Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od reniha »

mně se taky zdá že to jde od podběhů a ne od podvozku.Nechám to odhlučnit a uvidím jestli to pomůže.
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
prsut
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 23.10.2014, 13:18

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od prsut »

reniha píše:Já bych zhodnotil mého Aurisa dosti negativně,nejsem s autem spokojený,byla chyba jít do Toyoty,myslel jsem si že jsou to kvalitní vozy ale není tomu tak.Na autě je hodně věcí které mně štvou např.hlučný výfuk,podběhy to je katastrofa,odhlučnění od okolí z auta jde slyšet vše co si lidi povídají na ulici,rádio děs nebo spíše repro,kvalita laku,pískající brzdy atd.Příští auto už Toyota určitě nebude.
Mam sice pred FL, ale : (TSB = Toyota Service Bulletin)
-vyfuk vymeneny (TSB) , novy huci tak isto
-opravovana tyc riadenia , praskala pri otacani volantom (TSB)
-opravovany obmedzovac dveri u vodica
-vymenene kolajnice sedacky u vodica - velka vola (TSB)
-potom, oprava sedacky, nedala sa posuvat
-potom, opat velka vola, cakam na temin na vymenu (TSB)
-v ten isty termin mi maju menit predne svetla (TSB)
-tyc riadenia znovu praska (novy TSB), nahlasim ked pojdem menit svetla

nemyslim si, ze kvalita FL bude diametralne lepsia...

-ku tomu :
-Zadne repro, alebo radio katastrofalne - ako keby neboli
-kvalita prijmu radia je bieda
-automaticke stierace su hrozne, nereaguju na viac-menej dazda (neda sa porovnet s Renaultom)
-klima hreje inac ked je vonku -5 a ked je +14. Nastavim 23, ale pri -5 vonku sa idem roztopit, pri +15 mi je zima
-zadne vyduchy neexistuju
-Touch2 bez navi neukazuje zas-ane obrazky z mp3 tagov (Clio bez problemov a zvuk je 3x lepsi)
-toto je moje siedme auto, je sice doteraz najlepsie, ale horeuvedene nedostatky ma vylozene nasie-aju. Mytus o Toyote sa mi
ukazal ako blud. S Cliom neviem co je problem, mam ho o mesiac dlhsie ako Aurisa a chodim s nim v noci - s Aurisom si netrufam chodit po okreskach, s Fluencom (mal som 4 roky) som nemal nikdy problem, s Ibizou som nikdy problem (mal som ju 8 rokov )
-servis v Zi to je kapitola sama o sebe - hruza

Auto kupujem na 4 roky, kvoli nakladom, Toyota to uz nebude...
Naposledy upravil(a) prsut dne sob 27.02.2016, 18:13, celkem upraveno 1 x.
Kia Proceed 1,4T, smart pack, navi pack, Track Red
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Trend, Trend+ 2014 - predane
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od reniha »

Toyota nikdy více.Taky jsem se nechal zlákat kecama,že je to kvalita atd.Hold chybama se člověk učí.
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
jjara
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pon 02.02.2015, 23:11
Bydliště: Pod Javorinú.

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od jjara »

No já,až na ty podběhy jsem spokojený.Předchozí Laguna,to byl děs porucha za poruchou.Aurise mám sice teprve rok,ale zatím šlape jak hodiny.Nemám s ním žádný problém. :thumbsup:
Toyota Auris TS 1.6 Multidrive
Kayman
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: pát 08.01.2016, 22:20

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kayman »

Beneold píše:Kayman: mam Iphone 5s a funguje mi telefonovanie, hudba, obrazky.. Sms, mail, streetview atd, pripojenie na internetove sluzby zrejme neni podporovane cez bluethoot.. V navode pisu, ze "Tato funkcia nemusi byt dostupna v zavislosti na telefone" .. Dalej myslim, ze bude potrebne mat pripojenie WIFI hot spot na aktivaciu...
A to nemam.. strana 147 v navode Touch2 GO..resp. cennik prislusenstva Auris Hotspot WIFI 309,60€ manual gratis :blush:
Mam iPhone 6 a telefonovanie, streaming, obrazky mi funguju perfektne ( mam Touch2 Go Plus ). Mas pravdu, ze na streetview a pod. treba net, to mi funguje. Skusal som manzelkin iPhone 4S, tam SMS tiez nefunguju. Na Samsung Galaxy Note 3 funguju SMS bez problemov, ked som ho paroval s BT, tak telefon sa ma opytal na povolenie pristupu k SMS. Pri parovani iPhonov sa ma to nepytal, takze asi to nepojde, co je dost cudne, vzhladom na to, aky je iPhone rozsireny. Nejde mi to do hlavy :roll:
Auris TS 1.6 Valvematic 2016
Kemo
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: úte 15.12.2015, 19:41
Bydliště: Zlín

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kemo »

U mne taky Toyota už nikdy!! Zlatý Renault!!
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Standa50 »

Všechny auta od "F" stojí za hovno.Fiat,Ford a fšechny francouzský. :D
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 18:14, celkem upraveno 1 x.
366
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 27.11.2014, 18:49

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od 366 »

Mě osobně se Auris hodně líbí, ale jak to tady , tak pročítám nevím jestli bych se pro něj hned rozhodl. Doma jsme měli vždycky Toyotu a v současné době máme Corollu E10 a Avensis t25. Pomalu přemýšlím nad obnovou vozového parku a jako nejvhodnější mi přijde právě Auris. Určitě bych šel do 1.6, nepotřebuju závodit a zase takový lenoch, jak ho všichni kritizují není. Známý si minulý měsíc Aurise pořídil a zatím je spokojený, ale je to úplně nové a ještě nezajeté auto, takže na nějaké závěry je ještě brzo. Ale na živo vypadá skvělě a jízda velmi pohodlná.

Pískající brzdy tady nějak rozvádět nechci, od toho je tu hodně jiných témat, ale chtěl bych se zeptat jestli jsou ještě problémy s hlučným výfukem a někde jsem četl, že se při jízdě klepe celá palubní deska a dost vrže. Je na tom něco pravda nebo to už Toyota vychytala? Když jedu se svým Avensisem, tak nikde nic neklepe ani nevrže a to bude mít 13 let. Co se týká hlučných podběhů, takmi to docela vrtá hlavou, protože na Avensisu jsou podběhy jen z plastu a nikdy jsem neměl problém s nějakým hlukem od kamínků. Jen se mi zdá, že když jedu v rozbředlém sněhu jde to víc slyšet v Avensisu než ve staré Corolle, která má 22 let a 281 800 km.
Uživatelský avatar
Beneold
Navigátor
Příspěvky: 133
Registrován: čtv 31.12.2015, 15:19

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Beneold »

Poznatky Auris 1,6 cvt executive. Druhy tyzden :-) 700km
Najskor opakujem. Moje nazory namusia korespondovat z nazormi ostatnych uzivatelov a nechcem sa svojim nazorom nikoho dotknut..

Podbehy:
Dnes som spravil snimku podbehu.. A vychadza mi z toho jedine. Ten rachot vznika, ked kamienky klopkaju na holy plech.. Podbehy kolies su tak do jednej tretiny na prednych kolesach a 2/3 su nekryte. Zadne su vyplnene cele. Na to myslim vplyva vo velkom aj sirka kolies/dezen pneu/naberanie kamienkov.. Podbeh lepsie pokryje uzsie pneu, ako sirsie. Mozno aj preto rozne nazory na hladinu hluku.
Otazka znie, nalepit/nenalepit tam daku vhodnnu tlmiacu hmotu a riskovat pripadnu stratu zaruky za neodborny zasah.. Alebo strata zaruky nehrozi?
Zaujimave je, ze celkove odtlmenie - nerovnosti cesty, prejazd dier, komfort atd.. je aj pri zimnych 17" Nokianoch pomerne slusne vyriesene...

Senzor dazda:
U nas funguje celkom slusne, az som prekvapeny na reakcie. Skusane pri rychlostiach v meste cca 50km a potom okresky do 90km. K inym rychlostiam sa neviem vyjadrit. Posuvanie v kolone na minimalnej rychlosti a tiez dialnicnom tempe... Sup packa dole na automatiku a potom kolieckom uz iba navolit otacanim intenzitu citlivosti snimaca na aktivaciu stieracov, od par kvapiek po zaflakane okno.

Touch 2 go +navigacia.. Stava sa mi, ze mi nenacita obrazok albumu.. Nahram obrazok albumu v programe MP3tag, skontrolujem ci mi zobrazuje album pri kazdej pesnicke ulozim na USB a ked pripojim USB a spustim.. raz mi ukaze vsetky fotky pri kazdej pesnicke v albume a v dalsom albume napriklad z 10 pesniciek mam obrazok albumu na kazdej druhej pesnicke.. Neviem preco... Resp. co som spravil zle..
Přílohy
IMG_0454a.jpg
(240.1 KiB) Staženo 2426 x
rôzne značky
Camry Hybrid 2020
jjara
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pon 02.02.2015, 23:11
Bydliště: Pod Javorinú.

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od jjara »

No já nevím,ale mě rachotí víc zadní podběhy,než přední.Vepředu je to o dost tišší.
Toyota Auris TS 1.6 Multidrive
Kayman
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: pát 08.01.2016, 22:20

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kayman »

Nemozem si pomoct, mam sice najazdenych iba 1600km/3 tyzdne, ale ziadny rusivy zvuk od podbehom nepocujem...
Auris TS 1.6 Valvematic 2016
jjara
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pon 02.02.2015, 23:11
Bydliště: Pod Javorinú.

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od jjara »

Na těch našich kotárech se v zimě sype drobným štěrkem,a to je dost slyšet.Po dálnicích a 1.třídě to je celkem v pohodě.
Toyota Auris TS 1.6 Multidrive
LukassH
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07.03.2016, 10:09

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od LukassH »

Ahojte, tak sa podelím aj ja o svoje dojmy z mojej novej Toyoty.

Predchádzajúce auto som mal Peugeot 308 I.gen 1.6hdi, auto bolo ako-tak ok ale začali prvé problémy s dieslom a rozhodol som sa že radšej to

predám pokedy nezačnú väčšie problémy. Začal som u jazdeniek, konkrétne dieslových ale z obavy dalších problémov som rýchlo prešiel na benzín.

Tým pádom aj cena stúpala a razom som bol cenovo blízko nových áut. Začal som sa teda rozhodovať v triede hatchbackov okolo ceny 16-17tis €.

Vedel som že chcem benzín a hlavne bez turba, skrátka jednoduché vozenie. Tým pádom vypadli všetky golfy, focusy, astry a pod malé turbomotory. V

uššom výbere mi zostali hyundai, kia. V hyundai však majú taký dr****ý konfigurátor že nakoniec zostala iba kia a to nový ceed vo výbave gold s

1.6 gdi.. Bol som sa aj previezť ale celé to bolo také nemastné neslané, skrátka nijak ma to neoslovilo. Ešte ma však ukecal otec ktorý má už 12

rokov toyotu yaris že nech teda ideme pozrieť aj nového aurisa, dal som tomu teda šancu. V momente ako som do toho sadol tak som mal pocit že

toto je presne ono, skrátka hneď po nasadnutí som sa tam cítil dobre. Doma som teda začal vyťahovať testy a članky ohľadne aurisu, išlo mi však v

prvom rade o motor a spoľahlivosť typu "nezostať stáť na krajnici a čakať na odťahovku", nejaké tie prkotinky som neriešil v tejto triede som

nečakal dokonalé auto.
Jazda + testy a skúsenosti iných ma teda presvedčili, vybral som si model 1.6 valvematic active trend+ v modrej denim blue a od 6.11. sa aj

vozím.

Zatiaľ som neriešil žiadne vážne problémy, auto ma najazdených 9 200 km, spotreba podľa palubného počítača 5.9l/100km. Jazdím prevažne mimo

mesta, minimum čo sa mi podarilo bolo na jednej jazde 5.2 to však som mal voľnú cestu a v podstate celý čas som išiel ako som ja chcel.

Čo by som najviac vyzdvihol z celého auta je motor, vlastne ak by som o aurise uvažoval hneď od začiatku tak by bolo rozhodovanie asi o dosť

rýchlejšie a jednoduchšie. Ostatné veci nebudem nejak vyzdvihovať sú to skôr funkcie ktoré pokiaľ fungujú tak som s tým ok.

Čo mi mierne vadí je ubúchaný podvozok, hlavne priečne spoje sú dosť hlučné. Ďalšia vec je spojka ktorá nedáva absolútne žiadnu spätnú väzbu a

rozbeh je len vec zvyku. Pískajúce brzdy ma zatiaľ obišli ale čo sa mi stáva často je akoby šúchajúce brzdy. Na začiatku jazdy pri prvých pár brzdeninach je počuť ako kotúče a platničky o seba šúchajú. Po pár brzdeninach a zrejme zahriatí to prestane. Posledná vec sú tie dve strieborné lišty nad a pod dotykovým displejom, obe po prejazde nerovnostami rezonujú interiérom. Aj na šúchajúce brzdy aj na tie lišty sa chcem spýtať pri prehliadke, uvidím čo mi povedia.

Inak som zatiaľ spokojný, auto je (na dobrej ceste) tichučké, v prípade potreby predbiehania nad 3500ot. aj celkom živé. Kvalitú spracovania hodnotím veľmi dobre, až na tie dve lišty, je auto tiché. Prevodovka tiež výborná, dráhy sú presné.

Zatiaľ som teda spokojný majiteľ. snáď bude slúžiť ;)

Jedna foto:
http://oi65.tinypic.com/24l1r1l.jpg
2015/11 Toyota Auris HB 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+
Brunozbruna
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: úte 18.08.2015, 15:20

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Brunozbruna »

LukassH píše:Ahojte, tak sa podelím aj ja o svoje dojmy z mojej novej Toyoty.

Predchádzajúce auto som mal Peugeot 308 I.gen 1.6hdi, auto bolo ako-tak ok ale začali prvé problémy s dieslom a rozhodol som sa že radšej to

predám pokedy nezačnú väčšie problémy. Začal som u jazdeniek, konkrétne dieslových ale z obavy dalších problémov som rýchlo prešiel na benzín.

Tým pádom aj cena stúpala a razom som bol cenovo blízko nových áut. Začal som sa teda rozhodovať v triede hatchbackov okolo ceny 16-17tis €.

Vedel som že chcem benzín a hlavne bez turba, skrátka jednoduché vozenie. Tým pádom vypadli všetky golfy, focusy, astry a pod malé turbomotory. V

uššom výbere mi zostali hyundai, kia. V hyundai však majú taký dr****ý konfigurátor že nakoniec zostala iba kia a to nový ceed vo výbave gold s

1.6 gdi.. Bol som sa aj previezť ale celé to bolo také nemastné neslané, skrátka nijak ma to neoslovilo. Ešte ma však ukecal otec ktorý má už 12

rokov toyotu yaris že nech teda ideme pozrieť aj nového aurisa, dal som tomu teda šancu. V momente ako som do toho sadol tak som mal pocit že

toto je presne ono, skrátka hneď po nasadnutí som sa tam cítil dobre. Doma som teda začal vyťahovať testy a članky ohľadne aurisu, išlo mi však v

prvom rade o motor a spoľahlivosť typu "nezostať stáť na krajnici a čakať na odťahovku", nejaké tie prkotinky som neriešil v tejto triede som

nečakal dokonalé auto.
Jazda + testy a skúsenosti iných ma teda presvedčili, vybral som si model 1.6 valvematic active trend+ v modrej denim blue a od 6.11. sa aj

vozím.

Zatiaľ som neriešil žiadne vážne problémy, auto ma najazdených 9 200 km, spotreba podľa palubného počítača 5.9l/100km. Jazdím prevažne mimo

mesta, minimum čo sa mi podarilo bolo na jednej jazde 5.2 to však som mal voľnú cestu a v podstate celý čas som išiel ako som ja chcel.

Čo by som najviac vyzdvihol z celého auta je motor, vlastne ak by som o aurise uvažoval hneď od začiatku tak by bolo rozhodovanie asi o dosť

rýchlejšie a jednoduchšie. Ostatné veci nebudem nejak vyzdvihovať sú to skôr funkcie ktoré pokiaľ fungujú tak som s tým ok.

Čo mi mierne vadí je ubúchaný podvozok, hlavne priečne spoje sú dosť hlučné. Ďalšia vec je spojka ktorá nedáva absolútne žiadnu spätnú väzbu a

rozbeh je len vec zvyku. Pískajúce brzdy ma zatiaľ obišli ale čo sa mi stáva často je akoby šúchajúce brzdy. Na začiatku jazdy pri prvých pár brzdeninach je počuť ako kotúče a platničky o seba šúchajú. Po pár brzdeninach a zrejme zahriatí to prestane. Posledná vec sú tie dve strieborné lišty nad a pod dotykovým displejom, obe po prejazde nerovnostami rezonujú interiérom. Aj na šúchajúce brzdy aj na tie lišty sa chcem spýtať pri prehliadke, uvidím čo mi povedia.

Inak som zatiaľ spokojný, auto je (na dobrej ceste) tichučké, v prípade potreby predbiehania nad 3500ot. aj celkom živé. Kvalitú spracovania hodnotím veľmi dobre, až na tie dve lišty, je auto tiché. Prevodovka tiež výborná, dráhy sú presné.

Zatiaľ som teda spokojný majiteľ. snáď bude slúžiť ;)

Jedna foto:
http://oi65.tinypic.com/24l1r1l.jpg

ohledně "bouchání" podvozku mám Auris TS před FL a dělalo mi to taky a po svezení s technikem, který uznal, že mu tohle nedělá Avensis se 150k km.... :D

nakonec výměna "uložení" brzd (záruka) a je pokoj čučel jsem jak puk, ale kámoš servisák Škody a VW mi říkal, že se to děje často přijede zákoš bouchá náprava, prolezou tlumiče, čepy a ve finále to dělají brzdy...

zkus prověřit tohle.
Odpovědět

Zpět na „Auris“