Nový Avensis

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
modus ponens
Řidič
Příspěvky: 278
Registrován: úte 15.12.2009, 14:14

Re: Nový Avensis

Příspěvek od modus ponens »

vandal píše:

Kód: Vybrat vše

http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C5%AFz/Toyota-Avensis-Touring-Sports-1.8-Premium/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:year,sro:desc,ms1:24100_4_/pg:vipcar/222243621.html
Ak to auto uz bolo prihlasene (aj Tageszulassung), tak sa mi zda, ze bude problem s DPH. Aspon ja som svojho casu dostal od predajcu (inej znacky) informaciu, ze bez DPH mi take auto nemozu predat, aj ked ide na export. No a SK zakon je zase taky, ze za nove dovezene auto (toto auto podmienky noveho auta splna) musis platit DPH u nas.
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 93kW 2008
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: Nový Avensis

Příspěvek od matus69 »

hanz píše: ako tu uz niekto napisal - kupit normalne auto zo strednej triedy (kombik, automat s akym takym motorom, podla moznosti stvorkolka) je dnes vyzva. zvlast ked nechces skoncit u nemca, alebo francuza.
podla mna je to nemozne...
Aj ta mazda - vo vsetkom je vyborna a kombinacia 150k nafta a 4x4 je perfektna, akurat, ze v tej cene nemas bezklucovy pristup. To nepochopim, hlavne ze su tam pikacoviny ako kontrola mrtveho uhla.
Uživatelský avatar
Srandista
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: sob 25.07.2009, 23:56
Bydliště: Brno

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Srandista »

hanz: uprimne, kolko najazdis po horach so snehom, ze mas taky evidentny zaujem o 4x4?
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Nový Avensis

Příspěvek od aczasa »

Nevim ti nevim, ale lepsi otazka je kolik toho po horach ve snehu a blate nenajezdis kvuli tomu, ze 4kolku nemas..... Pokud je to vice nez 1m a financni situace mu to dovoluje, tak je jakakoliv dalsi diskuze o potrebnosti ci nepotrebnosti 4kolky irelevantni... :-)))
Back in Czech.
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: Nový Avensis

Příspěvek od matus69 »

Srandista> staci ak chodievas s rodinou na lyze. Casto su prave tie posledne metre najtazsie.
Ale urcite je to aj o komforte a pocite istoty, ze vzdy vylezies napr z parkovacieho miesta...ja casto parkujem v kopci, takze viem o com hovorim.
Uživatelský avatar
Srandista
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: sob 25.07.2009, 23:56
Bydliště: Brno

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Srandista »

Neviem, mne skratka pride, ze zo 4x4 sa v poslednej dobe stala modla, a ludia si ju obhajuju, aj ked maju len polnacku ku chate. Volakedy v osobakoch ziadna 4x4 pomaly nebola, a vsetci sa dostali aj na hory, aj na chatu, v snehu, dazdi, to je jedno. Ale v posl. dobe sa zda, ako keby sa bez nej ludia nedokazali ani dostat v meste do obchodu v roztopenej snehovej brecke, ktora sa v meste nachadza 2 dni do roka...

A o tom, ze s nou auto viacej zerie, a ze predlzuje brzdnu drahu pomlcim...
Uživatelský avatar
hanz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 700
Registrován: pon 01.11.2004, 12:09
Bydliště: bratislava a tak rozne....
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Avensis

Příspěvek od hanz »

srandista - auto potrebujem denno denne, potrebujem rano do neho sadnut a ist 400+ km a dorazit tam nacas. neriesit ci prsi, ci snezi. mam rocny najazd 60k km zaber od alp po tatry, mame klientov aj v horach, okrem toho sa snazim byt v zime na snehu co najcastejsie (kludne aj kazdy druhy vikend).

nevravim, ze stvorkolka je vseliek a modla, s avensisom som nikdy poriadne nezapadol - ale ak si mozem vybrat tak by som to skusil so stvorkolkou ;)

a k tomu co bolo volakedy - volakedy sa jazdilo na skodovkach a zigulikoch. bez elektroniky, bez navigacie, s mapou v jednej ruke a s handrickou na utieranie okna zvnutra v ruke druhej..
ex avensis T25 2AD-FTV 2008
ex avensis T25 2AD-FTV 2006
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE
Uživatelský avatar
Srandista
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: sob 25.07.2009, 23:56
Bydliště: Brno

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Srandista »

Volakedy nemuselo byt zrovna 30 rokov dozadu, narazal som skor na takych 10-15 rokov spat. Vtedy tu uz boli pomerne moderne auta, ale mimo zvysenych vozidiel sa v nich 4x4 moc nenachadzalo. Mne je to jedno, ved kup si co chces, je to predsa tvoja volba. Ale sam si mi prave potvrdil, ze stvorkolka ti je zbytocna, kedze si predokolkou nikdy nemal problem. Ale aj tak tu 4x4 z nejakeho zahadneho dovodu chces/vyzadujes.
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: Nový Avensis

Příspěvek od matus69 »

co sa tyka tej filozofie, ze naco ti je 4x4, ked si to doteraz nepotreboval: naco ti je klima, naco su ti el. okna, naco ti je centralne uzamykanie, naco su nam detske sedacky.... zili sme bez toho a ako nam bolo fajn.

a velmi rad si precitam to zdovodnenie dlhsej brzdnej drahy.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Nový Avensis

Příspěvek od aczasa »

Zduvodneni delsi brzdne drahy muze byt Matusi docela lehke.. :-) 4x4 se rozjede rchleji a pohodlneji na vyssi rychlost nez predokolka za zhorsenych trakcnich podminek... Z te vyssi rychlosti je potom i delsi brzdna draha... Ha ha .. jako argument to sedi, jako fyzika trochu kulha.. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Srandista
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: sob 25.07.2009, 23:56
Bydliště: Brno

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Srandista »

Hmm, podme sa zamysliet. Rovnako vybavene auto v 4x4 musi mat oproti 4x2 navyse minimalne kardan, zadny diff, zadne poloosy a bohvie co este. Toto vacsinou robi cca 100kg rozdiel, a fyzika sa v tomto smere obkecat neda. Pri brzdeni stvorkolka na rozdiel od rozbehu nijako nepomaha, a tato "mrtva" hmotnost brzdnu drahu z pochopitelnych dovodov predlzuje.
cartmanxv
Člen Týmu
Příspěvky: 68
Registrován: ned 14.09.2008, 10:43
Bydliště: Slověnice

Re: Nový Avensis

Příspěvek od cartmanxv »

Tak zrovna 100 kg rozdílu bych jako argument pro prodloužení brzdné dráhy nebral, když povezu spolujezdce se 100 kg hmotností, tak jedu úplně stejně, jako bez něj, nedávám si rezervu 10m navíc na brždění.... :D
Toyota Avensis 1.8 VVT-i,kombi,2007
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Nový Avensis

Příspěvek od aczasa »

Navic nam zcela chybi prvotni definice parametru... Neb jsou situace, kdy tezsi auto brzdi lepe nez lehke, situace kdy 4x4 auto je vybaveno lepsimi brzdami - vetsi kotouce a lepsi brzdy, existuji i situace, kdy 4x4 pouziva sirsi pneumatiky s "vyraznejsim vzorkem"..... Takze fyzika plati sice pro vsechno stejna, ale definici okrajovych a pocatecnich parametru ti rozjebu uplne vsechno....
Back in Czech.
Uživatelský avatar
hanz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 700
Registrován: pon 01.11.2004, 12:09
Bydliště: bratislava a tak rozne....
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Avensis

Příspěvek od hanz »

srandista, naco mas 190 PS auto, ked Ti staci len 100 koni na dnesne cesty? rovnaky "zahadny dovod" ako som Ti ja pred chvilou nieco zdovodnoval..
ex avensis T25 2AD-FTV 2008
ex avensis T25 2AD-FTV 2006
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE
Uživatelský avatar
Srandista
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: sob 25.07.2009, 23:56
Bydliště: Brno

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Srandista »

Kazde navysenie hmotnosti pri rovnakej konfiguracii auta brzdnu drahu navysi, to je fyzika. Netvrdil som, ze to bude navysenie v podobe desiatok metrov, ale k navyseniu pri rovnakych parametroch auta a zvysenej hmotnosti dojde, to je fakt.

Ja kazdopadne proti Mazde 6 nic nemam, tiez by som ju v dnesnej dobe vzal namiesto Avensisu vsetkymi 10. Len z nejakeho dovodu ma este nespracovala dnesna modla v podobe 4x4, to je cele.

hanz: pretoze nejazdim len po CZ cestach, ale aj po tych v DE, a potom aj po okruhoch, pripadne po letisku a tam sa mi vyssi ako bezny vykon zide. Odhliadnuc od toho, ze vyssi vykon pri predbiehani je vyuzitelny aj v CR, v ramci tunajsich rychlostnych limotov.
Odpovědět

Zpět na „Avensis“