Auris TS Hybrid - spotřeba

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od tomikm »

Kadel: Nedivím se ti, že y tě to sralo, když můžeš jezdit za 7, to jen tak nikdo nemá :biggrin: . Jináč, už mám OBD objednané, díky ti moc za pomoc. :wink:

sajty: neřešil jsi tu nedávno zbytečnost hybridu? :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od kadel »

tomikm píše:Kadel: Nedivím se ti, že y tě to sralo, když můžeš jezdit za 7, to jen tak nikdo nemá :biggrin: . Jináč, už mám OBD objednané, díky ti moc za pomoc. :wink:

sajty: neřešil jsi tu nedávno zbytečnost hybridu? :biggrin: :biggrin: :biggrin:
5 litru se mi zda super spotrebu.
Nemas zac, sis to rozchodil sam. :)
RAV4 HSD FWD
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od sajty »

tomikm píše:sajty: neřešil jsi tu nedávno zbytečnost hybridu? :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Ano a to stále platí :-). Drtivá většina mého nájezdu je dálnice, to bych musel být magor, abych si koupil hybrida.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od MartinHSD »

uvidíme za cca 8 - 10 let, možná budeš říkat to bych byl magor abych si kupoval na dálnici čisté elektroauto, hybrid je na to co jezdím lepší :-). Autoprůmysl se mění a myšlení nových zákazníků již pomalu také. Hodně lidí co znám tak berou hybrid díky spotřebě jako náhradu na naftu a Ti co je navíc více zajímá ovzduší ve městech samozřejmě i ty emise. Je otázkou času kdy se do centra velkých měst s běžným spalovacím motorem nepodíváme. Když jsme u té dálnice tak moje poslední zkušenost z dovolené v Beskydech. Trasa : kompletní průjezd Prahou - Beskydy, vč. výletů v horách a zpět byla se spotřebou 4,9 L. Brzdou provozu jsem nebyl a kromě pár situací na D1 kdy jsem musel hodně akcelerovat jsem si užil i poměrně tiché jízdy.

Neber to osobně, osvěta a promo musí být :-)
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od sajty »

Já hybrid nikomu neberu a kdybych jezdil více město, taky bych ho vzal. Ale mně se to prostě nevrátí, prodělal bych na tom gatě. Já teda upřímně počítám s tím, že to před koncem záruky prodám a zase koupím nové.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
bubenij
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pát 26.06.2015, 11:56

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od bubenij »

Uvažoval jsem úplně stejně a taky skončil o Corolly.
Vzhledem k mému nájezdu si pořád myslím, že se ten hybrid nevyplatí. Když vezmu stejnou výbavu, byl hybrid výrazně dražší a to by se mi asi nevrátilo když stejně jako Sajty jezdím hlavně dálnice...
Navíc v té Corolle je teda místa na rozdávání, tam tahá Auris za hodně krátký konec...
A další věc, která taky rozhodovala je vzhled, který má Corolla přeci jen lepší, podle mého subjektivního názoru a to říkám od začátku kdy jsem ji viděl, ne až po koupi :-)
RAV4 hybrid 4x4 Executive
Ex - Toyota Corolla 1.6 Executive
Ex ex - Toyota Auris 1.6 Style 2013
Ex ex ex - Ford Galaxy 1,6 Ecoboost
Ex ex ex ex - Ford Mondeo 3,0 V6 2005
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Kocúr »

bubenij píše:Uvažoval jsem úplně stejně a taky skončil o Corolly.
Vzhledem k mému nájezdu si pořád myslím, že se ten hybrid nevyplatí. Když vezmu stejnou výbavu, byl hybrid výrazně dražší a to by se mi asi nevrátilo když stejně jako Sajty jezdím hlavně dálnice...
Navíc v té Corolle je teda místa na rozdávání, tam tahá Auris za hodně krátký konec...
A další věc, která taky rozhodovala je vzhled, který má Corolla přeci jen lepší, podle mého subjektivního názoru a to říkám od začátku kdy jsem ji viděl, ne až po koupi :-)
Presne.
I keď ale viem pochopiť keď si hybrid niekto kúpi nielen kvôli spotrebe - jednoducho milovník pokrokovej techniky. A v zásade benzínový motor je menej namáhaný, prevodovka takmer bezúdržbová - nižšia poruchovosť.
Bubenij, to trojlitorvé mondeo v šeťvalci muselo byť delo.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Schmudla
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: pon 21.08.2017, 13:06

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Schmudla »

mám objednaný Auris hybrid ... jenom abych se pokusil nastínit proč jsme šel do něj a ne třeba do Corolly (ano místa vevnitř má hodně).

chtěl jsem kombi, mám menší dítě takže do kufru chci dát její kolo + občas nějaké rozměrnější krámy (Sedan mi moc nevyhovuje kvůli měnšímu otvoru do kufru)
místo na zadních sedačkách oželím, vzadu jezdí pravideně jenom dcera a ta tam ještě 8-10 let bude mít místa dost
když někoho občas povezu a bude si muset sednout za mě ... no tak se trochu zmáčkne, zas tak hrozný to není

takže kvůli místu paradoxně potřebuju Auris TS

motoricky by mi asi stačila 1.6, ale říkal jsme is když nové auto tak proč nezkusit automat a ten automat u hybridu je prostě super ... pokud bych chtěl automat u 1.6 tak se cenový rozdíl dále snižuje ..
čistě v palivu se mi hybrid vráti za nějakých 120kkm, předpokládám že navzdory proklamacím servisu bude servisu u obou motorizací +- stejný a po celou dobu si můžu užívat výhod hybridu (ráno bez hluku a smradu vycouvat z garáže je po letech s chrochtákem lákavější představa než by se mohlo zdát, popojíždění po Praze / v kolonách na dálnici je taky někde úplně jinde - tady hodně rozhodlo že mi na Zličíně půjčili auto přes noc domů, zkušenost z živého rpovozu v dešlím čase je k nezaplacení)
u hybridu by mi měly vydržet déle brzdy ... teroeticky a možná i něco jiného
prodávat aktálně hodlám cca po 8mi letech jako teď, možná dřv, uvidím podle nájezdu a stavu auta v danou chvíli (cílový nájezd cca 160-180kkm), co jsme koukal na těch pár aut tak zůstatková hodnota hybridu je vyšší než u čistého benzínu takže se mi další část vrátí zpátky při prodeji

kolem a kolem když už se člověk rozhodně že půjde ho Aurisu (nebo Toyoty obecně) tak nějak nemám moc argumentů proč si pořídit něco jiného než hybrid ... ano, pokud to někdo střídá po 3 letech tak to asi ne, to je jeidný případ kdy se mu nestačí vrátit část nákladů přes nižší spotřebu ...
2017 - ? : Toyota Auris TS HSD Trend 2017
2009 - 2017: Ford Focus kombi Ghia 1.8 TDCi
bubenij
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pát 26.06.2015, 11:56

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od bubenij »

Schmudla: Jasně, každý si vybere co potřebuje. Já, mít ten nájezd menší, nebo aspoň méně dálnic, bych do něj možná šel taky i když kombi nutně nepotřebujeme. Momentálně to pro nás asi není. Třeba se pletu, třeba ne, těžko říct. Každopádně jiízdu s Corrolkou si užívám, proti minulému Aurisu ve stejném motoru je nesrovnatelně tišší, nádhera :-)

Sajty: Jj, to bylo hodně pěkné svezení, navíc v LPG byly provozní náklady v pohodě I když jsem jezdil za hodně :-) Ale přiblížila se doba, kdy bychom do něj začali investovat, tak šel o dům dál. Co vím, tak dál jezdí :-) Taky atmosféra, ale jiného ražení no... :-)
RAV4 hybrid 4x4 Executive
Ex - Toyota Corolla 1.6 Executive
Ex ex - Toyota Auris 1.6 Style 2013
Ex ex ex - Ford Galaxy 1,6 Ecoboost
Ex ex ex ex - Ford Mondeo 3,0 V6 2005
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od MartinHSD »

Souhlasím se Schmudlou :-), pokud si může člověk dovolit připlatit něco navíc a není mu to líto, tak je hybrid fajn a nejsou to vyhozené peníze. Vše navíc není jen o pěnezích a pokrok se musí podporovat :-). Dokonce i když se to vezme s kalkulačkou tak se dle mne většině provozem po cca 100 tis km vrátí a to nemluvě o následném prodeji, jelikož ztrácí méně na hodnotě. Dokonce si myslím, že i s dálničním provozem to není tak moc nevýhodné, reálná úspora je sice menší, ale není to jen o přeci o té spotřebě. Nicméně každý jsme jiný a máme jiné možnosti a "priority", pro řadu lidí je auto jen spotřební věc, kde je zajímá poměr cena/výkon a nic ostatního neřeší, auto je jim jinak zcela volné.

Co však nejde popřít je stále vzrůstajcí trend alternativních pohonů, Toyota v prodeji hybridů v ČR stále roste. Jen za měsíc srpen se prodalo ( registrovalo ) 163 nových Toyot s hybridním pohodem, což je cca 27,5 % z celkového počtu prodaných/registrovaných nových Toyot ( 590 ). Od začátku tohoto roku 1-8 2017 je to pak podíl 25 %. V roce 2016 to bylo pro srovnání 19,6 % za srpen a 15 % za celý rok 2016. Celkem slušný nárůst. Do konce roku je možné, že to procento ještě vyroste. Jedná se o ofic. data dle SDA. Pokud přihlédneme, že určité modely se v hybridu vůbec nevyrábějí, za hybridem ofic. nelze tahat vozík, což řadu zákazníku vzlášť v ČR odradí, tak to není vůbec špatné.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od sajty »

Je to holt o prioritách a zkušenostech. U mě je návratnost v nesmyslném nájezdu, jelikož to auto už bude prodané. A budoucí prodejní cena je o úhlu pohledu. Já bych si ojetý automat nekoupil, mám s tím své zkušenosti a nikdy více. Do oprav jsem naházel 30 litrů (a to jen díky tomu, že jsem platil pouze materiál, jinak bych byl úplně někde jinde) a zcela bez výsledku. V jednom servise mi borec řekl, že jeho bratr má taky automat a díky tomu by si ho nikdy nekoupil. Tomu to prej občas během jízdy skočí do neutrálu, musí zastavit, vypnout motor, znovu nastartovat a zase může jet dál. Opravy za 50 litrů a výsledek taky nula (btw., je to Toyota). Mně to aspoň "jenom" klapalo při řazení. Automat je fajn, zhruba první rok, než se člověk začne při řízení nudit a taky než přijde první závada.

Prostě každý koupil podle preferencí a co mu více vyhovuje, obě varianty jsou v něčem lepší :-).
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od MartinHSD »

není automat jako automat, o e-cvt se tvrdí, že se jedná o nejspolehlivější automat na světě a zatím jsem se nikde nedočetl, že by s tím měl někdo problémy. Robotické převodovky na způsob té co jsi měl v autě a DSG ve VW je pak zase jiná kapitola, tam bych byl i já opatrný.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od sajty »

Když jsem bral toho Citróna, bylo mi řečeno něco podobného. Jednoduché, vlastně klasický manuál s robotem, neznám nikoho, kdo by s tím měl problém (kupováno od velmi dobrého rodinného známého automechanika). A ejhle... Prostě jednou jsem se s ojetým automatem škaredě spálil a jsem poučen, je to Pandořina skříňka.

Fakt je, že kdybych kupoval auto pro ženskou, asi bych hodně skřípal zubama, ale byl by to zřejmě automat. Rozhodně ale ne ojetý a před koncem záruky by bezpodmínečně šel z domu.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od maxwell »

e-cvt a převodovku z francouze opravdu nelze srovnávat .-)
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
bubenij
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pát 26.06.2015, 11:56

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od bubenij »

Taky mám k automatu výhrady i když všechny jsou jen převzané, nebo načtené, nicméně CVT v Toyotě bych se asi nebál, kdyby na to přišlo. Vadila mi tam jediná věc a to je nepřirozený zvuk motoru při akceleraci. Ale tohle se týká všech podobných bezestupňových převodovek.
Já to bral tak, že mám nějaký budget, který nechci přesáhnout, jednak proto, že auta platím cash a jednak proto, že máme auta dvě, druhé je velké MPV pro rodinu. Takže do tohoto auta, které je de facto hlavně pro mě na cesty do práce a podobně jsem prostě nechtěl dávat víc. A v případě hybridu by to víc dělalo několik (dost) desítek tisíc... Další věc je že ta Corolla se mi prostě líbí a vždycky líbila víc, než Auris.
RAV4 hybrid 4x4 Executive
Ex - Toyota Corolla 1.6 Executive
Ex ex - Toyota Auris 1.6 Style 2013
Ex ex ex - Ford Galaxy 1,6 Ecoboost
Ex ex ex ex - Ford Mondeo 3,0 V6 2005
Odpovědět

Zpět na „Auris“