Pochlubte se svojí Rollkou

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pochlubte se svojí Rollkou

Příspěvek od biscuit »

umění říkáš jo? a kde ho vidíš?
já se navíc bavím o čistě technický stránce věci, naprosto exaktní, žádný subjektivní nesmysly.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
BMarcellus
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: ned 23.12.2018, 17:08
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pochlubte se svojí Rollkou

Příspěvek od BMarcellus »

Jak roztomile,kdyz se dva tahaji za slovo... :lol:

Tak ja si taky prisadim:
Nerika se nahodou 'umění' kazdy 'mazanici' ?!

Jeden v tom vidi obsah a druhy zase zpracovani,tim bych to uzavrel pánové :wink:
daily Corolla E12 1.6 VVT-i , hobby Almera N15 2.0 GTi
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pochlubte se svojí Rollkou

Příspěvek od biscuit »

já jsem v tomhle prostě fašista, uznávám. ale nesnáším, jak v týhle zemi musí každej všemu rozumět, ačkoliv prakticky umí hovno :-)
neberte si to nikdo příliš osobně a neurážejte se, myslím to obecně.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
BMarcellus
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: ned 23.12.2018, 17:08
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pochlubte se svojí Rollkou

Příspěvek od BMarcellus »

Samozrejme a nejen tady,ale globalne.Mimochodem se mi taky jen tak neco nezavdečí,ale tolerance v kontextu je zadouci ;-) Driv byl kazdej chytrej v hospode a dneska na internetu. Takze radsi nepohrdnu zadnou fotkou ;-))
Vsichni tu hodnotime ciste subektivne,berme to s nadhledem,nejsme na umeleckym foru a budme radi,ze se najde par lidi co nejsou ujety jen na fejsu a jdou i sem ;-)
daily Corolla E12 1.6 VVT-i , hobby Almera N15 2.0 GTi
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pochlubte se svojí Rollkou

Příspěvek od biscuit »

souhlasím a zahazuju svůj rejpací klacíček, můj tolik oblíbenej nástroj :-)
hezkej letní večer ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 931
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochlubte se svojí Rollkou

Příspěvek od 29Carlos »

No,když to teda sklouzlo k hodnocení kvality fotek.... Nezlobte se na mně, ale první co mě při pohledu na fotky napadlo, že je to dost nepovedená fotomontáž...
Nikoho se nechci dotknout, fotograf ani umělecký kritik nejsem, akorát jsem už pár dobrejch i špatnejch fotek viděl...;-)
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: Pochlubte se svojí Rollkou

Příspěvek od octavius »

...jo jo jen pokracujte a potom sa nedivte, ze sem nikto ziadnu fotku neda :blush: :biggrin: zo "strachu", ze bude popotahovany za kvalitu a koncept fotografie. :roll: :bomb:
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pochlubte se svojí Rollkou

Příspěvek od biscuit »

možná by nebylo na škodu se na to kouknout trochu jinak. co kdyby se stalo, že kritika poslouží k tomu, k čemu posloužit má? prostě pomůže dotyčnýmu, aby příště udělal fotku lepší. to platí obecně... jestli se pořád budeme bát, že se někdo bude bát, můžeme se jako společnost jít rovnou pohřbít. když se všichni budou chovat slušně, můžeme si přece říkat cokoliv ;-)
v našich končinách pořád platí pro většinu lidí něco ve smyslu "kritika = útok", ale to je absolutní nesmysl. opravdová kritika = snaha pomoct.

nikdo se tady nemusí bát, nebo stydět, hlavy se tu netrhaj ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2116
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Pochlubte se svojí Rollkou

Příspěvek od jarson »

...krásná holka bude krásná i nakreslená křídou na chodníku :)
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Pochlubte se svojí Rollkou

Příspěvek od Fotomajor »

Všem, kteří diskuzi o fotkách považují na fóru o autech za nevhodnu, se omlouvám. Mám ale k tématu pár poznámek. Biscuit to rozjel zostra, ale dávám mu za pravdu. Jen bych byl mírnější. Ne každý má v oblasti fotografie hlubší znalosti - jasně! Ne každý má foťák s odpovídající optikou, a ne každý ji umí opravdu využít. Proto jsem alespoň ocenil při absenci odpovídající techniky snahu oddělit auto od pozadí pomocí dodatečné úpravy. Taky nemám rád kouzla v pc. Co nedokážeš nasnímat rovnou, už později nedoženeš. Ale co má člověk, nefotograf, dělat, když nechce mít obrázek celý proostřený, a tak zoufale popisný? Biscuit dává jako příklad sérii fotek červeného sporťáku, a správně píše, že kritika není útok, ale snaha pomoci. Pak bych ale očekával krátký komentář, proč byla ta červená kráska nasnímána právě takto. A třeba, kterou z těch fotek by mohl obyčejný smrtelník podobně nafotit i běžnou technikou (třeba mobilem).

Určitě je potřeba rozlišit fotografii jako prostou informaci ve smyslu: to je můj nový bourák, má takovou barvu a takovou výbavu a mám z něj radost. V tom případě stačí zajet na pěkné místo, a udělat pár standardních fotek, třeba mobilem. Ok - bez debat.
A na druhou stranu fotku s určitou přidanou hodnotou. Každý přece ví, jak který model vypadá, proč tedy dělat čistě popisnu fotku? Tady chci svého miláčka ukázat nějak jinak. A už si můžu hrát: netradiční lokalita, světlo, perspektiva, detail... To auto mám rád, dávám mu péči, leštím ho, proč nevěnovat trochu času navíc i náležité prezentaci?

Jarson v posledním příspěvku píše, že krásná holka je vždy krásná. Já dodám, že kvalitní fotografie udělá i z tuctové holky modelku.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pochlubte se svojí Rollkou

Příspěvek od biscuit »

Já jen doplním, že mi psal monk a potvrdil, co jsem si myslel - snad to tady můžu takhle napsat. Auto vyfotil u práce a chtěl ty baráky trochu zamaskovat. Proti tomuhle samotnému bych neřekl ani popel. Fotky jsou úplně v pohodě pro danej účel zde na fóru a všichni je, myslím, jako takové oceňujeme. Problém byl jinde, už jsem to tu psal několikrát, a nepovažuju za rozumný se v tom dál rejpat ;-)

Kdyby kdokoliv chtěl s focením pomoct, myslím, že není od věci se klidně i tady ve vlákně zeptat. Já poradím vždycky rád a myslím, že i ostatní, kteří se tím trochu vážněji zabývají. Focení není nic náročnýho a v podstatě stačí zvládnout pár základních pravidel. Za mě osobně je největším nešvarem špatný úhel, špatně zvolená scéna (zejména sloupy a stromy čouhající z aut při plných hloubkách ostrosti produkovaných telefony nebo zacloněnými fotoaparáty) a snaha o dodání zajímavosti fotce nešetrnou postprodukci (zejména v telefonu).

Ty fotky červené mazdy nejsou moje, hodil jsem je jako první příklad z oblíbeného webu, který mě ťuknul. Šlo jen o to ukázat, že takhle nějak by asi měla ta estetika obrázku vypadat, zejména ve smyslu kompozice a výběru místa.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
matias
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: stř 06.11.2019, 10:22

Re: Pochlubte se svojí Rollkou

Příspěvek od matias »

fiiha, sa to tu rozbehlo :)

zbezne som si diskusiu prezrel a teda @biscuit ak som spravne pochopil, tak suhlasis, ze fotky su vpohode nafotene na mobil a ucel pre ktory boli urobene? Toto predsa nie je photo forum ak sa nemylim...

Mne osobne to prostredie viac pasuje - pripomina to plac pri rodinnom baraku, kde ten kombik bude skor parkovat ako niekde pri "fabrike" alebo pristave, alebo co to bolo...
@biscuit: prosim, nezacinaj zase x stranovu "prednasku" Dakujem :)

Ako som pisal, mne sa to osobne paci, je tam urcita pridana hodnota a k tomu som vyjadril svoj nazor, ze je to !PEKNÉ!
matias píše:Pekne nafotené ;)
Vsak aj podla tvojich komentov obaja ocenujeme snahu, ze si dal pracu navyse... su jasne technicke a kvalitativne aspekty fotografie... takze nechapem naco tolko "stran" z tvojej strany, aby si vyvratil niekoho subjektivny - zalozeny na POCITOCH - nazor.

Ak ti vadil moj komentar k fotkam tak verim, ze uz je ti to jasne - nikde som nepisal ze je to DOBRE nafotene, KOMPOZICNE, TECHNICKY spravne - napisal som, ze je to PEKNÉ.

PS: sorry, ak sa ti to nepaci a ak ta irituju urcite "malovanky", mozno by mohlo pomoct navstevovat len photo portaly...
Toyota Corolla TS 2.0 HEV (M20A-FXS)
Toyota Corolla Verso 2.2 D-4D (2AD-FTV)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pochlubte se svojí Rollkou

Příspěvek od biscuit »

kolego, jeste tu nejsi ani rok, jinymi slovy ti jeste tece mliko po brade, tak zkus neradit kam mam a nemam chodit. jsem dost starej na to, abych to vedel sam :-)

napsal jsi doslova
matias píše:Pekne nafotené ;)
česky "pěkně nafocené" - tzn. NIKOLIV, že je to pěkné.
takze se uklidni a nech to hovno uz lezet. dekuju.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
matias
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: stř 06.11.2019, 10:22

Re: Pochlubte se svojí Rollkou

Příspěvek od matias »

Nechcel som uraziť, chcel som len pomôcť :)

Áno, Toyotu mám kratšie, to je tiež fakt :)

Jedine co ma mrzí, a prečo som to chcel objasniť keď som to všetko čítal, ze to vyzeralo ako by ste verili, že nevidím ten post process, ze ten bokeh je z FF alebo ja neviem :? ... a pritom sa mi tá foto len páči... :roll:

PS: pár stránok dozadu som pridal tú istú, v rovnakej farbe tiež mobilom ale bez žiadnej snahy, len rýchly cvak :)
Toyota Corolla TS 2.0 HEV (M20A-FXS)
Toyota Corolla Verso 2.2 D-4D (2AD-FTV)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pochlubte se svojí Rollkou

Příspěvek od biscuit »

už toho necháme, jo? tahle komunikace na dálku plodí občas akorát zbytečná nedorozumění.
svojí cvakni znovu a dej sem, nic ti nebrání.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Corolla“