Previa nový model

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
dave297
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: úte 20.01.2009, 17:55
Bydliště: Třinec

Příspěvek od dave297 »

Zdravím, řeším větší auto pro 3 sedačky vedle sebe. Jeden z kandidátů je Avensis Verso, ale zdá se mi trošku úzký - podle rozměrů uváděných na internetu je prostor na zadních sedadlech jenom o 4 cm širší než u Octavie. Tu máme a 3 sedačky je trošku utopie.

Jak je to u previe s bezp. pásy? Má na všech sedačkách 3-bodové? Na nějakých fotkách na mobile.de se mi zdá že ta prostřední sedačka ve druhé řadě má pouze 2-bodový pas.

Mají sedačky uchycení isofix? Kdyby jo, tak se v případě potřeby dá ta prostřední sedačka vyřešit dětskou sed. s isofixem.
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

V pripade mojej Previe je aj na prostrednej sedacke 3-bodovy pas.

Obidve krajne sedacky su vybavene ISOFIX-om.

Prostredna ISOFIX nema, myslim ze som nevidel auto ktore by bolo vybavene aj prostrednou sedackou s ISOFIX-om.
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
dave297
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: úte 20.01.2009, 17:55
Bydliště: Třinec

Příspěvek od dave297 »

Díky za odpověď. Ještě jsem procházel fotky na internetu a z toho, co jsem viděl je 3-bodový pás uprostřed až od r.v. 2003. Cena je bohužel mimo můj rozpočet.
Benda
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: ned 25.01.2009, 01:13

Jak a kde se dá zakoupit?

Příspěvek od Benda »

Ahoj všem, hlavně Marcello!

Chci si koupit novou Previu, už jsem k tomu prostě dospěl, Espace nebyl špatný, ale ta kvalita šílená... :mad: A jiné MPV pro rodinu, které by mi vyhovovalo, se prostě nevyskytuje...

Mám dilema: raději bych koupil novou Previi, prosím moc o radu zkušenější, jak postupovat:
- oslovit dealera Toyota v ČR a požádat o dovoz?
- našel jsem na mobile.de a hlavně scout24.de pár zajímavých typů, ale nemám šanci si to dovézt sám - poradíte mi nějakou slušnou a solidní firmu, človka apod., kdo by mi pomohl?
- doporučujete mi diesel, benzín nebo benzín+LPG?

Díky předem za rady!
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

Ahoj Bendo
u nás kámoš jezdí pro auta na internetu si s ním vybereš, ještě ti poradí pak tam spolu zajedete on to vše za jeden den vyřidí na úřadech a domů už jedeš ve svém :wink: tady to pak už jen přihlásíš. Ráno jedeš a odpoledne přijedeš, perfek se domluví ještě ukecá cenu, taky tomu rozumí má autodílnu fakt dobrej lidi choděj jedině k němu :P a hlavně jsi u celé transakce s nim
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

Ahoj, no mozem ti previu vrele doporucit, ja mam model 2005. Co sa dovozu tyka ti neviem poradit, rozhodne si vyber to co potrebujes aby vo vybave bolo. Ta moja Previa bola kupena na Slovensku a to cez importera dodana z nemecka, ten v nemecku ju objednaval priamo v japonsku. Aspon podla VIN kodu mi tak bolo povedane ze Previa bola vyrobena pre export do Nemecka. Takze tieto transakcie dost dobre neovladam.
Co sa jazdenky tyka, myslim ze si urcite vyberies, ale nedaj sa zlakat nizkou cenou, lebo moze byt aj problem.dolezita je historia vozidla a najlepsie takeho kde sa o tom mozes sam presvedcit. Drzim Ti palce a verim ze budes nadmieru spokojny minimalne tak ako ja.

Co sa Espace-a tyka tiez som po nom poskuloval, ale toto sa fakt neda zrovnat. A take MPV ako Sharana a pod... to uz vobec nie.
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
dave297
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: úte 20.01.2009, 17:55
Bydliště: Třinec

Příspěvek od dave297 »

Pořád nemám vybráno, a tak řeším kdejaké možnosti. Ideální by pro mně a moji rodinu byla Previa, ale jak jsem psal dříve potřeboval bych se všemi sadačkami s 3-bodovým pásem. Ty se vyráběly až od roku 2003 a co jsem viděl ceny, tak je to už na mně moc drahé.

Dotaz pro majitelé. Jak je řešen tříbodový pás u prostřední sedačky ve druhé řadě? Jde z podlahy nebo je celý mechanismus vč. pásu přímo v sedačce? Kdyby se jednalo o druhou variantu, tak by se teoreticky dalo koupit verzi dejme tomu rok 2001 nebo 2002, sehnat nějakou sedačku z novějšího modelu vyměnit ji za tu s 2-bodovým pásem. Uvažuji správně?
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

3-bodovy mechanizmus je priamo v sedacke. Nakolko je sedacka demontovatelna, inak to ani nemoze byt, nakolko by ten horny uchyt nebolo kde uchytit :) Ale kazdopadne je trojbodovy.

Co sa vymeny sedacky tyka, obavam sa ze bude zlozite taku sedacku zohnat. Preco ti zalezi tak na tej prostrednej sedacke aby mala 3bodovy pas ?
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
dave297
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: úte 20.01.2009, 17:55
Bydliště: Třinec

Příspěvek od dave297 »

Plánujeme třetí mimčo a pokud pojedeme naložení na dovolenou, tak budeme potřebovat mít volný kufr, tzn. 3 sedačky ve druhé řadě. Co jsem se díval, tak již nelze koupit dětskou sedačku montovanou na bederní pás.

Má manželka totiž balí na dovolenou ve smyslu "co kdyby" :lol: Takže např. loni jsme jeli s Octavií combi a střešním boxem (tím velkým) nabaleni tak, že by se nevešlo nic navíc... Vím, že je to jednou nebo 2x do roka, ale přesto to musím řešit.
Naopak ikdybychom se sbalili tak, že by nám vzadu stačila pouze půlka kufru, nevím, jak by se mi jelo, kdybych měl jednoho potomka vzadu a vedle něj hromadu nezabezpečených věcí.
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

myslel som si... :p
nuz viac asi neporadim.ak starsiu verziu tak potom skusit zohnat tu sedacku, ale kompatibllitu ti potvrdia v Toyote. Otazka je kolko ta zohnatie novej sedacke bude stat, ci by uz nestalo za uvahu doplatit na novsiu verziu Previe.

Co sa Previe tyka si sa rozhodol naozaj velmi dobre. Je to fakt supr auti... :)
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
Benda
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: ned 25.01.2009, 01:13

Nová Previa

Příspěvek od Benda »

Díky za rady,

pokusím se ještě doplnit:
Řeším dost zásadně otázku jeté Previe a nové Previe: od určitého data a obratu firmy jsem přešel z ojetin na nová auta a dosud jsem nelitoval - máme ve firmě 3 auta a každé přes 5 let, 150-200 tkm - poruchovost u nových a starších aut nesrovnatelná. Nyní se však dostávám do situace, kdy:
1.) Previa se do ČR oficiálně nedodává, musí se dovézt ze západního směru - pro mě problém (nulové zkušenosti, nedůvěra, neznalost paragrafů atd.), díky Mirkovi za nabídku dovozu, pošli mi prosím kontakt na toho známého
2.) netuším, jak je to se zárukou apod., jak na to budou v českých Toyotách koukat, když se něco rozbije...
3.) Na výběr toho v D není mnoho, samozřejmě je pro mě otázka ceny dost důležitá, euro taky teď není za 22 Kč :mad: Z možných nabídek bych možná ještě ustál tohle:
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=r1qitubhoqv
Ptám se zkušenějších - to je koncová cena nebo platím ještě něco navíc (DPH)? Mám si dát na něco pozor? Někde jsem četl, že to musí být určeno pro evropský trh, což se pozná podle nějakého kódu kdesi na motoru?
4.) Když už bych šel do ojetiny, je tam třeba tohle:
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=lysgnxdglq3l
Jsou zkušenosti v ČR se ervisem Previe? Umí to ty měniči dílů v autorizovaných servisech nebo na to někdo umíte poradit šikulu, co se fakt vyzná?
5.) Otázka z hlediska životnosti a možné poruchovosti - benzín nebo diesel? (kašlu na spotřebu)

Díky všem za pomoc a podporu!
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

Co sa uplatnenia zaruky tyka tak ta plati v ramci celej Europy a je jedno kde to das uplatnit.

Trocha nerozumime tvojmu prispevku, kde pises ze jednoznacne nove auto ako ojazdene. To si odporuje prispevku pisane dalej. Co sa poruchovosti tyka, neviem ci sa potom ale bavime o Toyotach alebo o Octaviach. To by som musel kupit toyotu od nejakoho blazna co ju totalne zrichtoval a dal jej dobre na frak. Ale to by si si asi vsimol pri obhliadke.

Previu ti dodaju aj do CR priamo importerovi. Vsetko je vec objednavky.

Co sa DPH tyka, ta sa uplatnuje len ak to beries na firmu a v tom pripade neplatis v zahranici DPH.

Rozdiel u 3 rocnej previe bude az 700.000 korun medzi novou a ojazdenou.
Naposledy upravil(a) Marcello dne úte 27.01.2009, 10:42, celkem upraveno 1 x.
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

Inak co sa toho linku v bode 4 tyka, tak tam maju pekne drahy benzin :P alebo to bolo fotene niekedy dobre davno :lol:

To len na odlahcenie temy...
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
Benda
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: ned 25.01.2009, 01:13

Příspěvek od Benda »

Já vím, že si protiřečím :D - Previa nová/ojetá - zkušenosti radí nová, rozum (a stav účtu :mad: ) radí: ojetá.

Čemu nerozumí je právě malý cenový rozdíl mezi novou 2009 a ojeté 2005/2006 - okolo 5 tisíc euro - není to nějaká zrada? Asi jsem paranoidní, ale člověk kolem sebe vidí víc podvodů než je zdrávo....

Kvalita je jasná! Já to dlouhodobě (nedobrovolně) testoval na Renaultu (Espace 2001, od nového), nyní mám sám Mazdu5, protože netuším proč Toyota přestala dělat Avensis Verso... A Japonec - to jej jiný kafe :wink:

Previa - to totiž ale není auto, to je srdeční záležitost! Rozum mi u ní končí, to je fakt neuvěřitelná záležitost. Espace je sice zakladatelem kategorie MPV, ale Previa je zakladatelem kategorie PREVIA!!!!!!

Jdu si vsadit Sportku, koupím si jich třeba víc :)
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

Velmi krasne napisane. 8)
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
Odpovědět

Zpět na „Previa“