Auris TS Hybrid - spotřeba

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od MartinHSD »

petrStone píše:
MartinHSD píše:Opravdu to divné není, na spotřebu má vliv řada faktorů, které si často ani řidič neuvědomí. Mne se ukazuje že je to především vítr, venkovní teplota, topení/klimatizace a hodně plynulost tedy jak moc často musím brzdit a zrychlovat. Toto klidně na stejné trase udělá i více jak 2L/100 km. Spotřeba na dálnici je do 6 L/100 normální. Jám mám na dálnici při dodržování předpisů průměrnou spotřebu od cca 4,5 - 6 l/100 km. Jak jsem psal denně jedzím stejnou trasu do práce a domů. Pokaždé když vypnu motor tak se mne rozbrazí průměrná spotřeba a ta je v létě od 3,4 do 4,1 a nyní když je chladno tak od cca 4 do 4,5 L/100 km. Na dálnici kde na mne čeká více zpomalování a prudčího zrychlování než mám při jízdě kolem Prahy bude ten rozdíl větší.
Dekuju Vam za zpetnou vazbu.
Ja jen to, ze i po meste mam spotrebu 5-6l. Pripada mi to jako by se na displeji zobrazovala ucinnot hybridniho system a ve skutecnosti by vubec nefungoval.

Tohle bych chtel taky dosahnout v chladnu 4 az 5 l. Ale asi je to tim, ze mas 16" pneumatiky.
Uvidim co se stane s 16" palcovymi pechovymi.

Ale jak rikam. Auto je to fantasticke a jine automobilky by se mohli ucit.
" Tohle bych chtel taky dosahnout v chladnu 4 az 5 l. Ale asi je to tim, ze mas 16" pneumatiky." Já, ale právně nemám 16, na léto nám 17 kola a na zimu dam budu dávat 16. Nicméně ta spotřeba ve měste je hodně proměnlivá, i ve měste je to hodně o stylu jízdy, hustotě provozu, jak často musíš zastavovat akcelerovat, studené starty. Jezdit např. čistě v Praze či jiném větším městě s aurisem hsd dlouhodobě kolem 4,5 l/100 nebude zcela běžné. Já mám dlouhodobou letní spotřebu při poměru cca 40 % město / 50 % mimo město a 10 % dálnice kolem 4,5 L/100 km. Pro představu : jaro-léto, ráno když jedu do práce, motor studený, chlatnější teplota vzduchu, silnice mírně stoupá vč. jednoho mírně prudšího kopce, často mne čeká lehké popojíždění v koloně ( ne vždy na to vystačí bateky bez nutného bobijení motorem ) tak mám potřebu cca 4,7 - 5,5 L/100 Km. Domů na stejné trase mám pak spotřebu v létě vždy pod 4/L, někdy když hodně chci tak lehce přes 3L/100 km. Nicméně dříve jsem vzlášť ráno při cestě do práce měl u benzínu 1,4 spotřebu kolem 7-8 L/100 km. Navíc byť se ta spotřeba dnes tak všude řeší a každý se na to ptá, tak to přeci není o počítání rozdílů pár dcl na 100 km. Já jsem si hybrid hlavně kvůli spotřebě nekupoval, ročně toho zase tolik nenajedu, ale je to velice příjemný bonus, nicméně nedá mne to a učí mne to stále plynulejší a tím bezpečnější jízdě.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Jano2703
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: ned 16.07.2017, 20:47

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Jano2703 »

a ked nebudem jazdit na spotrebu ale tak ako bezne ludia jazdia a nebudem kazdeho brzdit bude realna spotreba aka ?

lebo ak sa mi investicia vrati po 100-130 000KM tak ak nebudem jazdit opatrne tak mne sa nevrati nikdy..
niekde mam aj foto toho ako som raz v zivote skusal ist na spotrebu a na PC mi svietilo 4,5L a teraz to takto keby jazdim na hybride budem mat kolko 4L?

to ze sa to nekazi jazdi a niekde to uvadza aj toyota ze baterky mozu stratit kapacitu jedine vtedy ak auto stoji viac ako 3MESIACE..
cize ak auto nechate stat dlho..baterka automaticky nieco strati..ale to sa nestane asi nikomu,ale pri jazdenych autach to bol problem ked stalo v bazaroch na 1Mieste pol roka.

a aj ten vykon,to ako keby som si kupil nejaky bezturbovy diesel z 90rokov co mal 70koni..tak ano zral 4L urcite sa nekazil ale co s toho ked vzhladom k tomu vykonu aky mal bola ta spotreba uplne nepodstatna ked to auto neslo?

ak sa to berie len ako nieco bezudrzbove co jazdi a tesim sa ze idem 1KM na elektriku a potom nie a mam automat tak dobre.

ale aka je ta spotreba bez SNAZENIA sa ??? ked ma bezne auto 6-7L hybrid bude mat aku ak zabudneme na to ze DAAA SA ist za 4L..lebo na da sa ja z vysoka kaslem.
moc dakujem :mrgreen:
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od MartinHSD »

Jano: já nejezdím na spotřebu, jezdím zcela normálně plynule město do 60 km/hod, mimo město do 100 km/hod, dálnice 120 - 140 km / hod. Se spotřebou pod 5 L/100 Km či lehce nad jezdí dle mne většina co má toto auto a jsou to normální řidiči co dokáží jet i jinak než brzda plyn. Jasně taková Rav4 v hybridu bude kolem 6L, ale to je trochu větší auto.

Ostatní věci co píšete netřeba komentovat, již se to tady psalo několikrát, ne pro každého je auto jen o spotřebě a počítání kolik to stojí, kolik to žere atd. Navíc jak funguje hybrid asi moc nechápete, jelikož by jste nemohl psát to co píšete o tom 1 km jízdy na elektřinu. Máte pohled člověka co v tom asi nikdy nejel a občas si někde něco přečetl ale princip a smysl nepochopil.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Jano2703
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: ned 16.07.2017, 20:47

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Jano2703 »

ano jasne a prave preto som sa pytal :mrgreen:

ak jazdite ako ludia a mate taku spotrebu okey..ma to zmysel :thumbsup:
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od MartinHSD »

Ok v pořádku, ale ve Vašich příspěvcích se upřímně ztrácím, nic ve zlém ale někdy je pro mne trochu nesouvislý chaos :-).
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Kocúr »

So štandardným 1,6 Valvematicom mám v meste cca 8l/100km, niekedy viac - typicky v zime. Bez snahy o ekonomickú jazdu. Tú som nikdy neskúšal takže neviem o koľko sa to dá stlačiť nižšie.
Ak sa s hybridom bez snahy jazdí v meste za 6 litrov tak to je 2 litre v jeho prospech. Za mňa 6l/100km v meste OK.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od sajty »

8 je reálné. V zácpách klidně i 9.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
petrStone
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 20.01.2015, 15:09

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od petrStone »

Tak jsem s tim byl v servisu a opravdu je to divne. Spotreba by nemela tak moc kolisat. +/- liter jde, ale 4.4 -> 6 je fakt hodne.
Auto jde na prohlidku. Zustane tam den:( Co si pocnu.

Jeste kdyby mi dali nahradni vozidlo, ale to je jen na havarky dle smlouvy.
Toyota Auris TS HSD
Kia cee'd Sporty Wagon, 1.6 CVVT
Volkswagen Vento, 55kw
Škoda 120 L
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od sajty »

Nakonec ti řeknou, že se budou muset rýpat v motoru. To by se to vyplatilo.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1960
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od slabostka »

Ja teda neviem o čo tu ide... na našom aurise jazdí manželka, denne mix dialnica cca 80km, cca 20km mesto a niečo medzimesto. Dialnicu jazdí tachometrových 160-170.... počítač ukazuje 5.5-6l. Beriem to ako výborný výsledok. Ktorá 1.8 a automatom bude mať berme tomu reálnych 6-7l kombinovane. Nissan mi berie najmenej 10l kombinovane. A to pedál len hladkám. V meste kľudne 12-13l benzínu. Preto som šiel do plynu.
Chyba je na začiatku - kupovať hsd s kalkulačkou v ruke "kedy sa mi to vráti" je blbosť- Potom si kúp nejakú 1.6 a daj do toho plyn. Potom budeš možno spokojný.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od m5t »

slabostka píše:.... Ktorá 1.8 a automatom bude mať berme tomu reálnych 6-7l kombinovane. ..
Moje než šla do plynu :) u hsd bych čekal o litr méně.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1960
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od slabostka »

m5t píše:
slabostka píše:.... Ktorá 1.8 a automatom bude mať berme tomu reálnych 6-7l kombinovane. ..
Moje než šla do plynu :) u hsd bych čekal o litr méně.
- je to kľudne menej, otázka je u koho, u nás je to 6 plus minus lebo sa jazdí mimo rýchlostných limitov.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od sajty »

Však ony ho ty srandičky přejdou, až mu řeknou, že nic nenašli a budou muset rozebrat motor.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
petrStone
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 20.01.2015, 15:09

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od petrStone »

Do motoru mi rypat nebudou. To nechci u noveho auta. Tam nic nenajdou. ze bych mel svicku ci pistni krouzky v haji po 6 mesicich, to tezko.
Nebo motor cely v haji. No to snad ne.
Toyota Auris TS HSD
Kia cee'd Sporty Wagon, 1.6 CVVT
Volkswagen Vento, 55kw
Škoda 120 L
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od maxwell »

Teď v chladnějším počasí jde spotřeba nahoru...v létě 4,7 a teď jsem na 5,5 kdy jezdím +- stejně...
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Odpovědět

Zpět na „Auris“