další MR-2

vše ohledně modelové řady MR2
Uživatelský avatar
P3T3R
Navigátor
Příspěvky: 148
Registrován: stř 25.10.2006, 12:49

Příspěvek od P3T3R »

Myslel sem tyhle...
Obrázek

Ale jestli to nemá žádnej účel tak je jasný, že je kravina to tam dávat.. :lol:
marcelus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 20.02.2006, 18:31

Příspěvek od marcelus »

to p3t3r-jesli sem Landera pochopil správně a příjde mi to tak logický-tak na nasávání studenýho vzduchu do motorovýho prostoru sloužej boční vstupy a horním výstupem by se ten vohřátej vzduch měl zase dostávat ven-když tam nahoru přidáš další nasávače-tak to fakt logiku moc nemá, nelíbí se mi to, příjde mi to jako že někdo se ze 180 koňovýho auta snaží vizuálně udělat formuli 1-takovej skoro tuzing a jedinej efekt kterej v tom spatřuju, že bude zase hůř vidět zadním voknem
Uživatelský avatar
P3T3R
Navigátor
Příspěvky: 148
Registrován: stř 25.10.2006, 12:49

Příspěvek od P3T3R »

Aha, tak si můžu škrtnout jednu položku ze seznamu úprav na moji MR2... Teda až konečně najdu nějakou tu mladší 170-175 koňovou ve slušným stavu a přijatelnou cenu...
italmania
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 02.02.2008, 15:29
Bydliště:

Příspěvek od italmania »

Jo, inzerát jsem dal, abych měl pokoj od ženy, ale radši prodám Pontiaca a MR2 si nechám. buď Pontík nebo MR2. Nemohu mít dvě auta pro zábavu. :(
Uživatelský avatar
BRunner
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1036
Registrován: čtv 01.07.2004, 12:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BRunner »

Pokud vím, tak tohle dávaj na turbíny, je to normálně vyvedený sání nahoru. S žebrama na odvod ohřátého vzduchu to nemá nic společného.
marcelus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 20.02.2006, 18:31

Příspěvek od marcelus »

no právě-chtěl bys tam nahnat vzduch vrchem, bokama a spodem-zespoda je takoej plastovej difuzor, ale někudy ten vohřátej vzduch musí zase vodcházet-takle sem pochopil to Landerovu špatnou cirkulaci vzduchu-jinak nikde sem nečetl, že to je speciálně pro turbíny
Uživatelský avatar
BRunner
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1036
Registrován: čtv 01.07.2004, 12:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BRunner »

Pokud to nasadíš přímo na trubku sání, tak tím žádnou cirkulaci vzduchu neomezíš.
No já jen, že když jsem to někde viděl na fotce tak to vždycky byla turbínka.
Lander
Člen Týmu
Příspěvky: 66
Registrován: pát 13.10.2006, 12:42

Příspěvek od Lander »

Blbost. Nic s turbem to nemá společného.... Je to jen taková kravina bez účelu.... Jak u atmosferického motoru, tak i u turbomotoru se filtr strká co nejblíže k díře na řidičové straně. Jak zboku, tak i zespodu proudí studený vzduch do motorového prostoru a přes víko má odcházet ven. Bohužel atmosferické verze mají to víko blbé, celé plechové.... Turboverze mají lepší design a navíc laminátové. Zkrátka místo těch nesmyslných nasávačů bych se poohlédnul po deklu motoru z turboverze.
Uživatelský avatar
Lili
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 10.02.2008, 11:43
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Lili »

italmania píše:Jo, inzerát jsem dal, abych měl pokoj od ženy, ale radši prodám Pontiaca a MR2 si nechám. buď Pontík nebo MR2. Nemohu mít dvě auta pro zábavu. :(
Proč bys nemohl mít dvě auta pro zábavu?Já mám Fiat X1/9 Bertone(amer.verzi) a MR2, a na zimu Citroena.A je to krása,vidět je v garáži vedle sebe!!! :D :D :D
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Lander píše:Blbost. Nic s turbem to nemá společného.... Je to jen taková kravina bez účelu.... Jak u atmosferického motoru, tak i u turbomotoru se filtr strká co nejblíže k díře na řidičové straně. Jak zboku, tak i zespodu proudí studený vzduch do motorového prostoru a přes víko má odcházet ven. Bohužel atmosferické verze mají to víko blbé, celé plechové.... Turboverze mají lepší design a navíc laminátové. Zkrátka místo těch nesmyslných nasávačů bych se poohlédnul po deklu motoru z turboverze.
Mohlo by se to zkombinovat - pokud ty nasavace poslou vzduch do filtru a horkej vzduch od motoru bude odchazet horem skrz zebrovanej turbodekl, tak to bude v poradku.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
TommyD
Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 05.02.2007, 16:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TommyD »

zdar,no k těm nasávačům pokud nemáš turbo tak ti sou uplně k prdu,tyhlety nasávače patřej k turbomotorům,protože na kapotě od motoru máš u turba namontovaný větráky a většinou i mezichladič.A jen kvůli těm mezichladičům se to tam strká protože při jízdě ti protéká vzduch od střechy až někam k zadnímu kufru (aerodynamika) takže se ledovej vzduch nedostane k mezichladiči a snižuje mu ůčinnost
Lander
Člen Týmu
Příspěvky: 66
Registrován: pát 13.10.2006, 12:42

Příspěvek od Lander »

Intercooler je zboku na spolujezdcové straně..... U turboverzí se právě dodělávají dva velké větřáky od SPALu do víka motorového prostoru aby se ještě více podpořilo odvádění horkého vzduchu z motorového prostoru... Zkrátka stup vzduchu do motorového prostoru je zespodu a zboku.... výstup přes víko.

Lander
Uživatelský avatar
TommyD
Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 05.02.2007, 16:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TommyD »

jo jasně to máš pravdu tak to je ale viděl jsem právě tyhle nasávače u turbomotorůje pravda že mezichladič jsem tam viděl jen u jedný ten měl právě větší mezichladič a měl ho položenej nad motorem u něj bych to chápal,jinak semi to stejně jeví jako designovej doplněk,nebo nepatrný způsob přítlaku:)každopádně se mi to moc na emerkách nelíbí s chlazením sem bez turba neměl nikdy problém tak proč to tam cpát :)
marcelus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 20.02.2006, 18:31

Příspěvek od marcelus »

ukončeme to tím že to je technickej nesmysl a designovej bazmek a kdo si to na mr2 dá, tak je nehorázný prase...a to nebylo nic proti ničemu a nikomu :lol: , myslim to z legrace-né že se začne zas někdo čertit, příde mi to asi tak účelný jako ty karbonový kapoty na mr2 s obrovskejma nasávačema vzduchu do předního kufru-krásně tam přes ty díry prší :D
Uživatelský avatar
TommyD
Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 05.02.2007, 16:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TommyD »

souhlasím 8)
Odpovědět

Zpět na „MR2“