Otacky volnobehu

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

ahoj - ty jo to mi moc nepomohlo. zkusim se pres den hodit foto a kdyztak mi zkusis jesli muzes poradit kde ten cudlasj je. Mozna je to tim ze mam starsi typ ale nemuzu jej tam najit. Nejvic me stve ze bez zapnutych svetel - no problem. se svetlama to obcas padne dolu a docela me to stve..
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

1700 - 1800 sudena a klesa a kdyz se ohreje tak 850 cca
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
greddy
Věčnej rejpal
Příspěvky: 847
Registrován: pon 24.10.2005, 20:40

Příspěvek od greddy »

Obrázek
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

taky sem si stim šroubkem u mě hrál(měl sem tušení na co je, ale jistej si nebyl), ale u studenýho motoru sem nepoznal rozdíl, paxem potřeboval zajet asi 10km pryč a po cestě mi začal pořád zdechat motor:) sem si připadal jak nevybouřenej závodník, i když sem stál taxem pořád musel trochu tůrovat motor:) - od tý doby mám v autě šroubovák :)
ale u mě je ten šroubej jinde a neni krytej (možná kdysi byl)
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
brtin
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 24.08.2006, 19:23

Vysoký otáčky i po zahřátí

Příspěvek od brtin »

čus chci se zeptat u celdy mi o táčky při nastartování stoupnout na 2000 a někdy po zahřátí spadnou tak na 1000 ale někdy zůstanou viset na tech 2000 a nebo kolísaj mezi 1500 a 2000,zaleží na tom,jakej ma den... může někdo poradit co stim, je to řídící jednotkou a nebo spíš nějakým snímačem?
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

Neco podobneho mi to delalo kdyz jsem mel bubliny v chladicim potrubi ktere tam byly po vymene vody. Myslim ze to bylo soustavou cidel a podtlaku ktera je vedle hlavy - nebyla pod vodou. ale to jsou jen spekulace - odvzdusneni pomohlo. obvykle mi ty otacky litaly nahoru dolu asi tak v 5sek intervalech..
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
kubishta
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: sob 02.02.2008, 00:05
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubishta »

pokud vím, tak tahle funkce se nazývá automatický sytič, slouží k zahřátí motoru po nastartování, pak otáčky klesnou a motor má vyšší teplotu
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

Cus na tech 4 generacich je to o necem jinem nez o automatice :-)
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Tak jsem vyřešil na autě současne 3 problémy (ají jsem několikrát různejma způsobama čistil škrtící klapku) a volnoběh mě vylezl na 1300 ot. Už jsem měl napsanou A4 dotazů, odzkoušenejch postupů z workshopu podle kterejch bylo vše OK..., a různejch návazností na sebe. Tesně než jsem to sem dal jsem nalezl tenhle článek o šroubu a fakt super... Volnoběh jsem nastavil na 800 ot., co je ale sranda tak že jsme ten šroub musel otáčet 2x o 360 byl skoro vyšroubovanej a teď už je zase skoro "nadoraz" :D su zvědavej jestli to něco udělalo se spotřebou.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Nechci vam kazit radost, ale jestli ten volnobeh sroubkem serizujete bez propojky v diagnostickym konektoru, tak to delate uplne zbytecne, protoze to leda tak rozmrvite :D
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

??? Takze auto zahreju, pak tam dám propojku a nastartuju, nastavím sroubem 800, vypnu a odpojim. Takhle ???

Jenze mi to připadá trochu nelogický s tou propojkou, protože když bych to takle udělal a potom odpojím baterku tak se stane asi co ... reset a nastaveni bude fuč. Takže si spíš myslím že by to chtělo nově nastavit a pak resetovat - což jsem udělal.

Ale tenhle topic založil někdo kdo řešil gti, každopádně šroub jsem na tělese "throttle valve" našel taky. Původní pozici šroubu jsem si vyfotil předtím digitálem a polohu poznačil... takže vrátit to by neměl být problém.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Zahrejes, das propojku, nastavis, odpojis, vypnes. Ta propojka je tam proto, aby se vypnula veskera regulace ECU, volnobeh pak nastavis mechanicky, takze pokud spolu s baterkou nevyndas i ten regulacni sroub, tak OPRAVDU NEVIM jak bys chtel to nastaveni resetovat vymenou baterky. Pokud mi neveris, tak to tak nedelej, to je nejjednodussi reseni a toc si sroubkem do aleluja.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Jj máš pravdu...
Naposledy upravil(a) MichalS dne pát 23.05.2008, 19:37, celkem upraveno 2 x.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Jaky EGR ? Co to ma s tim spolecnyho ? Meles paty pres devaty.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Beaver píše:Jaky EGR ? Co to ma s tim spolecnyho ? Meles paty pres devaty.
teď už žádný. MichalS svůj příspěvek trochu opravil že? ;) :D
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Celica“