Nový Avensis

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Re: Nový Avensis

Příspěvek od awe_cz »

RIP píše:Tu Hondu jsem nezmínil náhodou. Ten jednašestkový diesel se údajně vyrábí v Japonsku a je předpoklad, že by to mohlo pracovat bez problémů...
Pokud ho ovsem neznici nase nafta...
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Nový Avensis

Příspěvek od bobanakis »

jak uz jsem snad tady zminoval, manželka ma Civica a jezdi se mi v tom fakt dobře,ale nelibi se mi interier,a i kdybych to zkous, tak uz chci auto ve vybave, navi, xenon nebo led, keyles atd. no a pak se to prodrazi.... a tak zatím uvazuji o novem avensisu,ale pockam az co nove motory.... porad mam v hlave mb-e , mrknu na stranku v D. a fakt se da koupit pekna, plne vybavena za 25-27 ecek(60-70tkm) . Jo a je to diesel v automatu, o tom se muze toyote jen zdat...... :-)
P.S. co se tyce servisu, olej menim co 15 tkm, a je mi jedno co říká výrobce(pokud to není méně), a ze to je u skody o pulku levnejsi??? :D :D :D :D
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Uživatelský avatar
Plextor
Věčnej rejpal
Příspěvky: 993
Registrován: čtv 02.09.2004, 21:11

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Plextor »

Olej měnim také po 15k ať je to jak a dávám jim svůj, zapíšou to do servisky a je to.
nechci od nich olej za 750/l když ho mam za 230 a myslim ještě kvalitnější.
Yaris 3 / 1.33 2011
VW Tiguan 2.0, 150k, 2018, po Praze do 6,8l, dálnice 6,4l
měl jsem E12U 1.4, E15U 1.6, T27 2.2.aut, RAV 4.4 - 2.2 aut.
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

Suhlas s RIPom. Na VW (ako aj BMW) by ma uz tazko niekto natiahol. Aj ked naftu ja velmi neriesim (http://www.topspeed.sk/to-sa-dalo-cakat ... naftu/9256).
Co sa tyka aut na dlhe dialnicne presuny, tak je to problem. Vsade sa tlacia SUV a mna novy Avis sklamal.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
vandal
Manager Týmu
Příspěvky: 328
Registrován: sob 05.04.2014, 08:08
Bydliště: Košice

Re: Nový Avensis

Příspěvek od vandal »

AVE 2l 1AZ-FSE AuTomat
Obrázek
Uživatelský avatar
dizzydent
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 09.07.2012, 15:12

Re: Nový Avensis

Příspěvek od dizzydent »

T25 2.0 D-4D 93kw /2006/
Uživatelský avatar
Honza K.
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: pát 08.03.2013, 12:46
Bydliště: Liberec

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Honza K. »

dizzydent píše:nový (a celkem vyvážený) test
Toyota Avensis Touring Sports 2.0 D-4D – Oslnivý samuraj
No v podstatě řekli, že nový avík se sice skvěle řídí díky volantu, ale jinak je to lemra líná, která místo 3.8 - 5 l/100km pojede za 7. Stále nemá zadní výdechy klimy (trochu bolístka, kterou nechápu, že nepořešili, moje děti si občas stěžují, že jim je vzadu zima a nemám jinou volbu, než to tam nahnat přes výdechy pod nohama)... Fakt nevím, jestli bych našel důvod, který by mě dostal k rozhodnutí přesedlat ze své stávající do nové, i kdybych na to měl peníze....
TOYOTA AVENSIS COMBI 2,2 D-CAT 130 kW (12/2006)Obrázek
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

Vyvazeny test od cloveka co bezne asi jazdi Fabiu a ma nulovy prehlad. Konkretne - Avis sa predava cim dalej horsie. Za rok 2014 najhorsich 39 000 kusov v celej EU. Tak o com ma chces presvedcit ? Vyvazeny test ? No ani omylom.
Sedel som v novom Avise a stale rovnake debiliny ci uz interier alebo pod kapotou. De facto pre mna jediny motor a dalsie setrenie. Mizeria. Podobne ako novy Superb. Toto nepatri do strednej triedy.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
6six6
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 23.05.2015, 15:54

Re: Nový Avensis

Příspěvek od 6six6 »

6six6 píše:
Plextor píše:No tak to ti nezávidim.
Já mam už v rodině 6 Toyot za sebou a na nějaký prkotiny vše v cajku a vyřešeno okamžitě bez diskuzí.
Byl bych asi taky v šoku a nasr.... .
Jsem zvedavej co s toho vyleze, doufám že budeš podávat info.
Jestli to neni nějaká sabotáž nebo zvířátko co rádo hlodá.

To jsem taky řešil. :shock:
Proto jsem se rozhodl pro Toyotu, měl jsem dlouhé roky Landcruise, plná spokojenost co se týká spolehlivosti atd. Je to trochu vejtřaska, ale to je prostě tak.
Naprostá špička byla, když mělo auto cca 12 let a všechny záruky dáááávno v pr.. ,přišel dopis z ministerstva dopravy, že Toyota svolává auta tohoto typu a rozmezí dle VIN.
Na 12 let starý krám poslali nový diferenciál, protože se u některých projevilo sáknutí oleje okolo poloosy. Tak to jsem hodnotil velice kladně.
Story s Avensis - nevím, dnes přijeli, doplnili olej a za 1000 km sundají plombu a budeme zjišťovat jak to je s těmi hladinami, s ohledem na to, že ani prázdnou měrku, to zrovna hbitě nehlásí jako pokles tlaku, doufám, že ten motor nezadrbu.

Takže uvidíme. Samozřejmě pro info napíšu co byl výsledek
Dobrý den , tak se k novemu avensisu vracím po cca 10ti měsících pekla na zemi.
Provedu shrnutí celé story a hlavně doufám, že budu varovat dostatečný počet lidí, aby si dali pozor na tento zázrak japonské techniky.

Jak jsem psal nový vůz nám bral neskutečné množství oleje a plombovali jsme a zkoušeli a stále dokola, jednou oleje málo, pak zase hodně - to byl signál, že je zřejmě něco hodně špatně, protože olej prostě z podstaty nemá jak přibývat.
Toyota sdělila, že to není technicky možné , vysvětlení proč je tam 15 milimetrů nad horní rysku a smrdí to naftou nevysvětlili a ani se tím nezabývali.
Protože diagnostika tvrdí, že je auto v pořádku a to je svaté, nechal jsem protokolárně potvrdit neměřené množství nad ryskou a odebrat vzorek oleje. Test na přítomnost nafty v oleji odmítli provést, protože je to technicky nemožné, platil jsem ho tedy sám, podotýkám, že 7800 kč, samozřejmě nafta v oleji a mazací vlastnosti a parametry oleje v pr.... po 1000 km.
Nezávislá analýza není pro toyotu směrodatná, protože údajně není technicky možné, aby byla nafta v oleji, olej odmítli vyměnit a výměnu jsem platil ze svého, opět plomba a zkouška.
Po 300 km se auto rozsvítilo jako stromeček, zmatek na palubce, manželka řídila sama, dokulhala do Lowmana v Praze, kde se odmítli na auto v záruce jít třeba i jen podívat i když viděli samotnou ženskou 100 km od baráku.
Prý nechat u nich cca do 14 dnů se na něj kouknou, náhradní vozidlo? to paninko zapomente, domů si vemte taxik.
Tak jsem tedy vyměnil servis ,tohle je snad sen.
Emil Frey Praha - nejlepší zkušenosti a bohužel časté, za uplynulých 10 měsíců byl Avensis 4x odtažen odtahovkou do servisu, stále stejná závada málo nebo hodně oleje, mezitím dvakrát po sobě závada vstřikování.
Podotýkám, že celou tu dobu jezdí auto mazané místo olejem naftou, tuto skutečnost vzala toyota na vědomí až poté, kdy jsem je přinutil, aby řádně předaný vůz z opravy se mnou projeli 40 km bez plomby, abychom okamžitě viděli stav oleje a ne až za 1000 km, pokud tedy nepřijede auto zase odtahem. Teprve pohružka že auto nepřevezmu je pohnula ke zkušební jízdě.
A jaké překvapení, po 40 km bylo 12mm nad horní rysku oleje.
Auto zůstalo a od té doby - druhý měsíc - ano vážení, čtete dobře, druhý měsíc ho opravují.
Sice mne průběžně informují, co všechno vymontovali a poslali do německa na testování a že je to v pořádku, ale když to sesadí a projedou světe div se mají zas motor plný nafty.
Souhrn 10ti měsíců vlastnictví tohoto vozu je více jak 4 měsíce v servisu, 5x odtahovka, 5x po vlastní ose do servisu, ani jednou nebylo poskytnuto náhradní vozidlo. To, že auto nefunguje ,nejezdím, platím leasing jak mourovatej? Nezájem.
8 měsíců si člověk připadá jako lhář a podvodník, než je přesvědčí o své pravdě co se týká závady, za tu dobu auto najezdilo cca 28000 km mazané naftou místo olejem, řepkové příměsy a jejich vliv na mazané části ani nechci domyslet.
Výsledek je ,že ta banda diletantů za moje peníze a čas testuje co se jim tam sakra vlastně děje.
Oni si dokonce snad myslí, že tam ten motor nechají nějak polátaný dál.
V současné době jsem vše předal právníkovi a nebudu to dál řešit.
Psaní dlouhých elaborátů mne unavuje, ale toto si nemohu odpustit, chci jen varovat širokou obec příznivců, aby viděli, co je v tomhle značkovém světě Toyoty možné zažít.
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Nový Avensis

Příspěvek od kadel »

No ty vole, tak to je mazec. Tohle proste nepochopim, maji nejakej pruser a ty se niceho nedomuzes. Dat to jedine do televize, to by je treba rozhoupalo.
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
Plextor
Věčnej rejpal
Příspěvky: 993
Registrován: čtv 02.09.2004, 21:11

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Plextor »

A jakej máš motor, naftu to vim nyslim že tam dávaj 1,6 a 2.0.
Yaris 3 / 1.33 2011
VW Tiguan 2.0, 150k, 2018, po Praze do 6,8l, dálnice 6,4l
měl jsem E12U 1.4, E15U 1.6, T27 2.2.aut, RAV 4.4 - 2.2 aut.
tkrejc
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: stř 04.11.2015, 01:23

Re: Nový Avensis

Příspěvek od tkrejc »

No podle toho co píšeš mě jen utvrdilo, že diesely od BWM je špatnej tah.
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 877
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Nový Avensis

Příspěvek od stani »

tkrejc píše:No podle toho co píšeš mě jen utvrdilo, že diesely od BWM je špatnej tah.
No já bych to zevšeobecnil na to, že diesely globálně v dnešní době, jsou "špatnej tah"... :wink:
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
Plextor
Věčnej rejpal
Příspěvky: 993
Registrován: čtv 02.09.2004, 21:11

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Plextor »

Věc názoru.

Můžeš chytit i šmejd benzin a nic s tim neuděláš.
Yaris 3 / 1.33 2011
VW Tiguan 2.0, 150k, 2018, po Praze do 6,8l, dálnice 6,4l
měl jsem E12U 1.4, E15U 1.6, T27 2.2.aut, RAV 4.4 - 2.2 aut.
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: Nový Avensis

Příspěvek od matus69 »

uz ked maju auto vyse 30 dni, tak uz to nemusis riesit...
Ja osobne by som to auto uz neprebral.

Teraz to uz len treba doriesit s leasingovkou, co ta bude trocha financne boliet.
Odpovědět

Zpět na „Avensis“