TRC,VSC a ikona Chyby MOTORA

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Uživatelský avatar
strucy
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: stř 08.01.2014, 22:22
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

Příspěvek od strucy »

záhada vyriešená, auto od piatku bolo v sklade, kde je cca 18 stupňov a dnes je už všetko v poriadku, asi tam bol niekde skrat od vlhkosti, no pre istotu pôjde ešte na diagnostiku či to niečo vypíše.
Avensis Combi 2010 2,2 D-Cat A/T v skratke žrút :)
Yxo
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.05.2013, 19:01
Bydliště: Praha a SNV

Příspěvek od Yxo »

Asi som pomalší, nie všetko mi dojte na prvý krát.
Prosím o vysvetlenie.

Teda ak budem mať problém s autom, tak ho dám do tepla, počkám pár dní a je po probléme?
Toyota Avensis Sedan 2008 2,2 D-CAT 130 kW
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

Samozřejmě, jen místo "dám" spíš zatlačím nebo odtáhnu :wink: ještě je varianta počkat na jaro :)
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Jfukin
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: sob 25.01.2014, 19:46
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Jfukin »

Atreides6 píše:
Jfukin píše:No tak v HK se zachovali docela korektne, Narok na nahradni vozidlo pry nepripada v uvahu? :(
No nechvalme dne před večerem. To se teprve ukáže nakolik budou vstřícní. Teoreticky by i oni mohli začít tvrdit že sis to způsobil sám nesprávným zacházením nebo nekvalitní naftou atd a pak už by to bylo na soudní tahanice a tvém dokazování že vina je na jejich straně ale snad to bude ok. Přeci jen tohle bývají spíše praktiky pofidérních bazarů.
Jinak ten nárok na náhradní vozidlo opravdu není ten bývá jen v případě zákonné záruky pak už je to jen na podmínkách jaké si ujednáte při koupi. Jinak nárok na náhradní vozidlo máš ještě tehdy pokud tě někdo nabourá tak si vezmeš náhradní vůz v podobné třídě a pojištovna Ti toto zapůjčení proplatí. U mě propláceli servisu za náhradní vůz 11 tisíc.
No tak reklamace uznana a v HK Tsusho si cenim velmi korektni pristup. Bravo!
Avensis 2,2 d4d 110 kw r. 12/2007
frenkyave
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: pát 17.10.2014, 17:00

Re: TRC,VSC a ikona Chyby MOTORA

Příspěvek od frenkyave »

Tak dnes mi to vyhodilo tyhle kontrolky..Na diagnostice v servise (ne Toyota) mi rekli ze EGR ventil je spatnej a je na vymenu..Menit ho nebudu..Zkusim vycistit a uvidime co dal


Avensis 2,2 D-Cat 130 kw r.2007
frenkyave
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: pát 17.10.2014, 17:00

Re: TRC,VSC a ikona Chyby MOTORA

Příspěvek od frenkyave »

Tak vyčistil jsem EGR ventil..Byl celkem dost zapráskanej. Odstanil chybu a je po problému, auto zase jede jak má. Snad to bude v klidu

Avensis 2,2 D-Cat 130 kw r.2007
MikeTT
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pát 04.10.2013, 12:01

Re: TRC,VSC a ikona Chyby MOTORA

Příspěvek od MikeTT »

Ahoj
Tak já vám trošku zamotám hlavu .
Měli jsme vstřiky načatý , avensiska jezdila ale v pohodě a hlavně startovala jak za studena tak za tepla bez problémů .
Takže došlo na výměnu vstřiků - všech , palivovej filtr a vše kolem co bylo potřeba , a nastal problém za tepla , když se motor zahřál a chtěl jsem nastartovat tak byl problém štěkalo to jako pes , tak až na 2 či 3 start to chytlo .
Před vstřikama ok a teď po nich je to špatný , a ještě se ozývá zvuk ( jako elektrický motůrek ) při sešlápnutí plynu cca 2.200 otáčkách na všech stupních , je to vždy při záběru kolem těch 2-2.200 ot.
Tak poraďte kde může být problém , vstřiky jsou překontrolovaný a v pohodě .
Uživatelský avatar
extremehany
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1451
Registrován: ned 25.12.2011, 00:34
Bydliště: Prostějov

Re: TRC,VSC a ikona Chyby MOTORA

Příspěvek od extremehany »

na toto by ti měl odpovědět, ten motorář, co to opravoval
Toyota Avensis Combi 2,2 D-4D 110 kW 2008
Toyota Auris TS 1,6 VVT-i M/T - 2018
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: TRC,VSC a ikona Chyby MOTORA

Příspěvek od kadel »

jestli se pri startovani klepe cely auto, tak to tipuju na starter a ten zvuk pri zmacknuti plynu na uvolnene sani v boxu na filtr
RAV4 HSD FWD
MikeTT
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pát 04.10.2013, 12:01

Re: TRC,VSC a ikona Chyby MOTORA

Příspěvek od MikeTT »

extremehany píše:na toto by ti měl odpovědět, ten motorář, co to opravoval
Auto se neklepe jen nechce nastartovat , resp. nedostává asi potřebný tlak
MikeTT
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pát 04.10.2013, 12:01

Re: TRC,VSC a ikona Chyby MOTORA

Příspěvek od MikeTT »

kadel píše:jestli se pri startovani klepe cely auto, tak to tipuju na starter a ten zvuk pri zmacknuti plynu na uvolnene sani v boxu na filtr
Sání je v pořádku to jsme kontrolovali :(
skassa
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: stř 07.08.2013, 06:30

Re: TRC,VSC a ikona Chyby MOTORA

Příspěvek od skassa »

RAV4 D-CAD 130 kW Minulou zimu jsem měl problém s chybovými hlášení TRC VSC a MOTORU. Diagnostika hlásila velký únik paliva v servisu TOYOTY jsem se dověděl že budu muset vyměnit všechny vstřiky možná i čerpadlo a komonrail lištu s přepouštěcím ventilem celkem tak za 140 000-, KČ. Nechali přeměřit vstřiky všechny byli dle zkušebny netěsné. Nechal jsem je tam dát zpět a auto si odvezl. Demontoval jsem vstřiky a na tlakoval je, ani jeden nepropouštěl na jehle ani přepadem. Vyrobil jsem si adaptery na přepady z vstřiků tak aby se na ně dali navléknout hadičky. Hadičky jsem zavedl do průhledných bandasek cca 0.5 l označil jsem je 1-4 dle vstřiků. Potom jsem nastartoval motor. Bandaska s č.4 se začala okamžitě plnit cca 0.25 l/min. Vstřik č.2 se maličko plnil ostatní zachytily jen pár kapek. Nechal jsem vyměnit pouze vstřik č. 4. Cena 14500,- i s výměnou. Od té doby jsem tuto závadu neměl.
V návodu pro tento motor výrobce doporučuje naftu s nízkým obsahem síry 50 mg/l. Nyní již tankuji pouze jen na benzině kde na stojanu tento obsah uvádějí. Dávám i aditiva a spotřebu mám- v kopcích na Liberecku při cestách do práce cca 16 km 7.6 - 7.8 l/100 km. Pokud jedu na Hradecko tak je spotřeba 6.4 l/100 km. Motor má najeto 210 000 km.
jahoda
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: úte 05.08.2014, 09:45

Re: TRC,VSC a ikona Chyby MOTORA

Příspěvek od jahoda »

to je fakt zajimavy ze je testovali a byli netestne....
Obdivuju tvuj pristup a ze jsi to nevzdal.
BTW, Kde tankujes?
TOYOTA AVENSIS T25 2006 COMBI 2,2 D-CAT 130 kW Obrázek
Uživatelský avatar
Albi
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: úte 12.06.2012, 16:04
Bydliště: Odolena Voda

Re: TRC,VSC a ikona Chyby MOTORA

Příspěvek od Albi »

Ahoj
tak prispeji dalsim mym viteznym bojem s DPF, kdy mi auto spadlo do nouzakau, tedy bez turba.
Poprve kdyz jsem Avensis koupil, mel najeto 100tis km. Na dalnici jsem ho vypalil. Pak po 20 tis znovu, ale to uz jsem tady popisoval.Tehdy zpusobem asi spatnym , ale proslo to, a to ze na 4 ctryrku s 4000 otacky na 20min.
Ted jsem mel dalsi prihodu pri 137 tis. km.
Buhuzel se mi vypaleni na dalnici nepovedlo tak jsem diky diskuzi tady kontaktoval Tomas Ladru. Po diagnostice bylo jasne, ze je to patym vstrikem. Zkouseli jsme behem jizdy simulovat impuls z ridici jednotky, aby 5 vstrik fouknul trochu paliva do vyfuku a filtr by se vypalil. Ale vstrik nereagoval. Novy vstrik 17 tis ;-(
Tak jsme ho doma s brachou vymontovali ( oznaceni 23710-26010, ten se montoval v roce 2006,2007. Novejsi oznaceni je 23710-26011 a nejnovejsi pak 23710-26012)
V Nemecku v Toyote za to chteji 36 tis,- kc ;-( , ale na eBay.com jsem ho videl za cca 2000,-Kc ;-) Ale zaroven k nemu pisou, ze je to pro NISAN, RAV, LEXUS. Takze jsme byl pripravenej do toho jit, i kdyby to byl smejd.
Jeste jsem se poptal v Kladner, zda tento vstrik nerepasujou, ale bohuzel, na tenhle vstrik nahradni dily DENSO nic neuvolnil. Nabidli mi, ze ho za 500 proplachnou a vycistit. Tak jsem to z brachou udelal sam.
Ocistili a pripojili na baterku 12V a natlakovanou naftu tim prostrikli. Takze vstrik byl zrejme jen zelepeny bordelem.
Namontovali a vyjel na dalnici D8 z Prahy do Terezina
Auto jelo v nouzaku, ale na otacky 2000-2200 jsem se dostal, to jsou otacky kdy mam dojit k regeneraci. Jel jsem tedy cca 40 km timto zpusobem. Zadna zmena. V Terezine jsem se otocil a zkusil dalsi zpusob. Auto vzdy prvni 3km po vypnuti motoru jede chvilku bez problemu, jen sviti kontrolky CHYBY.Pak pada do nouzaku. Takze jsem tak chvilku jel, drzel jsem na 5 stupen 2200 otacek. Po spadnuti do nouzaku jsem zastavil na dalnici v odstavnym pruhu. vypnul zapnul auto ( vytahl klicky) a znovu na petku 2200 ot.. A opet nouzak po 3 km. Tak jsem se neudrzel a po vypnuti zapnuti jsem auto hnal na 4 v otackach 4000. A cekal jsem kdy se to opet vrati do nouzaku. Ale svete div se, nespadlo. Jen kontrolky porad svitili. Zkusil jsem pak na parkovisti vypnout motor na delsi dobu cca 5 min. ale dal to svitilo. Tak jsem cestu pro sichr zopakoval, ale uz jen zas na 5-ku v 2200 otackach. auto jelo na pohodu, spotreba normalni kolem 5-6 litru. Kontrolku zhasly az doma, kdy jsem auto nechal na pred domem na chvilku vypnuty.

Takze abych presne rekl, jaky rezim mi filtr vypalil,tak to nevim. Stejnym zpusobem jsem to zkousel i pred cistenim 5-teho vstriku. Jedine co bylo jinak, ze jsem jel tech prvnich 40km v nouzaku.
A dal jsem mel zasranej EGR ventil, ktery jsem taky vycistil.
Jestli je to kombinaci vsech techto faktoru, tezko rict, ale rozhodne to priste zopakuji stejne. A ten 5-vstrik z eBay si koupim do vytriny.

Dalsi vec, skoda ze Avensis ( obecna i vsechna auta) nema kontrolku, kdy dojde k vypalovani. Zkusim si postavit za zimnich veceru nejaky bistabilni klopny obvod, privedu ho minus pol toho 5-teho vstriku a rozsivecana LEDka mi pak rekne, ze doslo ke vstriku a tedy o pokus k vypaleni. BTW: nema nekdo nekde uz neco takoveho hotoveho? Mozna staci jen LEDka o kondik, aby zachytil to bliknuti ;-)
_________________
Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D 93kW 2007
_________________
_________________
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: TRC,VSC a ikona Chyby MOTORA

Příspěvek od matus69 »

Albi píše: Dalsi vec, skoda ze Avensis ( obecna i vsechna auta) nema kontrolku, kdy dojde k vypalovani. Zkusim si postavit za zimnich veceru nejaky bistabilni klopny obvod, privedu ho minus pol toho 5-teho vstriku a rozsivecana LEDka mi pak rekne, ze doslo ke vstriku a tedy o pokus k vypaleni. BTW: nema nekdo nekde uz neco takoveho hotoveho? Mozna staci jen LEDka o kondik, aby zachytil to bliknuti ;-)
ano, toto presne si hovorim aj ja....skoda, ze to nikde neukazuje. Taka blbost a kolkym ludom by to vyriesilo problem. Az ma clovek pocit, ci to nie je naschval.
Odpovědět

Zpět na „Avensis“