ladění motoru

vše o tuningu na vozech Toyota
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda »

libor12 píše:Tondo viz. Brunnerův dodatek. Kolik si do toho představujes investovat,cílový výkon a použití auta.

Maximálně jsem ochotnej třicet tisíc a použití-sprinty.Momentálně nakupuju nějaký ložiska a gufera a podobný věci který budu potřebovat na go.A při tm chcu mněnit i vačky a to čerpadlo a regulátor když už to bude rozdělaný.
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Uživatelský avatar
sfyklg
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: pon 25.06.2007, 23:56

Příspěvek od sfyklg »

Čerpadlo a regulátor tlaku paliva má s rozdělaností motoru pramálo společného, takže to může klidně počkat. Na sprinty co nejkratší převody, tzn. co největší převod na diferáku co lze sehnat a co největší převody na převodovce co nejkratšeji za sebou. K tomu malá středně široká kola a hlavně váha dolů, to je asi to nejdůležitější.

Většinou je to tak, že pokud se dané vozidlo vyrábělo s automatickou převodovkou, má zpravidla vyšší stálý převod. (Menší krouticí moment na aut. převodovce prospívá její životnosti). Pokud se daný model dělal se slabší motorizací má převodovka slabší motorizace občas vyšší převodové poměry a kratší odstupňování (aby se to vůbec rozjelo a zrychlovalo). Takže dif cca 1000Kč, převodovka cca 1500Kč a na sprintu to dá víc než úprava motoru na vyšší výkon.
Uživatelský avatar
ombre
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 08.04.2005, 15:17
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od ombre »

Jestli můžu něco k tomu setrvačníku, tak doporučuji neodlehčovat - neubírat tupě soustruhem. Zejména ne na na motorech, které mají nížší točivý moment v nízkých otáčkách. Tady se mnou asi Libor nebude souhlasit, ale jakkoliv odlehčený setrvačník u takového motoru způsobí to, ne nebude možné se s autem plynule rozjet. U auta na rallye nebo okruh to nevadí, ale po městě na semaforech to je protivné. Každopádně se auto stane přecitlivělé na rozjezdy.
Doplněno: Aha, tak pouze na sprinty (jak jsem se dozvěděl po ICQ), je to "jedno." Až na ten soustruh. Není jedno, kde a kolik se na setrvačníku ubere rotační hmoty.
Naposledy upravil(a) ombre dne ned 27.07.2008, 20:58, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Výtečně! Takže maximální výkon! Vacka 304,sada pružin,arp šrouby,kovové těsnění hlavy,elektronika pryč,2krát weber dcoe45 nebo podobné mikuni 45 z cbx900 vyjdou lacinéji,el.zapalování od im-soft mám ho na autě a můžu jen doporučit. Palivo nitromethan s metylalkoholem 50:50. To nahradí turbo. Jeho st.p. je 1.7:1 cílový výkon by se mohl pohybovat okolo 300-400hp. Jediná nevýhoda tohoto paliva je že při spalování vzniká vodík a půjdou Ti tak 1.5 m dlouhé "lišky" od výfuku. :D to se dá do 30000.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
sfyklg
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: pon 25.06.2007, 23:56

Příspěvek od sfyklg »

Libore to se za 30 nepořídí, jen za ty karbeci je to 20t., zapalování 4t., šrouby 3t., těsnění 2t. a není tam vačka a pružiny + kdo to naladí. A k tomu ty palivová čerpadla co to tam budou hnát. No a bylo by vhodné se zmínit po kolika sprintech na nitrometan to bude potřebovat GO za předpokladu, že sériová ojnice nevyskočí blokem za provozu (a ona vyskočí :twisted: )
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Ano,Ombre máš pravdu a souhlasím. Použití bude ovšem jen na sprinty. Ještě bych tedy v tom případě doporučil keramickou spojku.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No jete karburatory z mašiny nebude letos problém,bohužel. Ano,sériová převodovka,klika,ojníce vydrží při dobrém odhadu tak 3km. Ale titul je jeho. O to mu asi jde. Pokud nepoužije nitrometan tak bude sotva na 160hp.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Koroner: už jsme to řešili jednou. Těm karburatorum stačí když to tam dotece. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

:shock: :lol:
učim se...
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jinak použití nitrometanu bych se nebál. Má stejnou rychlost laminarníhó horeni jako benzín. O málo nižší teplotu. A pokud se mu přizpůsobí i dávkování je to bez problémů. Jediná jeho nevýhoda je v produkci vodíku při spalování(zmíněné lišky) a jeho cena. Cca 300/l dlouhou dobu jsem ho lil do sériového auta v poměru 1:40 a na výkonu to opravdu bylo poznat. Hlavně v nízkých otáčkách lépe táhlo. Motoru to nijak neublížilo.
Naposledy upravil(a) libor12 dne pon 28.07.2008, 00:42, celkem upraveno 1 x.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
sfyklg
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: pon 25.06.2007, 23:56

Příspěvek od sfyklg »

Ono je otázka, aby to tam vůbec stíhalo dotéct :) Bavili jsme se totiž o zásobování weberů benzínem, ale toho nitromethanu tam bude muset téct 6x tolik.
Jinak čistě ze zvědavosti, kde se kupuje takový nitromethan? V lékárně ho nemají, to už vím :D a v drogerii to asi taky nekoupím ne. Tak kam na to?
Naposledy upravil(a) sfyklg dne ned 27.07.2008, 22:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda »

Toro píše::shock: :lol:
učim se...
Hledím jako blázen-brutální téma :wink:

Fakt znáte vychytávek jako hrom. Jsem žabař-neznáte firmu která když zbastlím nějakej takovejhle motor mi ho dokáže naladit tak aby byl seřízenej fakt jak má.Kdyžtak hoďte kontakt prosím vás.

Nebylo by od věci když by někdo vytasil i firmu co překope elektroinstalaci.

Děkuju moc . :wink:
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

2 Koroner: pokud máš alespoň nějaké zkušenosti s chemii a nějaké základní vybavení můžu Ti poskytnout návod pro jeho výrobu. Zde ho zveřejňovat nebudu ze zcela pochopitelných důvodů. Jinak navštiv prodejnu modeláře a už namíchany v rozmezí 10-50% ho koupíš hotový. Je ho sice potřeba více,ale při spálení stejného množství získá 2.5 krát více energie než v benzínu. I tak by to čerpadlo které už v autě má asi utáhlo. 2 Tonda. Pokud se s autem chystás opravdu jen na sprinty tak rozhodně karburatory ať už webery nebo nějaké samostatné z motorky. Zkrátka co nejjednoduši. Mechanicky to zvládnes a elektronické zapalování má velice přehledný intuitivní sw uživatelsky přístupný. Pokud by jsi se pro ten nitrometan rozhodl tak vnitřnosti musí být kované. Používá se v závodech dragsterů kde 5l motor má 6000koní. Pro jeho vlastnosti kdy nepotřebuje vzduch nebo minimálně nepotřebuješ turbo. Úspora hmotnosti. Navíc se používá zároveň i k chlazení. Už motory ani žádné chladiče nemají.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
sfyklg
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: pon 25.06.2007, 23:56

Příspěvek od sfyklg »

No jo, v potřebách pro modeláře se dá sehnat :) sice asi za 700/l, ale dá. Doma se do toho pouštět nebudu, kurz mladých chemiků přenechám jiným, to není oblast do které bych chtěl jakýmkoli způsobem fušovat.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Musíš vědět kde nakupovat. :) 5l kanystr za 1650kč. Můžu poslat na dobírku. ;)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Tuning“