Auris TS Hybrid

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1960
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od slabostka »

MartinHSD píše:dalascz : Nechci se přít, ale trochu si myslím, že to nafukuješ. Servis a věci kolem vozů Toyota řeším docela často, ve firmě jich mám několik a blízcí kamarádi je mají také. Mám tak celkem bohaté zkušenosti nejen s Tsushem. Nemyslím, si že na webu měli letos cenu za 15 tis servis u Aurise 4 tis Kč. Tedy nemohu souhlasit s tím co píšeš, že inzerují 4 tis a pak účtují 6 tis, dle mne to není pravda. Opravdu co vím, tak u nich není za 15 tis servis cena 4 tis, ale něco pod 5 tis, v Praze mají opravdu nejvíce, ale nijak to netají. Tobě tam vyměnili navíc kabinový filtr, pokud tam dali uhlíkový, tak s prací jsi skoro na 6 tis a to odpovídá tomu co si myslím.

Každopádně vše není jen o ceně za práci, navíc přístup a kvalita práce je tam opravdu dobrá, na kvalitu práce tam nemám zatím žádné negativní recenze. Dovolím si malý postřeh : Naposledy jsem kupoval 2x auris a 1x C-HR, z toho 1 auris hsd co mám doma, mám koupený od Doláka, jelikož k nim jezdím již 14 let a mám tam slevu na servis a celkově mne tam vždy vyjdou vstříct. Druhý auris hsd byl kupován pro kolegu ve stejnou dobu, ale u Tshusha, jelikož to bylo pro něj dostupnější místo. Cenu za nové auto a to za zcela identické auto jsem dostal u Tsusha o 7 tis lepší než co mne dal Dolák a to jsem u Doláka musel přitlačit. Tímto chci říci, že je potřeba u nového vozu vždy zohlednit prodejní cenu vozu, cenu servisu a celkový přístup a servis prodejce. Já vždy dostanu od Tsusha nejlepší cenu za auto široko daleko, ale také na prohlídkách tam nechám nejvíce, ve výsledku to vyjde na stejno a rozhodně nebudu chtít aby např. kolega po koupi jezdil s autem jinam např. k Dolákovi protože tam ušetříme, tento "český" přístup opravdu nemám rád. Tedy pokud jsi si koupil nové auto u nich právě z důvodu dobré ceny, přístupu apod. tak bych cca 1 tis navíc oproti Freyovi a Louwmanovi tak neřešil a podíval se na to i z jiného úhlu. Já např. toto očekáváme od svých zakazníků, bohužel ne vždy se tak děje. Vše je často v duchu "dejde mne nejlepší cenu, nejlepší poradenství a zároveň nejlevnější následené služby" nebo půjdu poté jinam.
- o tom je kapitalizmus - čo najlepšie služby za čo najlepšiu cenu - tak to má byť. Ak chce niekto platiť viac nech platí ak si myslí že dostane pridanú hodnotu. Bohužiaľ na servisnej prehliadke nedostávaš žiadnu pridanú hodnotu. A ak sa ti zdá normálne že čo spustia na cene auta chcú dobehnúť úžerou na dieloch materiály a práci tak sorry to neberiem. Sila servisu sa má ukázať pri riešení problémov - diagnostike - to som ochotný priplatiť za rýchle presné vyriešenie problému. Nie preplácať za olej 100%. K tomu čo majú na nete, či je dohoda na cene vopred sa neviem vyjadriť, to sú vaše servisy.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od MartinHSD »

bohužel v tomto se asi neshodneme :-) Rozhodně ne v tom, že je normální uvažování chtít dostávat nejlepší služby a platit za ne nejnižší ceny, toto jako "kapitalista", podnikatel co postavil firmu právě na kvalitě služeb a spokojenosti zákazníků nesouhlasím. Tento přístup je totiž dlouhodobě neudržitelný. Když budu prodávat za nejnižší cenu a zároveň budu poté účtovat i nejnižší cenu za práci tak to dlouho neutahnu. Uvedu opět vlastní příklad i když možná špatný a trochu mimo : přijde k nám na prodejnu zákazník, kterému se hodinu věnuji, dostane špičkové poradenství a současně i dobrou cenu. Poradenství a servis při prodeji vezme jako nic, to je zdarma, následně poděkuje a jde to zboží hledat na internet zda náhodou neušetří, nebo někteří poděkují, projedou mobilem Heureku a rovnou řeknou, jestli jim to nedám za nejnižší cenu co si našli, tak to koupí jinde. Je toto v pořádku ?, je to férové chování chtít zadarmo poradit a pak jít dát peníze někomu jinému kdo pro mne nehmul prstem ?, sory ale takto se já nikdy chovat nebudu, jelikož vytahovat moudra z prodejce na prodejně a pak dát peníze nejlevnějšímu e-shopu není opravdu férové. Není to asi zcela dobré přirovnání, ale kdo chce tak smysl, toho co píši pochopí.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1960
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od slabostka »

no pozri sa vždy budú zákazníci a zákazníci. Ja rovnako rád idem do kamennej predajne lebo chcem výrobok vidieť, siahnuť si naň, podebatiť ale čo z toho keď mi predajca povie - na predajni nemáme ale môžeme objednať.... no to si môžem aj sám že... a bude to lacnejšie a dovezú mi to domov a nemusím platiť parkovanie v meste... takže niekde je asi chyba.... keď si solídny obchodník zákazníka vždy budeš mať. vždy. Ja sa vždy vraciam rád tam kde cítim serioznosť. Kde bola len túžba hrabať tam som bol len raz. A koho asi odporúčim známym? No hádaj... Cena tovaru - no je to o tom čo ja považujem za slušnú prirážku. Ak predávaš tovar ktorý si kúpil za 100E za 180E bez pridanej hodnoty - no to nepovažujem za obchod ale za drzosť a nenažranosť.

K autám - kúpa auta je dohoda na cene - ja neviem akú má to auto reálnu cenu a koľko na ňom zarobia - teda ja som v primárnej nevýhode a môžem skúšať. Je to na predajcovi kam pôjde. Potom sa to obráti - ja už viem koľko stojí olej, filtre... viem porovnať servisy... a mám aj nastavené kam s preplatením pôjdem ja. Beriem že na ten olej musí byť prirážka - ale nie 100%... ako mám si ospravedlniť že preplácam 100% tým že predajca je chudák a potrebuje zarobiť? To myslíš vážne? Autorizák nech zarába na zapeklitých diagnostických problémoch a nie na "opravách" nových bezchybných áut.

Pointa je overiť si veci dopredu... nenechať sa dotlačiť k zaplateniu toho čo som nechcel... a bude spokojnosť na oboch stranách.
Kapitalizmus je o možnosti voľby a šikovný sa bude mať vždy dobre. Ale ten úspech nepríde hneď. Že mu vykladáš a on to kúpi na nete? No a? Príde iný aj tomu budeš vykladať... a ďalší a ďalši... a kúpia aj u teba, ak nie si dilino tak sa k tebe aj vrátia...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
dalascz
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: stř 29.11.2017, 20:38

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od dalascz »

v pohode chlapci, uz jsem to vydejchal, priste uz se mnou nikdo nevyjebe

kabinovy filtr stal 380 kc, pochybuju, ze je to cena za uhlik

hlavne me krute nasralo, ze jsem tam byl objednan dlouhou dobu, potreboval jsem jeste nejak zkalibrovat automaticke parkovani, protoze to zaparkuje 30 cm od chodniku a na to mi technik rekl, ze se musim s timto problemem objednat znova u garancniho technika a prijet opet na opravu
kdyz tam to auto je na servisu, ja si na to vyhradim cas, proc to sakra neudelaj? nemam fakt nic jineho na praci, nez se crcat po servisech
Auris Touring Sports Hybrid Trend + 2/2018
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

Keď mňa objednávajú na prehliadku vždy sa ma pýtajú, či je inak všetko s autom v poriadku, či netreba riešiť niečo navyše. Asi práve preto - aby sa nachystali dopredu napríklad na kalibráciu IPA ak s ňou nieje zákazník spokojný.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od tomikm »

dalascz píše:v pohode chlapci, uz jsem to vydejchal, priste uz se mnou nikdo nevyjebe

kabinovy filtr stal 380 kc, pochybuju, ze je to cena za uhlik

hlavne me krute nasralo, ze jsem tam byl objednan dlouhou dobu, potreboval jsem jeste nejak zkalibrovat automaticke parkovani, protoze to zaparkuje 30 cm od chodniku a na to mi technik rekl, ze se musim s timto problemem objednat znova u garancniho technika a prijet opet na opravu
kdyz tam to auto je na servisu, ja si na to vyhradim cas, proc to sakra neudelaj? nemam fakt nic jineho na praci, nez se crcat po servisech
Podle mě ti udělali 2. garanční prohlídku 30000km, tam se kabinový filtr mění. Při první garančce v 15000km se nemění. Kontroloval jsem to ve svých fakturách za servis a v první garančce nemám tenhle filtr účtovaný.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Xfield »

V Průhonicích mění kabinový filtr vždy...resp. vždy to nabídnou (většinou oprávněně, vzhledem k jeho stavu).

Pokud jsem se objednával na garanční prohlídku a chtěl jsem i něco dalšího, co byla spíš reklamace, byly to vždy dvě objednávky, i když na sebe navazovaly. Je to tak kvůli jejich systému a plánování času. Jako by měli techniky a prostor zvlášť na běžný servis a zvlášť reklamace. Zřejmě se to chtělo lépe domluvit.

Ta cena za tvůj servis mi připadá moc. Nikdy jsem tam tolik neplatil (ale olej jsem měl vždy svůj). Na tvém místě bych tam klidně napsal/zavolal a zeptal se, proč taková částka. Určitě ti hlavu neutrhnou a budeš mít klidné spaní, když budeš vědět, co vlastně na autě dělali. Případně se může stát, že najdou v účtu chybu (ale tomu moc nevěřím...).
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
dalascz
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: stř 29.11.2017, 20:38

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od dalascz »

no nejvetsi polozka je 730 s dani za litr oleje

ale to je v pohode, ani bych to tolik neresil, kdybych tam nemusel znova, nikdo se me pri objednavce na servis na nic neptal, nicmene si myslim, ze kalibrace nemuze zabrat vice nez pul hodiny
ja ten IPA ani tolik nepotrebuju, ale pro manzelku je to velky plus ( kdyby teda fungoval )
Auris Touring Sports Hybrid Trend + 2/2018
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Xfield »

Ten olej je neskutečnej...

Nechci tě strašit, ale půl hodiny bude málo....vyzkoušet, napojit na počítač, vyhodnotit, pokus o nápravu, znovu vyzkoušet....
Ani bych se nedivil, když ti řeknou "musíte nám to tady nechat aspoň půl dne", i když reálně to do hodiny třeba zvládnou :)
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
P.T.
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: ned 21.09.2014, 22:04
Bydliště: Havířov

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od P.T. »

Zdravím Toyoťáci. Zvažuji koupi jetého hybridního Aurisu. Má tu někdo s tím autem najeto víc jak 150 000km? Na co si dát při koupi pozor, co se kazí? Díky.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1960
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od slabostka »

P.T. píše:Zdravím Toyoťáci. Zvažuji koupi jetého hybridního Aurisu. Má tu někdo s tím autem najeto víc jak 150 000km? Na co si dát při koupi pozor, co se kazí? Díky.
- ako pri každom ojazdenom aute plus tu žiadaj nový test hsd systému, alebo si to nechaj urobiť pred kúpou. Inak chronicky sa nekazí nič...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
bogin2010
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: pát 16.05.2014, 07:44

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od bogin2010 »

Zdravím, stal jsem se majitelem nového Aurise v hybridu. Musím říct, že je to moc pěkné svezení. Jenom bych se chtěl zeptat, jak se pozná, zda je motor zahřátý? Nechci motor vytáčet, dokud není plně zahřátý, ale vzhledem k tomu, že se motor vypíná, tak to nejde poznat ani orientačně podle času.
Auris Touring Sports, 1.6 Valvematic
Auris TS 1.8 HSD Selection
P.T.
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: ned 21.09.2014, 22:04
Bydliště: Havířov

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od P.T. »

Diky za tip. Mam tak 10 000€ na kup a ve výbavě co bych chtel, maji najeto uz k 200 000 km.
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od CommonUser »

Yetti píše:
dalascz píše:
Yetti píše:Očividně na to má. Jen se pak jde vybrečet sem, jaký je pako.
tak ty jses dobrej material, pri koupi auta jsem se taky rovnou zeptal na servisni naklady a rekl mi, ze prvni je do 4k, ta vetsi asi 6k
kolega ma ravku hsd a platil 4,5k, takze je asi jasny, proc se vztekam cenu me rekl, kdyz uz auto bylo na heveru
Tak ses nechal možná podvést, sdělils nám to, díky. 20 let jezdím do různých servisů a cenu vždy vím předem. V případě nejasností si jí nechám vysvětlit, či přímo něco odmítnu. Promiň, ale chybu vidím na tvé straně. Servis asi jen zkusil, co sneseš.
Yetti, ty si fakt vystrel do tmy. Ved aj on vedel cenu najskor. Este skor ako kupil auto. A potvrdil ju defacto majitel RAVky - takze ani kvalita sluzieb tam nehra rolu.
Ked doktor ti da homeopatikum na anginu, som zvedavy co sneses :twisted:
To je ako obhajovat EUrokraciu, co chce zas a znova zaviest cenzuru na net, co znesies. Kam to nechas dojst ?
V USA by to vysudil naspat aj s bonusom.
Taka palka za olej je ciste vypalnictvo. Este je otazka, co za olej tam dali. Ci ten sud aspon zatvaraju v dielni ... alebo to miestny tribotechnik dolieva repkovym ... :mrgreen:
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1960
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od slabostka »

P.T. píše:Diky za tip. Mam tak 10 000€ na kup a ve výbavě co bych chtel, maji najeto uz k 200 000 km.
- no 200 000km nie je málo -ani nie tak pre pohon ako pre zvyšok auta - podvozkové diely napríklad. Auris je nižšia stredná a nie je to postavené na 500 000km bez zásahu. Takže by som si nechal v peňaženke rezervu na vymyslím si: brzdy, výfuk, tlmiče, sviečky,cievky,čapy,lambdy? to som len tak strelil ale hocičo z toho už môže pýtať peniaze. Zaplatil by som mechanikovi ktorému verím alebo rovno v toyote aby šlo auto na zdvihák a pozrelo sa komplet zo spodu.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Auris“