Interval výměny převodového oleje

vše ohledně modelové řady Yaris
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Interval výměny převodového oleje

Příspěvek od MiBo »

Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Interval výměny převodového oleje

Příspěvek od jarson »

Páni - Mibo , Vojtinac - nepozeral som vsetky linky, ktore Mibo poslal. Mozno tam interval uvedeny je, mozno nie. Ale chcel som ine. Zbytocne sa natahujete. V navodoch - uzivatelskych priruckach naozaj byva coraz menej technickych informacii a je naozaj mozne, ze predpis / interval vymeny tam naozaj nenajdes. Su sice stale hrubsie ( aj tie elektronicke :) ), ale to preto lebo 90% je o radiu a 10% o bezpecnosti :mrgreen: Info ake hlada Vojtinac je servisneho charakteru a predpoklada sa, ze ho ( ak treba) bude riesit servis. Uzivatel si tak maximalne ma nastavovat navi, parovanie mobilu a ine blbosti a mozno doliat vodu do ostrekovacov. Hotovo. Ostatnym ho nebudu zatazovat, naopak ho pri prehliadke potrebuju ( financne) odlahcit.
Takze by som hladal nie v uzivatelskej, ale dielenskej ( alebo ak chcete servisnej) prirucke.
Ja mam ku kazdemu autu - carina papierova a k honde elektronicka. Tam je vsetko, co bezny clovek na " bezny servis" potrebuje. A este ovela viac veci, do ktorych sa aj tak nikto nikdy bez speci vybavy doma nepusti. De facto do srobky rozobrate vsetky prace na aute. Ale dobre vediet :)
Kde s k nej dostat?
Carinu mam uz vela rokov, niekde som stiahol pdf, ale stranka uz neexistuje.
HONDU mam od admina z jedneho Honda fora. Uzivatelsku k Honde mi poslal priamo servis, ku Carine bola v papieroch u auta.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Interval výměny převodového oleje

Příspěvek od slabostka »

ak k toyote sa dá dostať, treba hľadať po nete, napr. k priusu III je skoro všetko dostupné... a nakoniec sa to dá aj kúpiť - zaplatiš si prístup k tomu čo chceš na istý čas.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Interval výměny převodového oleje

Příspěvek od jarson »

alebo tak :D
sorry, z povahy nasho naroda vychadzajuc som platene linky a aplikácie preventívne ani nebral do uvahy :mrgreen:
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Interval výměny převodového oleje

Příspěvek od slabostka »

ja si nejaké drobnosti urobím sám niežeby som na to nemal ale bývam na dedine , mechanika mám v meste a to mi ide na nervy - odniesť auto keď mám voľno a mechanik má volno v garáži, riešiť ako domov, potom riešiť ako bez auta ísť poň po oprave takže drobnosti si urobím keď mám čas ja... je to pre mňa strata času ale to behanie po auto hore dole si nechávam na vačšie veci, zásadne sa nepúšťam do opráv kde treba mať auto na zdviháku, špeci sersan a hlavne kde hrozí utrhnutie skrutky, odvrtavanie, rezanie nových závitov.... ono na novom aute sa to fajne robí podľa príručky ale na 20 ročnej mašine už hrozí kde čo neočakávané....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Interval výměny převodového oleje

Příspěvek od jarson »

no vidis. Ja to mam naopak :D
Na starenke si trufnem určite na viac vecí ako na "novom" Civicu.
Ale vlastne okrem klasických pravidelných servisných ukonov - oil, filtre - v podstate nic ine nerobim.
Brzdy davam robit do servisu. To ano. A zasadne nie ku "kamaratom" .
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Interval výměny převodového oleje

Příspěvek od slabostka »

ja si brzdy naopak robím sám lebo servismen to neurobí tak pedantne ako ja - proste kopec drobnej roboty a na konci dňa nevidíš "nič", všetko zhodiť, vyčistiť, šmirgel, kefa, čistič, namazať, poskladať....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Yaris“