Auris TS Hybrid - spotřeba

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od MartinHSD »

tomikm píše:Asi bych nejezdil 170km/h u nového auta.
podstatný jsou otáčky, ty sice u hybridu člověk nevidí, ale díky převodovce e-cvt netočí motor na rovině ani při ustálené vysoké rychlosti zase tolik, ale ideální jízda to asi nebyla. Podstatnější je akcelerace s tou bych to u nového auta nepřeháněl, nicméně toto je každého věc a většina ridičů nějaký záběh vůbec neřeší.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Schmudla
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: pon 21.08.2017, 13:06

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Schmudla »

sajty píše:
tomikm píše:Asi bych nejezdil 170km/h u nového auta.
To mi vlastně ani nedošlo. Ano, příkladný způsob, jak se nechovat k motoru v zájezdu.
no nevím, byl jsme celou dobu v ECO režimu do pwr jsem se kouknul jenom okrajově na první 2 dílky maximálně (což se mi dějě i ve městě když potřebuju zrychlit), jelikož to nemá otáčkoměr tak neřeknu přesně ale posluchově to rozhodně nebylo tolik kolik to auto "umí" což mi bylo ukázáno při předváděčce :)
navíc už to má nalítáno přes 500, a u hybridu se doporučuje maximálně neprošlapávat plyn na podlahu (protože pak je tne motor fakt slyšet) do 1000km pak už je to fuk
za mě je to ok
2017 - ? : Toyota Auris TS HSD Trend 2017
2009 - 2017: Ford Focus kombi Ghia 1.8 TDCi
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od sajty »

Pokud myslíš, že to je OK, tak OK :)
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od tomikm »

Schmudla píše:
sajty píše:
tomikm píše:Asi bych nejezdil 170km/h u nového auta.
To mi vlastně ani nedošlo. Ano, příkladný způsob, jak se nechovat k motoru v zájezdu.
no nevím, byl jsme celou dobu v ECO režimu do pwr jsem se kouknul jenom okrajově na první 2 dílky maximálně (což se mi dějě i ve městě když potřebuju zrychlit), jelikož to nemá otáčkoměr tak neřeknu přesně ale posluchově to rozhodně nebylo tolik kolik to auto "umí" což mi bylo ukázáno při předváděčce :)
navíc už to má nalítáno přes 500, a u hybridu se doporučuje maximálně neprošlapávat plyn na podlahu (protože pak je tne motor fakt slyšet) do 1000km pak už je to fuk
za mě je to ok
Jasně, ono se to na 170km (skoro papírová maximalka) rozjede na baterky, že jo :D.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
Schmudla
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: pon 21.08.2017, 13:06

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Schmudla »

tomikm píše: Jasně, ono se to na 170km (skoro papírová maximalka) rozjede na baterky, že jo :D.
takže z mé strany naposled k tomuto tématu

je fajn že všichni reagují na věc které se tématu (spotřeba) netýká, ale to je fuk
na baterky se to nerozjede ani na 50 (reálně, pět minut zrychlovat fakt nemám čas), ale jeden by se divil jak pomůže kopec (hint : těch 170 jsem nabral z kopce a pak už jenom udržoval a i to jenom pár km, protože ani na dálnici jaksi nejste nikdy sami že ...) ... vím že takhle by se jezdit (v záběhu) nemělo, ale bohužel jsem fakt potřeboval být v cíli v daný čas a kupodivu to šlo aniž bych ten motor nějak (extrémně) týral (o tom btw svědčí i spotřeba pokud bych měl rafičku během jízdy po většinu času červenou (což je imho to čemu bych se měl v záběhu vyvarovat - jízda v PWR poli) tak bych asi těžko jel za tolik za kolik jsme jel, bylo to jenom o využití terénu (tu trasu bych zajel i poslepu možná takže vím co můžu čekat za horizontem))
dával jsem to jenom jako příklad že i když člověk nebrzdí provoz tak se dá jet za rozumné litry ...

za hodinu jedu 350 km na Moravu a mám to plánované po okreskách (D1 v pátek odpoledne není nic pro mě) tak tam ho snad (do)zajedu správně :idea:
2017 - ? : Toyota Auris TS HSD Trend 2017
2009 - 2017: Ford Focus kombi Ghia 1.8 TDCi
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od sajty »

Já jsem zajížděl při cestě do Maďarska. Místo po dálnici jsem jel po okrskách, místo 4 hodin cesty 7 hodin, samozřejmě vopruz, ale snad se mi to vrátí.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
galland
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pát 20.10.2017, 19:16

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od galland »

Mam viac ako 10 000km na Auris TS HSD, dlhodoba spotreba je viac ako 5l/100km. Jasne, ze viem urobit aj menej (80km za 3,7litra na trase Prievidza - Zilina), ale s dialnicami mi to fakt dlhodobo neda pod 5l.
Osobne s tym nemam problem, len nechapem koho napadlo napisat do technicaku priemernu spotrebu 4l...
auto je firemne, som zvedavy kedy sa otvori tema velkej spotreby, ktore voci technicaku nesedi
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od p1947 »

galand- ve velkém TP jsou uváděny spotřeby provedené ve výrobním závodě v laboratoři.Skutečná spotřeba bude vždy vyšší ,neboť závisí na stylu jízdy jednotlivých řidičů ,počasí a profilů ujeté vzdálenosti. Pokud by chtěl řidič dosáhnou deklarovaných spotřeb musel by jezdit na EV do tachometrových rychlostí do 48-49 km/hod.,povětšinu času nevyužívat žádné elektrické přístroje /topení,klimatizace, rádio/,rozjezd na křižovatce pozvolným tempem/brzdícím ostatní účastníky silničního provozu/a mít motorový olej 0W-20. Pak lze tímto dosáhnout i průměrné spotřeby hluboko pod 4 l.Současně minimálně /téměř/ nepoužívat dálnice.
Přesto si myslím,že průměrná spotřeba okolo 5l/100km je dobrá a ve vztahu téměř bezporuchového a nenákládného auta se jedná o špičkovou technologickou dlohodobě vyzkoušenou techniku.Pokud chcete opravdu jezdit za 2-3l/100km tak si pořiďte Prius Plug-in za který ,ale musíte zaplatit 1x tolik jako za Vaše a navích budete omezeni místem v zavazadlovém prostoru téměř o 300 l.
panther
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: sob 22.07.2017, 12:00
Bydliště: Zlín

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od panther »

sajty píše:Vypněte motor a zahoďte klíče, potom už možná budete spokojeni se spotřebou. Fakt už neblbněte, za kolik byste ještě chtěli jezdit proboha?
Vážení přátelé. Nepsal jsem tento příspěvěk abych se dočkal takové a podobných reakcí. Takové odpovědi si každý muže nechat od cesty. Je to nezajimavé a od věci. Mám auto sotva 3 měsíce a seznamuji se. Tak buďte inteligenti vstřícní zprávám napsaných druhými a odpovídejte k věci.
Pak se tu nedá najít co se hledá.
Standa
RAV4 AWD Exekutiv Hybrid 2019
Prodáno: Auris Touring Sport Selection hybrid 2017
Uživatelský avatar
David P.
Řidič
Příspěvky: 257
Registrován: pát 13.09.2013, 10:44
Bydliště: Zlín

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od David P. »

Čau kluci. Po Auris mám cca 2 roky Fabku 3 1.2 81kw s DSG a spotřeba na moje cesty Zlín a okolí je viz foto.. žádné závody atd jen krátké cesty po městě a okolí. Takže za 5 litrů co vám jezdí hybrid bych byl spokojen. Stejně při to dnešním provozu a měření v Rakousku atd bude další auto hybrid.
Přílohy
rps20171028_193627.jpg
(72.43 KiB) Staženo 1444 x
Auris Touring Sportc CVT
recenze: http://moje.auto.cz/David-C3/automat-1.html
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Kocúr »

Tak to mi príde nejako veľa.
Mám skúsenosť s 1,2TSi DSG v krátkom Golfe. Mali sme ho z požičovne na predĺžený víkend, jazdili sme síce výlety po okreskách ale 4 dospelí a decko, dokopy cca 360kg. Najazdili sme 720km s priemernou spotrebou 5,8l/100km. Auto malo v tom čase najazdených cca 12000km.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
David P.
Řidič
Příspěvky: 257
Registrován: pát 13.09.2013, 10:44
Bydliště: Zlín

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od David P. »

Mimo město jezdím taky kolen 5L. Dálnice Chorvatsko za 6L. Ale jak se psal jezdím město a to mám 8-9 L
Auris Touring Sportc CVT
recenze: http://moje.auto.cz/David-C3/automat-1.html
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Kocúr »

Napísal si Zlín a okolí. To ma nejako poplietlo.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
David P.
Řidič
Příspěvky: 257
Registrován: pát 13.09.2013, 10:44
Bydliště: Zlín

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od David P. »

Tak 80% město občas 30 km mimo. Prúměrná rychlost kolem 30km víc ne. Takže s hybridem bych se kolem 5 litu motal. Údajně nový Prius je na to ještě lépe jak Auris.
Auris Touring Sportc CVT
recenze: http://moje.auto.cz/David-C3/automat-1.html
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od p1947 »

David P.- můžu Vám sdělit,že i s Priusem III generace ,který má niní 169 tis.km jezdím město v současném počasí za průměr 4,6 l/100km.
Odpovědět

Zpět na „Auris“