Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 18:18, celkem upraveno 1 x.
jjara
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pon 02.02.2015, 23:11
Bydliště: Pod Javorinú.

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od jjara »

Mně to nevadí moje asteroidy to zahřívá spolehlivě.Na předchozích autech jsem to neměl. :banana:
Toyota Auris TS 1.6 Multidrive
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od bobanakis »

Zdravim vas tady... Jak to tak ctu, tak se nestacim divit, premyslel jsem o hybridu ts, ale asi na to kaslu. Na to nemam nervy, brzdy, podvozek a ja nevim co...Kde se ten Auris vyrabi???
Avensis neni zadna vyhra ale musim zaklepat, zadne problemy s tim nemam(85tkm)... Tak uvidime na co kapnu, mozna novy avensis, nebo mazda 6, nebo jety MB E...... :)
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Uživatelský avatar
Beneold
Navigátor
Příspěvky: 133
Registrován: čtv 31.12.2015, 15:19

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Beneold »

bobanakis píše:Zdravim vas tady... Jak to tak ctu, tak se nestacim divit, premyslel jsem o hybridu ts, ale asi na to kaslu. Na to nemam nervy, brzdy, podvozek a ja nevim co...Kde se ten Auris vyrabi???
Avensis neni zadna vyhra ale musim zaklepat, zadne problemy s tim nemam(85tkm)... Tak uvidime na co kapnu, mozna novy avensis, nebo mazda 6, nebo jety MB E...... :)
Zdravim, neber to tak katastrofalne. Kvalita je vec nazoru, kazdy preferuje/hani nieco ine a dva tomu patricny doraz. Niektore malickosti Toyota prikladne zanedbava, niektore uspesne vyriesila, niekde ma naskok a tak. Dnes neexistuje vyrobca, co by nemal problemy. Osobne to vnimam, skusit si vybrat v tom zmatku co mozno najmensie zlo.
PS: Auris sa vyraba v Anglii (otazne je kto ich vyraba v Anglii) pozri link su tam aj videa.... http://blog.toyota.co.uk/factory-to-forecourt
rôzne značky
Camry Hybrid 2020
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od maxwell »

bobanakis píše:Zdravim vas tady... Jak to tak ctu, tak se nestacim divit, premyslel jsem o hybridu ts, ale asi na to kaslu. Na to nemam nervy, brzdy, podvozek a ja nevim co...Kde se ten Auris vyrabi???
Avensis neni zadna vyhra ale musim zaklepat, zadne problemy s tim nemam(85tkm)... Tak uvidime na co kapnu, mozna novy avensis, nebo mazda 6, nebo jety MB E...... :)
stěžuje si zde jen hrstka chronických stěžovačů....vše jsou prkotiny, které se dají velice jednoduše vyřešit...už jsem to tu psal...vem si počet prodaných vozů a kolik lidí si tu stěžuje, je to jen mizivé procento...
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
maces
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: pát 18.03.2016, 17:26

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od maces »

maxwell píše:
bobanakis píše:Zdravim vas tady... Jak to tak ctu, tak se nestacim divit, premyslel jsem o hybridu ts, ale asi na to kaslu. Na to nemam nervy, brzdy, podvozek a ja nevim co...Kde se ten Auris vyrabi???
Avensis neni zadna vyhra ale musim zaklepat, zadne problemy s tim nemam(85tkm)... Tak uvidime na co kapnu, mozna novy avensis, nebo mazda 6, nebo jety MB E...... :)
stěžuje si zde jen hrstka chronických stěžovačů....vše jsou prkotiny, které se dají velice jednoduše vyřešit...už jsem to tu psal...vem si počet prodaných vozů a kolik lidí si tu stěžuje, je to jen mizivé procento...

Přesně tak! Pár stejných lidí tu dokola omílá ty stejné "problémy", které jsou většinou opravdu prkotiny. Buď se na ně nechá zvyknout nebo se dají řešit. Navíc nevíš, jaký je záměr těch lidí... Jde o to nenechat se zviklat hrstkou negativních názorů.
Určitě se může stát, že zrovna to a to auto se nepovede a jsou s ním vážnější problémy... Myslím, že dnes je to kus od kusu
a týká se to všech automobilek. Za mě, Toyotu jsem nikdy předtím neměl, ale rozhodně to nebyl krok vedle!
Toyota Auris 1.6 Valvematic 6 M/T, Executive
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

bobanakis píše:Zdravim vas tady... Jak to tak ctu, tak se nestacim divit, premyslel jsem o hybridu ts, ale asi na to kaslu. Na to nemam nervy, brzdy, podvozek a ja nevim co...Kde se ten Auris vyrabi???
Avensis neni zadna vyhra ale musim zaklepat, zadne problemy s tim nemam(85tkm)... Tak uvidime na co kapnu, mozna novy avensis, nebo mazda 6, nebo jety MB E...... :)
Tak ono je otázka čo preferuješ. Lebo povedzme uvažovať nad aurisom TS s hybridným pohonom alebo mazdou 6 (ktorá hybridný pohon vôbec nemá a je cenovo o level vyššie), no tak to je dosť veľký rozptyl, či už motoricky, veľkostne aj cenovo. Áno, auris má svoje muchy. Píše sa tu o nich, a to je dobre. Niet auta bez chybičky. Ani tá mazda si myslím že dokonalá nieje a dokonca ani MB E. Výber je na tebe. Len poznamenám že neplatí exaktne pravidlo že čím je auto drahšie tým je spoľahlivejšie.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 18:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od bobanakis »

Určitě to dam vyzkoušíme a posoudím. Dokonalé auto není, sám dělám v automobilce..... Mě napadl hybrid kvůli ekologické daní a siln.dani,budu to přihlašovat v Ať. Nechci cpat prachy bernaku. Ale i tak pořád nejraději benzinaka..... Času dost,auto mám ;-) Ale víc hlav ,víc rozumu. Každý má jiné představy, já chci kombika ,z bodů A do bodu B ,bez zbytečných starostí. To můj avensis splňuje na 100%,jen premyslim co dál....
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
maces
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: pát 18.03.2016, 17:26

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od maces »

maces píše:Zdravím všechny majitele Aurisu. Já jsem si svého 4.3.2016 taky konečně převzal. Jedná se o 1.6 Valvematic 6 M/T, Executive, Denim Blue. Zatím víceméně spokojenost. Najeto pouze 400 km, takže se teprve seznamujeme. Bohužel hned zpočátku při předávání auta
byl problém v podobě totál zaprasené stropnice a v jednom místě byla dokonce odřená. Naštěstí jsem si toho všimnul. Světe div se, nikdo jiný z Toyoty ne! Takže předání vozu se odložilo a byla provedena výměna stropnice. Teď jsem si všiml, že z oblasti předních osobních lampiček vychází rezonující zvuk. Dle mého názoru se jedná o kabeláž k světlům, která do stropnice zevnitř naráží.
Projevuje se při zavírání dveří, přejetí jakékoliv nerovnosti nebo při nižších otáčkách motoru. Při poklepání za lampičkami stropnice jasně drnčí. Je to docela otravný zvuk. Máte někdo takový problém nebo bylo zřejmě, jak já se domnívám, způsobeno při výměně stropnice. Díky všem za vyzkoušení. PS: pískající brzdy atd. mě taky neminuly :-)

Nedávno jsem se zde ptal, jestli vám někomu taky rezonuje stropnice. Je mi jasný, že např. při jízdě po kostkách sem tam někde něco zadrnčí. To neřeším. Ale jak píšu v původním příspěvku, stropnice opravdu rezonuje a drnčí a to skoro pořád. Pozorujete to někdo? Hned zpočátku byla stropnice měněná. Takže chci jen zjistit, jestli výměna nedopadla úplně na výbornou nebo je to "normální" jev. Prodejci samozřejmě nahlášeno a čekám na servis...
Toyota Auris 1.6 Valvematic 6 M/T, Executive
Formtom
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: sob 17.01.2015, 18:15

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Formtom »

mám od včerejška TS Hybrid a nikde nic nedrnčí. to bych si všiml páč su na to háklivej :-) . na předchozím předfaceliftovým 1,6 CVT taky nic takže bych řekl, že to spískali v servisu, ale je to můj názor. Jinak za mě s hybridem maximální spokojenost a splněna všechna očekávání.
Toyota RAV4 HSD FWD 2017

Toyota Auris TS 1,8 Hybrid Executive 2016

Toyota Auris TS 1,6 CVT Trend+ 2015
zzjosef
Navigátor
Příspěvky: 116
Registrován: pon 27.04.2015, 13:18
Bydliště: Poděbrady

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od zzjosef »

Stropní výplň reklamovat okamžitě!
Auris 1,6 M 2013
maces
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: pát 18.03.2016, 17:26

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od maces »

Formtom a zzjosef, díky za odpověď! Přesně jak jsem si myslel.
Uvidíme, kde se stala při výměně chyba a jak se s tím poperou...
Toyota Auris 1.6 Valvematic 6 M/T, Executive
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od marceltokar »

Mne zatiaľ občas zadrnčia len okuliare v schránke pri vnútornom späťáku (tú sa chystám vypolstrovať celú pretože z výroby je polstrovaná len čiastočne) a občas hrkajú tvrdé žuvačky v škatuľke v držiaku na mriežke klimy. Občas pri bočnom preťažení v zákrute lupne v sedačke vodiča. Ináč bez pazvukov. A to som na tieto veci fest háklivý, servisáci v citroene mi predtým vraveli "ladič klavírov".
LukassH
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07.03.2016, 10:09

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od LukassH »

Prosím vás o radu, mam Aurisa 2015 1.6 valvematic, rozmýšlam že by som mu doprial malé decentné vylepšenie v podobe chrómovej koncovky výfuku.
Pozeral som cenu originál v Toyote a za ten malý kúsok kovu si pýtajú 86 €. V podstate keď sa nad tým zamyslím, že som kupoval nové auto a je v záruke tak asi by som nemal vymýšlať ALE na nete som našiel aj nie origo diely za 10-20 €. A 60 € by som vedel aj inak využiť.

Riešil niekto podobnú dilemu? Ak áno tak nejaký tip na neoriginál diel? Prípadne nebude problém so zárukou ak na výfuk dám neoriginál príslušenstvo?
2015/11 Toyota Auris HB 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+
Odpovědět

Zpět na „Auris“