Pneumatiky

vše ohledně modelové řady Verso
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: Pneumatiky

Příspěvek od brvno_sk »

klasik_ píše:Využijem debaty o pneu a opýtam sa na zimné, je síce ešte tá teplejšia časť roka ale koncom mesiaca mi ma doraziť Verso a rozmýšľam že dám na to hneď zimné. Keďže podľa predchádzajúcich príspevkov nesprávna voľba väčší hluk nechám si poradiť. Predpokladám, že ostanem pri R16.
S ktorými zimnými máte dobré skúsenosti?

Zatiaľ si chválite Nokian a Bridgestone, ešte nejaké?
ja prezuvam na zimne ked klesnu nocne teploty pod cca 5 Cº, casto jazdim v noci, a pri tejto teplote je uz letna guma stuhnuta a zimna uz funguje normalne.
Inak v lete maju akciu na poistenie zdarma a v zime akciu na pneu zdarma :), ak mas letnu akciu tak kolesa asi nedostanes, ale pockaj na akciu a bude nejaka zlava mozno aj na monitory tlaku.
uvidis.
klasik_
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 15.08.2017, 06:49

Re: Pneumatiky

Příspěvek od klasik_ »

tak vybral som si nakoniec Goodyear UG 9 ( https://www.pneuline.sk//lacne-znackove ... rip-9-92-h )
a rozhodol som sa že to dám na plechové disky ( https://www.e-pneumatiky.sk/plechovy-di ... arId=19170 )
Snímače tlaku na zimnú sadu dávať nebudem.
Jediné čo mi ešte vŕta hlavou je, či mi budú sedieť šróby z letných kolies (ALU disky) na zimné. Vie mi niekto poradiť?
Na fábii mám iba jednu sadu šróbov aj pre plechové aj pre ALU disky.
Klasik

Fabia II 1.2 HTP
Verso 2017 1.8 6M/T
rosmil
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 15.10.2017, 21:31

Re: Pneumatiky

Příspěvek od rosmil »

Prosím o radu, mám nové Verso, 1.8 manuál, výbava Active s paketem Trend.
Zima je za dveřmi a potřebuji zímní obutí. Upřednostňoval bych hlíníkové ráfky, ale originální jsou až neskutečně drahé a docela i nedostupné. Na netu jsem našel alternativní hliníkáče, ale technik dealera Toyoty Emil Frey v Praze mi sdělil, abych alternativu zcela vynechal, jelikož nejsou homologované a mají problém s ventilky a v případě nehody mi bude pojišťovnou kráceno nebo zcela odmítnuto plnění. Uvažoval jsem, že něco pravdy asi na tom bude. Prosím o informaci, zda někdo s tímto máte zkušenosti. Děkuji.
Toyota Verso 1,8 Valvematic, manuál (10/2017)
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: Pneumatiky

Příspěvek od brvno_sk »

ked nemas peniaze, kup si plechy, aspon ti nebude luto ked pri parkovani na neodhrabanej ulici najdes obrubnik,
dalej ti cez tie super sexi elektrony bude len lepsie brizgat sol na brzdy, ten plech to lepsie kryje.
Ja mam plechy a keby sa dalo, tak dam namiesto 205 195, lepsie sa v nich brodi v snehu....
rosmil
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 15.10.2017, 21:31

Re: Pneumatiky

Příspěvek od rosmil »

Také se mi více líbí varianta s plechovými ráfky. Nikdy jsem zatím neměl hliníkáče na zimu, tak to také nebudu měnít. Tvůj argument s větší ochranou kotoučů a brzd při zakrytí plechem má také něco do sebe.
Díky za názor.
Btw, jaké máš zimní pneu, nebo jaké bys doporučoval...
Toyota Verso 1,8 Valvematic, manuál (10/2017)
rosmil
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 15.10.2017, 21:31

Re: Pneumatiky

Příspěvek od rosmil »

A ještě dotaz, máš na těch plecháčích ventilky s kontrolou tlaku?
Toyota Verso 1,8 Valvematic, manuál (10/2017)
rosmil
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 15.10.2017, 21:31

Re: Pneumatiky

Příspěvek od rosmil »

klasik_ píše:tak vybral som si nakoniec Goodyear UG 9 ( https://www.pneuline.sk//lacne-znackove ... rip-9-92-h )
a rozhodol som sa že to dám na plechové disky ( https://www.e-pneumatiky.sk/plechovy-di ... arId=19170 )
Snímače tlaku na zimnú sadu dávať nebudem.
Jediné čo mi ešte vŕta hlavou je, či mi budú sedieť šróby z letných kolies (ALU disky) na zimné. Vie mi niekto poradiť?
Na fábii mám iba jednu sadu šróbov aj pre plechové aj pre ALU disky.
Na plechové ráfky budeš potřebovat novou sadu šroubů. Také je kupuji, přímo originální Toyota a v autorizovaném servisu Toyota Emil Frey Praha mi sdělili, že šrouby na hliníkáčích jsou sice stejného rozměru, ale maji jinak tvarovanou hlavu a do plecháčů nepasují.
Toyota Verso 1,8 Valvematic, manuál (10/2017)
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Pneumatiky

Příspěvek od aczasa »

Matky... Ne šrouby... Šrouby už tam "jsou"
Back in Czech.
rosmil
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 15.10.2017, 21:31

Re: Pneumatiky

Příspěvek od rosmil »

Omlouvám se, ale servisní technik mi sdělil, že potřebuji šrouby...cituji jen co mi bylo předáno...
Toyota Verso 1,8 Valvematic, manuál (10/2017)
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Pneumatiky

Příspěvek od aczasa »

Hmmmmmm... Hmmmm......
Pak asi jiz otazka zda tedy dosedaci plocha bude vůbec mít nějaký vliv na funkci je asi dost bezpředmětná....
Back in Czech.
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: Pneumatiky

Příspěvek od brvno_sk »

...su to matice, a tie pre elektrony maju podlozku, plechy maju kuzelovu dosadaciu plochu.

Mam Nokian D3, netusim ako sa na nich jazdi v zime mam ich chvilu, ale testy na 205/60 R16 sa zdaju byt ok tak to neriesim.
pozri na testy pneu a podla ceny nieco najdes, zima je zima, ked snezi, alebo sa prestava lesknut mokra cesta, tak treba jazdit opatrne, nie sme v Norsku - klince su u nas zakazane :)

merace tlaku som sice chcel, ale nedal som ich. ak sa buduci rok budem citit lepsie, tak obetujem par euro za vyzutie a obutie.
rosmil
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 15.10.2017, 21:31

Re: Pneumatiky

Příspěvek od rosmil »

Díky za info a upřesnění...Jsem účetní a v této oblasti nejsme tak vzdělán :(
Vybral jsem pneu https://www.sklad-pneu.cz/osobni-pneu/b ... s556016372
vyšla v testech docela dobře. Objednal jsem plecháče a ventilky ještě pořeším.
Díky za rady.
Toyota Verso 1,8 Valvematic, manuál (10/2017)
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Pneumatiky

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 11:32, celkem upraveno 1 x.
klasik_
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 15.08.2017, 06:49

Re: Pneumatiky

Příspěvek od klasik_ »

rosmil píše:
klasik_ píše:tak vybral som si nakoniec Goodyear UG 9 ( https://www.pneuline.sk//lacne-znackove ... rip-9-92-h )
a rozhodol som sa že to dám na plechové disky ( https://www.e-pneumatiky.sk/plechovy-di ... arId=19170 )
Snímače tlaku na zimnú sadu dávať nebudem.
Jediné čo mi ešte vŕta hlavou je, či mi budú sedieť šróby z letných kolies (ALU disky) na zimné. Vie mi niekto poradiť?
Na fábii mám iba jednu sadu šróbov aj pre plechové aj pre ALU disky.
Na plechové ráfky budeš potřebovat novou sadu šroubů. Také je kupuji, přímo originální Toyota a v autorizovaném servisu Toyota Emil Frey Praha mi sdělili, že šrouby na hliníkáčích jsou sice stejného rozměru, ale maji jinak tvarovanou hlavu a do plecháčů nepasují.
dik za info, ja som už prezul pred týždňom, v servise mi objednali matice na plecháče (všeobecný profesionálny servis). Ja som snímače tlaku nedával, tá žltá kontrolka na palubovke vôbec neprekáža a aj technik mi potvrdil že to nemá na nič vplyv. (Niektoré automobilky to majú vraj nastavené tak aby sa odpojili niektoré funkcie v aute).
šťastne prezuj
Klasik

Fabia II 1.2 HTP
Verso 2017 1.8 6M/T
rosmil
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 15.10.2017, 21:31

Re: Pneumatiky

Příspěvek od rosmil »

Koncem týdne bych měl mít jak plecháče, tak i pneumatiky. Ventilky jsem neobjednal. Otestuji, zda to bude OK (předpokládám, že bude, sám mi to potvrzuješ) a dám vědět.
Toyota Verso 1,8 Valvematic, manuál (10/2017)
Odpovědět

Zpět na „Verso“