Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
LukassH
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07.03.2016, 10:09

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od LukassH »

dik za tip, určite preverím :wink:
2015/11 Toyota Auris HB 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+
Uživatelský avatar
Beneold
Navigátor
Příspěvky: 133
Registrován: čtv 31.12.2015, 15:19

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Beneold »

Auris 1,6multidrive s Executive 1200km.. Pripominam, ze moje poznatky nemusia korespondovat s nazorom ostatnych a su to vyhradne moje pocity a nazory.

1/ Uzivam si jazdu s automatom.. :) Ked som to povedal manzelke, jej reakcia bola nasledovna: -CO-ZE ja asi zle pocujem? Pokrutila hlavou, ze ma nechape. Ved chlapi musia stale nieco kvaltovat a slapat na vsetky pedale, aby mali pocit z jazdy. Inac je to mrtve nezazivna jazda.... A ty si uzivas jazdu s automatom?
Ano vysvetlim, DSG a spol. hadze kvalty dopredu nalinajkovane, nespravite s tym nic... Multidrive S alebo CVT, ako chcete, sa snazi spolupracovat s vodicovou hlavou a cestou.
Rozna intenzita akcelerovania meni sposob fungovania automatu.. Pridate daky cm z volnobeznych otacok, zvysia sa otacky povedzme k hranici 2000 a auto zrychluje. (Vidim tie usmevy, no bohuzial u mna Auris nie je sportove auto, tym by bol Nissan GT-R). Pridate dalsie cm a otacky idu najskor k 3000, po prvom zrychleni a rozhybani auta automat zasa zacne virtualne radit rychlosti a otackomer ide klasika hore dole.. Pridate viac cm, otacky poletia k 4000, chvilu sa drzia, auto dostanenete do zrychlenia a automat zacne hadzat virtualne stupne a zrychluje dalej (uz nie tak hmm efektne "zavodnicky", ale na rodinne vozenie staci a nebudete ani slimakom na ceste).
Viac otackovo zatial nelietame.. :-)
Vnimam to tak, ze je to o tom, ako to ma kto zrovnane v hlave...Kazdy asi rozne. Tym sa nechcem nikoho dotknut, spominam to preto, ze Multidrive S poskytuje, snazi sa dat vodicovi moznost nechat rozhodnut, ako chce, aby sa automat spraval. Kto ma rad vysoke otacky, prosim nech sa paci, tu su, kto plavnu jazdu, je to mozne davam 1dnotku... Klobuk dole Toyota. Dokonca aj po ubrani plynu to ma pre mna ocakavany, idealny (ne)brzdiaci efekt motorom. Nevyhody Multidrive S zatial nepozorujem. (Strasi ma zivotnost)
70km/h 1300 ot.min
80km/h 1500 ot.min
90km/h 1700 ot.min
100km/h 1900 ot.min
110km/h 2100 ot.min
120km/h 2250 ot.min
130km/h 2500 ot.min
Preklopenim do manulaneho/padloveho 7 stupnoveho rezimu sa otacky zvysia cca o 500 oproti automatu v D..

2/ Vyhrievanie sedaciek, nabeh je bez vyhrad, po par metroch jazdy uz citit na zadnici a chrbate teplo.. A to sme na LO.. Co mi vadi, ze aj tato teplota je dost vysoko nastavena... resp. na Golfe 5 sme mali 5stupnov regulacie, tu su LO a HI. V golfe to bolo lepsie / jemnejsie odstupnovane.. 2-2,5 v golfe je LO na aurise. Nemusi vyhovovat kazdemu, a ako citam, ani nevyhovuje. Zmierujem sa s tym. :blush:

3/ Touch 2 go s navigaciou. Ocenujem stale hlasenie (pipnutie) na stacionarne kamery a na prekrocenie rychlosti - ta je aj s hlasovym doprovodom (da sa nastavit rychlost a vypnut/zapnut upozornovanie, keby to rusilo), nam uz zachranila daku tu korunku. Priplatok za navigaciu 660€ sa tymto pre nas stava akceptovatelny.

4/ Brzdy, zatial OK, nepiskaju, auto netaha do stran, nabeh brzdneho ucinku je super atd... uvidim co neskor. Prvych 500km sme sa k nim spravali setrne, daleko pred aktivovanim ABS.. Aplikovanie roznych ekologickych materialov na trecie brzdiace elementy je velmi nestastne riesenie a moj nazor je, ze toto riesenie nebude fungovat nikdy dobre.

3/ Sedaky by mohli byt dlhsie. Toyota uvadza 50cm. Golf 5 mal 51cm. Rozdiel uz pocitom je, ale viac ako 1cm. Tvrdost, tvar, celkova anatomia mi vyhovuje. (Teoria v praxi)

4/ Osvetlenie pristrojov, ovladacov, displeja, pristrojovky je aj na najmensom stupni v noci stale dost intenzivne. Tu placem za Saabikom a jeho vychytavky, co znamena, nebyt ruseny nicim v jazde nocou a vlastnym svetlom z interieru auta uz vobec. Hitparadu svetielok obmedzili na aktualnu rychlost a staci. Snad to objavi v buducnosti aj dalsia(e) automobilka(y).

5/ Otvaranie dveri. Mozno blbost, ale pri parkovani natesno vedla seba ocenujem spravne blizko predvolene aretacne body pribrzdenia.

6/ Bi-Led. Svietia naozaj skvelo, plati pre jazdu rovnym smerom. Jazda pri sklone cesty a zatacani v pravo je na hrane dosvit ako tak, ale v lavotocivej zatacke je to tragedia. To ma hneva, lavy svetlomet je nastaveny s kratsim dosvitom a LEDky sa nenatacaju, tym je viditelnost do zatacky vo vyssej rychlosti v tme limitujuca (nedostatocna?) Predpokladam, ze vyrobne nastavenie je OK a motorceky na drzanie svetlosti funguju. Aspon pri starte vnimam kalibraciu, hore dole, od seba k sebe.

6/ Spotreba, od hrdla po hrdlo 6,3L druha nadrz 6,4L a cca 400km bolo na dialnici. Rýchlosti od 90km/h do 120km/h, (Shell 95power) Na surovy motor, hodnotim ako velmi slusne...
rôzne značky
Camry Hybrid 2020
milano
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: pon 25.01.2016, 19:22

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od milano »

Beneold dík za podrobnou recenzí. Pokračuj s tím.
p.s. závidím ti té otáčky (ja mám 1,33 a tam je to o hodně výši)
Přejí hodně bezproblémových km.
dominator
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 22.10.2015, 17:45

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od dominator »

Zdravím chtěl jsem se zeptat jestli jde někde na rádiu nebo jinde nastavit datum,celkem mi to chybí,ve starém autě jsem to měl na displeji rádia.
Uživatelský avatar
Beneold
Navigátor
Příspěvky: 133
Registrován: čtv 31.12.2015, 15:19

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Beneold »

milano píše:Beneold dík za podrobnou recenzí. Pokračuj s tím.
p.s. závidím ti té otáčky (ja mám 1,33 a tam je to o hodně výši)
Přejí hodně bezproblémových km.

Dakujem, urcite este napisem dake poznatky s poznavania Aurisa.. Je to nasa prva Toyota.. Snad to dopadne dobre a k spokojnosti, alebo aspon tak, ako VW golf 5 1,9tdi bluemotion, ten bol super....
Tych mixerovych otaciek pri 130tke mi je luto... Chapem, ze nizsi obsah-nizsi vykon-nizsi krutiaci, ale vyhovarat sa na potrebu vysokych otacok je prizemne alibisticke stanovisko vyrobcu a sikovnych recenzentov. Na ekologiu sa dnes vyrobci hraju v marketingovych letakoch, relalita je k zaplakaniu...
rôzne značky
Camry Hybrid 2020
Parek
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: pon 08.06.2015, 00:47
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Parek »

Beneold -> Z levého světla jsem taky nebyl nadšenej. Přišlo mi, že svítí na zem a očekával jsem víc. Na konec jsem to jel do Toyoty nechat zkontrolovat a bylo mi řečeno, že jsem to měl 2mm pod ryskou. Zní to jako nic, ale po odjezdu ze servisu jsem se jel v noci projet a byl jsem v naprosté extázi. Svítilo to najednou tak skvěle, že jsem jezdil jakou dobu jen tak. :-D Nyní nemám vůbec potřebu dávat dálková světla a to neoslňuju. Nech si to zkontrolovat.
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic Multidrive S Executive 2016
Uživatelský avatar
Beneold
Navigátor
Příspěvky: 133
Registrován: čtv 31.12.2015, 15:19

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Beneold »

Parek: dakujem za radu a vlastnu skusenost.. pojdem sa na to spytat do servisu...
rôzne značky
Camry Hybrid 2020
maces
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: pát 18.03.2016, 17:26

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od maces »

Zdravím všechny majitele Aurisu. Já jsem si svého 4.3.2016 taky konečně převzal. Jedná se o 1.6 Valvematic 6 M/T, Executive, Denim Blue. Zatím víceméně spokojenost. Najeto pouze 400 km, takže se teprve seznamujeme. Bohužel hned zpočátku při předávání auta
byl problém v podobě totál zaprasené stropnice a v jednom místě byla dokonce odřená. Naštěstí jsem si toho všimnul. Světe div se, nikdo jiný z Toyoty ne! Takže předání vozu se odložilo a byla provedena výměna stropnice. Teď jsem si všiml, že z oblasti předních osobních lampiček vychází rezonující zvuk. Dle mého názoru se jedná o kabeláž k světlům, která do stropnice zevnitř naráží.
Projevuje se při zavírání dveří, přejetí jakékoliv nerovnosti nebo při nižších otáčkách motoru. Při poklepání za lampičkami stropnice jasně drnčí. Je to docela otravný zvuk. Máte někdo takový problém nebo bylo zřejmě, jak já se domnívám, způsobeno při výměně stropnice. Díky všem za vyzkoušení. PS: pískající brzdy atd. mě taky neminuly :-)
Toyota Auris 1.6 Valvematic 6 M/T, Executive
Pavol_SV

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Pavol_SV »

Dobry den. Poprosil by som o radu. Vcera som bol testovat Toyoru Auris kombika 1.6 Benzin. Auto sa mi velmi paci, no obavam sa vysokeho hluku v kabine. Ako je to u Vas? Porovnaval niekto v tomto smere aktualnu konkurenciu?
Skusenosti mam s oktavkou komby2/3 a ta mi prisla tiksia.A pegueot 307 SW ale ten je hlucny (asi preto ze ma 230 tis. km / Nafta)

Testovacia jazda v meste bola OK. No bol tam usek so strkom (oprva cesty, zasipany novy asvalt) a tie kamienky strasne buchali o podvozok. Ked sme vysli na dialnicu pri 140 mi pripadalo ze spetne zrkadla robia hrozny aerodynamicky hluk.

Az po prichode domov som zacal citat na nete recenzie a natrafil som na Vase forum, kde hluk od podvozku je uz spominany.

Ako to je?
Momentalne ma Toyota cenove zvyhodnenie a tak som motivovany.
Dakujem.
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

Áno, hluk od podvozku pri prejazde kamienkových "závejov" zimných posypov je enormný. O výraznom hluku od späťákov počujem prvý krát, ten som si nikdy nevšimol.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
LukassH
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07.03.2016, 10:09

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od LukassH »

Beneold píše: 2/ Vyhrievanie sedaciek, nabeh je bez vyhrad, po par metroch jazdy uz citit na zadnici a chrbate teplo.. A to sme na LO.. Co mi vadi, ze aj tato teplota je dost vysoko nastavena... resp. na Golfe 5 sme mali 5stupnov regulacie, tu su LO a HI. V golfe to bolo lepsie / jemnejsie odstupnovane.. 2-2,5 v golfe je LO na aurise. Nemusi vyhovovat kazdemu, a ako citam, ani nevyhovuje. Zmierujem sa s tym. :blush:
S tymi stupňami úplne súhlasím, vlastne na HI som to ešte ani nikdy nenastavil, aj sa bojím či mi z toho prdel nezhorí :lol:

Ďalšia vec je že to vyhrievanie mi príde akoby išlo v takých vlnách, keď to zapnem tak cítim hneď pod zadkom horúco, potom to prestane v podstate akoby len udržiava teplotu a neskôr zase pridá a hreje intezívne.
Máte to tiež rovnako? Vlastne mi to aj dáva aj zmysel aby mi to neusmažilo prdel ale na predchádzajúcich autách (iné značky) to hrialo +-konštantne.
2015/11 Toyota Auris HB 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+
brutulus
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: stř 17.02.2016, 14:24

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od brutulus »

Taky mě to hřeje přerušovaně.
brutulus
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: stř 17.02.2016, 14:24

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od brutulus »

Zdravím. Možná jsem tady jediný co má 1.2 turbo. Auto zatím bez problémů, akorát motor má takový divný cvrdlikavý zvuk. V kabině to slyšet není, ale se zvednutou kapotou je to dost výrazné. Nevím jestli je to vada nebo vlastnost. V servisech o 1.2 v Brně neví vůbec nic. Ještě si půjdu poslechnout předváděcí vůz. Nemáte s tím někdo zkušenost ?
Uživatelský avatar
cuba66
Manager Týmu
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30.06.2008, 16:23

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od cuba66 »

LukassH píše:
Beneold píše: Ďalšia vec je že to vyhrievanie mi príde akoby išlo v takých vlnách, keď to zapnem tak cítim hneď pod zadkom horúco, potom to prestane v podstate akoby len udržiava teplotu a neskôr zase pridá a hreje intezívne.
Máte to tiež rovnako? Vlastne mi to aj dáva aj zmysel aby mi to neusmažilo prdel ale na predchádzajúcich autách (iné značky) to hrialo +-konštantne.
No řekl bych, že nemají úplně vymakaný termostat.
Já mám stejný pocit na Aurisu I u automatické klimatizace, efekt teplo/zima/teplo/zima je tam také výrazný. U Mazdy 6 tedy fungovala automatická klimatizace podstatně lépe a to byla jedna z prvních 6-tek v ČR. A u vyhřívání sedaček jsem nezaznamenal problém už od dob, kdy jsem ho měl v legendárním BWM E30 z roku 1986 :-) a potom v Nissanu Primera a Mazdě 6.
O to více mě, jako potencionálního kupce nového Aurisu nebo Corolly, překvapuje, kolik s tím máte problémů. Ach jo...
Asi si koupím azbestové trenky :-)
<b>Toyota Auris 2.0 D4-D</b>
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od maxwell »

klima funguje tak jak má, což se ale o vyhřívání sedaček říci nedá...místo termostatu je tam časovač, nevím kolik tím soudruzi z japanu ušetřili, ale takhle je to skoro nepoužitelný....jedna z mála věcí, která mi na autě vadí
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Odpovědět

Zpět na „Auris“