Vysoke otacky na volnobeh - cim to? sytic? lamda?

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

diky fikusi - to potesi :-)
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

Tak a je to tu zase. Opet si otacky delaji co chteji (misto volnobehu chodi nahoru a dolu 10-5tis). Nejakym zazrakem se to uklidnilo a ja si myslel ze je to snimacem polohy klapky. No asi neni. Jelikoz jsem mel misto vody bahno rozhodl jsem se ji vypustit a dolit znovu. Po doliti se kolisani rozjelo na novo. Jakoby opravdu byla v soustave bublina. Jenomze absolutne nevim jak ni kdyz se podle vas system neda odvzdusnit manualne ale odvzdusni se to samo.Abych se priznal trochu me desi pohled do motoru kde je milion hadicek a ja absolutne nemam tuchu co je co a rikam si ze zavada muze defakto v kazde z nich. Myslim ze jakykoliv servisman ma ten samy pocit ale neda to najevo.
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

kape voda

Příspěvek od micron »

Mno mně teda žádná voda z vejfuckU nekape, ale zkusil bych vyměnit lambádu a vůbec překontrolovat a popřípadě vyměnit nějakej díl vejfuckU.

nebo možná zchecknout ty 4 kabely co vedou ke svícím. občas jsou totiž "bez kontaktu" nebo zaprasený od oleje + svíce a pak to blbne.

Každopádně přeju hodně štěstí. :!:
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

No na ten vyfuk jsem prisel cim to je > je to polsky "original" takze ma dole v koncovem dile malou vyvrtanou dirku - asi aby odtekala voda ? jinak je par mesicu stary. Add. kabely - zkousel jsem a zdaji se OK. Lamda? tot otazka financi...
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

ADD stesti - no asi bych ho potreboval, ja na tom aute odladim jednu vec a behem par dnu se vysere dalsi. nevim cim to muze byt asi jsem mel spatnou ruku pri vyberu
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

ditri: cital som co si pisal predtym.. voda z vyfuku ide aj mne..dolezite je aby sa ti nestracala zo sustavy. ked mizne tak mas mozno v riti tesnenie pod hlavou. to ze dolejes vodu a zmizne je zle..asi mas niekde na chladici netesnost..pripadne dieru. skus vymenit gumu na viecku chladica. Odvzdusnis to tak ze das kurenie na maximum, vypustis odtial vsetku vodu a potom ju tam nalievas az kym nieje plny chladic(cca 6-7litrov). pokial si nemenil termostat a je predpoklad ze je spravne nasadeny tak sa system zavodni sam. nelejes do vyrovnavacej nadobky po maximum. polejes do chladica do plna a zatvoris..nastartujes..nechas na volnobeh..po tom vypnes, nechas vychladnut vodu aby ti to nestrelilo do xichtu a ked otvoris chladic tak to pravdepodobne zabuble a odtecie ti cast vody do vyrovnavacej nadoby.ale nemalo by odtiect viac ako je po tu prepojku s vyrovnavacou nadobou. potom tam uz vodu nedolievaj..ked nastartujes tak si to potiahne vodu z tej nadoby. cize tam musis mat stale maximum..(ked je studena voda). ked ti mizne voda tak ze ju musis dolievat lebo ju mas na minime tak je zle.
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

dalsia vec je ze si pisal ze si mal povoleny snimac na klapke..to si akoze len dotiahol? treba to nastavit. Nieje to sranda preba to nastavit na desatinu presne. nepisal si co to nejak horsie najazdi.
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

Misone dik.

Vzhledem k tomu ze mi nikdo nenadava za to ze tu pisu klimetry textu rozepisu to jeste jednou s tim vypustim veci ktere se ukazaly jako nepodstatne. Predem jeste par poznamek - vetsina mechaniku co jsem s nima resil problem a) neni schopna vyslechnout cely tento pribeh b) dle me nema absolutne tuchy jak funguje system celici (myslim ze i v toyote (Zlin) asi je to tim ze u nas zatim porad delaji preskoleni skodovkari...

A) projeveni zavady.
Vymena hadice sani. Nasledne (mozna bez souvislosti) se obcas prehral motor. V one vysoke teplote mel tendenci kolisat otackama v pravidlenych cyklech. Nechal jsem auto stat a cekal. Pak jsem zkusil nastartovat. Po neklika pokusech v motoru neco zasplouchalo bylo slyset tekouci vodu a motor se ochaldil otacky prestaly divocit. Tohle se stalo tak 3x. V tomto obdobi jsem si vsiml ze pri vyrazeni na neutral a pusteni pedalu plynu (pred krizovatkou)ma motor tendeci jit na 500ot/min a pak se vratit na normal (900ot/min)

B) zacal jsem to resit
dotahl jsem snimac polohy klapky. prosel kabely svicek. dolil vodu odvzdusnil system. resetoval ecu. neco z toho asi zabralo protoze se to ustalilo a kdyz byl volnobeh na 1000 zadne veci rozkyvy nevykazoval ani zadne propady po vyhozeni kvaltu a pusteni pedalu. mozna jedno za mesic.

C) pak jsem nechal cistit vodu v chladici. po prevzeti zacal chodit volnobeh pri vyrazeni od 500do 1000ot/min. Za studena obcas vylezl az na 3000? :-) Pri volnobehu to chodili taktez od 500do 1000. Takze jsem znovu zacal odvzdusnovat (dokonce jsem tam nalil i jakehosi cisticiho srace) a dolivat. znovu jsem zkontroloval snimac polohy klapky. Zavezl do to do servisu kde vyloucili zavadu lambdy a dobijeni. (chlapek tipoval ze by to mohl byt smesovac paliva¨/vduzhu) Tipek se v tom cosi vrtal a vysledek je takovy ze po vyrazeni nebo po prudkem ubrani plynu motor propadne na 500 a pak postupne leze nahoru - jiz otacky nekmitaji. Moc se mi take nezda nastup motoru po pridani plynu jako by se pridusil (ale to delalo jiz drive)

D) a ted co s tim? Je to oprava se kterou me z kazdeho servisu vyhodi protoze to neni kus za kus. pomalu mi dochazeji nervy takze jsem si alespon ulevil touhle slohovkou - az pujdu nekam do servisu muzu si to vytsiknout a vzit sebou aby si usetril uvodni proslov :-)
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

cize teraz mas uz vodu v poriadku. to ze ti tak kolisu otacky moze byt nejakym falosnym vzduchom, nastavenim klapky alebo teplomerom vody..mozno zapina sytic. zmeraj teplotny senzor vody ci ma cca 2k pri 20stupnoch. tak isto cidlo teploty vzduchu v sani. Tu hadicu na sanie si daval novu predpokladam.. pocuvaj ci nepocut sycanie ked ide na volnobeh..ked to niekde syci tak mas niekde netesnost.. pozri stav kablov k svieckam..ci sa nedrobi izolacia mozs ich aj zmerat. mali by mat odpor od 10k do 20k. Skontroluj sviecky ci niesu zasran od oleja a ci maju dobry odrh. cca 0,8mm. A hlavne si daj nastavit ten snimac na klapke. podla mna to bude ten snimac. Na felicii nam tak lietali otacky ked som vycistil klapku..a potom sa to muselo dat do servisu nastavit. Na mojom motore som si to nastavil sam ale tvoj motor je iny. a este by to mohol byt ventil ktory riadi volnobeh. len neviem ci ho tam mas..ale asi ano ked mas ECU. na mojom motore je namontovany na klapke a to tak aby mohol prepustit vzduch s pred klapky za klapku. do toho ventilu este idu dve hadice s vodou. ked z toho ventilu odpojis konektor tak by mali otacky stupnut cez 1000rpm. ked ho pripojis mali by sa vratit. keby si tam mal ten ventil tak sa da na nom zmerat odpor.su tam 3 kontakty..mera sa stredny voci krajnym. kazdy krajny by mal mat voci strednemu cca 20ohm pokial si dobre pamatam. skus premerat ten teplomer vody .mozno bude stacit pohybat s konektorom.
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

Jo dik moc. Zkusim to nejak projit. Kazdopadne vzdchu to mozna nejaky saje ale pro pridavani plynu (neco tam syci - odkajkziva) Doufam ze s emi to podari nejak pomerit a popravit samotnemu. Nemam totiz n aopravy zdny prostor bydlim v panelaku a to je houby. Jeste me napadlo ze mam doma celou druhou klapku+snimac polohy. Takze bych to tam zkusil narvat (coz bych snad jeste zvaldl) ale rad bych to pred tim vycistil - da se to v necem vylouhovat od stare mastnoty atd??Jinak vydim ze pises slovensky - nebydlis nekde kousek od hranic a nemas chut se mi v tom nekdy odpoledne povrtat :-) ?
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

v sani to syci stale..ale keby to sycalo niekde inde..v okoli hadic filtra a pod. tak je to podozrive. klapku moc necisti aby si tam nieco neposral..daj ju tam tak jak je a ked to pomoze tak potom uvidis. jedine ze by si ty prisiel do senca :o)) unas jeden chalan predava motor 3sgte do tej tvojej generacie keby si chcel..
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

Add motor - no ten jsem kupovaj jarku za 20tis pred par lety ze svycarska tak snad vydrzi.. Add senec - ma to to na senec 120kilaku - to by mozna za vyladeni a proklepnuti motoru stalo ;-)
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

nestalo..ja sa vyznam vo svojom motore a moc ma nebavi rypat sa v motore lebo tam je vela rozoberania.pekne si skontroluj tie veci co som pisal. to ta nebude nic stat.
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

ja to myslel tak ze bych ti praci taky zaplatil. jde o to ze tomu mozna rozumis a o to ze jak rikam - nehodlam menit vuz ale dokopat tento stary k patricnemu stavu. a sam na to nemam
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

ja le viem robit len 3s-gte. teda trochu. ja ked som tam mal cyhbu tak bolo podozrenie na palivovy system a zapalovanie.. pomenil som regulator paliva, filtre, hlavu a palec rozdelovaca, sviecky..dal som do toho snad 15tis..a nic..nakonieco to boli zapalovacie kable za 3600sk. ide o to ze ked tam mas vela starch veci na ktore je podzrenie tak to treba pomenit..ale na tieto auta nema niko nahradne diely len tak v garazi ze by ich mohol prehadzovat a skusat.. takze musis porobit veci ktore s tym najviac suvisia a potom sa mozno dopracujes k chybe. Stavim sa ze si uz druhy krat vodu nevypustal..musis merat a merat..najlepsie si zohnat niekde na nete dokumentaciu. ja mam len k 3s-gte preto ti asi nepomozem.
Odpovědět

Zpět na „Celica“