ubývá kapalina z expanzky, těsnění pod hlavou atd.

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Příspěvek od matus69 »

u tvojho motora je na tesnenie hlavy v UK zaruka 7r alebo 160tis km, pretoze je to vyrobna vada motora.
A presviedcam sa aj tu na fore, ze toyota v tichosti opravi auto aj u nas. Takze v prvom rade by som to riesil v autorizovanom servise.
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

matus69 píše:u tvojho motora je na tesnenie hlavy v UK zaruka 7r alebo 160tis km, pretoze je to vyrobna vada motora.
A presviedcam sa aj tu na fore, ze toyota v tichosti opravi auto aj u nas. Takze v prvom rade by som to riesil v autorizovanom servise.
a nevíš náhodou, jestli se to týká i Corolly Verso 01/2007 (2,2 D-4D - 100 kW)?

V toyoťáckém servisu mi řekli, že výměna těsnění pod hlavou přijde asi tak na 50.000 Kč ,- teda odhadem ... tak nevím co si o tom mám myslet ...
O tom, že by to šlo řešit reklamací samozřejmě ani slovo ...
A mám najeto asi 159 000 ,- a to mám jet na Slovensko ... tak abych to nepropásl ...
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Příspěvek od matus69 »

to info mam z UK lexus fora a tam sa pise vyhradne o 2.2 DCAT, cize 177 konovej verzii motoru. Aj informacie z tohoto fora od ludi, ktorym to urobili zdarma su len co sa tyka 177 konovej verzie, takze moc ti nepomozem, lebo neviem.

ale niekto tu riesil tesnenie pod hlavou mimo origo servis a bolo to radovo lacnejsie. Ale lacne to nebude :(
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Příspěvek od Xfield »

Asi 14 dní zpět jsem musel taky na výměnu těsnění (mizela kapalina). Cena v ID auto Brno cca 30 000,- a týden bez auta. Materiál nebyl zas tak drahý - většina ceny byla za práci. S tou zárukou už to nešlo - prý to Toyota zrušila a stejně byly podmínky pro získání dost přísné.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
Uživatelský avatar
mrazik
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1109
Registrován: sob 29.04.2006, 09:50
Bydliště: u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrazik »

Xfield 30tisic ? To na tom delali nepretrzite cely tyden ?
Toyota Avensis Kombi 2.0 D-4D 93kW - bejvávalo
Honda Jazz 1.4 CVT
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Příspěvek od Xfield »

Materiál vyšel cca na 12000,- (včetně nové vodní pumpy) ... ale ta práce tak vychází. den a půl rozdělat předek a motor celý ven ... pak vezli hlavu někam na přebroušení a srovnání ... dva dny skládat zpět. V pondělí v 8 jsem jim ho přistavil a v pátek odpoledne vyzvedl. To mě ještě varovali, že ten pátek je minimální čas, jak se to dá zvládnout.
...v podstatě i za tu cenu můžu být ještě rád. Jasně, u nějakého neorig. servisu bych třeba platil na hodinu poloviční sazbu, ale takhle mám aspoň nějakou jistotu, že ví, co kam patří a složili to správně.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Xfield píše:Materiál vyšel cca na 12000,- (včetně nové vodní pumpy) ... ale ta práce tak vychází. den a půl rozdělat předek a motor celý ven ... pak vezli hlavu někam na přebroušení a srovnání ... dva dny skládat zpět. V pondělí v 8 jsem jim ho přistavil a v pátek odpoledne vyzvedl. To mě ještě varovali, že ten pátek je minimální čas, jak se to dá zvládnout.
...v podstatě i za tu cenu můžu být ještě rád. Jasně, u nějakého neorig. servisu bych třeba platil na hodinu poloviční sazbu, ale takhle mám aspoň nějakou jistotu, že ví, co kam patří a složili to správně.
Bud rád že jsi takový servis našel, o vetšine zančkovek toyoty se to říci nedá. ( minulý týden jsme řešil případ kdy se jim podařilo dát obrácene víčko termostatu , takže jim nesedla hadice k chladiči tak "donutili" zákazníky koupit novou origo za 2,5tis a když přisa a nesedela tak ho poslali poslali pryč že má auto nejaké "upravené" a oni nenensou zodpovednost za to že to nesedí... :)
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Příspěvek od Xfield »

No nezbývá mi, než jim věřit :-) Jen doufám, že se tam zas dlouho nebudu muset ukázat...
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
Uživatelský avatar
redik007
Manager Týmu
Příspěvky: 342
Registrován: úte 17.03.2009, 11:10
Bydliště: BA

Příspěvek od redik007 »

pridavam dalsi kusok do statistiky.
tiez mi zacala v poslednej dobe ubudat kvapalina (vystrekovat cez ventil von na ventilator).
moj mechanik automaticky (robil v toyote) tusil co to je.
Po odmontovani hlavy sa zistilo, ze aj blok je krivy, nastastie nie prasknuty. Takze sa oprava trochu predrazi. Tiez sa rozsypali 4 skrutky pri demontazi hlavy, takze aj to sa bude musiet riesit navrtanim novych otvorov.

Ale inac ta toyota je celkom spolahliva 8)
Avensis T25 2007 WG, 2.2 D-CAT, 130 kW
MarekMC
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 08.12.2011, 16:47

Příspěvek od MarekMC »

Xfield píše:Materiál vyšel cca na 12000,- (včetně nové vodní pumpy) ... ale ta práce tak vychází. den a půl rozdělat předek a motor celý ven ... pak vezli hlavu někam na přebroušení a srovnání ... dva dny skládat zpět. V pondělí v 8 jsem jim ho přistavil a v pátek odpoledne vyzvedl. To mě ještě varovali, že ten pátek je minimální čas, jak se to dá zvládnout.
...v podstatě i za tu cenu můžu být ještě rád. Jasně, u nějakého neorig. servisu bych třeba platil na hodinu poloviční sazbu, ale takhle mám aspoň nějakou jistotu, že ví, co kam patří a složili to správně.

Ahoj, omlouvam se, ze rusim, jak jsi dopadl s tou opravou tesneni pod hlavou. Mam neco podobneho, motor mi tlakuje do chladiciho okruhu. Nikodo se do opravy nechce poustet. Muzes mi tvuj servis doporucit.

Diky,
M
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

@ XFiled: těch 30 kKč je s nebo bez DPH? Udělali mi nabídku u nás v Toyotě ... odhadem 38 bez DPH :-(((((
Jo a to už mi vodní pumpu měnili, že to tam prý trochu rosí ...
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Příspěvek od Xfield »

Ta cena byla konečná ... bylo to dost o domluvě. Pár věcí jsem si koupil sám (chladící kapalinu, olej,..). Taky dost záleží, jak moc je hlava motoru poškozená.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Příspěvek od Xfield »

MarekMC píše:....Ahoj, omlouvam se, ze rusim, jak jsi dopadl s tou opravou tesneni pod hlavou. Mam neco podobneho, motor mi tlakuje do chladiciho okruhu. Nikodo se do opravy nechce poustet. Muzes mi tvuj servis doporucit.

Diky,
M
V ID auto v Brně jsem nebyl poprvé a vždycky jsem byl s jejich službama a přístupem spokojenej, takže doporučit je určitě můžu.
Motor se zatím chová slušně a voda zůstává kde má, takže v tomhle ohledu byla oprava úspěšná..... snad to vydrží....
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
boker
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: pon 15.12.2008, 22:26

chlad. kapalina + olej na minimu

Příspěvek od boker »

Preji pekny den, potrebuji poradit.V autech se nevyznam a cist vase debaty je pro mne zbytecne, nevim o cem mluvite a verte, ze se za to trochu stydim...
Mam Avensise r vyr.2008, diesel D-2D. Mam najeto 41 000 km, menim olej po 15 000 km. Nyni mam jeste 4000 do vymeny, ale je zrejme na minimu...A nemam jistotu (ani pitomy olej asi neumim zmerit...) Pri teplem motoru, asi po 10 minutach merim, ale jedna strana merky je cista pod minimem a druha strana nad minimem, ale olejem cela zaspinena, takze nevim kterou stranou se ridit...Chlad. kap. pri studenem aute na minimu, pri teplem lehce pod stredem...
Vzpominam na jednu situaci pred rokem, pri ceste do Norska. Asi po 1000 km jizdy me chtel vystridat kolega, velmi chaby ridic, ale unava byla znacna, tak jsem ho pustil. Pri jedne situaci lehce zazmatkoval, pridal plyn, asi zaradil vyssi rychlost, ale jel velmi pomalu, auto zdechlo, nejak v tom bouchlo a do auta vniknul spaleny smrad...Od te doby 20 000 km bez jedineho problemu, opatrne zahrivam, nepodtacim (stale kolem 2000 otacek) Muze to mit vse nejakou souvislost? Nebo olej neresit a cekat na upozorneni na palubovce...Cist sumy ktere davate za opravy...asi me to ceka taky...Prosim o nejakou reakci. Moc dekuji
Uživatelský avatar
mrazik
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1109
Registrován: sob 29.04.2006, 09:50
Bydliště: u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrazik »

boker hladina oleje se meri na studenem aute, ktere delsi dobu stalo, protoze neni rozvireny od jizdy.
Taktez kolisani hladiny v expanzce je normalni, vsak tu vodu tam honi cerpadlo a ne zrovna pomalu.
Ti chcipnuti a bouchnuti nemusi nic znamenat, ten smrad spojka, kdyz ji zmacknul ? Tezko rict, ale auto ti funguje, takze nedelej si starosti a normalni s tim jezdi.
Mimochodem, take mam motor D-4D a olej prestal zrat kolem 50 tKm a u teto hranice se i mirne snizila spotreba.
Toyota Avensis Kombi 2.0 D-4D 93kW - bejvávalo
Honda Jazz 1.4 CVT
Odpovědět

Zpět na „Avensis“