CHR

Odpovědět
PaMi
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 22.02.2017, 13:38

Re: CHR

Příspěvek od PaMi »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na praktickou zkušenost majitelů CHR.
Když vyjedu z myčky, tak u aut s kterými jsem měl tu čest, trvalo přibližně 2-4 hodiny, než uschlo těsnění u oken a při jejich stažení/vytažení se přestaly dělat na okně mokré čmouhy.
U CH-R (Hybrid) když ráno projedu myčkou, tak ještě příští den večer (tzn. po nějakých 36 hodinách) po stažení/vytažení okénka jsou mokré čmouhy - těsnění u oken ještě nevyschlo.
Jaké s tímto mají zkušenosti ostatní majitelé tohoto typu auta?
rado1121
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 30.06.2016, 13:33

Re: CHR

Příspěvek od rado1121 »

neviem v umyvacke som ešte nebol nerobí to dobre na lak auta .. ale po dažde som zatiaľ nič nepozoroval ..auto mam estelen tyzden 300 km .;-) spotreba do 5l .. zatiaľ som spokojný ..
Pavko
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: ned 15.04.2007, 22:15
Bydliště: Zubří

Re: CHR

Příspěvek od Pavko »

Ahoj. Měl jsem Aurise a taky jsem měl tuto zkušenost, ale netrvalo tak dlouho vyschnutí, typnul bych tak 4-5 hodin. Když jsem ale umyl auto ručně, tak to bylo suché za chvilku. Možná to dělá tlaková voda v myčce a potom ten ofuk ventilátoru tam ten zbytek dotlačí a dlouho to vysychá. C-HRku jsem zatím myl jenom ručně a nepozoroval jsem že by byly okna mokré, pravda vždycky to otřu jelenicí a nechám vyschnout. Ani po dešti jsem zatím neměl tuto zkušenost. Docel by mě zajímalo jak si myčka poradí s tím spojlerem na zadních dveřích, řekl bych že to musí být dost natvrdo. Poděl se o poznatky. Díky Pavko.
TOYOTA Auris 1,4 D-4D SOL LIGHT BLUE MICA,
C-HR ACTIVE 1,2 turbo NEBULA BLUE
rado1121
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 30.06.2016, 13:33

Re: CHR

Příspěvek od rado1121 »

som z autom nad mieru spokojný ,,,,,,Ale ten dotyk na audiosysteme ,a žiadny mirrorlink a odozva ..to je katastrofa zvuk je OK už aby bola nejaká aktualizácia..((.. Japonci nekde udelali chybu ..((
Oly
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 12.04.2017, 20:12

Re: CHR

Příspěvek od Oly »

....Tento vůz mě opravdu zaujal, zajel jsem tedy k dealerovi, vyptal si klíče a jel se projet. ...

Ahoj všichni,
jsem tu nováček a zaujal mě názor "Majkyho". Já má totiž, co se motorizace týká, názor úplně opačný.
Po absolutní ztrátě důvěry, peněz, času, nervů k francouzům, konkrétně - C4 Picaso. Jsem se rozhodl auto vyměnit, za něco
spolehlivějšího (odpovědi v citroen servisu "to neumíme spravit - "ta elektronika si žije vlastním životem a td"., jsem už dále nemínil akceptovat).
Byl jsem se svézt 3x s CHR.
Jedenkrát s 1,2T a dvakráte s hybridem, což nakonec vedlo k tomu, že jsem čekatelem na nový vůz.
Protože kromě spolehlivosti byl automat a nízká spotřeba jeden z požadavků, od kterého nemám v úmyslu upustit, byl motor 1,2 turbo brzo vyloučen.
1. motor je slabej - jeho točivý moment tedy nenadchne. Měl jsem C4 1,6 naftu a byl jsem rozmazlený snadným předjížděním.
Bylo to poznat - bez značného podřazování a točení motoru to skoro ani nelze. Cena za to je spotřeba.
Bez požadavku na předjíždění je tento motor super. I když předjíždím málo - někdy se to však musí.
2. Přikupovat k 1,2 turbo automat, to se stane auto nesmyslně předražený. Za tu cenu již jen o málo větší, lze koupit hybrid.

Zde dávají k motoru ještě dva elektromotory a baterku. Klasická 1.8 benzín má v klasickém autě podstatně větší výkon. Tady je však vše sladěno
toyotou na úsporu, přesto auto zrychluje víc než jeho turbo kolega. Tento rozdíl v režimu normal a sport nelze přehlédnout. Výhoda elektromotoru
- je značný kroutící moment a Tojotě se podařilo něco neskutečného. Byl jsem nadšený. Auto je ve chvilce opět ve svém směru a automat sám vrátí
původní rychlost a něco i zpět do baterie. Prostě paráda.

Nyní jen doufám, že mi toto nadšení zůstane a že se nebude opakovat tragikomická a hooodně nepříjemná zkušenost s francouzem, kdy mi během prvního
roku vyměnili 3x baterii, 1x přední kapotu pro potíže s barvou. 2x řídící jednotku což nevedlo k odstranění problému se start-stop systémem,
1x elektrické náporové chlazení a 1x dotykový display, což také nevedlo k odstranění problémů s dotykovou vrstvou.
Myslím, že po takovýchto problémech jsem ochotný Toyotě i nějaký neduh odpustit - žádné auto není dokonalé.

Co mi vadí: !
1. Výbavy: Ve výbavě Active je docela slušný základ, avšak parkovací senzory a diodová přední světla si za rozumný příplatek nepořídíte, protože výbavou dynamic
si kromě kosmetických nepotřebných doplňků pouze kupujete právo si něco dalšího koupit.

2. Barvy. Větší rozsah živějších barev se na evropský trh nedává - proč - mi hlava nebere.
Vyloučil jsem černou a bílou pro nepraktičnost. Dále stříbrnou - mám ji už na několikátým autě 17 let a chtělo by to změnu.
Také šedou metalízu, která podle mne není šedá, ale skoro černá. Stačí déšť a auto je po oschnutí flekaté.
Pak už jen tmavočervená modrá a hnědá. Atraktivní a velmi zdařilá bronzová se u nás nedá koupit. Proč? Nikdo nevěděl.

3. Útěk od nafty.
Je možný, že Toyota v tomto jde správnou cestou, pouze to já ještě zatím nevím.
Proč však, chci-li úsporu, nedat k hybridu právě naftu, která by běžela v optimálním režimu. Pak je přednost nafty o to větší a s elektromotorem by to byla trefa.
Oly
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 12.04.2017, 20:12

Re: CHR

Příspěvek od Oly »

majkycz píše:Tento vůz mě opravdu zaujal, zajel jsem tedy k dealerovi, vyptal si klíče a jel se projet.
Exteriér fantastický, interiér také ... přední sedadla jsou prostorná, vzadu to na nějak moc místa nevypadalo, ale neseděl jsem, takže nevím. Kufr také poměrně velký.
Co se motorizace týče (1.8 hybrid), tak tam jsem byl docela zklamanej. Dokonce i dealer mi před jízdou říkal, že je 1.2ka pružnější, ale nechtělo se mi věřit. Osmnáctistovka není žádný maloobjem, navíc je auto nadopované elektřinou, tudíž, i přes váhu baterek jsem čekal lepší charakteristiky. Skoro vůbec to nejelo a když jsem tomu šlápl víc, přičemž skočil spalovací motor do vyšších otáček, tak jsem nechápal, z čeho ten zvuk vychází, protože tohle nemohl být zvuk motoru nebo aspoň motoru, který je v pořádku, ale byl. Kdo nezažil, nepochopí.
Toto je v podstatě jediná věc, leč podstatná, která mě zklamala. Převodovka řadí krásně, spotřeba do města vynikající (byl jsem na spotřebě lehce pod 5L, což je v Praze při dopravě okolo 5. hodiny dost slušný).

Nevím, jestli jsem zhýčkanej tím, že jediný hybrid který jsem kdy řídil je GS450h, kde jsem byl z té kombinace motorů "paf" a nebo se to nějak prostě nepovedlo. Byl jsem pak docela rád, že si můžu sednout do svého 9 let starého ISa, kde sice jezdím po městě za 11L, ale mám z toho mnohem lepší pocit.

Nicméně auto je to dobré, jen kdyby cena byla tak poloviční ...

A úplně závěrem, berte to jen jako můj názor, nikomu jej nevnucuji, jen jsem to tak cítil.



....Tento vůz mě opravdu zaujal, zajel jsem tedy k dealerovi, vyptal si klíče a jel se projet. ...

Ahoj všichni,
jsem tu nováček a zaujal mě názor "Majkyho". Já má totiž, co se motorizace týká, názor úplně opačný.
Po absolutní ztrátě důvěry, peněz, času, nervů k francouzům, konkrétně - C4 Picaso. Jsem se rozhodl auto vyměnit, za něco
spolehlivějšího (odpovědi v citroen servisu "to neumíme spravit - "ta elektronika si žije vlastním životem a td"., jsem už dále nemínil akceptovat).
Byl jsem se svézt 3x s CHR.
Jedenkrát s 1,2T a dvakráte s hybridem, což nakonec vedlo k tomu, že jsem čekatelem na nový vůz.
Protože kromě spolehlivosti byl automat a nízká spotřeba jeden z požadavků, od kterého nemám v úmyslu upustit, byl motor 1,2 turbo brzo vyloučen.
1. motor je slabej - jeho točivý moment tedy nenadchne. Měl jsem C4 1,6 naftu a byl jsem rozmazlený snadným předjížděním.
Bylo to poznat - bez značného podřazování a točení motoru to skoro ani nelze. Cena za to je spotřeba.
Bez požadavku na předjíždění je tento motor super. I když předjíždím málo - někdy se to však musí.
2. Přikupovat k 1,2 turbo automat, to se stane auto nesmyslně předražený. Za tu cenu již jen o málo větší, lze koupit hybrid.

Zde dávají k motoru ještě dva elektromotory a baterku. Klasická 1.8 benzín má v klasickém autě podstatně větší výkon. Tady je však vše sladěno
toyotou na úsporu, přesto auto zrychluje víc než jeho turbo kolega. Tento rozdíl v režimu normal a sport nelze přehlédnout. Výhoda elektromotoru
- je značný kroutící moment a Tojotě se podařilo něco neskutečného. Byl jsem nadšený. Auto je ve chvilce opět ve svém směru a automat sám vrátí
původní rychlost a něco i zpět do baterie. Prostě paráda.

Nyní jen doufám, že mi toto nadšení zůstane a že se nebude opakovat tragikomická a hooodně nepříjemná zkušenost s francouzem, kdy mi během prvního
roku vyměnili 3x baterii, 1x přední kapotu pro potíže s barvou. 2x řídící jednotku což nevedlo k odstranění problému se start-stop systémem,
1x elektrické náporové chlazení a 1x dotykový display, což také nevedlo k odstranění problémů s dotykovou vrstvou.
Myslím, že po takovýchto problémech jsem ochotný Toyotě i nějaký neduh odpustit - žádné auto není dokonalé.

Co mi vadí: !
1. Výbavy: Ve výbavě Active je docela slušný základ, avšak parkovací senzory a diodová přední světla si za rozumný příplatek nepořídíte, protože výbavou dynamic
si kromě kosmetických nepotřebných doplňků pouze kupujete právo si něco dalšího koupit.

2. Barvy. Větší rozsah živějších barev se na evropský trh nedává - proč - mi hlava nebere.
Vyloučil jsem černou a bílou pro nepraktičnost. Dále stříbrnou - mám ji už na několikátým autě 17 let a chtělo by to změnu.
Také šedou metalízu, která podle mne není šedá, ale skoro černá. Stačí déšť a auto je po oschnutí flekaté.
Pak už jen tmavočervená modrá a hnědá. Atraktivní a velmi zdařilá bronzová se u nás nedá koupit. Proč? Nikdo nevěděl.

3. Útěk od nafty.
Je možný, že Toyota v tomto jde správnou cestou, pouze to já ještě zatím nevím.
Proč však, chci-li úsporu, nedat k hybridu právě naftu, která by běžela v optimálním režimu. Pak je přednost nafty o to větší a s elektromotorem by to byla trefa.
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: CHR

Příspěvek od kadel »

Kdyz tam das naftu, tak jsi tam, kde jsi byl bez hybridu. Vstriky, turbo, filtr pevnych castic... A kdyz porovnam hybridy s konkurenci, tak maji stejnou spotrebu jako diesly v jinych autech.
RAV4 HSD FWD
rado1121
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 30.06.2016, 13:33

Re: CHR

Příspěvek od rado1121 »

aka je odchylka na pp v spotrebe ? som presol 620km a dotankoval som po hrdlo 30litrov ..pred tim bola uplne plna tiez ..
aku mate spotrebu vy?;-)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: CHR

Příspěvek od micron »

govori tu niekdo po cesku :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: alebo naozaj govno počuvam? Som z toho XXXHR axi vyjebany :biggrin: :biggrin: alebo pojebany čo ja viem... :biggrin: pojebana propagacia :biggrin: vysrata
Toto kurva nefunguje :biggrin: :biggrin: :stupid: prečo? preto kurva...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
PaMi
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 22.02.2017, 13:38

Re: CHR

Příspěvek od PaMi »

Najeto 1500 km. Všechno jenom po Praze. Jezdí s tím manželka a nijak to nešetří. Průměrná spotřeba 4,5l/100km
Oly
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 12.04.2017, 20:12

Re: CHR

Příspěvek od Oly »

To je docela supr.
To jsou první km?
Když to manželka nešetří - co zajíždění?
Zajímala by mě spotřeba, s lehčí nohou a v režimu eco?
Mohl by jste zkusit třeba jeden den a podělit se o výsledek.
rado1121
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 30.06.2016, 13:33

Re: CHR

Příspěvek od rado1121 »

to OLY skusal som eco režim cely deň najazdených cca 80 km vedcinou po meste minimálna spotreba podla PP 3,4 max 4,1..;-)
Oly
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 12.04.2017, 20:12

Re: CHR

Příspěvek od Oly »

rado1121 píše:to OLY skusal som eco režim cely deň najazdených cca 80 km vedcinou po meste minimálna spotreba podla PP 3,4 max 4,1..;-)

...Ó dík, - tak to tedy nemá chybu. V podstatě to nemá konkurenta. Spotřebu lehce přes 4 litry jsem svedl s naftou C4.
Jenomže ta se pro provoz do města v dnešní době, kvůli náročným emisím, naprosto nehodí.
rado1121
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 30.06.2016, 13:33

Re: CHR

Příspěvek od rado1121 »

tie módy ak prepínaš ,škoda že to sa prepína cez PP,ne ako v aurise samostatne tlačidla..upravujú citlivosť akceleračnneho ,,plynového,, pedálu ,ak zvolíš eco pedál je tak akurát do mesta musíš ho trosku viac zošliapnuť viac pracuješ v strednej polohe pedála /auto sa snaží co najviac využívať batérie / ,normal - je už citlivejší kde ma rýchlejšiu reakciu,, a sport pedál len tak lížeš ...;-)
Naposledy upravil(a) rado1121 dne ned 16.04.2017, 19:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1366
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: CHR

Příspěvek od farnell »

Pekné ,že máš na tak skvelé auto , ale čo tie chyby v texte. No, fuj. :lol: :lol:
Lížeš je odvodené od slova lízať a nie lyžovať. :roll:
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Odpovědět

Zpět na „C-HR“