Nový Avensis

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: Nový Avensis

Příspěvek od matus69 »

Srandista píše:Kazde navysenie hmotnosti pri rovnakej konfiguracii auta brzdnu drahu navysi, to je fyzika. Netvrdil som, ze to bude navysenie v podobe desiatok metrov, ale k navyseniu pri rovnakych parametroch auta a zvysenej hmotnosti dojde, to je fakt.
Pri beznych rychlostiach (do 130km/h) nedojde, to je fakt.
Nie davno sme tu o tom debatovali - u niektorych vozidiel dokonca so zvysenim zatazenia dochadza ku skracovaniu brzdnej drahy. To je fyzika.
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

Tak ked uz id o slovicka, tak definuj bezne brzdenie. Pretoze vaha zmeni drahu pri beznom brzdeni.
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 45#p317788

CX5 2.2D KE/GH ma tie iste kotuce aj platnicky pre 4x2 aj 4x4. Cize vadny aj vstupny predpoklad inych podmienok podla pouzitej brzdnej sustavy, pokial nie je dokazany opak. Akceptujem dokaz sporom.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
Demon
Manager Týmu
Příspěvky: 348
Registrován: čtv 13.02.2014, 13:32

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Demon »

Srandista píše:Kazde navysenie hmotnosti pri rovnakej konfiguracii auta brzdnu drahu navysi, to je fyzika.
No právě že fyzika toto neříká ... Brzdná dráha je teoreticky pořád stejná, pokud neuvažuju jiné oteplení gumy při brždění a optimální nastavení tlumení a pérování pro jinou váhu.
Myslím, že všecko potřebné se probíralo v 8. třídě ...

4-kolka proč ne. Já ji neuplatním, ale chápu, že kdo jezdí často na chatu po mokré louce ve svahu kolmém ke směru jízdy, nebo na hory (kdyby jen 1x v roce), tak je za 4x4 vděčen. A když neřeší peníz (pořizovací náklady a vyšší spotřebu), tak je jeho volba logická.
Podle mne by ale 99% majitelům stačila uzávěrka (samosvorný) diferenciál a pohon 4x2. Bohužel se toto, krom teréňáků, myslím nenabízí. Takže naše auta jsou vlastně, když jde do tuhého,pouze 4x1, což je fakt bída.
Existuje ale jedna finta na "syntetický" 4x2. Pokud máš elektronický ASR, se samostatným přibržďováním kol, ne jen takový co pouze ubere plyn, tak ten diferenciál jakž takž odsupluje..
Toyota Avensis T27 combi, 2.2 D-4D 150, Premium
Uživatelský avatar
jelinek4
Věčnej rejpal
Příspěvky: 571
Registrován: úte 07.10.2008, 08:18
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Nový Avensis

Příspěvek od jelinek4 »

Po dlhom čítaní som sa dostal až na koniec tohto vlákna - nepíšete veľmi pozitívne o novom modely. Mám nový avensis asi mesiac 1.8 valvematic najazdené niečo cez 1000 km a musím povedať, že mne sa veľmi páči. Dlhšie som sa stotožňoval akurát s prednou časťou. Pred tým som mal T25, 2.0 D4-D ktorý som predal keď mal 330000 v podstate bez poruchy a teraz som presadol do benzínu, no musím si po pravde ešte zvyknúť predsa len je to iné. Zatiaľ mi na novom aute vadí aj keď som to ešte nepotreboval, že nemá zásuvku na 12 V ani v kufri ani v stredovej opierke-tu nemá ani výduchy klimatizácie čo už tam ozaj mohli domontovať. Inak je v aute krásne ticho. Oproti starému o dosť lepšie svieti a samo si napr. prepína medzi denným a diaľkovým svetlom. Prvá spotreba vyšla podľa dotankovania 8,2 litra ale to bolo len čisto po meste. Teraz tam momentálne svieti 6,9 litra s cestami cca 60 % mimo mesta a 40 % mesto. Ešte si chcem overiť ako ukazuje palubný počítač podľa skutočnosti pretože na starom ukazoval o cca 0,7 litra menej ako bol reál.

Kedy už zvykne byť tento motor zabehnutý?
teraz Avensis, r.2016, 1.8 Valvematic, 108 kw, 23000 km
predtým Avensis T25, r. 2004, 2.0 D-4D, 85kw, 330000 km
Jaroslavn
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 22.11.2012, 16:54
Bydliště: Český Krumlov-Holubov

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Jaroslavn »

jelinek4 píše:Po dlhom čítaní som sa dostal až na koniec tohto vlákna - nepíšete veľmi pozitívne o novom modely. Mám nový avensis asi mesiac 1.8 valvematic najazdené niečo cez 1000 km a musím povedať, že mne sa veľmi páči. Dlhšie som sa stotožňoval akurát s prednou časťou. Pred tým som mal T25, 2.0 D4-D ktorý som predal keď mal 330000 v podstate bez poruchy a teraz som presadol do benzínu, no musím si po pravde ešte zvyknúť predsa len je to iné. Zatiaľ mi na novom aute vadí aj keď som to ešte nepotreboval, že nemá zásuvku na 12 V ani v kufri ani v stredovej opierke-tu nemá ani výduchy klimatizácie čo už tam ozaj mohli domontovať. Inak je v aute krásne ticho. Oproti starému o dosť lepšie svieti a samo si napr. prepína medzi denným a diaľkovým svetlom. Prvá spotreba vyšla podľa dotankovania 8,2 litra ale to bolo len čisto po meste. Teraz tam momentálne svieti 6,9 litra s cestami cca 60 % mimo mesta a 40 % mesto. Ešte si chcem overiť ako ukazuje palubný počítač podľa skutočnosti pretože na starom ukazoval o cca 0,7 litra menej ako bol reál.

Kedy už zvykne byť tento motor zabehnutý?
Tak on tu zase nějak moc nikdo novej Avensis nehaní, kromě 6six6 a ten se neozval o té doby, co začal být podezřelý z toho, že jen kalí vodu. Spíš jde o to, že je to málo muziky za hodně peněz. Pokud bych si měl za stejné peníze kupovat nové auto, M6 by byla jasnou volbou. Těch 6,9 litru je spotřeba podobná jakou mám i já na prvním T27 (rovných 7). Poměr mimo město/město mám asi tak stejný. V počátcích jsem jezdil toho jak mi to radilo řadit a měl jsem tam 6,8. Ale to mě nebavilo.
ex-Corolla Verso 2007, 2,2 100kw
ex-Toyota Prius 2008, 1,5
Toyota Avensis T27 1,8 valvematic 2010
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

Demon píše:No právě že fyzika toto neříká ... Brzdná dráha je teoreticky pořád stejná, pokud neuvažuju jiné oteplení gumy při brždění a optimální nastavení tlumení a pérování pro jinou váhu.
Myslím, že všecko potřebné se probíralo v 8. třídě ...
Dokaz ??? "Muze bejt i z 8 tridy." Predpokladaj 2 identicke systemy, rozdiel len vaha.
Demon píše: Existuje ale jedna finta na "syntetický" 4x2. Pokud máš elektronický ASR, se samostatným přibržďováním kol, ne jen takový co pouze ubere plyn, tak ten diferenciál jakž takž odsupluje..
Neviem o beznom osobnom aute s ASR/ESP, kde ASR len ubere plyn. Ty ano ?
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

jelinek4 píše:... nepíšete veľmi pozitívne o novom modely. ...
...tu nemá ani výduchy klimatizácie čo už tam ozaj mohli domontovať.
...Kedy už zvykne byť tento motor zabehnutý?
Nikto ho okrem teba nema, tak ho nema kto chvalit. Mame tu skusenosti so starsimi T27 a tak clovek potichu cakal, ze vychytaju tie muchy vo facelifte. Ale osrali cely model. To ovsem neznamena, ze nemas najlepsi Avensis. Okrem sedaciek (a mozno euro6) vo vsetkom lepsi ako moj T27.

Vyduchy by mali byt pod prednymi sedadlami.

Ked budes citat pozorne moje vlakno o T27 1,8, tak zistis, ze motor ma taky "elektronicky" zabeh do 5tkm, potom asi 10tkm, tam to "citit" najviac. Realne s km oziva asi az po 30 tkm. Zalezi ako jazdis. Ked pozries test na 100tkm Verso 1,8, tak sa im dynamika zlepsovala az po 100 tkm (skoro az o 1 sekundu). Proste ziadny pidi turbo srac.
ODPORUCAM po takom prvom zabehu (a pravidelne) ostrejsiu jazdu v hornom otackovom pasme na dlhsiu trat (tak aby si mal spotrebu vyssiu ako 8 a AVS cez 80km/h).
Bacha pri odpojeni baterky. Sice mudri novinari (tusim auto.cz) popisuju, ze ziadne prestavovanie ECU neexistuje, ale to je z principu a skusenosti volovina. Urcity akcny clen tam je.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Kocúr »

CommonUser píše:
jelinek4 píše:... nepíšete veľmi pozitívne o novom modely. ...
...tu nemá ani výduchy klimatizácie čo už tam ozaj mohli domontovať.
...Kedy už zvykne byť tento motor zabehnutý?
Nikto ho okrem teba nema, tak ho nema kto chvalit. Mame tu skusenosti so starsimi T27 a tak clovek potichu cakal, ze vychytaju tie muchy vo facelifte. Ale osrali cely model. To ovsem neznamena, ze nemas najlepsi Avensis. Okrem sedaciek (a mozno euro6) vo vsetkom lepsi ako moj T27.

Vyduchy by mali byt pod prednymi sedadlami.

Ked budes citat pozorne moje vlakno o T27 1,8, tak zistis, ze motor ma taky "elektronicky" zabeh do 5tkm, potom asi 10tkm, tam to "citit" najviac. Realne s km oziva asi az po 30 tkm. Zalezi ako jazdis. Ked pozries test na 100tkm Verso 1,8, tak sa im dynamika zlepsovala az po 100 tkm (skoro az o 1 sekundu). Proste ziadny pidi turbo srac.
ODPORUCAM po takom prvom zabehu (a pravidelne) ostrejsiu jazdu v hornom otackovom pasme na dlhsiu trat (tak aby si mal spotrebu vyssiu ako 8 a AVS cez 80km/h).
Bacha pri odpojeni baterky. Sice mudri novinari (tusim auto.cz) popisuju, ze ziadne prestavovanie ECU neexistuje, ale to je z principu a skusenosti volovina. Urcity akcny clen tam je.
Na tom dlhšom ožívaní niečo bude. Na manuálnej corolle mám najazdených nejakých 60000 km a ide stále lepšie.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: Nový Avensis

Příspěvek od matus69 »

toto bolo aj na DCATe. Zozaciatku bol strasne tuhy, nechcelo to ist. Ale zasa nikdy to nezralo olej, na rozdiel od inych znaciek. Je to nieco za nieco.
6six6
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 23.05.2015, 15:54

Re: Nový Avensis

Příspěvek od 6six6 »

Demon píše:
Plextor píše:Jo jenom taková otázka - neni to kachna, má ten člověk vůbec to auto :?: :idea:
Taky mi to vrtá hlavou - už od počátku - nějak mi to celé nesedí ... Stát se toto story mně osobně, tak bych byl v kritice hooodně konkrétnější. Jména servisů, lidí atd. ... Tohle je taková anonymní nekonkrétní kritika ... Hodně věcí ja na tomto story "divná".
Na tohle snad nebudu ani reagovat.
Až doběhne reklamační řízení, budu na foru referovat , včetně snad nějakého technického vyjádření z toyoty.
Jen idiot ,by adresně referoval na internetu před právní , nebo soudní dohrou.
6six6
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 23.05.2015, 15:54

Re: Nový Avensis

Příspěvek od 6six6 »

Plextor píše:a co Toyota Eurocare to jsi nečet, nebo tam lžou???!!!

nad 50km od bydliště
Ubytování , odtah, náhradní vůz, atd

v cizině
silniční asistence
voláš stejně do čech
odtah
hotel
náhradní vůz
náhradní řidič
služby asistenčního centra
repatriace
Hm , tak to někdy vyzkoušej , to náhradní vozidlo funguje tak, že se s rodinkou vměstnáš do odtahovky , která je vždy jiný subjekt, než síť Toyoty, mají nasmlouvané klasické místní odtahovky. Odtahovkou se svezeš do servisu. Pokud je člověk slušně oblečený na jednání , nebo prostě jen chodí slušně oblečený , tak asi do zmaštěný odtahovky nesedne a proč taky.
Náhr. vozidlo neposkytuje Toyota , ale jejich servis , POZOR - pokud je nějaké volné. Což se nestalo ani jednou.
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

Asi pomoze len pravnik. Napadol by som aj mobility zmluvu. Skusil by som mozno este kontaktovat priamo EU Toyota, ak si jazykovo veris. Mne to sice nepomohlo, ale aspon som pochopil ako funguje taky HOTLINE u AUDI :mad: Premiovy zmrdizmus. To bude ale vsade rovnake.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Nový Avensis

Příspěvek od bobanakis »

No zasel by jsem do autosalonu ,kde me neznaji, jako budouci majitel napr. avensisu a zeptal se co všechno znamena, - záruka, eurocare , jiné podminky,atd... Když ptacka lapaji..... však to zname, a plati to všude ve vsem. A pak by jsem tim operoval třeba i u soudu. I když - když se během zaruky opravuje min, 3x stejna vada, tak bez milosti odstupuji od kupni smlouvy. Proto je nutne vždy vse zadokumentovat.
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
vandal
Manager Týmu
Příspěvky: 328
Registrován: sob 05.04.2014, 08:08
Bydliště: Košice

Re: Nový Avensis

Příspěvek od vandal »

Jak jsem psal nový vůz nám bral neskutečné množství oleje a plombovali jsme a zkoušeli a stále dokola, jednou oleje málo, pak zase hodně - to byl signál, že je zřejmě něco hodně špatně, protože olej prostě z podstaty nemá jak přibývat.
Toyota sdělila, že to není technicky možné , vysvětlení proč je tam 15 milimetrů nad horní rysku a smrdí to naftou nevysvětlili a ani se tím nezabývali.
a potom v tomto článku si odsek zaslúži asi nejaké ocenenie za vedecký objav, na ktorý v servise neprišli :D

"Ďalšou nevýhodou je aj postupné nasycovanie motorového oleja nespálenou naftou, ktoré spôsobuje zvýšená dávka paliva do spaľovacieho priestoru. Mnohé motory mali túto dávku príliš veľkú s cieľom najrýchlejšie zohriať spaliny na požadovanú teplotu, čo následne riešili mnohé softvérové úpravy riadiacej jednotky. Olej tak paradoxne neubúda, ale drží sa na konštantnej úrovni resp. sa jeho objem zvyšuje. Okrem samotného znehodnotenia vlastností oleja má zvýšený objem nad povolenú hranicu aj neblahý vplyv na samotný motor (hrozí poškodenie tesnení, gufier a tiež nasatie oleja motorom cez odvetrávanie kľukovej skrine).
Riziko zvýšenej kontaminácie oleja nespálenou naftou je hlavne pri vozidlách jazdiacich kratšie (mestské) trasy, kde proces aktívnej regenerácie je neraz prerušený, resp. prebieha častejšie. Preto sú mnohé motory vybavené olejovou mierkou s písmenom X. Pokiaľ je hladina blízko tejto rysky, treba olej urýchlene vymeniť. Z tohto dôvodu sa odporúča občas pozrieť mierku oleja a zbytočne nenaťahovať výmenné intervaly. Napriek predpísaným 30 000 km intervalom, je vhodné meniť motorový olej každých 15 000 resp. 20 000 km. Eliminovať problém riedenia motorového oleja nespálenou naftou pomáha systém s ďalším vstrekovačom namontovaným vo výfukovom potrubí.
"

http://www.autorubik.sk/clanky/ako-fung ... castic-dpf
AVE 2l 1AZ-FSE AuTomat
Obrázek
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Nový Avensis

Příspěvek od indet »

Tento případ ředěni naftou je při časté jízdě po městě bez dokončeni vypáleni DPF.
Již z toho že dotyčný ujel za 10m 28tKm a 5x odtahu z velké vzdálenosti od domova je jasné že dálnice je jeho domov a tedy vypalováni by neměl být problém. Pokud by se tedy nezanesl DPF tím spotřebovaným olejem a motor se jej nesnažil vyfouknout stůj co stůj.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Avensis“