Auris Bi halogenová světla. HIR 2 Mýtus zbořen

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Auris Bi halogenová světla. HIR 2 Mýtus zbořen

Příspěvek od Standa50 »

Vycházel jsem z těchto stránek https://svolavacky.cz/listing/toyota-auris-2012-2015/ kde je to bráno jako svolávačka.Já jsem přijel do servisu,že chci vyměnit světla,domluvili jsme se na termínu při garančce.Udělali garančku ,dali nová světla ,zaplatil jsem a jel domů.Pro jistotu jsem si na starých světlech udělal v motorovém prostoru malý křížek.V čechách je možný všechno :D
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
SkyVessel
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pon 10.12.2018, 16:04

Re: Auris Bi halogenová světla. HIR 2 Mýtus zbořen

Příspěvek od SkyVessel »

Zdravím,
Dovolím si oživit toto téma otázkou... Řešila se tu LED sada jako dobré řešení...
Originální žárovky mají 55W...
Našel jsem si na ebay tyto LED kde uvádí 200W.... Mám to chápat tak, že si to fakt vezme tolik wattů? Uchladí to ten malý větrák?
Díky za objasnění..
Toyota Auris 2.0 D4D r.2009
Fiskus
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: úte 12.12.2017, 09:34

Re: Auris Bi halogenová světla. HIR 2 Mýtus zbořen

Příspěvek od Fiskus »

Mam tiez halogeny dal som si ich nastelovat na garancke..nasledne som si nahodil osram cbi a parada daleko lepsie osvetluje krajnicu nie je ziaden problem :-)
zzjosef
Navigátor
Příspěvky: 116
Registrován: pon 27.04.2015, 13:18
Bydliště: Poděbrady

Re: Auris Bi halogenová světla. HIR 2 Mýtus zbořen

Příspěvek od zzjosef »

Děkuji, tohle jsem si také našel, ale v autě... Nevím už
Auris 1,6 M 2013
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Auris Bi halogenová světla. HIR 2 Mýtus zbořen

Příspěvek od ts1990 »

Ahoj, vsem, pokud chcete necim vylepsit a dat eldky, volte model X10 nebo C321. Jak vidim, tak u aurise diky odlisnym typu projektoru by byly asi lepsi model C321...X10 mam odzkousene na chrku, aygu, yarisovi. C321 se daji jiz nyni koupit i na ali za super cenu: https://www.aliexpress.com/item/4000595 ... b201603_53

pripadne X10 z CR na autavestylu.cz

Kdyby nekdo chtel, poskytnul bych osobne sadu na vlastni presvedceni a otestovani.
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Auris Bi halogenová světla. HIR 2 Mýtus zbořen

Příspěvek od Standa50 »

Opět jsem se nechal přesvědčit a objednal :D
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Uživatelský avatar
erwestquestworks
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: ned 18.10.2015, 17:34

Re: Auris Bi halogenová světla. HIR 2 Mýtus zbořen

Příspěvek od erwestquestworks »

ts1990 píše:Ahoj, vsem, pokud chcete necim vylepsit a dat eldky, volte model X10 nebo C321. Jak vidim, tak u aurise diky odlisnym typu projektoru by byly asi lepsi model C321...X10 mam odzkousene na chrku, aygu, yarisovi. C321 se daji jiz nyni koupit i na ali za super cenu: https://www.aliexpress.com/item/4000595 ... b201603_53

pripadne X10 z CR na autavestylu.cz

Kdyby nekdo chtel, poskytnul bych osobne sadu na vlastni presvedceni a otestovani.

Nějak tomu nerozumím, na Facebooku doporučuješ X11 do projektoru, tady naopak X10 a C321 a to ve stejném čase. Takže jak?!
Toyota Auris Touring Sports 1.6 FL CVT 01/2016
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Auris Bi halogenová světla. HIR 2 Mýtus zbořen

Příspěvek od ts1990 »

Doporuxuji model k11, X10, C321, A8. Tyhle modely patri k tomu nej co je mozne nyni sehnat.
zzjosef
Navigátor
Příspěvky: 116
Registrován: pon 27.04.2015, 13:18
Bydliště: Poděbrady

Re: Auris Bi halogenová světla. HIR 2 Mýtus zbořen

Příspěvek od zzjosef »

Ne,tak to není
Myslím seřízení vertikal horizontální
Auris 1,6 M 2013
zzjosef
Navigátor
Příspěvky: 116
Registrován: pon 27.04.2015, 13:18
Bydliště: Poděbrady

Re: Auris Bi halogenová světla. HIR 2 Mýtus zbořen

Příspěvek od zzjosef »

klobouk76 píše:
prsut píše:klobouk76 :

vyborny post s logickym zaverom. Bolo by faj, keby si pripojil foto kde su nastavovacie otvory...
https://flic.kr/p/pQVqoF

H- horizontalní nastavení
V-vertikální nastavení

Ž- Járovka = při výměně vycvanout zacvak s hrdlem nádobky otočit vlevo, vyjmout - nebo viz. návod.

Na obrázku je to blbě vidět, ale zacvak vydržel 3 cykly...
Ne,tak to není
Auris 1,6 M 2013
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Auris Bi halogenová světla. HIR 2 Mýtus zbořen

Příspěvek od Standa50 »

Přesně tak, bod označený H je seřízení "stranově" (R-L) a bod V je seřízení "výškově" (U-D)
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: Auris Bi halogenová světla. HIR 2 Mýtus zbořen

Příspěvek od octavius »

klobouk76 píše:
4) Nastavení světel.
Dlouho jsem nemohl najít stranové nastavení světel, je to schované u boku světla a nevede tam díra jako k výškovému, ale škvíra.
Dále jsem byl zblblý odborníky, protože je to v pořádku a musím si zvyknout. Nakonec jsem s pomocí zrcátka našel.
A vytáhl svůj oblíbený dlouhý imbus 6, se kterým jsem se hrabal ve světle s identickou mechanikou - stejní šnečci, kolečka a motůrečky. Citroen XSARA r.v. 1999
Pravé světlo jsem poslal o cca 7 otáček doprava. Levé o 5 doleva. Prostě tak, aby to ještě svítilo na silnici ale aby zmisel ten hořící pruh uprostřed.
Pak je samozřejmě třeba o5 nastavit výšku.

Výsledek je neskutečný :
Světlo je u středu silnice rovnoměrné, neoslňuje. Ve většině zatáček se nedostane na ten 10% lalok, takže se dá docel a dobře jet nocí i jinden ež ve městě.
Nejzajímavější je to, že se narovnaly strany. Nyní to svítí rovně i na po stranách. Takže je vidět krajnice, křoví, chodci. Prostě to zlepšilo o 200 % orientaci v prostoru.
Celou dobu mi bylo divné, proč je to tak dementně, když auta s XENONY svítí normálně a to světlo po straně nikam nepadá.
Po tom nastavení to svítí třeb ajako 7kový Bavorák. Teda ne stejně nahlas, ale geometrie je taková podobná.

Teď mi jen vrtá hlavou, jestli ta světla někdo zapomněl nastavit, nebo jestli to jako bylo tak správně ?
Další věc, kterou nevím, je jestli je správně, že v obou světlech je identický bihalogenový modul. Není pravý a levý, ale 2 stejné.
Ja som nastavil ako klobouk pise pravy o 7 otaciek a je to lepsie. Este urobim aj o 5 otaciek na lavom.
Treba este potom fakt nastavovat vysku? :roll:
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
Arrow79
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 25.08.2008, 11:42
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Auris Bi halogenová světla. HIR 2 Mýtus zbořen

Příspěvek od Arrow79 »

Ak budes riesit len tie nastavenia do stran tak podla mna nemusis riesit vysku svetiel. Resp. rob to niekde pred dakou stenou a uvidis, ako sa zmeni vyska pri nastaveni do stran.

Ja dnes idem do Toyoty nastavit svetla, uvidime co povedia.
Toyota Auris Touring Sports - 1.6 - Denim blue - 2016
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: Auris Bi halogenová světla. HIR 2 Mýtus zbořen

Příspěvek od octavius »

Presne ako pises. Preto som sa pytal lebo to robim na garazovych dverach, kde som si pred zmenou urobil zaznam a potom po zmene a zda sa mi, ze je to v jednej rovine.
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
SkyVessel
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pon 10.12.2018, 16:04

Re: Auris Bi halogenová světla. HIR 2 Mýtus zbořen

Příspěvek od SkyVessel »

Chlapi, taky jsem teď pokukoval po něčem, s čím uvidím :). Začal mě ale zlobit egr ventil, takže... :/. Jinak když máš ty ledky - na horizontu, v kopci atd - vidí něco ti v protisměru? :mrgreen:
Toyota Auris 2.0 D4D r.2009
Odpovědět

Zpět na „Auris“