zakázková výroba olejové vany

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od libor12 »

Idaho píše: Každopádně stále jsme neslyšel základní věc kvuli které celá tato diskuze vznikla - co je konkrétně špatného na vaně od morosa a v čem muže uškodit motoru konkrétně
Otočím otazku -v čem mu může pomoct a to už jsme si vysvětlili že v ničem. :) Placebo za x usd
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od libor12 »

Idaho píše:
libor12 píše: Shrnu to, každý majitel si do toho dá co chce, pokud si zákazník přeje 10w60/50asi ví proč a nebudu mu to rozmlouvat je to jeho volba. Pokud za mnou přijede bez bližších požadavku a specifikací na olej , dám mu 5w40 eneos :)
Tak. A já bych chtěl slyšet ten důvod když k tobě přijede auto - ty mu řekneš patří tam 5W30 dam 5W40 takové a takové specifikace. Tyto dva oleje se prakticky ničím neliší. A zákazník řekne : Ne,dejte mi tam 10W60. Ty mu samozřejmě vyhovíš,protože platí. Mne neplatí takže by mi ten důvod proč se tak rozhodli mohli říct.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od aczasa »

A přesně to je ono. Čemu tím prospejes? Ničemu. A čemu tím uskodis? Snad jen penezence... ;-)))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:Byla to otázka na Jakuba
Idaho píše: Ne libore to je tvuj uhel pohledu a ničím nepodložený ( dodej udaje a neříkej může )
Bude důkaz když přejde na 5W30 a motor se přestane přehřívat?

Já stale nevidím duvod na tvrzení že se olej přehřívá.

Dovolím si citovat Marlana Dawise z hotrod.com ( kam mne kdysi taboo odkázal jako zdroj dobrých avěrohodných tech informací )
"A quality conventional motor oil will tolerate oil sump temperatures of up to 250 degrees, but starts breaking down over 275 degrees. The traditional approach is to try to hold oil temperatures between 230 and 260 degrees. Even on a short-duration, drag-only combo where oil is frequently changed, I would not want to routinely see under-200-degree oil temps.
"

( pro celý čánek uvádím zdroj - http://www.hotrod.com/how-to/engine/131 ... z3Jd8UpEwn )

Na druhou stranu to samé mi dnes potvrdili ing Kasl - teplota oleje kolem 120stupnu ve vysoké záteži není na škodu a neznamená nic špatného. pokud by tato teplota byla při klidné jízde, nebo jen mírném vytáčení motoru potom by řešil kde je chyba ( mimochodem tvá teorie o vložkách ho velice rozesmála a dal mi cca 30minut nalejvárnu o konstrukci vložek a postupy jimi používanými, kterou zakončil že by sis mel dát mokrej hadr na hlavu a zalézt do stínu :D ).

Shrnu - teplota oleje mezi 100-130 stupni neznamená přehřívající se olej... ( samozřejne vzhledem k vlastnostem konkrétního použitého oleje ).

Samozřejme to neřeší zda ta hustota oleje skodí motoru nebo ne. Jdem mi jien o tu teplotu.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od libor12 »

Zeptám se tedy znovu. Bude pro tebe důkaz když z 10W50 nebo 60 přejde na 5W30 a teplota klesne,motor se přestane přehřívat? Bude to pro tebe dostatečný důkaz,že je něco na tom oleji špatně? Já tvrdím na že viskozita oleje v kombinaci s tvarem zubů čerpadla a provozními vůlemi v motoru, zvýší teplotu oleje a to v konečném důsledku tak,že se motor v max zátěži nedokáže uchladit. Vím jakým způsobem dává Kasl vlozky do bloku. A proto jsem přišel s myšlenkou,že at to obrobíš jak chceš vždy mezi dvěma materiály vznikne vzduchová mezera která bude bránit přenosu tepla víc než když ji tam zaliješ při výrobě.
Idaho píše:
Na druhou stranu to samé mi dnes potvrdili ing Kasl - teplota oleje kolem 120stupnu ve vysoké záteži není na škodu a neznamená nic špatného.
Když jsem já napsal na začátku to samé,můj uhel pohledu byl špatný. :lol:
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:
Idaho píše:
Na druhou stranu to samé mi dnes potvrdili ing Kasl - teplota oleje kolem 120stupnu ve vysoké záteži není na škodu a neznamená nic špatného.
Když jsem já napsal na začátku to samé,můj uhel pohledu byl špatný. :lol:
A stále Libore je...

Já o koze a ty o voze, ty tvrdíš že 120st v extrémní záteži je špatně, ja ( a kasl ) tvrdíme že ne. Ty tvrdíš že se motor přehřívá , já ne. řešíme každý jinou věc.

Ano , potvrzuji, Kasl mi řekl že zmena teploty by mohla být ( použil doslova slova jako možná a v řádu několika stupnu ). Zároven ale povtril že teploty které uvadíme neznamenají že se motor přehřívá, takjže stále nechápu co tu řešíme?

a ted už opravdu do tehle diskuze o ničem a neustále utíkající do OT nebudu přispívat :)
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od libor12 »

Hned na první straně topicu jsem napsal že 120-125st teploty oleje je jeho optimální a přispívá k jeho rychlejší regeneraci. A pak už jste mne začali tahat za slovíčka.
libor12 píše:Zeptám se tedy znovu. Bude pro tebe důkaz když z 10W50 nebo 60 přejde na 5W30 a teplota klesne,motor se přestane přehřívat? Bude to pro tebe dostatečný důkaz,že je něco na tom oleji špatně? Já tvrdím na že viskozita oleje v kombinaci s tvarem zubů čerpadla a provozními vůlemi v motoru, zvýší teplotu oleje a to v konečném důsledku tak,že se motor v max zátěži nedokáže uchladit. Vím jakým způsobem dává Kasl vlozky do bloku. A proto jsem přišel s myšlenkou,že at to obrobíš jak chceš vždy mezi dvěma materiály vznikne vzduchová mezera která bude bránit přenosu tepla víc než když ji tam zaliješ při výrobě.
prpsím poslední odpověd. Bude to pro tebe důkaz nebo ne????
Zároven bych se zeptal Lihus a Dj Raspby - proč jste do motoru dali 10W60?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:Hned na první straně topicu jsem napsal že 120-125st teploty oleje je jeho optimální a přispívá k jeho rychlejší regeneraci. A pak už jste mne začali tahat za slovíčka.
libor12 píše:Zeptám se tedy znovu. Bude pro tebe důkaz když z 10W50 nebo 60 přejde na 5W30 a teplota klesne,motor se přestane přehřívat? Bude to pro tebe dostatečný důkaz,že je něco na tom oleji špatně? Já tvrdím na že viskozita oleje v kombinaci s tvarem zubů čerpadla a provozními vůlemi v motoru, zvýší teplotu oleje a to v konečném důsledku tak,že se motor v max zátěži nedokáže uchladit. Vím jakým způsobem dává Kasl vlozky do bloku. A proto jsem přišel s myšlenkou,že at to obrobíš jak chceš vždy mezi dvěma materiály vznikne vzduchová mezera která bude bránit přenosu tepla víc než když ji tam zaliješ při výrobě.
prpsím poslední odpověd. Bude to pro tebe důkaz nebo ne????
Zároven bych se zeptal Lihus a Dj Raspby - proč jste do motoru dali 10W60?
Libore, nepotřebuji dukaz nečeho o čem se s tebou nepřu. Tve odpovědi jsme nevěřil tak jsme si ověřil od někoho komu věřím že ví o čem mluví. Osoben nevidím zatím jediný smerodatný důvod k přechodu na 5W40/30 protože zminovaná teplota není chybou tudíž není duvod řešit.
Svuj dotaz prosím smeruj do jiného topicu, ja bych se rád vrátil k původní otázce :


Měl by někdo zájem o kopii MOROSO vany s drobnými / ne funkčními ) upravami v cene kolem ( možná i do ) 8tis kč?
Uživatelský avatar
DjRaspby
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: pát 24.05.2013, 09:16

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od DjRaspby »

libor12 píše: Zároven bych se zeptal Lihus a Dj Raspby - proč jste do motoru dali 10W60?
Na radu Honzy...protože s tím občas jezdím po okruhu

PS: Sorry Honzo za ještě jedno OT :)
Toyota Corolla TS
Uživatelský avatar
Lihus
Řidič
Příspěvky: 231
Registrován: úte 01.03.2011, 00:36
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od Lihus »

Kdo řikal že mám 10w60? Já leju 5w40 Sustinu :)
Ex: Corsa C 1,8 GSi
Ex: Celica t23 1zz-fe
Ex: Corolla T-Sport ZZE123, 2zz-ge

Lexus GS300 06
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od cipajs »

libor12 píše:
Idaho píše: Každopádně stále jsme neslyšel základní věc kvuli které celá tato diskuze vznikla - co je konkrétně špatného na vaně od morosa a v čem muže uškodit motoru konkrétně
Otočím otazku -v čem mu může pomoct a to už jsme si vysvětlili že v ničem. :) Placebo za x usd
Chtěl jsem už sepisovat odpovědi i na další otázky, ale po tom, co jsem si přečetlo toto... Je to asi dost zbytečný plýtvání energií... :roll: :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od cipajs »

A podložená vsuvka na závěr:
10W50 má opodstatnění a u 10W60 ho za určitých podmínek vidím taky
Obrázek
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od aczasa »

Jaké?
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od libor12 »

Promin,ze mne oddaleni mozneho limitu o 3min nenadchlo,kdyz kolo na NS je cca 10minut.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
JenniColky
Řidič
Příspěvky: 288
Registrován: ned 16.03.2014, 19:21

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od JenniColky »

Nechci dloubat pánové, jenom mi tedy vysvětlete, proč většina lidí v AU i USA onu zmíněnou vanu vozí, když je to vlastně placebo za vyhozené peníze?

/*Věštím z koule, jedna z odpovědí bude marketing a druhá bude dloubání se v tom, protože je tam jiný tlak a olej nemá ideální viskozitu jako by měl ve vakuu, pak se do toho přidá, že nedosahovali ideální spotřeby 3,3254 ale měli strašných 4,21589 l/100km v Previi quatroturbo bez ideálních podmínek :D.

Pánové promiňte prosím, není to osobní útok, ale kdybychom zklidnili a nezaplňovali to tu tímto stylem a "tlacháním", mohlo by to tu vypadat minimálně jako na TTS, kam odešla řada místních členů... */

Máme si to užívat, od toho je tu toforum a celé to všechno, sdělovat si rady, pomoci s OVĚŘENÝMI a PRAKTICKÝMI zkušenostmi, navzájem se pochlubit a ne si poměřovat "pindíky"... No flame a užívejte si Toyoty/Lexuse.
eX Auris 1ZRFAE, E11-4EFE a "nějakej ten koncern a další šrot"

Nyní: IS200 daily, Soarer 1JZ-GTE
Odpovědět

Zpět na „Celica“