zakázková výroba olejové vany

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od Idaho »

stefancelicaT20 píše:za tych 14 tis. km som nabehal mozno 500km v redline, u mna je skor problem,( kedze Celicu vyuzivam denne ) ze jazdim v otackach od 2500 do 3000ot. 98% intervalu vymeny oleja, ked som pouzival 10w40 valvoline menil som ho po 6tis. v zime a 10tis. v lete to uz bol pekne cierny, ale w60 nejak necernie (povedal som si ved je kvalitnejsi a 3 krat drahsi tak vydrzi viac). Nemozes porovnavat auto po GO s autom 320tis. km+, Valvoline 10w60 je po tych 7 az 10tis.km cierny?

a jazdim hlavne dlhe trasy
Právě že porovnávám ucinky oleje na aute kde vím v jakém bylo stavu předtím, proto je pro mne duležité ten motor otevřít a videt co se děje. Olej má po te dobe po 7-10tis km barvu jako med lesních včel / trosku tmavší medová ). Někde mám fotky motoru provozovaného ( po GO ) cca 60tis na castrol magnatec a ten motor je celej zakarbonovanej jak vyválenej v dehtu, přestože teploty, termostat - vse v normálu.

Právě když nevíš jak ten motor vypadal předtím, nemužeš říci že za to muže olej. POokud je motor venitř zakarbonovaj a přesto teče ven olej čistej, je nekde chyba.
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od stefancelicaT20 »

Idaho píše:
Právě když nevíš jak ten motor vypadal předtím, nemužeš říci že za to muže olej. POokud je motor venitř zakarbonovaj a přesto teče ven olej čistej, je nekde chyba.
Motor mal pri 210tis.km zlatu farbu vtedy som tam lial 10w40, pri 300tis.km a 10w60 bol uz zakarbonovany. Nalejem 10w40 rozpusta usadeniny extremne rychlo, nalejem 10w60 nedeje sa "nic" takze kde je chyba?
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od Idaho »

stefancelicaT20 píše:
Idaho píše:
Právě když nevíš jak ten motor vypadal předtím, nemužeš říci že za to muže olej. POokud je motor venitř zakarbonovaj a přesto teče ven olej čistej, je nekde chyba.
Motor mal pri 210tis.km zlatu farbu vtedy som tam lial 10w40, pri 300tis.km a 10w60 bol uz zakarbonovany. Nalejem 10w40 rozpusta usadeniny extremne rychlo, nalejem 10w60 nedeje sa "nic" takze kde je chyba?
Chzba mu6e b7t v termostatu a provozu motorou/ oleje na nízkou teplotu, čímž se ty karbonové usazeniny hodne tvoří. Nezatracoval bych 10W60 proto že sis koupil špatnej. Kdybyste místo drahých komerčních sraček používali do motoru kvalitní oleje nedělo by se to . ( ti roky jsme používali Petro Canada bez sebemenších problému a ted ENEOS také bez problému, ikdyž na to stavět se za ENEOS je zatím moc brzdo ( na mým autech jen cca 70tis km - dohromady )
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od libor12 »

Idaho píše:Chzba mu6e b7t v termostatu a provozu motorou/ oleje na nízkou teplotu, čímž se ty karbonové usazeniny hodne tvoří.
Honzo a ted si udeřil hřebíček na hlavičku. 90% motorů kam jej pod reklamní masáží lidé začali používat nedosáhne na jeho provozní teploty - OLEJE - ne motoru - olej nevstřebává produkty spalovacího procesu a ty se usadí v motoru. Pravě 3s je toho ideálním příkladem. I přes známý overheating (kdy u motoru 3sgte dosahuje teplota povrchu hlavy mezi výfukovými ventily 230st a nezřídka tam dojde i k propálení) je výrobcem doporučená 10W40,která je pro ty teploty ideální. Většina těch usad vznikla poté co lidi přesli na 50,60 a v podstatě jedno jaké značky.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od Myfune »

Jednou takhle při debatě s mým servisákem mi povídal, že správnej olej musí stmavnout, protože rozpouští karbonové usazeniny a natahuje je do sebe. Oleje co jsou stále čisté i po několika tkm jsou naho..., protože do sebe ty karbonové usazeniny nenatáhnou a tedy to zůstává v motoru. Možná sem blbej, nebo méně chápavej. A klidně je možná kombinace obojího, ale stefane jestli jsem tě pochopil správně, tak ti medový vzhled oleje 10w60 přijde správnější než ztmavlej 10w40? Mě by to teda klidu nedodalo. Samo ty kovový špony při 10w40 by mě klidnýho nenechali, ale medovej olej po několika tkm taky ne. A proč ti ty špony vlastně vznikaly? Špatné mazání nebo co? A nejezdíš s tím náhodou jako prase se studeným motorem? :-D
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od stefancelicaT20 »

Myfune píše:Jednou takhle při debatě s mým servisákem mi povídal, že správnej olej musí stmavnout, protože rozpouští karbonové usazeniny a natahuje je do sebe. Oleje co jsou stále čisté i po několika tkm jsou naho..., protože do sebe ty karbonové usazeniny nenatáhnou a tedy to zůstává v motoru. Možná sem blbej, nebo méně chápavej. A klidně je možná kombinace obojího, ale stefane jestli jsem tě pochopil správně, tak ti medový vzhled oleje 10w60 přijde správnější než ztmavlej 10w40? Mě by to teda klidu nedodalo. Samo ty kovový špony při 10w40 by mě klidnýho nenechali, ale medovej olej po několika tkm taky ne. A proč ti ty špony vlastně vznikaly? Špatné mazání nebo co? A nejezdíš s tím náhodou jako prase se studeným motorem? :-D
:D :D :D precitaj si este raz co som pisal, v zivote som Celicu za studena nevytacal, jedinu chybou bol prechod na olej w60 a teraz radsej vypustim hnedy olej "medovy" ako by som mal na 10w40 zadriet motor, termostat mam urcite v poriadku, hlavnou pricinou v mojom pripade bude asi jazda v eko rezime kde ta 10w60 nepracuje pri idealnej teplote, tak ako to pise Libor.
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od Myfune »

Aha, takže tvůj problém je, že nejezdíš jako prase :-D
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od stefancelicaT20 »

skor som prestal jazdit ako prasa a hla same problemy :)
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od Idaho »

Olej je třeba volit umerne zátěži a využití motoru, pro človeka co jezdí s čeldou na nákupy je skutečne 10W60 nevhodná volba.


Jinak zpet k tématu, mam špatné zprávy. Výroba vany v malosérii ( předpoklad minimálně 4ks ) bude včetne materiálu a všeho cca 10-11,5tis. Dokud nevyrobí první várku nemohou dát přesné udaje.
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od stefancelicaT20 »

Potrebujem vymenit tesnenie na olejovom cerpadle(Celica T20 3SGE) ,ak ho demontujem po jeho opatovnom nasadeni si olej opat nasaje samo alebo tam treba nieco urobit?
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od stefancelicaT20 »

Takto to vyzera:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
kracken
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: sob 12.09.2009, 20:09
Bydliště: SK - Bratislava

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od kracken »

stevo, natiahne si olej samo.. ked to mas dole, vymen okrem tesnenia aj semering.. tiez som to minuleho roku menil... :)
.. a pozor na znacky..
„ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ʎpǝʞǝıu”
Odpovědět

Zpět na „Celica“