Couvací světla Auris II

nová modelová řada - nástupce Corolly
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Couvací světla Auris II

Příspěvek od Standa50 »

Video z YT dobrý,ale problém je,že neumím anglicky :( .Asi před 4 roky jsem přes uživatele ts1990 koupil led sadu a funguje dodnes.Problémy s vysokou teplotou žádné,spíš naopak je drobný problém v zimě.Ledka neumí roztavit zmrazky na světlometu.A teď krátký hodnocení.Když je suchá silnice,je světlo z ledek perfektní,ale běda když je mokro.Mokrý asfalt světlo odráží a v nadsázce pocitově svítíte pouze parkovačkama.Potom bych ještě vytknul menší dosvit při zapnutí dálkových světel.Nebo to popíšu jinak.Pokud si nastavím,aby ledky svítily v projektoru do boku,tak světla svítí pěkně do šířky,ale hůř do dálky a pokud je přestavím tak , aby svítily nahoru a dolu ,tak naopak svítí pěkně do dálky, ovšem špatně do šířky.Halogenka v tomto směru svítí sice hůř ale vyváženěji.Takže zároveň se zimními pneumatikami prohazuju ledky za halogenky.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Couvací světla Auris II

Příspěvek od ts1990 »

Ahoj, mám pro Vás dobrou zprávu, pokud chcete zajímavější alternativu a velmi kvalitní, ve spolupráci s jednou firmou s autodoplňky přímo v ČR budeme prodávat přímo jeden prémiových modelů současnosti, model X10 a to v provedení s barvou 4300 K, tak i 6000 K. Plná záruka přímo v ČR, ale osobně jezdím jak na 4300 k, tak 6000 k na yarisovi v projektoru a obě svítí dostatečně za každého počasí. LEDka se jednak dobře uchladí, větráčky jsou tiché, rádio neruší. Mám je na služební ofci, kde je ještě méně místa, to auris je proti tomu zlatý. Světelný tok reálně stabilně lehce přes 3700 lumenů na ledku. Jelikož bude na ledky poskytnutá plná 2 roky záruka, nemáme nouzi o tom, že by 2 roky minimálně nemakaly. Jinak výrobcem je firma Luija, která hodně vyrábí ledky pro Japonsko apod. Teď mám od nich prémiové ledky do zpáteček, pokud by někdo z vás měl zájem. Zatím nejvýkonnější co je možné sehnat.
Uživatelský avatar
Maraki
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: ned 03.05.2015, 13:40

Re: Couvací světla Auris II

Příspěvek od Maraki »

"Ledka neumí roztavit zmrazky na světlometu."

Vybavuji si, že jsem tu poznámku četl. Zasunul jsem to dál do paměti. Mám zkušenost z ručních svítilen a tam je chlazení podstatné téma. Řeší se to kvalitním odvodem tepla (z LEDky by se neměla ždímat maximalní kapacita, pokud s tím chce člověk pracovat, jinak to chladíš a chladíš...), chipem upravujícím intenzitu (konstantně se snižuje se zvyšující se teplotou) nebo svítilna prostě natvrdo přepne na nižší intenzitu po dosažení kritické hodnoty nebo je nejvyšší intenzita omezena časem. Poslední tři varianty nejsou žádoucí pro potkávací světla auta :-D

Zatím si to nedovedu představit, že LEDka neroztaví sníh, ať už namrznutý na světlometech při stání nebo padající za jízdy. To by bylo hodně nemilé... Kam potom jde všechno to teplo...? To je jen řečnická otázka...

"Mokrý asfalt světlo odráží a v nadsázce pocitově svítíte pouze parkovačkama."

Opět si nedovedu představit, jak moc velký je to průšvih. Při několika hodinách jízdy v noci za deště... Nezbývá, než to subjektivně otestovat. Předpokládám, že je to barvou světelného toku...

Samozřejmě jsem si vědom legislativy, beru to jako zajímavé technické řešení, kdy je jen možná otázkou času, než to bude normálně v autech od začátku. Šlape do toho Phillips, Osram...
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Couvací světla Auris II

Příspěvek od ts1990 »

Takto vypadají :) Včera jsem je dal i do dálek a je to dost slušný,,,zítra udělám video :)
Přílohy
Auto-Kit-Hb3-H11b-Canbus-H15-F2.jpg
Auto-Kit-Hb3-H11b-Canbus-H15-F2.jpg (70.32 KiB) Zobrazeno 1849 x
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Couvací světla Auris II

Příspěvek od ts1990 »

ASi tak, je to jen otázkou legislativy a bohužel, ale v reálu je často led sada v novém či nevypáleném projektoru lepší než origo ledky, viz. příkladem je nová corolla, kde byl zvolen nevhodný projektor, který má hluchý místa na levé straně a je s tím dost nepříjemné jezdit, o intenzitě ani nemluvě. I origo často oslňují a často jde světlo za hranici kam nemá jít, homologace není všechno. O mezerách cca v rozsahu metr na vozovce mezi potkávačkama a dálkama ani nemluvě, což je problém nového superbu, či peugeotu 208 jako př. Tam kde člověk potřebuje světlo a očekává ho od dálek, tak má tmavý pruh, ale prošlo to homologací, tak je přeci vše v pořádku. :D :D U těhle posledních modelů už není žádný problém v rozložení světla na silnici a omezeném vyzařovacím úhlu. Nejhorším příkladem jsou právě ledky od Osramu nebo Philipsu. Světelný tok kolem 1200 lumenů a světlo s teplotou 6500 k, takže nepoužitelné.
Uživatelský avatar
Maraki
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: ned 03.05.2015, 13:40

Re: Couvací světla Auris II

Příspěvek od Maraki »

Firmu jsem si našel (Lujia), LEDka vypadá podobně jako Z7s K11. Samozřejmě nemůžu diskutovat nad materiálem, protože oni jsou schopní bastlit ledacos. A to nemyslím zle! Pokud se LEDka uchladí, tak super. Potom už je jen otázkou zbarvení tepelného toku (3000K, 4300K, 6000K, atd). Udělám si zkušenost s 6000K a od toho se odpíchnu...
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Couvací světla Auris II

Příspěvek od ts1990 »

Osobne rad jezdim na obojim. X10 maji lepsi rozptyl svetla a svetelny tok o trochu vyssi a delaji se prave i ve 4300 k. X10 maji tissi vetracky, ale jinak oboji nerusi radio.
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Couvací světla Auris II

Příspěvek od Standa50 »

Zmrazky se zřejmě neroztaví proto ,že teplo je odváděno do zadní části reflektoru.Kdežto halogen teplo vyzařuje vpředu.
Druhý problém vidím taky v teplotě barvy.Prostě teplota barvy 6000K je moc.Podle mého názoru je zatím nejlepším běžným zdrojem osvětlení je asi xenon a to i slabší verze 25w používaná třeba na Š rapid.Kolega z práce má na Vitaře full led světlomety a taky za mokra nadává,že je ho..o vidět.Myslím, že strop v teplotě barvy je okolo 4500K .Pokud se nepletu,tak xenony mají 4300K a z mého pohledu svítí bíle tak akorát.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Couvací světla Auris II

Příspěvek od ts1990 »

Haled ty nove modely maji hlavne vyssi svetelny tok a rapida, f3, o3 presvitim i se 6000 k jak nic.. coz pak kdyz je mokro, tak je hodne znat.. ale 4300 k volba je rozhodne super, o tom zadna, proto chceme i tuhle barvu mit prevazne vic skladem nez 6000k.
Uživatelský avatar
Maraki
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: ned 03.05.2015, 13:40

Re: Couvací světla Auris II

Příspěvek od Maraki »

ts1990 píše:...omezeném vyzařovacím úhlu. Nejhorším příkladem jsou právě ledky od Osramu nebo Philipsu. Světelný tok kolem 1200 lumenů a světlo s teplotou 6500 k, takže nepoužitelné.
Mám tomu rozumět tak, že kombinace 1200lm s teplotou 6500K není úplně vhodná nebo lépe řečeno v nečem nevyhovovala? Nebo v kombinaci s výrobcem Osram a Phillips?
Protože jsi doporučoval právě ty Z7s K11 a tam je 1200lm/set a barva 6500K. Vím jak se dá utopit za honbou po ideálním světle, ale zrovna ty Z7s K11 můžu objednat...
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Couvací světla Auris II

Příspěvek od ts1990 »

K11 maji real 3500 lumenu na ledku oproti 1200 lumenu u osramu ')
Uživatelský avatar
Maraki
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: ned 03.05.2015, 13:40

Re: Couvací světla Auris II

Příspěvek od Maraki »

Sorry, já se přehlédl o jednu nulu. Pravda, mají 12.000lm v setu, takže 6000lm na jednu LED. Papírově... Zkouším bdělost :wink:

Přečetl jsem nějaké další články světelných nadšenců a vyplynulo z toho doporučení teploty světla max. kolem 4300K. Tak jsem zvědav, jestli dáš nějaký odkaz na video s X10...
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Couvací světla Auris II

Příspěvek od ts1990 »

Ano, 4300 je vhodnější do deště.. já mám 4300 k na ofci služební, ale hodím sem video s yarisem v bihalogen projektorem. Dneska jsme dávali h7 4300 k do mergla 2003 klasika parabola, světla nevypálený, lom jak origo žádné oslnění a se žárovkou se to nedá ani porovnat.
Uživatelský avatar
Maraki
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: ned 03.05.2015, 13:40

Re: Couvací světla Auris II

Příspěvek od Maraki »

Tak "házej" videa. Je mi jasné, že s tím je práce, ale popíchnout jsem musel :bigups:
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: Couvací světla Auris II

Příspěvek od octavius »

Standa50 píše:Místo běžné žárovky jsem tam koupil ledku, která svítí podstatně jasněji ,že i obraz od couvací kamery je za tmy dostačujíci.
https://www.aliexpress.com/item/3276007 ... 4c4dnpSnEE
Ja mam tyzden tie iste ziarovky co Standa doporucil a mozem povedat, ze za tmy teraz cuvam ako za bieleho dna. Dakujem za tip!! :wink:
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
Odpovědět

Zpět na „Auris“