Výrobní vada 2zz-ge

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

vitelo1 píše:konkrétne ma zaujíma, či mám byť v strehu aj pri roku výroby 2005 ... vďaka
myslim ze od 2004 je to v pohode
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
Srandista
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: sob 25.07.2009, 23:56
Bydliště: Brno

Příspěvek od Srandista »

Nuz, nemam sice dany motor, ale neviem neviem...

O danu problematiku sa dost zaujimam, v buducnosti chcem totiz kupit nejake auto s 2ZZ-GE a nemam pocit, ze by bola odstranena vada tykajuca sa tohoto motora.

Pokial mi je dobre zname, v roku 2003/2006 (nazory sa tuto rozchadzaju) mala byt opravena vada motora 1ZZ-FE sposobujucu ovalitu valcov.

Co sa tyka prilis namahanych vackovych srovbov na vykonnejsom motore, nikde som sa nedocital, ze by bola vada dodatocne odstranena.

Naopak, cital som skor o tom, ze aj ked mali ludia tento problem podchyteny, o vade vedeli a sroby menili pred tym, nez motor stihol pokazit vacku, sroby boli napriek tomu nadmerne namahane. A tak ich radsej kontrolovali v pravidelnych intervaloch a menili ich preventivne pred strhnutim.
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

ja kdyz byl tak pred rokem v dobrisi tak mi kluci rikaly ze 2004 uz maj ty lepsi srouby na vacce...
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

na 2ZZ proběhli změny,nevím ročníky ani datumy,ale staré šroubky byly nahrazeny novějšími,které jsou z jiného materiálu a jsou jinak tvarované a dále proběhle servisní informace o výměně šroubků každých 40000km a lotus je mění po 20000.....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Srandista
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: sob 25.07.2009, 23:56
Bydliště: Brno

Příspěvek od Srandista »

A zmena sa teda tykala len srobov, alebo aj samotneho motora?
Mira Stejskal
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: úte 25.10.2011, 20:19

Sroubky

Příspěvek od Mira Stejskal »

Tak dnes jsem se podlouhem otaleni podival pod dekl vlti po telefonicke rade od Ihada a MOC MU DEKUJU.Motor ma najeto 68 tis a srouky byly ok jeden uplne bez naznaku opotrebeni a druhy opravdu jen leholince .To byly nervy co tam bude .Ale radeji dam nove stejne prsi tak nejezdim aby se neumazala :lol:
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroubky

Příspěvek od MichalS »

Mira Stejskal píše:Tak dnes jsem se podlouhem otaleni podival pod dekl vlti po telefonicke rade od Ihada a MOC MU DEKUJU.Motor ma najeto 68 tis a srouky byly ok jeden uplne bez naznaku opotrebeni a druhy opravdu jen leholince .To byly nervy co tam bude .Ale radeji dam nove stejne prsi tak nejezdim aby se neumazala :lol:
Mohl bys třeba při výměně udělat nějaké fotky ? Zajímalo by mě jak ty "lehce" opotřebené šroubky vypadají - v čem jsou jiné - jestli bych to vůbec poznal.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Mira Stejskal
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: úte 25.10.2011, 20:19

foto

Příspěvek od Mira Stejskal »

Foto mas na prvni strane na hore,ale nedivejte se na to,ze byli ok,predchozi majitel podle me jezdil slusne,protoze origo gumi a zadni desticky jsem menil v 57 tis.A predni desticky vydrzi mozna 80-90tis.A lift se snazim pouzivat jen v sekundach-desitkach sekud,olej menim po 5tis.Jezdit opravdu ostretre tak jak rekl Ihado budete videt,ze budou dost opotrebeny.Moc dobre vi co rika.Jezdit nad 6200ot casto tak jsem to mel s odrenyma usima.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

vtip je v tom,že se odstraňuje následek a ne příčina. Ano,toyota nechala vyrobit nové šrouby,tvrdší,vydala bulletin o kontrole(výměně) po 40k km. Jenže na to nemá motor revlimit 8200 abych se mu bál přidat a jezdil s ním jak s tdi. Příčina utržení šroubů a následně opotřebení vačky je vysoký tlak oleje na vstupu do vvt a do hlavy. Stačí provést redistribuci oleje do hlavy a ejhle i původní šrouby jsou bez problémů a motor se může vytáčet dle libosti.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

libor12 píše:vtip je v tom,že se odstraňuje následek a ne příčina. Ano,toyota nechala vyrobit nové šrouby,tvrdší,vydala bulletin o kontrole(výměně) po 40k km. Jenže na to nemá motor revlimit 8200 abych se mu bál přidat a jezdil s ním jak s tdi. Příčina utržení šroubů a následně opotřebení vačky je vysoký tlak oleje na vstupu do vvt a do hlavy. Stačí provést redistribuci oleje do hlavy a ejhle i původní šrouby jsou bez problémů a motor se může vytáčet dle libosti.
OT otázka - když na takovémto motoru vydělám snímač tlaku oleje pro kontrolku na přístrojovce a dám tam jinej snímač napojenej na přesnej budí - uvidím na něm při vysokých otáčkách třeba těch 6200 a výš že tlak abnormálně stoupá (stačí mě odpověď na toto) ?

Jinak kolik asi při 6200ot by tam měl být tlak normálně a jaký tam je asi v sérii ?
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

libor12 píše: ... Příčina utržení šroubů a následně opotřebení vačky je vysoký tlak oleje na vstupu do vvt a do hlavy. Stačí provést redistribuci oleje do hlavy a ejhle i původní šrouby jsou bez problémů a motor se může vytáčet dle libosti.
To libor12: :?: Moc tomu nerozumím, ale dosud jsem žil v tom, že problém je spíš opačnej - nedostatečný mazání, následně přidření a ustřihnutí. Můžeš to, prosím, trochu víc rozvést? Díky.
Jinak rozhodně mi neroste tlak oleje lineárně v celém rozsahu otáček. Na volnoběh tam mám něco málo přes 1bar, pak to jde s otáčkama nahoru a zarazí se to někde na 4,5 bar v cca 4tis.ot, dál už tlak s dalším nárůstem otáček zůstává cca stejný. Při sepnutí liftu se ručička jakoby zachvěje, ale rozhodně neskočí nikam o kus jinam (čísla kromě tlaku na volnoběh berte s rezervou, přesný hodnoty si nepamatuju a teď máme zimní spánek, tak to neověřím). To všechno při teplým oleji. Jinej mazec je nezahřátej motor. Se studeným olejem to i "na volnoběh" ukazuje snad 5bar (synt.5W-40).
Edit: ještě jsem našel fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek starý šroubky jsem vyndával v cca 100 tis.km
Kk
Naposledy upravil(a) Kk dne ned 08.01.2012, 19:40, celkem upraveno 1 x.
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

mno tohle me tez zajima, sice nemam lift, ale jak pise KK, studenej volnobeh zacina cca na 5 barech (5w40) a pak klesa, teplej olej na volnobeh je cca 1.35 bar, a kdyz to po zahrati vytocim cca na 6600 (za jizdy), tak jsem cca na 6.7 bar (vetsi cislo si zatim budik nepamatuje - thx Liborovi za glowshifty :))
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

celé téma,které se objevilo asi před 3měsíci na lotus talk je pryč. Bylo tam asi týden. Uživatel tam dal pár fotek ne do detailu,ale s popisem co se vlastně dělá a že za "donate" 25usd prozradí víc. Je to proti pravidlům fóra a tak mu bylo téma včetně profilu smazáno. Co jsem pochopil: olej jde do hlavy tam je několik kanálku. Nejdříve jdou do vacek a částečně vvt. K 25% pootocení vačky už dochází ještě pod lift než otevře ventil. Ve chvíli kdy otevře se nátlakuje vvt člen,dojde k plnému posuvu vačky a zároveň tím pootočení se uzavře kanál a vvt zůstane natlakovane. Druhým to jde pod lift aby došlo ke změně zdvihu ventilu. Ten tlak cca 5.5bar je vysoký,a celý systém překonává velkou sílu,proto k opotřebení dojde nejdriv na 1válci,je třeba nižší cca 3bar takze v té tyči co drží "rocker arms" se mají na určitých místech vyvrtat otvory určitého průměru. Podle toho jak to měl všechno pěkně popsané a vyfocené věřím tomu že mu to funguje. a tady je videt funkce liftu http://www.autozine.org/technical_schoo ... vvt_31.htm
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

KK o tři přízpěvky výše ukazuje foto šroubů po 100tis km. Vedle nich má nové.

Co těm starým je ? Myslel jsem že že budou mít něco se závity nebo že budou nějaké roztažené apod. - "akorát" jim chybí ten spodní kužel který je na nových šroubech. Na co tam ten kužel je ? Nebo co je špatně ? Šroub jako takový mě připadá normální s pěkným závitem.

Jinak ty dva nové šrouby - to jsou originál z Toyoty ty z toho lepšího materiálu nebo kde se vzaly ?
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

Podstatně fundovanějc určitě odpoví např. libor12, ale já aspoň laicky takto:
1) starým v tuto chvíli není téměř nic - jsou preventivně vyměněný, aby se nezalomily v hřídelích systému proměnlivého zdvihu ventilů (popsaný je to tu výše). Drobné opotřebení na nich je patrné úplně dole, při větším se pak zřejmě šroub někde v tomhle rozhraní střihne - viz fotka libora12 úplně na začátku tohoto tématu.
2) nové šrouby jsou origo Toyota - novější provedení.
3) k těm 100tis.km musím upozornit, že s autem i motorem bylo podle mě nezvykle slušně zacházeno 8) , takže bych si rozhodně netroufl tvrdit, že toto je běžný stav po 100tis.km ! (při koupi jsem měl asi víc štěstí než rozumu :D)
Celica 7g TS
Odpovědět

Zpět na „Celica“