Kamery do auta

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: Kamery do auta

Příspěvek od octavius »

Bol to skor forek. :) Spravne je to bezklíčové odemykání neboli keyless :idea:
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Kamery do auta

Příspěvek od Kocúr »

Tak tak.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Ter Leeloo II
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: úte 26.03.2019, 09:30

Re: Kamery do auta

Příspěvek od Ter Leeloo II »

Asi jsme se uplne nepochopili. Ja vim, ze to je keyless. Ale ja jsem extra chtel dat na jevo, ze nefunguje nejen keyless gesta (klika, atd.), ale i samotne dalkove ovladani, coz keyless neni. Tak jsem si jen "vymyslel" bezdratovou skupinu :lol: .

Tak jako tak si s tim budu jeste chvili hrat. V sesrvise tvrdi, ze to muze byt problem toho, jak si auto "hlida odbery" z baterky. Me ale prijde, ze mozna jen jsou ty vysilace "slabe". Kdyz vezmu dalkove ovladani a dam ho az ke klice, tak mi prijde, ze je odemykani/zamykani daleko uspesnejsi.
zzjosef
Navigátor
Příspěvky: 116
Registrován: pon 27.04.2015, 13:18
Bydliště: Poděbrady

Re: Kamery do auta

Příspěvek od zzjosef »

Co novou baterii do ovladače?
Auris 1,6 M 2013
Danny_Z
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 21.07.2017, 21:59

Re: Kamery do auta

Příspěvek od Danny_Z »

Oživím toto téma, byť řeším kameru pro RAV4 a nikoli pro Auris...

Jedním z parametrů výběru kamery pro mě je funkce parkování, tj. možnost krátkého záznamu na baterii bez napájení z auta po detekovaném nárazu, např. když vám někdo ťukne do zaparkovaného vozu. Už se mi to u předchozího auta (nikoli Toyota) stalo, takže by se to mohlo hodit...
Říkám si ale, zda má vůbec taková funkce smysl s ohledem na naší policii a využitelnost takového záznamu. Přijdu k autu, vidím promáčklý nebo odřený přední nárazník, tak zavolám policii s tím, že mám na kameře záznam. Na záznamu je ale stejně vidět jen, jak je auto v těsné blízkosti mého, samozřejmě SPZ, ale přímo náraz tam stejně vidět nebude (z interiéru z pohledu kamery podle mě není prokazatelné, že se o mě vůz opřel či nikoli). A už vidím policii, jak předvolá dle SPZ řidiče s tím, aby se přiznal, že se mi opřel o auto a poškodil ho...

Co si o tom kdo myslíte? Má to smysl vůbec u kamery při výběru řešit? Pomohlo by to něčemu? Ve finále přínos po těchto tahanicích je, že ušetřím 5 tis. Kč za spoluúčast, pokud to vůbec budu chtít opravovat...
Toyota RAV4 (MY2020) Hybrid AWD Executive (+JBL +Skyview) Pearl-White
Bylo: Toyota Auris Touring Sports MY2017 Hybrid Executive modrá Denim
sunko
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 18.11.2017, 14:53

Re: Kamery do auta

Příspěvek od sunko »

Ked som kupoval kameru tak som tiez takto rozmyslal, ale nakoniec som od tejto funkcie upustil. Dovodom je sposob akym kamery takutu situaciu nahravaju.
1/ kamera nenahrava, pri otrase sa zapne a zacne nahravat
vo vysledku tam mozno nebude nic vidiet lebo auto uz mozno odislo, nahrava sa totiz len od okamihu ked kamera zaznamena otras
2/ kamera nahrava stale, pokial dojde k otrasu tak predchadzajucich x sekund a nasledujucich x sekund ulozi do zaznamu
AK bude situacia v zornom poli kamery tak mam vsetko zdokumentovane, ak nie tak smola
Kamera vyzaduje ale nepretrzite napajanie, takze bud staly prud, alebo cez vstavanu bateriu. Vstavana bateria ma kratku vydrz a napr typickych 8-9 hodin parkovania v praci nevydrzi. Ide to vyriesit napr powerbankou, ale komu by sa ju chcelo kazdy den nabijat. Plus teda statie v noci by nebolo chranene. Alebo kupit rovno 2-3?
Z tychto dovodov som kameru s takymto zaznamom zavrhol. Stala sa mi tiez udalost ked mi na firemnom parkovisku 2x suchli auto. Prvy raz by to kamera zachytila - bola to predna cast, druhy raz to bolo bola prava zadna strana.
Chvilku som skusal mat aj kameru vzadu, lebo kedze to bola obycajna, tak zaberala privela miesta.
Po asi 5 rokoch ako som kupil kameru, ale musim povedat, ze ju uz asi 2 roky kameru len vozim v aute a vobec ju nepouzivam. Na zaciatku som sa citil ako king. Ale prakticky mi ta kamera nepriniesla nic, ani len lepsi pocit ked soferujem. A to som ju pekne zabudoval, kabel natiahol poza calunenie aby nebol nikde vidiet, vyriesil napajanie poriadnym menicom na 5V. Kameru som kupil v tom case s velmi dobrou kvalitou zaznamu, bez vstavanej baterie ale s kondenzatorom aby vydrzala vysoke plusove aj minusove teploty, pridal polarizacny filter, spravil upravy aby na nej nic nesvietilo, zakryl biele plochy aby nebola vidiet a pod...
Radsej si priplat za nulovu spoluucast, alebo aspon nizsiu. 5000czk/200 eur je dost vela. To vacsinu skrabancov vyriesis mimo autorizaku lacnejsie.
Odpovědět

Zpět na „Auris“