Zarovky Osram Silverstar

zdokumentovali jste nějaký postup? tady je ten pravý prostor pro zveřejnění
Uživatelský avatar
Tomas
Manager Týmu
Příspěvky: 421
Registrován: sob 10.07.2004, 10:45
Bydliště: Bratislava, SR

Příspěvek od Tomas »

Banjo píše:Tak a je to tu. V pátek mo odešla levá. I tak je koupím znovu.
Teraz ti musia dat 2 roky zaruku a mas to dozivotne :D
Toyota Yaris, 1.0 VVTi, r.v.99
Honda Civic, sedan, 1.6 VTEC, r.v.2004
Zmuro
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: sob 09.04.2005, 18:04
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Osram Cool Blue

Příspěvek od Zmuro »

2 Jimmi: Ja mam vo svojom liftbacku Osramy Cool blue a nedam na nich dopustit. Okrem toho ze maju super bielu lahko namodralu farbu svetla a lepsiu svietivost, hlavne ta farba svetla sa dost priblizuje xenonom a pritom neoslepuje a je velmi stylova...nechcem inu ziarovku..vydrzia mi cca tak 10.000km, co je u mna zhruba jeden rok a mne to staci. U nas ich dostat cca za 240 Sk/ks.
Toyota Corolla Liftback E11 1.4 63kW r.v.'98
Silver colour, Linea Terra, spoiler edition.
Don't tell me, that cars don't have a soul...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Možná, že si je nakonec taky koupím. Cool blue na jaro, léto a All season (nažloutlé) na podzim a zimu.... top by bylo stylové, ne....? 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Komanche

Příspěvek od Komanche »

Jimmi vecny stoural ;)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

:D
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
OndraS
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: úte 19.10.2004, 11:45
Bydliště: Uh.Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraS »

uz trochu out of time, ale prece:

Tomasi, never tomu, ze kdyz reklamujes zarovky 4x do roka a
maji 2letou zaruku, ze je to na dozivoti. To je velky omyl. :roll:

Zaruka se pocita ode dne vystaveni kupniho dokladu/zarucniho ilistu a ne od data opravy - resp. vymeny jako v tomto pripade, byt je to fungl novy kus.

V realu je to tak, ze ti ty 2 roky protahnou max. o ty dny, kdy bylo zbozi v reklamaci, coz je pri vymene kus za kus = 0.

Max. se muzes hadat, ze po 2 (nebo 3, ted nevim) vymenach mas automaticky pravo na odstoupeni od koupe a vraceni penez.

Toz tak. :(
ex - Corolla 1.6, 16V 4A-FE, 81kW, '98 alias mouchomedvěd, vděčně vzpomínám ;)
Corolla 1.3, 12V, 2E, '89 53kW compact alias placaťák
Starlet 1.3, 16V 4E-FE, r.v 98, 55kW, 5dv alias drobeček
mikee
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28.05.2007, 00:24

Příspěvek od mikee »

OndraS píše:uz trochu out of time, ale prece:

Tomasi, never tomu, ze kdyz reklamujes zarovky 4x do roka a
maji 2letou zaruku, ze je to na dozivoti. To je velky omyl. :roll:

Zaruka se pocita ode dne vystaveni kupniho dokladu/zarucniho ilistu a ne od data opravy - resp. vymeny jako v tomto pripade, byt je to fungl novy kus.

V realu je to tak, ze ti ty 2 roky protahnou max. o ty dny, kdy bylo zbozi v reklamaci, coz je pri vymene kus za kus = 0.

Max. se muzes hadat, ze po 2 (nebo 3, ted nevim) vymenach mas automaticky pravo na odstoupeni od koupe a vraceni penez.

Toz tak. :(

Mám dojem, že pokud ti výrobce vymění zboží za nové(!) tak se na toto nové zboží vztahuje záruka zase 2 roky. Měl by k tomu být reklamační protokol, ale pochybuji, že se s tím někdo dělá i na žárovky :).
Při záruční opravě dobíhá původní záruka + se k ní přičítá doba po kterou bylo v opravě.
Beztak si ale myslím, že jednou Vám někdo oznámí, že záruka je sice 2 roky, ale nevztahuje se na běžné opotřebení (což asi "vysvícení" žárovek je).

Edit: teď to po sobě čtu a vypadá to jako bych vám ty výměny nepřál :) tak to samozřejmě nejni! :oops:
Corrola 2001/1.4VVT-i Liftback
Uživatelský avatar
Palos
Manager Týmu
Příspěvky: 321
Registrován: pon 30.05.2005, 11:42
Bydliště: někde v Krkonoších

Příspěvek od Palos »

Mam tam Silverstary 2 roky a zatim svitej, fakt dobre.
EX:Toyota Corolla E 11 1.3 Compact 63 KW/120 Nm
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Příspěvek od maxwell »

Silverstary svítí opravdu hezky,ale odešla mi jedna žárovka již po 4.tém měsíci používání. :cry:
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
m_dufek
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: pát 20.07.2007, 16:55

Příspěvek od m_dufek »

mikee píše:
OndraS píše:uz trochu out of time, ale prece:

Tomasi, never tomu, ze kdyz reklamujes zarovky 4x do roka a
maji 2letou zaruku, ze je to na dozivoti. To je velky omyl. :roll:

Zaruka se pocita ode dne vystaveni kupniho dokladu/zarucniho ilistu a ne od data opravy - resp. vymeny jako v tomto pripade, byt je to fungl novy kus.

V realu je to tak, ze ti ty 2 roky protahnou max. o ty dny, kdy bylo zbozi v reklamaci, coz je pri vymene kus za kus = 0.

Max. se muzes hadat, ze po 2 (nebo 3, ted nevim) vymenach mas automaticky pravo na odstoupeni od koupe a vraceni penez.

Toz tak. :(

Mám dojem, že pokud ti výrobce vymění zboží za nové(!) tak se na toto nové zboží vztahuje záruka zase 2 roky. Měl by k tomu být reklamační protokol, ale pochybuji, že se s tím někdo dělá i na žárovky :).
Při záruční opravě dobíhá původní záruka + se k ní přičítá doba po kterou bylo v opravě.
Beztak si ale myslím, že jednou Vám někdo oznámí, že záruka je sice 2 roky, ale nevztahuje se na běžné opotřebení (což asi "vysvícení" žárovek je).

Edit: teď to po sobě čtu a vypadá to jako bych vám ty výměny nepřál :) tak to samozřejmě nejni! :oops:

Je mi lito chlapi, ale je to tak jak je napsano vysse - i kdyby ti zarovka (nebo jakakoliv jina vec) odesla tyden pred vyprsenim zaruky a vyrobce/prodejce by ti ji vymenil za uplne novy kousek, tak na nem mas zaruku pouze ten zbivajici tyden. Proste zaruka se ridi datumem na danovem dokladu a jakokoliv vymena i v ramci reklamace na to nema vliv. Jedine na co mas narok je pokud se ti u jednoho zbozi objevi stejna zavada 3x po sobe, mas narok na vraceni penez. Ale to by si pak musel jit zas k jinymu prodjeci, aby si nevypdal jako uplnej trouba.

- jinak co se tyce svetel ja mam tungsramky +30% a kazdy 10ty auto na me blika abych si vypnul dalkovy i kdyz je nemam :)))
Uživatelský avatar
vind.o
Navigátor
Příspěvky: 126
Registrován: stř 24.10.2007, 13:15
Bydliště: u Lanškrouna / u Jablunkova

Příspěvek od vind.o »

Při koupi Corollky jsem měl klasické OSRAMky. Po výměně za OSRAM Silver výrazně lepší a delší kužel světla. Měl jsem i problém, že v případě čistých návěstních značek na dálnici to házelo nepříjemná "prasata". Životnost bych považoval za kratší. Už jsem také začal uvažovat o vadě na alternátoru. Odešly mi obě H4 během 2,5 hodiny. Během ujetí posledních cca 80 tis. km 3x výměna obou žárovek. Vždy přepáleno vlákno potkávaček.
Corolla E12 5D, 06, 3ZZ-FE 1598, 81 kW, černá, celoroční 6,6 l, 230 tis.km, SOL+ (park. senzory, tempomat, vyhř. sedačky)
Yaris XP13 5D, 14, 1NR-FE 1329, 73kW, bílá, celoroční uvidíme :o), 40 tis. km, Trend
Ex-Corolla E11 3D, 98, 4E-FE 1332, 63 kW, bílá
tomko
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1500
Registrován: ned 27.05.2007, 20:00
Bydliště: Slovensko, Žilina

Příspěvek od tomko »

chlapi a neuvažovali ste o xenonoch? ich životnosť je veľká a cena od 6000,-Sk zo všetkým čo ktomu patrí.ja ich mam na yarisovi a super :-)
Uživatelský avatar
fajry
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 30.06.2004, 19:50
Bydliště: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fajry »

a mas xenony schvalene presne pre Tvoje auto? Xenony su fajn, ale montovat hocijake taiwanske smejdy do auta, pre ktore absolutne nie su schvalne ... to je nebezpecnejsie ako uzitocnejsie.

Ja mam Osram Silverstar uz na tretom a aute a maximalna spokojnost. Zatial vzdy vydrzali viac ako rok a pol na kazdom ... potom som vzdy auto predal :-)
Slovensky Toyota klub:
ToyotaTeam Slovakia
www.toyotateam.sk

sluzobak
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9
Engler4
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: úte 27.03.2007, 09:27
Bydliště: Lípa nad Orlicí

Příspěvek od Engler4 »

Mám Osram do mlhy a jsou opravdu dobré ,já potřebuju dobře vidět hlavne za deště a v mlze a jsou opravdu dobrá a neoslnujou.Mám je skoro rok a asi 12000km,zatím držej.Jo samo že mlhovky plně nenahraděj.
Carina 2 2.0 GLi 89 KW
Uživatelský avatar
fildis
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1525
Registrován: čtv 25.10.2007, 15:11
Bydliště: Praha

Příspěvek od fildis »

Taky mám na Toyotce Osramy a maximální spokojenost, už bych jiný ani nechtěl :) Celkem levná volba a efekt zaručenej
Corolla E10 1.3 16V 3D 97
4E-FE 55Kw
Ronal 6Jx16 ET38
195/45 R16
Trocha úprav ještě nikomu neublížila :-D

http://database.mangacars.fr/data/media ... llae10.PNG
Odpovědět

Zpět na „Návody, příručky, manuály“