Toyota Premium Fuel Economy 5W-30 - ORIGINAL FAKE

nová modelová řada - nástupce Corolly
bigballer5
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: stř 18.07.2018, 14:19

Re: Toyota Premium Fuel Economy 5W-30 - ORIGINAL FAKE

Příspěvek od bigballer5 »

ahojte no ludia : na otazku o aky typ auta ide : AURIS 2010 D4D s vycisteniim DPF ( k tomu auto krasne slape , priemerna spotreba 4,8 a vypalovanie raz za mesiac odkedy to mam vycistene) ale spet k teme ... kedze som mal velmi velke problemy s coolerom aj s DPF casto vypalovalo tak sa zriedil olej s naftou a kedze sa ten olej nevyparoval bola zvysena hladina oleja , odkedy je vycisteny DPF tak hladina oleja zisla ale ten olej je stale nekvalitny naftou riedeny zato ho chcem ... pokial viem niekto lepsi oleg nez TOYOTA PREMIUM FUEL ECONOMY tak nech da vediet .. ale ide mi o to zohnat tento olej originalny nerad by som vyhodil peniaze za nejakyy FAKE co mi len znici motor ... tak dost presne som to opisal ????
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Toyota Premium Fuel Economy 5W-30 - ORIGINAL FAKE

Příspěvek od Maghreb »

Oleje by mali splnat nejaku normu a aku normu maju splnat pre tvoj motor mas napisane v manuale. Kedze toyota len rebranduje svoje oleje (prebali), uplne spokojne mozes kupit akykolvek synteticky olej od vyrobcov ako napriklad eneos, shell, mobil1, castrol, ktory splna tu normu. A namiesto pracneho hladania original toyota oleja to mas raz dva.

Ak vsak chces za kazdu cenu original toyota olej, no mozes skusit ako ti pisali ten olejposta.sk.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
hopi
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: úte 08.08.2017, 14:28

Re: Toyota Premium Fuel Economy 5W-30 - ORIGINAL FAKE

Příspěvek od hopi »

Ja by som tam dal olej podla specifikacie motora, napr z olejposta.sk a nekupoval ziadne "hyper" drahe oleje , ale radsej skratil interval vymeny oleja, urcite mu to viac prospeje.
2017 - : Toyota Auris TS 1.6 Valvematic Active Trend+ (2017)
2007 - 2017: Skoda Octavia 1.9 TDI (2003)
2001 - 2007: Skoda Fabia Combi 1.4 Mpi (2001)
pepe1329
Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: pon 24.10.2016, 15:08

Re: Toyota Premium Fuel Economy 5W-30 - ORIGINAL FAKE

Příspěvek od pepe1329 »

bigballer píše : odkedy je vycisteny DPF tak hladina oleja zisla ale ten olej je stale nekvalitny naftou riedeny zato ho chcem ... pokial viem niekto lepsi oleg nez TOYOTA PREMIUM FUEL ECONOMY .....

Teď už máme nějaký údaje a chci říct, jestli motor má problém, žádný olej ho nevyřeší.
Super olej na to neexistuje. :)
Kdyby to bylo moje auto dál bych tam Mobil 1 ESP Formula 5w30 a měnil po roce, anebo 10, max 15 tkm.
https://www.alza.cz/hobby/mobil-1-esp-f ... 828677.htm

Bigballer kolik máš najeto prosím tě ?
Naposledy upravil(a) pepe1329 dne sob 15.09.2018, 05:48, celkem upraveno 2 x.
pepe1329
Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: pon 24.10.2016, 15:08

Re: Toyota Premium Fuel Economy 5W-30 - ORIGINAL FAKE

Příspěvek od pepe1329 »

MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Toyota Premium Fuel Economy 5W-30 - ORIGINAL FAKE

Příspěvek od MartinHSD »

Pokud opravdu řešíš původ oleje a chceš mít jistotu tak kupuj v Toyotě, tam snad Fake mít nebudou. Jinak na Slovensku byly co vím problémy s Castrollem, falšovat se nebude dle mne Eneos, není to obecně moc známá značka. Pokud chceš levnější origo olej Toyota tak jsem Ti já a ještě někdo radil obchod pema-oleje.cz, tento obchod patří v ČR mezi ty osvědčené a berou zboží z ofic. distribuce. Slovenský prodejce oleje-posta.sk, má tento olej z tzv. šedého dovozu, nebere jej tedy od ofic. distributora pro danou zemi a vozí si jej sám ze zahraničí. Důvod je často cena, nebo i to, že jim nechce ofic. distributor prodávat, ale to u olejů asi nebude tak žhavé. Sám jsem si u něj pár věcí ověřoval. Sám jsem výhradním distributorem jedné sportovní značky, tak Ti z praxe doporučuji vždy volit prodejce co má zboží z ofic. distribuce. Sice nic není 100 %, ale zde to % že Tě napálí je podstatně menší.

PS : jinak si nemyslím, že i obchod olej-posta.sk bude mít Fake, ale svůj pohled na věc jsem Ti napsal výše.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
pepe1329
Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: pon 24.10.2016, 15:08

Re: Toyota Premium Fuel Economy 5W-30 - ORIGINAL FAKE

Příspěvek od pepe1329 »

I když ji nemám moc rád, Alza kupuje Mobil 1 od ofic. distributora což by měla byt jistota.
https://www.maierkorduletsch.cz/produkty-mobil

Dobrý den, pane xxxx,

Jediným autorizovaným distributorem olejů zn. Mobil pro Českou republiku je firma Maier & Korduletsch Maziva k.s.

Oleje v e-shopu Alza pocházejí z naší distribuce, jedná se o originální oleje Mobil.
Firma Lubstar je naším zákazníkem.
S pozdravem

Jana Sidunová

Jednatelka
bigballer5
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: stř 18.07.2018, 14:19

Re: Toyota Premium Fuel Economy 5W-30 - ORIGINAL FAKE

Příspěvek od bigballer5 »

aky mate nazor na tento shell olej https://oleje-a-maziva.heureka.sk/shell ... 5w-40-4-l/ ???? viac ludi si ho dava do aut aj ked nie do toyoty no ale tak ja si myslim ze ked sa osvedcil inemu ...
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Toyota Premium Fuel Economy 5W-30 - ORIGINAL FAKE

Příspěvek od MartinHSD »

Upřímně Ti moc nerozumím, je to odezdi ke zdi. Jednou chceš origo olej od Toyoty ve viskozitě 5W-30 atd. a najednou řešíš asi zcela jiný olej ve viskozitě 5W-40 jenom proto, že má dobré recenze na heurece. Neřeš recenze na heurece, řeš co máš napsáno v servisní knížce a jak Ti mnozí radili a podle toho si kup olej. Osobně by mne zajímalo podle čeho Ti recenzenti na heurece usuzují, že je ten či onen olej dobrý, lepší ?. Já nepoznám jestli mám v autě stejný typ oleje zn. Toyota nebo to samé do Eni. Opravdu jestli to bude Mobil1, Shell, Eneos nebo Toyota již velký vlivn mít nebude. V reálu je to hlavně o vlastních pocitech a čemu věříš :-).
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
pepe1329
Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: pon 24.10.2016, 15:08

Re: Toyota Premium Fuel Economy 5W-30 - ORIGINAL FAKE

Příspěvek od pepe1329 »

bigballer ten Shell NE protože máš DPF a ten olej nemá Acea Cx. Jedna se o velice dobrý olej ale do benzinů. :)
Koukni se ještě jednou do manuálu. :idea: Tam určitě bude 5w30 v Acea C2, C3 a potom, jak píše MartinHSD , je úplně jedno jestli Shell, Yacco, Valvoline,Mobil 1, Total............
bigballer5
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: stř 18.07.2018, 14:19

Re: Toyota Premium Fuel Economy 5W-30 - ORIGINAL FAKE

Příspěvek od bigballer5 »

rozhodol som sa ze nekupim toyota olej kedze je to len predrazena krabica nejakeho ineho oleja .... https://oleje-a-maziva.heureka.sk/shell ... e/#section nasiel to iste len 5W30
Uživatelský avatar
buckyskentucky
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: stř 22.10.2014, 17:50

Re: Toyota Premium Fuel Economy 5W-30 - ORIGINAL FAKE

Příspěvek od buckyskentucky »

Tady je mazací plán.Zadáš svůj vůz a ono ti tonajde.Já používám TOTAL.https://www.bonatrade.cz/mazaci-plany/
Corolla 2014 1.6 Valvematic 97 kw 6M/T + paket exclusive - Bílá bez doplatku
YvanD
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: stř 06.06.2018, 20:25

Re: Toyota Premium Fuel Economy 5W-30 - ORIGINAL FAKE

Příspěvek od YvanD »

podla mojich neoverenych info Toyota si nechava vyrabat olej u Mobil1.
Ci su ale oleje Toyota 100% totozne s Mobil1 a nic do nich nepridavaju to uz je otazka.
Auris TS 1.6 Executive Dark Blue 2018
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Toyota Premium Fuel Economy 5W-30 - ORIGINAL FAKE

Příspěvek od MartinHSD »

ano, v USA je to tak určitě, viděl jsem americký tech list oleje Toyota a jako výrobce tam byl uveden Exxonmobile. Pro evropu jsou vyráběné ve Švédsku, více info se dohledat nedá. V jednom testu olejů v USA, kde se porovnávali laboratorně naměřené hodnoty, byl olej Toyota nejvíce podobný oleji Mobil1, stejný však nebyl. Jinak s olejem Mobil1 měl z testu nejlepší hodnoty. Základ bude asi stejný, ale v následné aditivaci budou rozdíly.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Odpovědět

Zpět na „Auris“