Nový Avensis

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

Nieco nove na zapade ?
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
Demon
Manager Týmu
Příspěvky: 348
Registrován: čtv 13.02.2014, 13:32

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Demon »

Placená kachna odletěla pryč.
Toyota Avensis T27 combi, 2.2 D-4D 150, Premium
Uživatelský avatar
jelinek4
Věčnej rejpal
Příspěvky: 571
Registrován: úte 07.10.2008, 08:18
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Nový Avensis

Příspěvek od jelinek4 »

Ja sa zatial vozim bez problemov ale mam najazdene len 3000. (2016, 1.8 valvematic)
teraz Avensis, r.2016, 1.8 Valvematic, 108 kw, 23000 km
predtým Avensis T25, r. 2004, 2.0 D-4D, 85kw, 330000 km
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Nový Avensis

Příspěvek od bobanakis »

Zdravim..... Mam dotaz na majitele posledni T27. Jak a jestli resili chybejici 12V zastrcku vpredu. Sakra, ja potrebuji az 3, na jedne mam sice rozdvojku s ubs na nabijeni mobilu, ale porad je to malo.... A co hlavove operky?? Na tech se taky hodne setrilo.....
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Uživatelský avatar
Demon
Manager Týmu
Příspěvky: 348
Registrován: čtv 13.02.2014, 13:32

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Demon »

bobanakis píše:Zdravim..... Mam dotaz na majitele posledni T27. Jak a jestli resili chybejici 12V zastrcku vpredu. Sakra, ja potrebuji az 3, na jedne mam sice rozdvojku s ubs na nabijeni mobilu, ale porad je to malo.... A co hlavove operky?? Na tech se taky hodne setrilo.....
Jestli ti stačí 4 zásuvky 12V + 6 dobíjecích USB portů, tak řešení je jednoduché:
http://www.amazon.com/Rocketek%C2%AE-Ch ... B00L14B4GI

Co se týče nového modelu, zázraky bych nečekal. Ve skutečnosti se pořád jenom jedná o primitivní facelift.
Toyota Avensis T27 combi, 2.2 D-4D 150, Premium
pivko
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 12.06.2006, 22:04

Re: Nový Avensis

Příspěvek od pivko »

Tak přidám taky svou trošku: Avensis 2.0 MDS, Active Trend+, MY2016.

Předchozí Corolla E12 1,6 VVT-i nám dobře sloužila 10 let a tak jsme přemýšleli čím jí nahradit. Byl požadavek na větší kufr k převážení kočárku a podobných věcí a automatickou převodovku. O Avensisu jsem původně vůbec nepřemýšlel, byť se mi vždy celkem líbil a po tom posledním FL zvlášť. Nicméně druhé auto máme benzínový šestiválec a trošku jsem se bál slabé dynamiky atmosférického dvoulitru. Nicméně to pouze do doby, než jsem s tím byl projet. Ten motor táhne naprosto samozřejmě i z nízkých otáček a zejména při zvolení módu Sport jde velmi ochotně za plynem, avšak ani to neznamená nepřijatelnou úroveň hluku v kabině. Najeto máme nyní něco pod 2.000 km, takže auto je stále ještě v záběhu a očekávám, že tohle se bude spíše ještě zlepšovat. I teď je ale ten jízdní projev naprosto samozřejmý a to auto neudělá ostudu ani při dlouhých dálničních přesunech, kdy elektronika drží spíše nízké otáčky (není-li třeba zrychlovat), takže jízda je naprosto komfortní a kultivovaná (tohle byla slabina té Corolly, která na dálnici už dost točila a zvuková kulisa v kabině tomu bohužel odpovídala).

Jízdní vlastnosti jsou rovněž výborné, to auto je zcela bezkonfliktní, dobře se s ním manévruje a přitom v zatáčkách sedí jako přibité, dříve jsme měli doma také jedno Mondeo MKIV, které se v této oblasti pokládá za etalon a jízdní vlastnosti tohoto Avensise se mu určitě vyrovnají a bůhví jestli ho nepředčí vzhledem k tomu, že to auto je o něco lehčí a přední náprava také není tolik zatížená (Mondeo bylo v naftě). 17 kola s profilem 55 jsou na to auto akorát tím správným kompromisem mezi jízdními vlastnostmi a komfortem, 18 bych asi ani nechtěl. Ocenit lze i spolehlivě pracující dešťový senzor, Full LED světlomety a různé vychytávky typu tunelu na lyže či síťky oddělující zavazadlový prostor od prostoru posádky.

Jedinou zásadní slabinu, na kterou jsem doposud přišel, přestavuje audiosystém. Za ten by se Toyota opravdu měla stydět. Zvuk je sice docela dobrý (řekl bych slušný průměr třídy), nicméně aby ve 21. stolení neuměl systém přečíst adresářovou strukturu z USB a místo toho nabídl uživateli změť názvů porůznu posbíraných z názvů souborů a id3tagů (když máte na USB vlastní kompilace poskládané z různých alb, dovedete si jistě představit, jaký bordel z toho vznikne, nedejbože když je kompilace třeba 200 písniček z 80. let), to jsem doposud v žádném jiném autě neviděl a doufám, že už ani neuvidím. Tohle umělo už Mondeo r.v. 2009 naprosto samozřejmě a dokázalo i vybírat z těch adresářů ovládáním na volantu, což Avensis rovněž neumí. Neumí ani upravovat hlasitost podle hluku v kabině. Dalším dílčím nedostatkem je absence výdechů klimatizace vzadu.

Mám-li shrnout, to auto mě velmi příjemně překvapilo a ukázalo, že slušné benzínové auto ve střední třídě lze postavit nejen bez turba, ale i bez přímovstřiku, start stopů a podobných krávovin. Ano samozřejmě, na dálnici v Německu to při trvalém provozu v levém pruhu rychlostí 180+ možná už nebude stíhat a komfortní už to taky moc nebude, na druhou stranu na častou jízdu tohoto typu by si asi měl člověk koupit jiné auto. Za tradiční sílu Toyoty pokládám (kromě spolehlivosti) především stabilní a vyrovnané výkony ve všech módech použití auta, což tento model podle mého názoru splňuje dokonale.

To však již nelze říci o naprosto debilní cenové politice Toyoty, která za tohle auto chce dle ceníku bezmála 850 tisíc Kč a slevy se pohybovaly tak kolem 30 tisíc Kč, víc nic. To jsme pak skoro na ceně Mazdy 6 v té nejsilnější motorizaci 2,5 AT a výbavě, na kterou Avensis při vší úctě nemá. Pak ale existují ještě další slevy, které dává přímo importér ne základě mně nepříliš jasného klíče určitým skupinám lidí, jako jsou třeba někteří podnikatelé, a ty se už pohybují kolem 15-17 %, čímž se dostaneme něco málo přes 700 tisíc, kde už to rázem smysl dávat začne. Proč to za tyhle ceny neprodávají normálně, to je mi opravdu záhadou, asi se jim líbí, že firmy jezdí v Passatech a Superbech a soukromníci kupují Mazdy.
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

Slusne, pivko.

Tie vyduchy vzadu - skus pozriet pod predne sedadlo, tam by mohli byt.
Automaticka uprava hlasitosti podla rychlosti - neviem ci ten Touch system to ma, ale divil by som keby nie. Moj TNS510 to ma. Len je to skryte ako AVL pod zalozkou DSP.

Na SK su teraz zlavy - 2.0 MDS kombi Business edicia za 25400 Euro. To nie je marne ... ci ? 1,8MT6 za 23100. No skor dostanes lacnejsiu vybavu ako celkovu zlavu, to je fakt.
Ja som dostal 25% (ale skladovka). A keby som taky echtovny reichovny zemedelec, tak dostanem dalsich 25% !!! Fasa agrikulturalna podpora, ze ...
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
pivko
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 12.06.2006, 22:04

Re: Nový Avensis

Příspěvek od pivko »

Ale jo, je to tak, bylo třeba RTFM. Ty výdechy pod sedadly asi opravdu jsou, stejně tak je tam i regulace dle hluku v kabině, jen jsem ji omylem považoval za něco jiného. Takže zbývá jen ta adresářová struktura na USB, to je fakt pakárna a na zahraničních fórech píšou, že to není chyba ale vlastnost toho nového systému Toyota Touch 2 (zatímco dřívější systémy normálně adresářovou strukturu uměly). No jo, pokrok se nedá zastavit. :wink:

Jinak já jsem nyní v Česku také zahlédl nějaké akce, ale jen na nafťáky.
Naposledy upravil(a) pivko dne úte 19.07.2016, 17:23, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
piktor
Řidič
Příspěvky: 217
Registrován: sob 05.10.2013, 20:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Avensis

Příspěvek od piktor »

Mně to přijde celkem logické, že to nebere podle adresářové struktury, ale podle reálných údajů ze skladeb (ID3). Vlastně jsou to dva odlišné způsoby, jak s tím zacházet. Jestli používáš na počítači nějaký hudební software typu iTunes, tak je to to samé. Pokud chceš přehrávat skladby z kompilace a nemít v guláš v pořadí skladeb, tak je nutné, abys měl u dané kompilace správně nastavený název alba a čísla skladeb podle pořadí (tedy pro všechny skladby dané kompilace stejný název alba). V autě zvolíš procházení hudby podle alba, a pak už to bude přehrávat správně. Mám teda starší Touch & Go, ale myslím, že v tomto případě to bude stejné.
TOYOTA Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S (2012)
TOYOTA Auris Touring Sports Hybrid (2014)
pivko
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 12.06.2006, 22:04

Re: Nový Avensis

Příspěvek od pivko »

No jo, jenže to vyžaduje značkou pozornost při organizaci dat na té Flashce. Zatímco do adresářové struktury to stačí nakopírovat, tady je třeba si hrát s názvy souborů, což zabere podstatně déle. Navíc to umí organizovat podle všeho možného - alb, písní, žánrů, atd. tak proč tam prostě nemůže být další záložka "dle složek", jako to má třeba Windows Media Player, to mi hlava nebere. Prostě někdo chtěl být zase pokrokový, ale úplně to nedomyslel.
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Maghreb »

Tak ked si ripujes z legalnych CD MP3ky ako legalne kopie, tak to rob poriadne a daj tam spravne ID3 tagy.
V inom pripade sa postazuj tam, kde si ich urcite legalne ziskal :)
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Uživatelský avatar
Demon
Manager Týmu
Příspěvky: 348
Registrován: čtv 13.02.2014, 13:32

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Demon »

Maghreb píše:Tak ked si ripujes z legalnych CD MP3ky ako legalne kopie, tak to rob poriadne a daj tam spravne ID3 tagy.
V inom pripade sa postazuj tam, kde si ich urcite legalne ziskal :)
Voe, vždyť ti říká, že se nemíní drbat s ID3 tagama ... Co sem taháš odkud ty MP3 má. ID3 tagy musí zeditovat tak jako tak. Má úplnou pravdu, je to na pi*u.
Toyota Avensis T27 combi, 2.2 D-4D 150, Premium
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Maghreb »

Voe, ked ripujes legalne z vlastnch CD, tak ti tie ID3 tagy prida dany softver automaticky a netreba sa s tym vobec drbat, voe. Takze skludni hormon, voe.

A ano, triedenie podla zloziek by tam malo byt automaticky.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

Klud, pravdu mate obaja.

Zalezi akym softom to ripujes a musi bezat ten "jeho" CDDB server (napr. GRACENOTE), pretoze nie vzdy mas na CD aj CD TEXT.
Mam stare CD, ktore vobec nie su v CDDB. Sice najde jednotlive songy podla patternu, ale albumy (vlastne vyberovky) hadze nahodne.

Ovsem mat moznost hladat cez adresare je vzdy dobra opcia. Na TNS510 mas zasa LEN tuto obciu, ID3 sice cita, ale len dodatocne vo full screene a len ako info.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
pivko
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 12.06.2006, 22:04

Re: Nový Avensis

Příspěvek od pivko »

Ještě dotaz, nevíte někdo náhodou, kdo dělá to OEM audio v Touch & Go2?
Odpovědět

Zpět na „Avensis“