem známému na výrobu

(Mimo jiné znám pár závodníků, kteří si staví auta a silentbloky z PURu si dělají zásadně sami)...

pak stačí zaplatit a vím, že to bude poctivé :) Za špalek PURu jsem dal cca 1300,-
mám toho metr, což je sice moc, ale nevadí to.
Kolik stojí Polish kvalita? Kompletně na zadek v PURu? :P Můžeme porovnat s cenou, kterou dám dohromady já :)
Co se týká Febestu, ten se do toho opravdu zamotal. Něco jsem s nimi řešil po emailu a nikdy jsem se nedobral výsledku :lol:
Toyota Celica GT, ST202, 3S-GE (129 kW)
Znebra
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: stř 17.07.2013, 09:27
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od Znebra »

taky mě čeká tento měsíc sundání předních ramen a renovace..., ještě musím nakoupit dost "rozrezovacího spreje", pevné špalky a jde se na to :lol: potom přihodím foto :-)
Toyota Celica 1.6 STi (AT180)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od micron »

Paul87> a ha, tak už chápu proč si mi dával ty rozměry v setinách mm :-) "Pán je kuchař" koupí celý pur maso od řezníka a porcuje :-) Dobrý :bigups: Já nejsem kuchař, to já radši, když už mam navařeno, hotovky jen rozbalit a slupnout :biggrin: sem netušil že se vůbec dá objednat kostka puru... zajímavý jako :biggrin: hodně originální
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Paul87
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 05.07.2013, 08:58
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od Paul87 »

Micron:
Jsem polokuchař :D Vymýšlím, kreslím a pak úkoluji...:P Dá se koupit krásná štangle PURu :) Není nad ten pocit, když si něco
vymyslíš, vyrobíš a pak to funguje :)
Toyota Celica GT, ST202, 3S-GE (129 kW)
Uživatelský avatar
Paul87
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 05.07.2013, 08:58
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od Paul87 »

Toyota Celica GT, ST202, 3S-GE (129 kW)
Odpovědět

Zpět na „Celica“