nová klubová

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: nová klubová

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 17:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Ona je to vlastně voda osmotická a ne demi. Kámoš si ju vyrábí v dílně normálně sám. Má jakejsi filtr, do něj teče voda z kohoutku a na jeho jednom výstupu je osmotická voda bez minerálů a z druhýho teče odpadní voda s minerálama. Prej je to voda pro akvarijní rybičky, co nesnesou moc minerálů, tak snad pro čeldu bude taky OK :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

To právě záleží na účinnosti toho filtru.
Co ještě matně pamatuju když jsem "automatizoval" výrobu destilky pro centrální vytápění Kyjova, tak to nejdřív prolezlo tou osmózou, pak se to nadvakrát dokapávalo ionexama pro pochytání zbytkovejch iontů na nejvyšší čistotu.
Co já vím, tak technická "destilka" od pumpy je snad jenom nahrubo ionexovaná, neslyšel jsem o tom, že by to proháněli předtím osmózou.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Takže další progres:
od Leňulky v pondělí dovezeny tapece, ozvučnice a výškáče pro dveřní livesound. Jelikož ale nemám sředobasový repráky, tak jsem rozhodl, že koupím tohle:
http://www.autoradiahifi.cz/reproduktor ... -1682.html
Takže včera padlo rozhodnutí, že nyní volný přední origo výškáčky namontuju dozadu k platu. Jejich držáčky použiju snad pro namontování novejch předních výškáčů, tak jsem vzal hliníkovej plech a zbastlil si nový zadní držáčky.
Pomocí nůžek po babičce..
drzak vyskac1.jpg
(163.26 KiB) Staženo 1085 x
držák s repráčkem naohýbanej a nasazenej. Taky jsem přepájel zadnní konektory, že vzadu jsou teď původní přední.
drzak vyskac2.jpg
(234.2 KiB) Staženo 1085 x
pro kontrolu z krytky sundaná mřížka..
drzak vyskac3.jpg
(205.18 KiB) Staženo 1085 x
Zas jsem teda v zadních reproboxech zapojil výhybku, ptž doteď byla vypojená, ptž v boxech jsou dvoupásmáče.
Řek bych, že je to docela poznat. V současné mezifázi, než budou osazený dveře, tak jdou ty výšky jenom zezadu a vpředu hrozně chybí. Snad příští týden udělám ty přední dveře.

Včera taky nahozeny čirý blinkry a dneska přibudou i čirý hlavní lampy. Borec, co má inzerát na aukru (http://aukro.cz/ShowItem2.php?item=5519 ... st-visited) je hodně šikovnej. 500 za nový čirý hlavní světla včetně poštovnýho, je pozitivní cenovka. A sehnal to za 3 dny. Podle mě bude z Polska schopnej sehnat fůru věcí.
Vyfotím a zítra se pochlubím.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

tak včera nakonec blbej den. Objednaný komponentní repráky nejsou a nebudou. Výroba skončila. Ale snad v půlce srpna nastoupí nová modelová řada. Čirý světla, co došly jaksi nejsou čirý, ale klasický. Takže příští týden prej dostanu obratem jiný. Při montování čirýho blinkru jsem málo dal na Micronovu radu a blinkr v místě pod šroubkem prdl. Vteřiňákem to jde docela dobře lepit, ale bohužel klasicky vteřiňák dělá na čirým plastu lehce zamlženej flek. Ten půjde odstranit, až seženu dlouhej drát a vatu a zevnitř to tak přejedu leštěnkou :-)
Bez těch původních oranžovejch blinkrů to docela prokouklo..
new blinkry.jpg
(195.56 KiB) Staženo 1058 x
Od Stenkyho dorazila zásilka. Takže po celozávodce na začátku srpna bude velká rozborka, pískování, komax a sborka. A hlavně konec mlácení a vibrací.
silace.jpg
(134.85 KiB) Staženo 1058 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
bodys
Navigátor
Příspěvky: 109
Registrován: sob 11.02.2012, 19:17
Bydliště: Kladno

Re: nová klubová

Příspěvek od bodys »

Moc hezká, palec nahoru :bigups: . Jenom mě děší kolik mě čeká práce na mojí :D
SW20 1990
ST182 1990
EE111 1998
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

Já sem tě varoval a stejně ses přešrouboval... prdne to raz dva... jojo ultra jemně... neni to japan, je to taiwan... ale tak nejsou tak drahý přes aukro už vůbec... tak si můžeš dát časem další sadu... takhle se dělá business :-) ale udělals chybu ty ne produkt, i když sem tě varoval :-) ale nedal bys zpátky původní... ani omylem... tyhle jsou prostě hezčí.... co si budem povídat :-) ale jo chybí tam varování neutahovat moc... to je fakt... :biggrin: tim docílíš že si kupující koupí 2 sady :-) :biggrin: což je hustý :biggrin: geniální dá se říct... řikal sem velmi velmi jemně... mega ultra jemně
utahovat... :biggrin:

+ co to tam máš za kobereček? jak má po něm vyjíždět? co to je?:-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

No problém byl v tom, že oba ty blinkry jsou fakt šméčko, stejně jako většina tuning dílů. Okolo těsnění předního skla za rantlíkem byl hroznej bordel. Tak jsem se to snažil vypláchnout. Ale moc to nejde. A přitom do blinkru natekla voda. Ale natekla tam dírou pro šroub. Navíc šroubek není volně průchozí. Prstě není v díře navolno, abys moh blinkr dotáhnout do nárazníku. Takže jsem nejdřív zvětšoal díru na šroub, aby se v díře volně protáčel a já tak moh blinkr v nárazníku upevnit. Ale furt se hrozně kvedlal. A pak prask.. Mimochodem když tobě praskl, tak to byl kterej? Mě prdl pravej, tak kdyby tobě levej a měls pravej plonkovní, tak beru.
Měl jsem kurva koupit nový od poláka z aukra byl by klid. Koupil jsem přes něj čirý světla a napoprvé sice došly nečirý, ale za týden už tu byly ty správný. Možná si tyhle blinkry nechám na experiment s denním svícením a koupím ještě jedny na finální denní svícení, když se experiment povede. Pak budou z blinkrů denní LED světla a blikat budu pozičkama.

Cos myslel s tím kobercem?
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Ve čtvrtek večer dokončena výměna všech siláčů zadní nápravy za PUR. Bohužel až při skládání jsem si všiml, že to v práškové lakovně nějak podělali a ramena na sobě mají mikrodírky v laku. Jsou to spíš minipóry (tak půl mm) a v nich prosvítá kov. Takže to budu muset přetřít ručně alkytonem, aby to nerezavělo :-( Vylisovávat ty siláče už znova fakt nebudu.
P1015046.jpg
(218.42 KiB) Staženo 978 x
Geometrie nastavena zhruba tak jak byla. Chtěl bych ještě vyměnit siláče na obou stabilizačních tyčích a pak dát PUR i na přední ramena. K tomu samozřejmě jejich pískování a komaxit. Každopádně už teď neskutečnej rozdíl v jízdě. Nic netluče a nevrže, při brždění jede auto furt rovně. Jen třepání, když jedu přes sto, přetrvává. Takže se bude znova vyvažovat.

Bonus - zase trošku víc omlazeno:
P1015053.jpg
(185.25 KiB) Staženo 978 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Diska myslíš kola nebo brzdy? Předpokládám, že kola. Minulost netuším, ale nehážou nikaj zásadně. Navíc jsou na nich starý sjetý gumy. Ale neboj, jdu na to hlavou, takže zkusím prohodit kola z cariny, o kterých vím, že běží rovně.
Jinak z čeldy se teď asi stane daily car :-(...
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 5&start=15
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Někdy jsem někde tady četl, že mu auto třepalo kvůli brzdovejm diskům. Zkusím ty kola z cariny, nebo zimní cariňácký kola a uvidíme.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Stan píše: ...jen třepání, když jedu přes sto, přetrvává. Takže se bude znova vyvažovat...
Nejlepší je vzít setinkový úchylkoměr, a měřit házení nábojů bez kotoučů, pak s kotoučema, načež i s ráfkama. Kontrolovat samozřejmě dosedací plochy. Někdy stačí jenom najít jinou polohu ráfku na kole.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Jimmi píše: někdy stačí jenom najít jinou polohu ráfku na kole.
Myslels jinou polohu kola na náboji, ne?
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Ano, ráfku na kotouči. Ale klidně i kotouče na náboji.
Trochu jsem se upsal.....
Ale hlavně zkontroluj gumy. Mně to taky kmitalo, když jsem v létě dojížděl zimní, a v jedné zadní byla šílená ploška skoro až na tu výztuhu, čehož jsem si všimnul až po sundání. Děsběs.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Minulej týden jsem aj v tom vedru nezahálel a jal se vyčistit výparník klimy. Původně jsem to chtěl udělat pořádně, tzn. dokud je klimaokruh ještě nenaplněnej, tak výparník vymontovat a vyčistit v ultrazvuku. Ale ani po vdvou hodinách nadávání, odřenejch rukách a 4řech vypitých pivech v garáži, se mi to prostě nepovedlo rozebrat. Ty šrouby na tech plastovejch boxech jsou tak neskutečně skrytý. Box okolo výparníku mi samozřejmě zezadu praskl, tak jsem prasklinu jen přelepil páskou. Na carině šlo všecko vyndat docela dobře. Ale tady fakt nee. Nejdál jsem se dostal k rozborce té části s ventilátorem. K výparníku jsem se dostal jen zčásti, takže jsem ho pořádně vysál vysavačem. Byla na něm tak 0,5cm vrstva bordelu, chlupů prosycená uhlím. Auto jezdilo posledních asi 10 let na ostravsku. Paradoxně díky té vrstvě se asi nic nedostalo do vnitřku výparníku. Ten bordel sám o sobě tvořil pylovej filtr. Chtěl jsem tam pak nainstalovat hepafiltr ukradenej z práce, ale nebylo kam. Ani nad větrák se ho nepovedlo vecpat. Takže poslední možnost bude vyrobit nějakou ohrádku a dát ho přímo pod stěrače. Nebo se na to vysrat a jezdit tak.
Když jsem opatrně čistil ventilátor, abych omyl jen vrtulu, tak mi spadl celej i s motorem do kýblu s vodou :-) Ale vyfoukal jsem vzduchem a jede. Celkově teď ventilace v čeldě fouká tak 2x víc :-)
Jediný co jsem udělal pořádně bylo, že ten plech nad ventilátorem šel na pískování a lak.
Ilustrační foto here:
vyparnik.jpg
(168.29 KiB) Staženo 1193 x
vetrani.jpg
(193.12 KiB) Staženo 1193 x
Když už jsem byl zlomenej ležící ve dveřích, tak jsem natáhl přes husí krk dráty pro repráky ve dveřích. Taky se povedlo najít chybějící relé pro mlhovky. Dokonce je stejný s carinou, takže jsem pro vyzkoušení vypůjčil z ní. Ta má stejně jednu mlhovku nasračky. Ale vypadá to, že se povedlo sehnat "novou". Taky dveřní livesound tapece a ozvučnice jsou na místě. Čeká se jen na peníze a na repráky.

Za 14 dní proběhne zkouška klimaokruhu vodíkem a když bude pozitivní, tak i plnění. Beztak jakmile to bude naplněný, tak začne být zima :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Odpovědět

Zpět na „Celica“