NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

zviditelnění, propagace klubu...
Odpovědět
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od aczasa »

Myslíš jako popleta? ;-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7649
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od biscuit »

ne bolsevik
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od gramo »

Mě se ten font líbí, tady to zrovna vychází, že se ty kulaté tvary docela pěkně střídají s hranatými. Logo není knížka, aby bylo nejdůležitější, jestli se to na první pohled dobře čte... a spousta graficky zajímavých fontů je hůř čitelná než tento.

Je dobré prodiskutovat logo, na které se pak budeme dívat nebo ho budeme chtít na autě, na druhou stranu se hodí taky trochu respektovat záměr autora a nešťourat do každé prkotiny...
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7649
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od biscuit »

mas u me fidorku :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od Myfune »

To je kanibalismus Biscuit tohleto ne? :mad:
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od Luke_Luke »

Ohledne toho tisku - ano samozrejme se to da udelat jako obdelnik, ale prijde mi to takove lacine(u mne mozna uz profesni deformace), ale rezane je rezane, tak jak to ma m5t, taky proste jen rezane logo :)
Ikdyz ten obdelnik bude pruhledny, tak vzdycky bude videt.

Trosku mi to ale pripada, ze kazdy chce neco jineho a stejne se nejsme schopni shodnout a kazdy pak na aute bude mit trosku jinou podobu loga :)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od Jimmi »

A co se tedy vrátit tak nějak ke kořenům.....?

Vzal bych původní schválené Sušenkovo logo, které mi laskavě poskytl k případným pokusům. Na něj podobný kulatý nápis (na fontu netrvám, ale zatím se mi líbí).
Provedení by mohlo být jako kulatá jednobarevná samolepka, červený tisk na bílem pozadí. Našel jsem někde firmu, která dělá samolepky na pokličky, takže je to i zalité v tom průhledném plastu (samozřejmě by se to nedávalo na pokličky, ale na sklo nebo na zadní čelo). Dokonce to umí i v reflexním provedení. Zvolil by se průměr tak osm čísel a nechalo se to hromadně vyrobit.
No co vy na to? A co Jan Tleskač? A co Sušenka Biscuit......? 8)
Přílohy
logo_2a.png
(72.78 KiB) Staženo 1387 x
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7649
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od biscuit »

mne osobne se napis kolem loga libi, font nikoliv. taky nemam rad dva typy pisma v jedny souvislosti (tady v kruhu). ale hura, ze se tady neco deje! kdyz bude chtit nekdo jakejkoliv fragment, v libovolnym formatu, napiste - poskytnu.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od Jimmi »

Mně je jasný, že jednou ze zásad grafické práce je to, aby se fonty nepraly. Na druhou stranu font názvu klubu, ač se jmenuje tuším bremen, mi připadá neuvěřitelně dálnovýchodní. Což byl záměr. A zase na adresu webu by měl být font velmi jednoduchý a čistě informativní, prakticky nezdobný.
Trochu se to pere i s tím TKCZ nebo co to je, to chápu taky :)

Zkus navrhnout jiný font, jestli se Ti idea líbí. Udělat to jako kolečko zalité v plastu, třeba i reflexní.

Celkově to evokuje japonskou vlajku anebo starý klasický znak Toyoty, ten byl taky v červeném kolečku. A to je asi dobře. Tvůj základ byl myslím velmi kvalitní.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
piktor
Řidič
Příspěvky: 217
Registrován: sob 05.10.2013, 20:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od piktor »

Mně to TKCZ přijde nečitelné. Dokud to tady Jimmi nenapsal, tak jsem to nechápal. Nic proti tomu nemám, jen jsem chtěl říct, že pro nezúčastněné to asi bude jen změť čar beze smyslu.

Jinak to červené kolečko je pěkný nápad a naprosto jednoznačné.
TOYOTA Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S (2012)
TOYOTA Auris Touring Sports Hybrid (2014)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7649
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od biscuit »

ja si myslim, ze kolem toho kruhu bude nejlip vypadat neco klasickyho, rovnyho, technickyho, cistyho...
neco jsem zkousel, font trosku ve stylu arialu, kterej se mi libil. doplnil jsem ale jeste vnejsi kruh, abych to uzavrel do vysledneho tvaru ve stylu:
Obrázek
a
Obrázek

ale vypadalo to jako slavia praha fotbal, takze jsem z toho utekl :-)
Obrázek


piktor: celou dobu vzniku loga jsem tady vysvetloval i jeho myslenku. nejdrive jsme zvazovali tkcz vs. tccz. tyhle cary v sobe maji oboji. pointa loga je silnice, resp. zatacka. to ze je to pro ostatni zmet car, to prece vubec neni podstatne, dulezite je, jestli to ma nejakou myslenku a ten, kdo ji zna, ji v tom chape a vidi. je to logo pro cleny klubu, ne pro zbytek sveta... logo nike je taky jen jeden klikihak, logo adidasu jsou taky jen tri carky, logo citroenu jsou taky dve sipky, logo renaultu je pi.. teda diamant, logo mitsubishi jsou diamanty tri... co ti tahle loga reknou, kdyz neznas souvislost?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od Jimmi »

Aha, Slávie. Proto se to mladýmu tak líbilo 8)

Mně se ten původní Sušenkovo návrh líbí. Jenom bych se přimlouval pro ten nápis okolo. Bez rámečku!
Komu se líbí mnou vybraný font.....? :wink:
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
piktor
Řidič
Příspěvky: 217
Registrován: sob 05.10.2013, 20:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od piktor »

biscuit: OK, díky za vysvětlení, souhlasím. Je fakt, že co to tady sleduji, tak se to zažilo ze všech návrhů asi nejvíc.
TOYOTA Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S (2012)
TOYOTA Auris Touring Sports Hybrid (2014)
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od Luke_Luke »

Jimmi píše:A co se tedy vrátit tak nějak ke kořenům.....?

Vzal bych původní schválené Sušenkovo logo, které mi laskavě poskytl k případným pokusům. Na něj podobný kulatý nápis (na fontu netrvám, ale zatím se mi líbí).
Provedení by mohlo být jako kulatá jednobarevná samolepka, červený tisk na bílem pozadí. Našel jsem někde firmu, která dělá samolepky na pokličky, takže je to i zalité v tom průhledném plastu (samozřejmě by se to nedávalo na pokličky, ale na sklo nebo na zadní čelo). Dokonce to umí i v reflexním provedení. Zvolil by se průměr tak osm čísel a nechalo se to hromadně vyrobit.
No co vy na to? A co Jan Tleskač? A co Sušenka Biscuit......? 8)
Neni to spatne, skoro jako japonska vlajka, ale nemuzou tam byt ty dva ruzne fonty...silene to taha za oci...
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7649
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

Příspěvek od biscuit »

jimmi, ma to sice asijskej nadech ten font, ale prijde mi to takove poutove a brzo se to omrzi... imho

http://www.1001fonts.com/
problem vsak bejva s diakritikou...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Zviditelnění“